See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Întreținere curentă și periodică a drumurilor județene din județul Mureș pentru perioada 2024 – 2028
Beschreibung: În vederea execuţiei cât mai prompte a lucrărilor de întreținere a drumurilor judeţene asfaltate, aflate în administrarea Consiliului Județean Mureș, acestea s-au împărțit pe 7 loturi. • Lotul nr.1/zona Sâncrai cuprinde următoarele drumuri judeţene asfaltate, în lungime totală de 105,824 km; • Lotul nr. 2/zona Reghin cuprinde următoarele drumuri asfaltate, în lungime totală de 102,844 km; • Lotul nr.3/ zona Miercurea Nirajului cuprinde următoarele drumuri judeţene asfaltate, în lungime totală de 100,340 km; • Lotul nr.4/zona Gănești cuprinde următoarele drumuri judeţene asfaltate, în lungime totală de 75,163 km; • Lotul nr.5/zona Șăulia cuprinde următoarele drumuri judeţene asfaltate, în lungime totală de 108,655 km; • Lotul nr.6/zona Gornești cuprinde următoarele drumuri judeţene asfaltate, în lungime totală de 98,73 km; • Lotul nr.7/zona Sighișoara cuprinde următoarele drumuri județene asfaltate, în lungime totală de 61,068 km. Pentru a corespunde circulației în cele mai bune condiţii, starea drumului trebuie să facă obiectul unei întreţineri permanente, în aşa fel încât elementele ce alcătuiesc drumul în ansamblul lui să-şi păstreze calităţile iniţiale. Lucrările de întreţinere urmăresc două obiective principale: menţinerea viabilităţii drumului şi conservarea zestrei drumului existent. Un drum este considerat viabil atunci când vehiculele pot circula în cele mai bune condiţii de viteză, confort şi siguranţă tot timpul anului şi pe orice vreme. Astefl sunt necesare efectuarea de lucrări de plombări, covoare bituminoase, curățire și desfundare șanțuri, respectiv desfundare de podețe, conform Caietelor de sarcini. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor este de: 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar, complet și fără ambiguități tuturor solicitărilor de clarificări prin publicarea răspunsurilor în Secțiunea „Listă clarificări, notificări și decizii" aferentă anunțului de participare cu 11 zile înainte de termenul limită stabilit în anunțul de participare pentru depunerea ofertelor, cu condiția transmiterii solicitării de clarificări în timp util.
Interne Kennung: 42/A/4322980/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233141 Straßeninstandhaltungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Întreținere curentă și periodică a drumurilor județene din zona Sincrai judetul Mures – 2024-2028
Beschreibung: Obiectul acordului – cadru il constituie lucrari de intretinere drumuri judetene – plombări, covoare bituminoase, tăieri de acostamente, curățire/desfundare șanțuri și podețe - din zona Sincrai judetul Mures, (lotul nr.1) Lotul nr.1/zona Sâncrai – în lungime totală de 105,824 km, pe următoarele drumuri: 1. DJ 135B Târgu Mureş (DN13) – Sâncraiu de Mureş (intersecție cu DJ152A) între km 5+000-6+000, L = 1,000 km; 2. DJ 151D Ungheni (DN15) – Acăţari – Tâmpa (DJ135) între km 0+700-29+360, L = 28,660 km; 3. DJ 152A Târgu Mureş (DN15E) – Band - Iernut (DN15) între km 0+930-40+622, L = 39,692 km; 4. DJ 152B Şăulia (DJ151A) – Pogăceaua - Pârâul Crucii (DN15E) între km 0+000-13+679, L = 13,679 km; 5. DJ 153J Iernut (DN 15)- Sfântu Gheorghe - Oarba de Mureș între km 0+000-1+800, L = 1,800 km. 6. DJ 154F intersecție DJ152A - Pănet între km 0+000-3+100, L = 3,100 km; 7. DJ 154G intersecție DN15E – Lechincioara - Şincai între km 0+000-4+500, L = 4,500 km; 8. DJ 173 limită judet BN - Crăiesti – Râciu între km 66+488-77+181 (0,800 km suprapunere cu DN16), L = 9,893 km; 9. Drum de acces la depozitul ecologic zonal Sânpaul între km 0+000-3+500 (intersecția cu DN15 - depozit ecologic), L = 3,500 km. Cantitatile minime si maxime aferente acordurilor cadru pentru lotul nr. 1 - zona Sincrai se prezinta astfel: PLOMBĂRI: Suprafaţa minimă estimată pentru plombare 1 strat: 1.000,00 mp; 2 straturi: 1.000,00 mp Suprafaţa maximă estimată pentru plombare 1 strat: 13.000,00 mp; 2 straturi: 20.000,00 mp. Autoritatea contractanta estimeaza ca pe intreaga perioada de valabilitate a acordului cadru se vor incheia 8 (opt) contracte subsecvente a caror valori estimate, fără TVA, se prezinta astfel: -CS nr.1 = 144.170,00 lei - CS nr.2 = 496.040,00 lei; - CS nr.3 = 320.105,00 lei; - CS nr.4 = 320.105,00 lei; - CS nr.5 = 320.105,00 lei; - CS nr.6 = 320.105,00 lei; - CS nr.7 = 320.105,00 lei; - CS nr.8 = 320.105,00 lei; Valoarea estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent este de 496.040,00 lei; Valoarea estimata fara TVA a celui mai mic contract subsecvent este de 144.170,00 lei; Frecventa si valoarea contractelor subsecvente ce urmeaza sa fie atribuite: se vor incheia 8 (opt) contracte subsecvente. Durata de executie pentru CS1 este de 1 lună. Pentru celelalte contracte subsecvente durate de execuție se stabilește proporțional cu cantităție cuprinse în acestea. Termenul de executie a lucrarilor din contract curge de la data predarii amplasamentului. COVOARE -cantitatea minima = 9,081 km; -cantitatea maxima = 39,695 km. Autoritatea contractanta estimeaza ca pe intreaga perioada de valabilitate a acordului cadru se vor incheia 4 (patru) contracte a caror cantitati estimate se prezinta astfel: -CS nr.1 = 10,342 km; - CS nr.2 = 10,479 km; -CS nr.3 = 9,793 km. -CS nr.4 = 9,081km. Cantitatile minime si maxime care fac obiectul unui singur contract subsecvent se prezinta astfel: -cantitatea minima = 9,081km; -cantitatea maxima = 10,479 km. Valoarea estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent este de 3.143.700,00 lei. Valoarea estimata fara TVA a celui mai mic contract subsecvent este de 2.724.300,00 lei. Frecventa si valoarea contractelor subsecvente ce urmeaza sa fie atribuite: se vor încheia 4 (patru) contracte subsecvente, a caror valoare estimata fara TVA, se prezinta astfel: -CS nr.1: 3.102.600,00 lei fara TVA; -CS nr.2: 3.143.700,00 lei fara TVA; -CS nr.3: 2.937.900,00 lei fara TVA; -CS nr.4: 2.724.300,00 lei fara TVA; Durata de executie pentru CS1 este de 3 luni. Pentru celelalte contracte subsecvente durate de execuție se stabilește proporțional cu cantităție cuprinse în acestea. Termenul de executie a lucrarilor din contract curge de la data predarii amplasamentului. TĂIERI DE ACOSTAMENTE, CURĂȚIRE/DESFUNDARE ȘANȚURI ȘI PODEȚE: Tăiere acostament mecanizat Suprafaţa minimă estimată: 7.000,00 mp; Suprafaţa maximă estimată: 70.000,00 mp. Tăiere acostament manual: Suprafaţa minimă estimată: 800,00 mp; Suprafaţa maximă estimată: 8.000,00 mp. Curățire șanțuri manual: Suprafaţa minimă estimată: 3.000,00 ml; Suprafaţa maximă estimată: 32.000,00 ml Desfundare de șanț mecanizat. Cantitate minimă estimată: 4.000,00 mc; Cantitate maximă estimată: 44.000,00 mc. Desfundare podețe manual: Cantitate minimă estimată: 200,00 mc; Cantitate maximă estimată: 1.000,00 mc. Desfundare podețe mecanizat: Cantitate minimă estimată: 20,00 buc; Cantitate maximă estimată: 40,00 buc. Autoritatea contractanta estimeaza ca pe intreaga perioada de valabilitate a acordului cadru se vor incheia 8 (opt) contracte subsecvente a caror valori estimate, fără TVA, se prezinta astfel: -CS nr.1 = 47.700,00 lei - CS nr.2 = 47.700,00 lei; - CS nr.3 = 143.100,00 lei; - CS nr.4 = 238.500,00 lei; - CS nr.5 = 286.200,00 lei; - CS nr.6 = 238.500,00 lei; - CS nr.7 = 286.200,00 lei; - CS nr.8 =2.694.100,00 lei; Valoarea estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent este de 2.694.100,00 lei; Valoarea estimata fara TVA a celui mai mic contract subsecvent este de 47.700,00 lei; Frecventa si valoarea contractelor subsecvente ce urmeaza sa fie atribuite: se vor incheia 8 (opt) contracte subsecvente. Durata de executie pentru CS1 și CS2: câte o lună pentru fiecare; pentru CS 3 -2 luni; pentru CS4, CS5, CS6 și CS7 câte 5 luni pentru fiecare, CS8-24 de luni. Termenul de executie a lucrarilor din contract curge de la data predarii amplasamentului. Durata acordului cadru: 48 luni de la data incheierii.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen
Los: LOT-0002
Titel: Întreținere curentă și periodică a drumurilor județene din zona Reghin judetul Mures – 2024-2028
Beschreibung: Obiectul acordului – cadru il constituie lucrari de intretinere drumuri judetene – plombări, covoare bituminoase, tăieri de acostamente, curățire/desfundare șanțuri și podețe - din zona Reghin, în lungime totală de 102,844 km pe următoarele drumuri: 1. DJ153C Reghin – Gurghiu – Ibăneşti – Lăpuşna, între km 1+700-29+500, L = 27,80 km; 2. DJ153H Ibăneşti – Hodac – Toaca, între km 0+000-4+930, L = 4,930 km; 3. DJ154 Reghin – Batoş – lim jud.BN, între km 1+840 – 17+000, L = 15,160 km 4. DJ154A Reghin – Ruşii Munţi – Deda, între km 2+800 - 26+734, L = 23,934 km; 5. DJ154B Vălenii de Mureş - Vătava – lim. jud. BN, între km 0+000 – 10+620, L = 10,62 km; 6. DJ154E Reghin – Solovăstru – Gurghiu, între km 2+100 -11+500, L = 9,400 km; 7. DJ162A DN16 – Cozma – lim. jud. BN, între km 0+000 – 11+000, L = 11,000 km. Cantitatile minime si maxime aferente acordului- cadru pentru lotul nr. 2 - zona Reghin se prezinta astfel: PLOMBĂRI: Suprafaţa minimă estimată pentru plombare 1 strat: 1.000,00 mp; 2 straturi: 1.000,00 mp Suprafaţa maximă estimată pentru plombare 1 strat: 12.000,00 mp; 2 straturi: 12.000,00 mp. Autoritatea contractanta estimeaza ca pe intreaga perioada de valabilitate a acordului cadru se vor incheia 8 (opt) contracte subsecvente a caror valori estimate, fără TVA, se prezinta astfel: -CS nr.1 = 144.170,00 lei - CS nr.2 = 226.552,00 lei; - CS nr.3 = 226.552,00 lei; - CS nr.4 = 226.552,00 lei; - CS nr.5 = 226.552,00 