2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usprawnienie funkcjonowania i poprawa jakości opieki medycznej w Pałuckim Centrum Zdrowia Spółka z o.o. w Żninie poprzez transformację cyfrową systemów informatycznych, zakup sprzętu informatycznego oraz wdrożenie rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: „Usprawnienie funkcjonowania i poprawa jakości opieki medycznej w Pałuckim Centrum Zdrowia Spółka z o.o. w Żninie poprzez transformację cyfrową systemów informatycznych, zakup sprzętu informatycznego oraz wdrożenie rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa” realizowana w ramach Inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ. Cele szczegółowe w projekcie: 1) Integracja i rozbudowa systemów informatycznych świadczeniodawcy (wskaźniki D21G, D21G.R1) W ramach tego komponentu planowana jest rozbudowa systemu HIS Eskulap o dodatkowe moduły, umożliwiające rozszerzenie katalogu Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM). Celem jest zwiększenie ilości dokumentów generowanych w postaci cyfrowej i gotowych do przesyłania do Platformy P1. Jednocześnie zakupione zostanie rozwiązanie integracyjne zgodne ze standardem HL7, umożliwiające pełną interoperacyjność i płynną komunikację między systemami dziedzinowymi a systemem HIS. Działanie to znacząco usprawni zarządzanie EDM i jej indeksowanie w P1. Wdrożeniu będą towarzyszyć szkolenia personelu medycznego i administracyjnego. Dodatkowo, projekt przewiduje zakup niezbędnej infrastruktury ICT: 4 serwerów z systemami operacyjnymi i wirtualizacją, macierzy dyskowej oraz przełączników sieciowych. Te działania stworzą stabilne i bezpieczne środowisko informatyczne. 2) Digitalizacja dokumentacji medycznej istotnej z punktu widzenia leczenia i profilaktyki (wskaźniki D18G, D18G.R1) Projekt obejmuje również działania związane z digitalizacją dokumentacji medycznej w celu zasilenia Platformy P1 wymaganymi dokumentami. Dotyczy to w szczególności kart informacyjnych z leczenia szpitalnego. Dzięki wdrożeniu odpowiednich narzędzi do konwersji dokumentacji papierowej i jej przesyłania do P1, szpital będzie mógł osiągnąć wskaźnik zaindeksowania 95% kart w centralnym repozytorium. Realizacja tego celu przyczyni się do poprawy ciągłości opieki nad pacjentem, dostępności danych medycznych dla innych świadczeniodawców i lepszego zarządzania informacją medyczną. 3) Działania zwiększające poziom cyberbezpieczeństwa szpitala (wskaźnik D21G.R2) W odpowiedzi na rosnące zagrożenia cybernetyczne, projekt przewiduje modernizację kluczowych elementów infrastruktury bezpieczeństwa: systemu kopii zapasowych, zapory sieciowej, urządzeń brzegowych oraz oprogramowania poczty e-mail. Ponadto, planowana jest rozbudowa platformy XDR (Extended Detection and Response), pozwalającej na szybką detekcję i reakcję na incydenty bezpieczeństwa. Kompleksowe działania obejmą również przeprowadzenie końcowego audytu cyberbezpieczeństwa oraz szkolenia dla kadry kierowniczej, personelu medycznego i administracyjnego w zakresie świadomości zagrożeń i bezpiecznego korzystania z systemów informatycznych. Celem jest osiągnięcie wskaźników zgodnych z wymaganiami audytu i podniesienie poziomu odporności placówki na incydenty cybernetyczne. 4) Wdrożenie rozwiązań AI i podłączenie do centralnego repozytorium danych medycznych (wskaźnik D21G.R3) Projekt przewiduje również integrację z Platformą Udostępniania Obrazów (PUI) i wdrożenie rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji (np. w środowisku Eskulap NG). Dzięki integracji z systemem do prowadzenia dokumentacji obrazowej, możliwe będzie przesyłanie danych do PUI, co umożliwi ich współdzielenie z innymi jednostkami ochrony zdrowia. Rozwiązania te poszerzają zakres działalności diagnostycznej szpitala oraz umożliwiają wykorzystanie AI w analizie danych obrazowych, wspierając proces diagnostyczny. Wdrożone narzędzia będą objęte serwisem w całym okresie trwałości projektu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia
Vorherige Bekanntmachung: 752906-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48814000 Medizinische Informationssysteme, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 80500000 Ausbildung, 72267000 Software-Wartung und -Reparatur, 50312000 Wartung und Reparatur von Computeranlagen, 31214100 Schalter, 72700000 Computernetze, 72510000 Mit der Datenverarbeitung verbundene Verwaltungsdienste, 48820000 Server, 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung, 32413100 Router für Netzwerke, 48732000 Datensicherheitssoftwarepaket, 80550000 Sicherheitsausbildung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Tytuł projektu Usprawnienie funkcjonowania i poprawa jakości opieki medycznej w Pałuckim Centrum Zdrowia Spółka z o.o. w Żninie poprzez transformację cyfrową systemów informatycznych, zakup sprzętu informatycznego oraz wdrożenie rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa. Opis projektu: Projekt zakłada kompleksową transformację cyfrową Pałuckiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Żninie, obejmującą integrację i rozbudowę systemów informatycznych, digitalizację dokumentacji medycznej, podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa oraz wdrożenie rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji i integrację z krajowymi repozytoriami danych medycznych. Cele szczegółowe w projekcie: 1) Integracja i rozbudowa systemów informatycznych świadczeniodawcy (wskaźniki D21G, D21G.R1) W ramach tego komponentu planowana jest rozbudowa systemu HIS Eskulap o dodatkowe moduły, umożliwiające rozszerzenie katalogu Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM). Celem jest zwiększenie ilości dokumentów generowanych w postaci cyfrowej i gotowych do przesyłania do Platformy P1. Jednocześnie zakupione zostanie rozwiązanie integracyjne zgodne ze standardem HL7, umożliwiające pełną interoperacyjność i płynną komunikację między systemami dziedzinowymi a systemem HIS. Działanie to znacząco usprawni zarządzanie EDM i jej indeksowanie w P1. Wdrożeniu będą towarzyszyć szkolenia personelu medycznego i administracyjnego. Dodatkowo, projekt przewiduje zakup niezbędnej infrastruktury ICT: 4 serwerów z systemami operacyjnymi i wirtualizacją, macierzy dyskowej oraz przełączników sieciowych. Te działania stworzą stabilne i bezpieczne środowisko informatyczne. 2) Digitalizacja dokumentacji medycznej istotnej z punktu widzenia leczenia i profilaktyki (wskaźniki D18G, D18G.R1) Projekt obejmuje również działania związane z digitalizacją dokumentacji medycznej w celu zasilenia Platformy P1 wymaganymi dokumentami. Dotyczy to w szczególności kart informacyjnych z leczenia szpitalnego. Dzięki wdrożeniu odpowiednich narzędzi do konwersji dokumentacji papierowej i jej przesyłania do P1, szpital będzie mógł osiągnąć wskaźnik zaindeksowania 95% kart w centralnym repozytorium. Realizacja tego celu przyczyni się do poprawy ciągłości opieki nad pacjentem, dostępności danych medycznych dla innych świadczeniodawców i lepszego zarządzania informacją medyczną. 3) Działania zwiększające poziom cyberbezpieczeństwa szpitala (wskaźnik D21G.R2) W odpowiedzi na rosnące zagrożenia cybernetyczne, projekt przewiduje modernizację kluczowych elementów infrastruktury bezpieczeństwa: systemu kopii zapasowych, zapory sieciowej, urządzeń brzegowych oraz oprogramowania poczty e-mail. Ponadto, planowana jest rozbudowa platformy XDR (Extended Detection and Response), pozwalającej na szybką detekcję i reakcję na incydenty bezpieczeństwa. Kompleksowe działania obejmą również przeprowadzenie końcowego audytu cyberbezpieczeństwa oraz szkolenia dla kadry kierowniczej, personelu medycznego i administracyjnego w zakresie świadomości zagrożeń i bezpiecznego korzystania z systemów informatycznych. Celem jest osiągnięcie wskaźników zgodnych z wymaganiami audytu i podniesienie poziomu odporności placówki na incydenty cybernetyczne. 4) Wdrożenie rozwiązań AI i podłączenie do centralnego repozytorium danych medycznych (wskaźnik D21G.R3) Projekt przewiduje również integrację z Platformą Udostępniania Obrazów (PUI) i wdrożenie rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji (np. w środowisku Eskulap NG). Dzięki integracji z systemem do prowadzenia dokumentacji obrazowej, możliwe będzie przesyłanie danych do PUI, co umożliwi ich współdzielenie z innymi jednostkami ochrony zdrowia. Rozwiązania te poszerzają zakres działalności diagnostycznej szpitala oraz umożliwiają wykorzystanie AI w analizie danych obrazowych, wspierając proces diagnostyczny. Wdrożone narzędzia będą objęte serwisem w całym okresie trwałości projektu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - Zgodnie z załącznikiem nr 2 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia