513789-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Spezialfahrzeuge – achizitie vehicule speciale pt implementarea proiectului ROUA00432
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: achizitie vehicule speciale pt implementarea proiectului ROUA00432
Beschreibung: Se achizitioneaza vehicule cu utilizare speciala pentru dotarea Serviciului Voluntar pentru Situatii de Urgenta Milisauti, achizitie necesara implementarii proiectului ROUA00432 – Be preventive - Support the intervention capacity in case of natural and man-made disasters / Sprijinirea capacității de intervenție în caz de dezastre naturale și provocate de om finanțat prin Programul Interreg NEXT VI-A România–Ucraina 2021–2027, Cod contract: 269020. Vehiculele ce fac obiectul acestei proceduri sunt: LOT I 1. Autospecială de pompieri (vehicul de intervenție-cabină dublă: 5+1 locuri, 4 uși, capacitate rezervor apă minim 4000 litri) 2. UTV cu apă și spumă pentru salvatori LOT II 1. Tractor Toate detaliile se regasesc in Caietul de sarcini. Cerintele din Fisa de date primeaza. Precizam ca preturile estimate pentru fiecare vehicul nu vor depasi plafonul precizat in documentatie, respectiv : - Autospecială de pompieri (vehicul de intervenție-cabină dublă: 5+1 locuri, 4 uși, capacitate rezervor apă minim 4000 litri) 1.390.907,70 lei fara TVA - UTV cu apă și spumă pentru salvatori 126.444,30 lei fara TVA -Tractor 337.186,50 lei fara TVA. Orice oferta financiara ce depaseste plafonul maxim pentru fiecare din vehiculele ce fac obiectul acestei achizitii, atrage excluderea ofertantului.
Interne Kennung: ROUA00432
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114000 Spezialfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT I - vehicule interventie stingere incendii
Beschreibung: Se achizitioneaza vehicule cu utilizare speciala, respectiv vehicule de pompieri, utilizate pentru stingere incendii. Vehiculele sunt : - Autospecială de pompieri (vehicul de intervenție-cabină dublă: 5+1 locuri, 4 uși, capacitate rezervor apă minim 4000 litri) - plafon maxim alocat - 1.390.907,70 lei fara TVA - UTV cu apă și spumă pentru salvatori - plafon maxim alocat - 126.444,30 lei fara TVA
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Los: LOT-0002
Titel: LOT 2 - Tractor
Beschreibung: Se achizitioneaza un tractor, cu specificatiile tehnice prevazute in Caietul de Sarcini, in vederea implementarii proiectului ROUA00432 – Be preventive - Support the intervention capacity in case of natural and man-made disasters / Sprijinirea capacității de intervenție în caz de dezastre naturale și provocate de om finanțat prin Programul Interreg NEXT VI-A România–Ucraina 2021–2027, Cod contract: 269020
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 16700000 Traktoren