lei; - CS nr.6 = 226.552,00 lei; - CS nr.7 = 226.552,00 lei; - CS nr.8 = 226.558,00 lei; Valoarea estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent este de 226.558,00 lei; Valoarea estimata fara TVA a celui mai mic contract subsecvent este de 144.170,00 lei; Frecventa si valoarea contractelor subsecvente ce urmeaza sa fie atribuite: se vor incheia 8 (opt) contracte subsecvente. Durata de executie pentru CS1 este de 1 lună. Pentru celelalte contracte subsecvente durate de execuție se stabilește proporțional cu cantităție cuprinse în acestea. Termenul de executie a lucrarilor din contract curge de la data predarii amplasamentului. COVOARE -cantitatea minima = 4,823 km; -cantitatea maxima = 34,700 km. Autoritatea contractanta estimeaza ca pe intreaga perioada de valabilitate a acordului cadru se vor incheia 4 (patru) contracte a caror cantitati estimate se prezinta astfel: -CS nr.1 = 4,823 km; - CS nr.2 = 5,652 km; -CS nr.3 = 8,225 km. -CS nr.4 = 16,00 km. Cantitatile minime si maxime care fac obiectul unui singur contract subsecvent se prezinta astfel: -cantitatea minima = 4,823 km; -cantitatea maxima = 16,000 km. Valoarea estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent este de 4.800.000,00 lei. Valoarea estimata fara TVA a celui mai mic contract subsecvent este de 1.446.900,00 lei. Frecventa si valoarea contractelor subsecvente ce urmeaza sa fie atribuite: se vor încheia 4 (patru) contracte subsecvente, a caror valoare estimata fara TVA, se prezinta astfel: -CS nr.1: 1.446.900,00 lei fara TVA; -CS nr.2: 1.695.600,00 lei fara TVA; -CS nr.3: 2.467.500,00 lei fara TVA; -CS nr.4: 4.800.000,00 lei fara TVA; Durata de executie pentru CS1 este de 2 luni. Pentru celelalte contracte subsecvente durate de execuție se stabilește proporțional cu cantităție cuprinse în acestea. Termenul de executie a lucrarilor din contract curge de la data predarii amplasamentului. TĂIERI DE ACOSTAMENTE, CURĂȚIRE/DESFUNDARE ȘANȚURI ȘI PODEȚE: Tăiere acostament mecanizat Suprafaţa minimă estimată: 9.000,00 mp; Suprafaţa maximă estimată: 92.000,00 mp. Tăiere acostament manual: Suprafaţa minimă estimată: 1.000,00 mp; Suprafaţa maximă estimată: 11.000,00 mp. Curățire șanțuri manual: Suprafaţa minimă estimată: 3.000,00 ml; Suprafaţa maximă estimată: 31.000,00 ml Desfundare de șanț mecanizat. Cantitate minimă estimată: 4.000,00 mc; Cantitate maximă estimată: 44.000,00 mc. Desfundare podețe manual: Cantitate minimă estimată: 800,00 mc; Cantitate maximă estimată: 4.000,00 mc. Desfundare podețe mecanizat: Cantitate minimă estimată: 20,00 buc; Cantitate maximă estimată: 40,00 buc. Autoritatea contractanta estimeaza ca pe intreaga perioada de valabilitate a acordului cadru se vor incheia 8 (opt) contracte subsecvente a caror valori estimate, fără TVA, se prezinta astfel: -CS nr.1 = 67.000,00 lei - CS nr.2 = 67.000,00 lei; - CS nr.3 = 201.000,00 lei; - CS nr.4 = 335.000,00 lei; - CS nr.5 = 402.000,00 lei; - CS nr.6 = 335.000,00 lei; - CS nr.7 = 402.000,00 lei; - CS nr.8 = 3.216.000,00 lei; Valoarea estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent este de 3.216.000,00 lei; Valoarea estimata fara TVA a celui mai mic contract subsecvent este de 67.000,00 lei; Frecventa si valoarea contractelor subsecvente ce urmeaza sa fie atribuite: se vor incheia 8 (opt) contracte subsecvente. Durata de executie pentru CS1 și CS2: câte o lună pentru fiecare; pentru CS 3 -2 luni; pentru CS4, CS5, CS6 și CS7 câte 5 luni pentru fiecare, CS8-24 de luni. Termenul de executie a lucrarilor din contract curge de la data predarii amplasamentului. Durata acordului cadru: 48 luni de la data incheierii.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Întreținere curentă și periodică a drumurilor județene din zona Miercurea Nirajului judetul Mures -2024-2028
Beschreibung: Obiectul acordului – cadru il constituie lucrari de intretinere drumuri judetene – plombări, covoare bituminoase, tăieri de acostamente, curățire/desfundare șanțuri și podețe - din zona Miercurea Nirajului, în lungime totală de 100,340 km pe următoarele drumuri: 1. DJ134, Fîntînele -Vețca -int DN13C, între km 0+000 -14+529 și km 26+550 –29+600, L = 17,579 km; 2.DJ135 Tg.Mureş-Miercurea Nirajului - lim. jud. Harghita, între km 1+110-19+225 şi km 22+750-43+946, L total = 39,311 km; 3.DJ135A Viforoasa-M.Niraj – Hodoşa, între km 0+000-14+500 şi km 17+600-33+150, L total=30,050 km; 4.DJ136, Sângeorgiu de Pădure –Bezid -lim. jud Harghita, între km 1+900-11+500, L = 9,600 km; 5. DJ136A, int.DJ136-Bezidu Nou-lim.jud.Harghita, între km 0+000-3+800,L=3,800 km. Cantitatile minime si maxime aferente acordului- cadru pentru lotul nr. 3 - zona Miercurea Nirajului se prezinta astfel: PLOMBĂRI: Suprafaţa minimă estimată pentru plombare 1 strat: 1.000,00 mp; 2 straturi: 1.000,00 mp Suprafaţa maximă estimată pentru plombare 1 strat: 11.000,00 mp; 2 straturi: 17.000,00 mp. Autoritatea contractanta estimeaza ca pe intreaga perioada de valabilitate a acordului cadru se vor incheia 8 (opt) contracte subsecvente a caror valori estimate, fără TVA, se prezinta astfel: -CS nr.1 = 144,170,00 lei - CS nr.2 = 290.034,00 lei; - CS nr.3 = 290.034,00 lei; - CS nr.4 = 290.034,00 lei; - CS nr.5 = 290.034,00 lei; - CS nr.6 = 290.034,00 lei; - CS nr.7 = 290.034,00 lei; - CS nr.8 = 290.036,00 lei; Valoarea estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent este de 290.036,00 lei; Valoarea estimata fara TVA a celui mai mic contract subsecvent este de 144.170,00 lei; Frecventa si valoarea contractelor subsecvente ce urmeaza sa fie atribuite: se vor incheia 8 (opt) contracte subsecvente. Durata de executie pentru CS1 este de 1 lună. Pentru celelalte contracte subsecvente durate de execuție se stabilește proporțional cu cantităție cuprinse în acestea. Termenul de executie a lucrarilor din contract curge de la data predarii amplasamentului. COVOARE -cantitatea minima = 5,100 km; -cantitatea maxima = 37,900 km. Autoritatea contractanta estimeaza ca pe intreaga perioada de valabilitate a acordului cadru se vor incheia 4 (patru) contracte a caror cantitati estimate se prezinta astfel: -CS nr.1 = 5,100 km; - CS nr.2 = 8,000 km; -CS nr.3 = 13,800 km. -CS nr.4 = 11,000 km. Cantitatile minime si maxime care fac obiectul unui singur contract subsecvent se prezinta astfel: -cantitatea minima = 5,100 km; -cantitatea maxima = 13,800 km. Valoarea estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent este de 4.140.000,00 lei. Valoarea estimata fara TVA a celui mai mic contract subsecvent este de 1.530.000,00 lei. Frecventa si valoarea contractelor subsecvente ce urmeaza sa fie atribuite: se vor încheia 4 (patru) contracte subsecvente, a caror valoare estimata fara TVA, se prezinta astfel: -CS nr.1: 1.530.000,00 lei fara TVA; -CS nr.2: 2.400.000,00 lei fara TVA; -CS nr.3: 4.140.000,00 lei fara TVA; -CS nr.4: 3.300.000,00 lei fara TVA; Durata de executie pentru CS1 este de 2 luni. Pentru celelalte contracte subsecvente durate de execuție se stabilește proporțional cu cantităție cuprinse în acestea. Termenul de executie a lucrarilor din contract curge de la data predarii amplasamentului. TĂIERI DE ACOSTAMENTE, CURĂȚIRE/DESFUNDARE ȘANȚURI ȘI PODEȚE: Tăiere acostament mecanizat Suprafaţa minimă estimată: 13.000,00 mp; Suprafaţa maximă estimată: 131.000,00 mp. Tăiere acostament manual: Suprafaţa minimă estimată: 2.000,00 mp; Suprafaţa maximă estimată: 15.000,00 mp. Curățire șanțuri manual: Suprafaţa minimă estimată: 4.000,00 ml; Suprafaţa maximă estimată: 44.000,00 ml Desfundare de șanț mecanizat. Cantitate minimă estimată: 6.000,00 mc; Cantitate maximă estimată: 62.000,00 mc. Desfundare podețe manual: Cantitate minimă estimată: 600,00 mc; Cantitate maximă estimată: 3.000,00 mc. Desfundare podețe mecanizat: Cantitate minimă estimată: 20,00 buc; Cantitate maximă estimată: 40,00 buc. Autoritatea contractanta estimeaza ca pe intreaga perioada de valabilitate a acordului cadru se vor incheia 8 (opt) contracte subsecvente a caror valori estimate, fără TVA, se prezinta astfel: -CS nr.1 = 77.700,00 lei - CS nr.2 = 77.700,00 lei; - CS nr.3 = 233.100,00 lei; - CS nr.4 = 388.500,00 lei; - CS nr.5 = 466.200,00 lei; - CS nr.6 = 388.500,00 lei; - CS nr.7 = 466.200,00 lei; - CS nr.8 = 4.118.100,00 lei; Valoarea estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent este de 4.118.100,00 lei; Valoarea estimata fara TVA a celui mai mic contract subsecvent este de 77.700,00 lei; Frecventa si valoarea contractelor subsecvente ce urmeaza sa fie atribuite: se vor incheia 8 (opt) contracte subsecvente. Durata de executie pentru CS1 și CS2: câte o lună pentru fiecare; pentru CS 3 - 4 luni; pentru CS4, CS5, CS6 și CS7 câte 5 luni pentru fiecare, CS8-22 de luni. Termenul de executie a lucrarilor din contract curge de la data predarii amplasamentului. Durata acordului cadru: 48 luni de la data incheierii.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Întreținere curentă și periodică a drumurilor județene - zona Ganesti judetul Mures -2024-2028
Beschreibung: Obiectul acordului – cadru il constituie lucrari de intretinere drumuri judetene – plombări, covoare bituminoase, tăieri de acostamente, curățire/desfundare șanțuri și podețe - din zona Gănești, în lungime totală de 75,163 km pe următoarele drumuri: 1. DJ 142 Tîrnăveni – Bălăuşeri, între km 12+600-34+850, L = 34,850 km; 2. DJ142A Găneşti – Băgaciu - lim. jud. Sibiu, între km 0+000-8+600, L = 8,600 km; 3. DJ 142D Botorca- Băgaciu, între km 0+000-9+500, L =9,500 km; 4. DJ 151B Ungheni - Căpîlna de Sus - lim. jud. Sibiu, între km 13+000-28+865, L = 15,865 km; 5. DJ 107 lim. jud. Alba – Adămuş - Tîrnăveni, între km 78+000-84+710, L = 6,71 km; 6. DJ 107 D lim. jud. Alba – Crăieşti – Adămuş, între km 42+492-51+740, L = 9,248 km. 7. Drum acces Transilvania Motor Ring, km 0+000-1+690, L=1,690 km 8. Drum acces la Stația de Sortare Bălăușeri, km 0+000-1+300, L=1,300. Cantitatile minime si maxime aferente acordului- cadru pentru lotul nr. 4 - zona Gănești se prezinta astfel: PLOMBĂRI: Suprafaţa minimă estimată pentru plombare 1 strat: 1.000,00 mp; 2 straturi: 1.000,00 mp Suprafaţa maximă estimată pentru plombare 1 strat: 10.000,00 mp; 2 straturi: 11.000,00 mp. Autoritatea contractanta estimeaza ca pe intreaga perioada de valabilitate a acordului cadru se vor incheia 8 (opt) contracte subsecvente a caror valori estimate, fără TVA, se prezinta astfel: -CS nr.1 = 144.170,00 lei - CS nr.2 = 199.374,00 lei; - CS nr.3 = 199.374,00 lei; - CS nr.4 = 199.374,00 lei; - CS nr.5 = 199.374,00 lei; - CS nr.6 = 199.374,00 lei; - CS nr.7 = 199.374,00 lei; - CS nr.8 = 199.376,00 lei; Valoarea estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent este de 199.376,00 lei; Valoarea estimata fara TVA a celui mai mic contract subsecvent este de 144.170,00 lei; Frecventa si valoarea contractelor subsecvente ce urmeaza sa fie atribuite: se vor incheia 8 (opt) contracte subsecvente. Durata de executie pentru CS1 este de 1 lună. Pentru celelalte contracte subsecvente durate de execuție se stabilește proporțional cu cantităție cuprinse în acestea. Termenul de executie a lucrarilor din contract curge de la data predarii amplasamentului. COVOARE -cantitatea minima = 4,983 km; -cantitatea maxima = 31,815 km. Autoritatea contractanta estimeaza ca pe intreaga perioada de valabilitate a acordului cadru se vor incheia 4 (patru) contracte a caror cantitati estimate se prezinta astfel: - CS nr.1 = 4,983 km; - CS nr.2 = 8,450 km; -CS nr.3 = 12,832 km. -CS nr.4 = 5,550 km. Cantitatile minime si maxime care fac obiectul unui singur contract subsecvent se prezinta astfel: -cantitatea minima = 4,983 km; -cantitatea maxima = 12,832 km. Valoarea estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent este de 3.849.600,00 lei. Valoarea estimata fara TVA a celui mai mic contract subsecvent este de 1.494.900,00 lei. Frecventa si valoarea contractelor subsecvente ce urmeaza sa fie atribuite: se vor încheia 4 (patru) contracte subsecvente, a caror valoare estimata fara TVA, se prezinta astfel: -CS nr.1: 1.494.900,00 lei fara TVA; -CS nr.2: 2.535.000,00 lei fara TVA; -CS nr.3: 3.849.600,00 lei fara TVA; -CS nr.4: 1.665.000,00 lei fara TVA; Durata de executie pentru CS1 este de 2 luni. Pentru celelalte contracte subsecvente durate de execuție se stabilește proporțional cu cantităție cuprinse în acestea. Termenul de executie a lucrarilor din contract curge de la data predarii amplasamentului. TĂIERI DE ACOSTAMENTE, CURĂȚIRE/DESFUNDARE ȘANȚURI ȘI PODEȚE: Tăiere acostament mecanizat Suprafaţa minimă estimată: 24.000,00 mp; Suprafaţa maximă estimată: 98.000,00 mp. Tăiere acostament manual: Suprafaţa minimă estimată: 3.000,00 mp; Suprafaţa maximă estimată: 11.000,00 mp. Curățire șanțuri manual: Suprafaţa minimă estimată: 12.000,00 ml; Suprafaţa maximă estimată: 47.000,00 ml Desfundare de șanț mecanizat. Cantitate minimă estimată: 8.000,00 mc; