513705-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Verbrauchsmaterial für Nierendialyse – consumabile dializa
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: consumabile dializa
Beschreibung: consumabile dializa
Interne Kennung: PAAP1106182
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33181520 Verbrauchsmaterial für Nierendialyse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: -Dializor high flux, membrane noncelulozica (polisulfona), uscata sterilizate gamma/abur, suprafata 1.3 mp, Kuf ≥ 70 ml/h*mmHg, KoAuree ≥ 1010 ml/min
Beschreibung: CANT.MIN. 30 BUC CANT.MAX. 720 BUC
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: -Dializor high flux, membrane noncelulozica (polisulfona), uscata sterilizate gamma/abur, suprafata 1.5– 1.7 mp, Kuf ≥ 87 ml/h*mmHg, KoAuree ≥ 1190 ml/min
Beschreibung: CANT.MIN. 100 BUC CANT.MAX. 2400 BUC
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: -Dializor high flux, membrane noncelulozica (polisulfona), uscata sterilizate gamma/abur, suprafata 1.8– 1.9 mp, Kuf ≥ 95 ml/h*mmHg, KoAuree ≥ 1400 ml/min
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: -Dializor low flux, membrane noncelulozica (polisulfona), uscata sterilizate gamma/abur, suprafata 1.3 mp, Kuf ≥ 11 ml/h*mmHg, KoAuree ≥ 916 ml/min
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: -Dializor low flux, membrane noncelulozica (polisulfona), uscata sterilizate gamma/abur, suprafata 1.6 mp, Kuf ≥ 14 ml/h*mmHg, KoAuree ≥ 1123 ml/min
Beschreibung: CANT.MIN. 50 BUC CANT.MAX. 1200 BUC
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: -Dializor low flux, membrane noncelulozica (polisulfona), uscata sterilizate gamma/abur, suprafata 1.8 mp, Kuf ≥ 12-13 ml/h*mmHg, KoAuree ≥ 1290 ml/min
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: -dializor HF 20
Beschreibung: CANT.MIN.20 BUC CANT.MAX. 480 BUC
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: -Fistulina arterial pentru hemodializa, 15G,1.8x25x150 mm
Beschreibung: CANT.MIN.50 BUC CANT.MAX. 1200 BUC
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: -Fistulina venoasa pentru hemodializa, 15G , 1.8x25x150 mm
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: -Fistulina arteriala pentru hemodializa, 16G , 1.6x25x150 mm
Beschreibung: CANT.MIN.150 BUC CANT.MAX. 3600 BUC
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: -Fistulina venoasa pentru hemodializa, 16G , 1.6x25x150 mm
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: -Fistulina arteriala pentru hemodializa, 17G , 1.5x20x300 mm
Beschreibung: CANT.MIN.100 BUC CANT.MAX. 2400 BUC
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: -Fistulina venoasa pentru hemodializa, 17G , 1.5x20x300 mm
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: -Fistulina unipunctie pentru hemodializa, 16G ,1.6x25x150 mm
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: -Fistulina unipunctie pentru hemodializa,17G , 1.5x20x150 mm
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: -Adaptor in “Y”
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: -Catetere temporare lumen dublu pentru hemodializa, cu lungimi variabile 12 Fr, 15,17,20 cm
Beschreibung: CANT.MIN.5 BUC CANT.MAX. 120 BUC
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: -Catetere permanente lumen dublu pentru hemodializa cu lungimi variabile
Beschreibung: CANT.MIN.5 BUC CANT.MAX. 120BUC
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: -cateter drept pentru dializa peritoneala
Beschreibung: CANT.MIN. 1 BUC CANT.MAX. 24 BUC
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: -cateter curb pentru dializa peritoneala
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: -Solutie DP, concentratie 1,5% glucoza;1,75/1,25 mmol/l calciu
Beschreibung: CANT.MIN. 50 pg CANT.MAX. 1200 pg
Interne Kennung: 21
Haupteinstufung (cpv): 33692800 Dialyselösungen
Los: LOT-0022
Titel: -Solutie DP, concentratie 4,25% glucoza;1,75/1,25 mmol/l calciu
Beschreibung: CANT.MIN. 10 pg CANT.MAX.240 pg
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: -Solutie DP, concentratie 2,3% glucoza;1,75/1,25 mmol/l calciu
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: -Concentrat acid pentru hemodializa pe baza de bicarbonate cu concentratii de Ca 1,50 mmol/l
Beschreibung: CANT.MIN. 600 l CANT.MAX. 14400 l
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: -Concentrat acid pentru hemodializa pe baza de bicarbonate cu concentratii de Ca 1,25 mmol/l
Beschreibung: CANT.MIN. 250 l CANT.MAX. 6000 l
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: -Concentrat acid pentru hemodializa pe baza de bicarbonate cu concentratii de Ca 1,75 mmol/l
Beschreibung: CANT.MIN.2500 l CANT.MAX. 60000 l
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: -set linie de sange ptr. hemodializa , pentru terapie cu 2 ace, cu spike
Beschreibung: CANT.MIN. 200BUC CANT.MAX. 4800BUC
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: -cartus bicarbonat 760 grame compatibil pentru utilizarea pe aparatele din dotarea sectiei
Beschreibung: CANT.MIN. 200 BUC CANT.MAX. 4800 BUC
Interne Kennung: 28