See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Izvođenje radova cjelovite obnove zgrade Hrvatskoga sabora, Trg sv. Marka 6, Zagreb
Beschreibung: Predmet nabave su radovi cjelovite i energetske obnove zgrade Hrvatskog Sabora, Trg Svetog Marka 6, 10 000 Zagreb radi obnove oštećeja nastalih u potresu (temeljem čl.42. Zakona o obnovi zgrada oštećenih potresom na području Grada Zagreba, Krapinsko-zagorse županije, Sisačko-moslavačke županije i Karlovačke županije (NN 102/20, 10/21,117/21; dalje: Zakon o obnovi). Zgrada Hrvatskog sabora se nalazi na području povijesne urbane cjeline Grada Zagreba, upisana u Registar kulturnih dobara RH, Listu zaštićenih kulturnih dobara pod reg.br. Z-1525, u dijelu za koji je utvrđen sustav zaštite "A"- Područje izuzetno dobro očuvane i osobito vrijedne povijesne strukture, stoga podliježe svim odredbama Zakona o zaštiti i očuvanju kulturnih dobara (Narodne novine 69/99,151/03,157/03-ispr.,87/09, 88/10, 61/11, 25/12, 136/12, 157/13, 152/14 , 98/15, 44/17, 90/18, 32/20, 62/20, 117/21, 114/22) Detaljan opis predmeta nabave (tehnička specifikacija) nalazi se u Troškovniku i u Projektno-tehničkoj dokumentaciji.
Interne Kennung: EV-01/V-2024-HS
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45212350 Gebäude von besonderer historischer oder architektonischer Bedeutung, 45454100 Mit Instandsetzungsarbeiten verbundene Arbeiten, 45454000 Mit der Umstrukturierung verbundene Arbeiten