513770-2026 - Ergebnis
Rumänien – Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse – Alimente destinate hrănirii deținuților - Alimente hrana detinuti 2026-2027
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Alimente destinate hrănirii deținuților - Alimente hrana detinuti 2026-2027
Beschreibung: Acord cadru furnizare alimente hrana detinuti. Produsele solicitate lot 1-29, fac parte din categoria alimente hrana detinuti necesare pentru asigurarea normelor de hrană a persoanelor private de libertate. Autoritatea contractanta va răspunde în mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare solicitate de operatorii economici interesați: în a 11-a zi înainte de termenul limită stabilit în anunțul de participare pentru depunerea ofertelor având în vedere că, potrivit art. 161 din Legea nr. 98/2016, operatorii economici trebuie să aibă cel puțin 10 zile să își întocmească oferta în conformitate cu cerințele suplimentare introduse prin răspunsul la clarificări/informații suplimentare. Numărul de zile pana la care se pot solicita clarificări, înainte de data limita de depunere a ofertelor, este de 20 zile. Contractele subsecvente se vor atribui operatorilor economici care sunt semnatari ai acordului cadru , conform art 117, din Legea 98/2016 privind achizitiile publice.
Interne Kennung: 3503538_2026_PAAPD1594437
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot 1 - AMELIORATORI PENTRU PREPARATE
Beschreibung: AMELIORATORI - sa conţină legume deshidratate :morcovi, ceapa, praz, telina, pastarnac, pătrunjel rădăcina si frunze, etc.) Cantitate totală estimată acord cadru: min. 907 kg și max. 1091 kg Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite : Lunar/ trimestrial începând cu luna mai a anului 2026, în funcţie de alocaţiile bugetare. Cantitate lunară: min. 76 kg și max. 91 kg. Cantitate trimestriala min. 227 kg și max. 273 kg. Valoare max. contract – 990,08 lei fara tva
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 15890000 Verschiedene Lebensmittel und Trockenerzeugnisse
Los: LOT-0002
Titel: Lot 2 - Brânză telemea
Beschreibung: Brânză telemea - Laptele şi materiile auxiliare trebuie să corespundă documentelor normative de produs şi să respecte dispoziţiile legale sanitar-veterinare în vigoare. Formă, dimensiuni şi masă - Bucăţi paralelipipedice cu baza pătrată sau bucăţi prismatice, muchiile pot fi uşor rotunjite. Masa : kg. 1 + 0,3 sau 0,5 + 0,2. Pentru umplerea golurilor se admit felii cu masa de minim 100 gr. Cantitate totală estimată acord cadru: min. 11608.00 kg și max. 14358.00 kg. Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite : Lunar/ trimestrial începând cu luna mai a anului 2026, în funcţie de alocaţiile bugetare. Cantitate lunară: min. 967 kg și max. 1197 kg. Cantitate trimestriala min. 2902 kg și max. 3590 kg. Valoare max. contract – 65687.85 lei fara tva
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 15541000 Tafelkäse
Los: LOT-0003
Titel: LOT 3 - CARNE PORC – CARCASĂ
Beschreibung: CARNE PORC – CARCASĂ DEGRESATĂ REFRIGERATĂ Semicarcasa trebuie să fie fără cap, fără guşă şi fără extremităţile membrelor de la articulaţiile carpometacarpiene şi tarsometatarsiene, fără coadă, fără resturi de organe interne, fără osânză, fără chiaguri de sânge, impurităţi mecanice, urme de dejecţie şi fără porţiuni anatomice depreciate sau lipsă. Despicarea în jumătăţi se face prin secţionarea corpului vertebrelor astfel încât să fie deschis canalul medular pe toată lungimea lui şi să fie scoasă măduva spinării, se admite frângerea coloanei vertebrale care nu depreciază masa musculară adiacentă. Muşchiuleţul nu se detaşează de la carcasă. Suprafaţa cărnii trebuie să fie curată, fără cheaguri, nemurdărită de conţinut intestinal sau alte impurităţi, curată de contuzii sau părţi hemoragice. Plaga de sângerare trebuie să fie curăţată fără cheaguri de sânge. Semicarcasele vor fi bine fasonate, putând prezenta la suprafaţă un strat discontinuu de grăsime de cel mult 0,5 cm (degresate), fără să aibă bucăţi de carne sau grăsime desprinse parţial de suprafaţa semicarcasei. Marcate cu stampilă veterinară – de patru ori/semicarcasă cu specificaţiile prevăzute de dispoziţiile legale sanitar-veterinare, precum şi cu data sacrificării (zi/luna/an) ,Atârnate de cârlig, de regulă, câte două jumătăţi de carcasă. Stare termică – carne răcită în condiţii în care să asigure în profunzime (la os) temperature de 0-40 C. Cantitate totală estimată acord cadru: min. 23894 kg și max. 30283 kg Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite : Lunar/ trimestrial începând cu luna mai a anului 2026, în funcţie de alocaţiile bugetare. Cantitate lunară: min. 1991 kg și max. 2524 kg. Cantitate trimestriala min. 5974 kg și max. 7571 kg. Valoare max. contract – 124463.13 lei fara tva
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 15113000 Schweinefleisch
Los: LOT-0004
Titel: LOT 4 - CARNE DE VITĂ
Beschreibung: PULPA VITA fara os – refrigerata Numai pulpe întregi, dezosate, fără coaste. Suprafaţa cărnii trebuie să fie curată, nemurdărită de conţinut intestinal sau alte impurităţi, curată de contuzii sau părţi hemoragice. Plaga de sângerare trebuie să fie curăţată fără cheaguri de sânge sau portiuni infiltrate cu sange. Carnea de bovine se marcheaza in locurile si cu specificatiile prevăzute de dispoziţiile legale sanitar-veterinare, precum şi cu data sacrificării (zi/luna/an). Stare termică – carne răcită în condiţii în care să asigure în profunzime temperaturi de 0-40 C. Cantitate totală estimată acord cadru: min. 5351 kg și max. 6886 kg Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite : Lunar/ trimestrial începând cu luna mai a anului 2026, în funcţie de alocaţiile bugetare. Cantitate lunară: min. 446 kg și max. 574 kg. Cantitate trimestriala min. 1338 kg și max. 1722 kg. Valoare max. contract – 61767.42 lei fara tva
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 15111100 Rindfleisch
Los: LOT-0005
Titel: LOT 5 - DROJDIE USCATĂ
Beschreibung: DROJDIE USCATĂ Drojdie uscată activă Cantitate totală estimată acord cadru: min. 69 kg. și max. 86 kg. Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite : Lunar/ trimestrial începând cu luna mai a anului 2026, în funcţie de alocaţiile bugetare. Cantitate lunară: min. 6 kg. și max. 7 kg. Cantitate trimestriala min. 17 kg. și max. 22 kg. Valoare max. contract – 20,10 lei fara tva
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 15898000 Hefe
Los: LOT-0006
Titel: Lot 6 - Mere
Beschreibung: Mere Condiţii tehnice de calitate Merele trebuie sa fie intregi, sanatoase, curate, fara umiditate exterioara anormala, fara miros si gust străin. Merele trebuie culese cu mana cand ajung la mărimea caracteristica soiului si la un grad de maturare care permite fructelor transportul, manipularea si sa fie păstrate in bune condiţii pana in momentul consumului. Cantitate totală estimată acord cadru: min. 21621 kg. și max. 27471 kg. Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite : Lunar/ trimestrial începând cu luna mai a anului 2026, în funcţie de alocaţiile bugetare. Cantitate lunară: min. 1802 kg. și 2289 kg. Cantitate trimestriala min. 5405 kg. și max. 6868 kg. Valoare max. contract – 21839.45 lei fara tva
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 03222000 Früchte und Nüsse
Los: LOT-0007
Titel: Lot 7 - FOI DE DAFIN
Beschreibung: FOI DE DAFIN Aspect: calitate sănătoasă, corespunzătoare, foile să nu fie sfărmate, pătate, produs uscat, fabricat şi ambalat în condiţii de igienă impuse de reglementările specifice. Produsul finit trebuie să îndeplinească cerinţele organoleptice şi fizico - chimice din standardul de fabricaţie, referitoare la: aspectul exterior al ambalajului, aspectul conţinutului (culoare, gust şi miros, corpuri străine, uniformitatea consistenţei, defecte admise). O probă care nu îndeplineşte una sau mai multe dintre cerinţele organoleptice sau fizico-chimice este considerată necorespunzătoare. Sunt interzise pentru comercializare produsele care conţin cantităţi de contaminanţi şi reziduuri pesticide peste limitele maxime admise prevăzute. Cantitate totală estimată acord cadru: min. 227 kg. și max. 273 kg. Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite : Lunar/ trimestrial începând cu luna mai a anului 2026, în funcţie de alocaţiile bugetare. Cantitate lunară: min. 19 kg. și max. 23 kg. Cantitate trimestriala min. 57 kg. și max. 68 kg. Valoare max. contract – 1569.75 lei fara tva
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 15870000 Würzmittel
Los: LOT-0008
Titel: Lot 8 – PIPER MACINAT
Beschreibung: PIPER MACINAT Piperul macinat se obţine prin măcinarea separată a boabelor de piper negru, fără nici un adaos de alte substanţe Cantitate totală estimată acord cadru: min. 227 kg. și max. 273 kg. Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite : Lunar/ trimestrial începând cu luna mai a anului 2026, în funcţie de alocaţiile bugetare. Cantitate lunară: min.19 kg. și 23 kg. Cantitate trimestriala min. 57 kg. și max. 68 kg. Valoare max. contract – 1530.85 lei fara tva
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Lot 9 - LAPTE DE VACĂ
Beschreibung: LAPTE VACA - CONSUM Calitatea produselor lactate va respecta parametrii microbiologici de calitate prevăzuţi in Normele igienico-sanitare pentru alimente, aprobate prin normele legale în vigoare. Nu se admite în compoziție lapte praf sau grăsimi vegetale Cantitate totală estimată acord cadru: min. 24471 l. și max. 37038 l. Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite : Lunar/ trimestrial începând cu luna mai a anului 2026, în funcţie de alocaţiile bugetare. Cantitate lunară: min. 2039 l. și 3087 l. Cantitate trimestriala min. 6118 l. și max. 9260 l. Valoare max. contract – 38889.90 lei fara tva
Interne Kennung: 9
Haupteinstufung (cpv): 15511000 Milch
Los: LOT-0010
Titel: Lot 10 -OUĂ
Beschreibung: OUA CONSUM obţinute de la păsările dezvoltate în aer liber. Masa, g/buc: -ouă de 50 Cantitate totală estimată acord cadru: min. 125680 buc. și max. 163970 buc. Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite : Lunar/ trimestrial începând cu luna mai a anului 2026, în funcţie de alocaţiile bugetare. Cantitate lunară: min. 10473 buc. și max. 13664 buc. Cantitate trimestriala min. 31420 buc. și max. 40993 buc. Valoare max. contract – 34843.63 lei fara tva
Interne Kennung: 10
Haupteinstufung (cpv): 03142500 Eier
Los: LOT-0011
Titel: LOT 11 PÂINE SEMIALBĂ ambalată individual în folie transparentă la 350 Grame/Buc
Beschreibung: PÂINE SEMIALBĂ 350 grame/bucata, ambalată individual în folie transparenta Pâinea semialbă se fabrică din făină de grâu, drojdie, sare şi apă potabilă, care trebuie să corespundă standardelor în vigoare. Materiile prime și auxiliare folosite la fabricarea produsului "Paine semialba 350 grame/bucata, ambalată individual în folie transparenta", trebuie să corespunda documentelor tehnice normative de produs cat si normelor sanitare în vigoare. Produsul "Pâine semialbă" ambalată individual în folie transparenta se va fabrica cu masa nominala de 350 gr. /buc. Eroarea negativa tolerată conform N.G. 530/2001, este de max. 3% (15 gr.) Cantitate totală estimată acord cadru: min. 115397 kg. și max. 140158 kg. Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite : Lunar/ trimestrial începând cu luna mai a anului 2026, în funcţie de alocaţiile bugetare. Cantitate lunară: min. 9616 kg. și 11680 kg. Cantitate trimestriala min. 28849 kg. și max. 35040 kg. Valoare max. contract – 137705.24 lei fara tva
Interne Kennung: 11
Haupteinstufung (cpv): 15811100 Brot
Los: LOT-0012
Titel: LOT 12 - Cârnați afumați
Beschreibung: Cârnați afumați - Preparatele din carne achiziţionate se vor examina organoleptic în starea în care s-au livrat. Preparatele din carne trebuie să aibă raportul colagen-proteină de maximum 20% cu excepţia cârnaţilor la care maximul admis este de 30%. În compoziţia preparatelor din carne este interzisă adăugarea de: - carne din conserve sau din semiconserve; - coloranţi alimentari sintetici; - proteine vegetale din soia peste maximum 3%. Aspect exterior curat nelipicios fără mucegai sau corpuri străine de forma unor bucăți cilindrice obținute prin umplerea membranelor de porc, grosime aprox. 30-35 mm. Culoare brun către roşcat, specifică produselor afumate Cantitate totală estimată acord cadru: min. 7669 kg și max. 9967 kg Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite : Lunar/ trimestrial începând cu luna mai a anului 2026, în funcţie de alocaţiile bugetare. Cantitate lunară: min. 639 kg și max. 831 kg. Cantitate trimestriala min. 1917 kg și max. 2492 kg. Valoare max. contract – 36180.21 lei fara tva
Interne Kennung: 12
Haupteinstufung (cpv): 15130000 Fleischerzeugnisse
Los: LOT-0013
Titel: LOT 13 – Crenvurști de pui
Beschreibung: Crenvurști de pui Produs afumat si fiert in membrana naturala. Aspect exterior: siraguri din bucati cilindrice, usor curbate, nedeformate si neintrerupte, lungime max 15 cm, diametru 15 mm, cu suprafata curata nelipicioasa, cu invelis continuu aderent la compozitie, obtinute prin umplerea membranelor naturale de oaie . La suprafata sa prezinte o culoare galben si usor caramiziu rezultat in urma afumarii. Aspect in sectiune: compozitie compacta, omogena, bine legata, fara aglomerari de gel si grasime sub membrana si fara goluri de aer. Gust si miros: placut, specific componentelor si condimentelor folosite, fara gust si miros strain (acru, mucegai, ranced etc.) cu gust moderat de fum. Consistenta: semitare, elastica Culoare: ompozitia de culoare roz-deschis La fabricarea produsului Cremvursti din piept de pui nu este permisa utilizarea de carne de pasare separata mecanic si a subproduselor comestibile de abator. Nu se admite prezența șoriciului, slăninii sau altor derivate din carne de porc. Cantitate totală estimată acord cadru: min. 1643 kg. și max. 2136 kg. Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite : Lunar/ trimestrial începând cu luna mai a anului 2026, în funcţie de alocaţiile bugetare. Cantitate lunară: min. 137 kg. și 178 kg. Cantitate trimestriala min. 411 kg. și max. 534 kg. Valoare max. contract – 9927.06 lei fara tva
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Lot 14 – SARE comestibilă iodată
Beschreibung: SARE comestibilă, iodată Cantitate totală estimată acord cadru: min. 4016 kg. și max. 4891 kg. Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite : Lunar/ trimestrial începând cu luna mai a anului 2026, în funcţie de alocaţiile bugetare. Cantitate lunară: min. 335 kg. și 408 kg. Cantitate trimestriala min. 1004 kg. și max. 1223 kg. Valoare max. contract – 1883.04 lei fara tva
Interne Kennung: 14
Haupteinstufung (cpv): 14410000 Steinsalz
Los: LOT-0015
Titel: LOT 15- SLĂNINĂ
Beschreibung: SLĂNINĂ AFUMATĂ Slanina afumată se fabrică conform instrucţiunilor tehnologice şi reţetelor aprobate, cu respectarea dispoziţiilor legale sanitare şi sanitar-veterinare în vigoare. Exterior - Bucăţi cu şorici, fasonate, cu suprafaţa curată fără pete, urme de sânge sau secţiuni adânci, se permite prezenţa urmelor de carne, la suprafaă, şoriciul trebuie să fie bine curăţat de păr. În secţiune - alb-gălbuie sau alb-roz; se permite prezenţa straturilor de carne din interiorul slăninei. La atingere si frecare apare senzaţia de unsuros. Bucăţi de slănină (de pe spinare sau părţi laterale) de formă aproximativ pătrată sau dreptunghiulară, cu o greutate de minim 0,5 kg şi o grosime de 2,5 cm (exclusiv şoriciul). Cantitate totală estimată acord cadru: min. 5857 kg. și max. 6222 kg. Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite : Lunar/ trimestrial începând cu luna mai a anului 2026, în funcţie de alocaţiile bugetare. Cantitate lunară: min. 488 kg. și 519 kg. Cantitate trimestriala min. 1464 kg. și max. 1556 kg. Valoare max. contract – 33629.91 lei fara tva
Interne Kennung: 15
Haupteinstufung (cpv): 15131220 Speck
Los: LOT-0016
Titel: Lot 16 - Tarâte de grâu
Beschreibung: Tarâte de grâu Tarâte de grâu ambalata la saci - Masa omogena neaglomerata, culoare specifica soiurilor de grau macinate Cantitate totală estimată acord cadru: min. 1383 kg. și max. 1732 kg. Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite : Lunar/ trimestrial începând cu luna mai a anului 2026,în funcţie de alocaţiile bugetare. Cantitate lunară: min. 115 kg. și 144 kg. Cantitate trimestriala min. 346 kg. și max. 433 kg. Valoare max. contract – 593.21 lei fara tva
Interne Kennung: 16
Haupteinstufung (cpv): 15615000 Kleie
Los: LOT-0017
Titel: LOT 17 - Unt
Beschreibung: UNT PROASPĂT 1. CERINŢE MINIME DE CALITATE: Produsele sunt fabricate într-un sistem de management al siguranţei alimentului potrivit standardului ISO 22000/2005 sau echivalent. - Conţinut de grăsime: minim 74%; Cantitate totală estimată acord cadru: min. 1422 kg. și max. 1626 kg. Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite : Lunar/ trimestrial începând cu luna mai a anului 2026, în funcţie de alocaţiile bugetare. Cantitate lunară: min. 119 kg. și max. 136 kg. Cantitate trimestriala min. 356 kg. și max. 407 kg. Valoare max. contract – 19512.00 lei fara tva
Interne Kennung: 17
Haupteinstufung (cpv): 15530000 Butter
Los: LOT-0018
Titel: Lot 18- BRÂNZĂ DE VACI
Beschreibung: Branza proaspata de vaca ambalata in pachete de hartie metalizata sau din plastic. Branza proaspata de vaca, obtinuta din lapte de vaca integral si destinata alimentatiei. Cantitate totală estimată acord cadru: min. 1146 kg și max. 1463 kg Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite : Lunar/ trimestrial începând cu luna mai a anului 2026, în funcţie de alocaţiile bugetare. Cantitate lunară: min. 96 kg și max. 122 kg. Cantitate trimestriala min. 287 kg și max. 366 kg. Valoare max. contract – 5552.09 lei fara tva
Interne Kennung: 18
Haupteinstufung (cpv): 15542000 Frischkäse
Los: LOT-0019
Titel: LOT 19 - Pate de ficat de pui 100 gr/buc.
Beschreibung: Pate de ficat de pui 100 gr/buc. Pate de ficat preparat din ficat de pasăre, carne de pasăre, grasime de pasăre, ceapă, cu adaos din condimente și prelucrat sub formă de pasta alifioasa omogena; - culoare: galbui-roz până la cafeniu; -gust si miros placut specific produsului cu aroma condimentelor adaugate; - conținut de ficat min.15% ; - la fabricarea lui nu se admite utlizarea cărnii separate mecanic, a amidonului sau a amidonului modificat și a proteinelor de origine vegetală ; - Nu se admite prezența șoriciului, slăninii sau altor derivate din carne de porc. Cantitate totală estimată acord cadru: min. 2568 buc. și max. 2825 buc. Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite : o livrare/două livrari începând cu luna mai a anului 2026, în funcţie de alocaţiile bugetare. Cantitate o livrare: min. 812 buc. și max. 1012 buc. Cantitate două livrari min. 406 buc. și max. 506 buc. pentru fiecare livrare. Valoare max. contract – 1325.72 lei fara tva
Interne Kennung: 19
Haupteinstufung (cpv): 15131310 Pastete
Los: LOT-0020
Titel: LOT 20 – CONSERVE - CARNE DE PORC 300 g/buc
Beschreibung: CONSERVE - CARNE DE PORC IN SUC PROPRIU 300 g/buc. Aspect : Masa compacta formata din bucati de carne in suc gelificat, avand la suprafata un strat de grasime, nu se admit flaxuri tari, tendoane si aponevroze mari; bucati de carne obtinute prin maruntire la masina de tocat cu ochiuri de 20 mm, in suc opalescent; Cantitate totală estimată acord cadru: min. 1800 buc. și max. 1800 buc. Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite : o livrare/ două livrări începând cu luna mai a anului 2026, în funcţie de alocaţiile bugetare. Cantitate o livrare: min. 1800 buc. și max. 1800 buc. Cantitate două livrări min. 900 buc. și max. 900 buc. pentru fiecare livrare Valoare max. contract – 12096.00 lei fara tva
Interne Kennung: 20
Haupteinstufung (cpv): 15131000 Fleischkonserven und -zubereitungen
Los: LOT-0021
Titel: LOT 21 – CONSERVE - CARNE DE VITA 300 g/buc
Beschreibung: CONSERVE - CARNE DE VITA IN SUC PROPRIU 300g,/buc Condiţii tehnice de calitate Masa compacta formata din bucati de carne in suc gelificat, avand la suprafata un strat de grasime; Buucati de carne, obtrinute prin maruntire la masina de tocat cu ochiuri de 20 mm, in suc opalescent cu sediment. Cantitate totală estimată acord cadru: min. 1800 buc. și max. 1800 buc. Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite : o livrare/două livrări începând cu luna mai a anului 2026, în funcţie de alocaţiile bugetare. Cantitate o livrare: min. 1800 buc. și max. 1800 buc. Cantitate două livrări min. 900 buc. și max. 900 buc. pentru fiecare livrare Valoare max. contract – 13176.00 lei fara tva
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: LOT 22 - CARNE DE PASĂRE: PULPĂ PASĂRE
Beschreibung: PULPE PASĂRE CU SPATE Preparatele din carne - sferturi posterioare neseparate, congelată rapid la minimum -18 grade C, temperatură determinată în profunzime. Starea termică: congelată, temperatura în profunzime nu trebuie să fie mai ridicată de -12° C. Pulpa să aibă un gramaj de maxim 350 grame. Cantitate totală estimată acord cadru: min. 7983 kg și max. 8392 kg Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite : Lunar/ trimestrial începând cu luna mai a anului 2026, în funcţie de alocaţiile bugetare. Cantitate lunară: min. 665 kg și max. 699 kg. Cantitate trimestriala min. 1996 kg și max. 2098 kg. Valoare max. contract – 26308.92 lei fara tva
Interne Kennung: 22
Haupteinstufung (cpv): 15112000 Geflügel
Los: LOT-0023
Titel: LOT 23 – CIMBRU
Beschreibung: CIMBRU Aspect: frunze mici, uscate, de culoare verde închis spre gri verzui. Miros şi gust : plăcut, aromat, intens, ușor mentolat, specific produsului, fără miros de mucegai, de încins sau alt miros străin. Produsul finit trebuie să îndeplinească cerinţele organoleptice şi fizico - chimice din standardul de fabricaţie, referitoare la: aspectul exterior al ambalajului, aspectul conţinutului (culoare, gust şi miros, corpuri străine, uniformitatea consistenţei, defecte admise). Sunt interzise pentru comercializare produsele care conţin cantităţi de contaminanţi şi reziduuri pesticide peste limitele maxime admise prevăzute. Cantitate totală estimată acord cadru: min. 408 kg și max. 491 kg Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite : Lunar/ trimestrial începând cu luna mai a anului 2026, în funcţie de alocaţiile bugetare. Cantitate lunară: min. 34 kg și max. 41 kg. Cantitate trimestriala min. 102 kg și max. 123 kg. Valoare max. contract – 2565.48 lei fara tva
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: LOT 24 - CHIMEN
Beschreibung: CHIMEN Produsul trebuie să fie uscat, formă alungită, curbată, de aprox. 3-7 mm lungime, de culoare maro închis. Miros şi gust : plăcut, aromat, specific produsului, fără miros de mucegai, de încins sau alt miros străin. Produsul finit trebuie să îndeplinească cerinţele organoleptice şi fizico - chimice din standardul de fabricaţie, referitoare la: aspectul exterior al ambalajului, aspectul conţinutului (culoare, gust şi miros, corpuri străine, uniformitatea consistenţei, defecte admise). Cantitate totală estimată acord cadru: min. 45 kg și max. 55 kg Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite : Lunar/ trimestrial începând cu luna mai a anului 2026, în funcţie de alocaţiile bugetare. Cantitate lunară: min. 4 kg și max. 5 kg. Cantitate trimestriala min. 11 kg și max. 14 kg. Valoare max. contract – 287.38 lei fara tva
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: LOT 25 – Cozonac cu nuca si rahat
Beschreibung: Cozonac cu nuca si rahat Sunt fabricati din faina de grau albă, drojdie, sare, zahar, oua, lapte, grasimi vegetale, grasimi animale, rahat, miez de nuca, arome etc. Materii prime si materiale: Materii prime si materiale folosite la fabricarea cozonacilor trebuie să corespundă documentelor tehnice normative de produs si reglementarilor sanitare in vigoare. Produsul se fabrică conform instructiunilor tehnologice elaborate de producator. In functie de reteta de fabricatie cozonacii mai pot contine si alte adaosuri sau substante pentru ameliorarea calitatii, avizate sanitar conform reglementarilor in vigoare. Cantitate totală estimată acord cadru: min. 840 kg. și max. 1050 kg. Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite : Pentru o masa festiva/pentru patru mese festive, începând cu luna mai a anului 2026, în funcţie de alocaţiile bugetare. Cantitate / una mesa festiva: min. 120 kg. și maxim 150 kg. Cantitate / patru mese festive: min. 480 kg. și maxim 600 kg. Valoare max. contract – 10.800,00 lei fara tva.
Interne Kennung: 25
Haupteinstufung (cpv): 15810000 Brotwaren, zubereitete Brotwaren und Gebäck
Los: LOT-0026
Titel: Lot 26 - SMÂNTÂNĂ
Beschreibung: SMÂNTÂNĂ DULCE Calitatea produselor lactate va respecta parametrii microbiologici de calitate prevăzuţi in Normele igienico-sanitare pentru alimente, aprobate prin normele legale în vigoare. Nu se admite în compoziție lapte praf sau grăsimi vegetale - Aspect : - Masă fluidă omogenă, fără impurități, fără aglomerări de grăsime sau substanțe proteice; - Culoare: - Albă, uniforma în toată masa, lipsită de impurităţi şi sediment; - Miros: -Plăcut, specific de smântână proaspătă, fără nuanţe străine; - Gust: - Plăcut, dulceag, specific de smântână proaspătă, fără nuanţe străine. - Grasime : min.20% - Consistenta : fluida Cantitate totală estimată acord cadru: min. 639 Kg. și max. 722 Kg. Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite : Lunar/ trimestrial începând cu luna mai a anului 2026, în funcţie de alocaţiile bugetare. Cantitate lunară: min. 53 Kg. și 60 Kg. Cantitate trimestriala min. 160 Kg. și max. 181 Kg. Valoare max. contract – 2620.86 lei fara tva
Interne Kennung: 26
Haupteinstufung (cpv): 15512000 Rahm
Los: LOT-0027
Titel: LOT 27 - SALAM
Beschreibung: SALAM - Pastă omogenă din carne de porc și sau vită, compactă,fără corpuri străine, fără fragmente de os, fără gust și miros străin, la tăiere trebuind să se pastreze integritatea feliei. Miros şi gust plăcut de condimente şi fum natural Sectiune - culoare roz deschis, aspect mozaicat Cantitate totală estimată acord cadru: min. 1643 kg și max. 2136 kg Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite : Lunar/ trimestrial începând cu luna mai a anului 2026, în funcţie de alocaţiile bugetare. Cantitate lunară: min. 137 kg și max. 178 kg. Cantitate trimestriala min. 411 kg și max. 534 kg. Valoare max. contract – 11748,00 lei fara tva
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Lot 28 - IAURT
Beschreibung: IAURT NATURAL 140 gr - lichid omogen, lipsit de impurităţi şi sediment; - grăsime: minim 2,8 % - Culoare : albă uşor gălbuie, uniformă în toată masa lui. Produsul va fi ambalat corespunzător, în cutii de 140 gr, astfel încât caracteristicile calitative şi cantitative să nu fie compromise. Cantitate totală estimată acord cadru: min. 27493 buc. și max. 31063 buc Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite : Lunar/ trimestrial începând cu luna mai a anului 2026, în funcţie de alocaţiile bugetare. Cantitate lunară: min. 2291 buc și max. 2589 buc. Cantitate trimestriala min. 6873 buc. și max. 7766 buc. Valoare max. contract – 7765.75 lei fara tva
Interne Kennung: 28
Haupteinstufung (cpv): 15551310 Naturjoghurt
Los: LOT-0029
Titel: LOT 29 - Pate vegetal 100 grame
Beschreibung: Pate vegetal preparat legume deshidratate (ceapă, țelină rădăcină, ardei, roșii), ulei vegetal, proteină din soia, amidon, cu adaos din condimente și prelucrat sub formă de pastă, ambalat în recipiente metalice închise ermetic și sterilizate sau membrană artificială, având masa netă de 100 gr. neta / bucată. Proprietati fizice si chimice: - Umiditate % maxim: 74 - Conținut de legume % minim: 15 - Grăsime % maxim: 30 - Clorură de sodiu % maxim: 2 Cantitate totală estimată acord cadru: min. 1825 buc. și max. 1825 buc. Frecvenţa şi valoarea contractelor subsecvente care urmează să fie atribuite : o livrare/două livrari începând cu luna mai a anului 2026, în funcţie de alocaţiile bugetare. Cantitate o livrare: min. 1825 buc. și max. 1825 buc. Cantitate două livrari min. 913 buc. și max. 913 buc. pentru fiecare livrare. Valoare max. contract – 3832,50 lei fara tva
Interne Kennung: 29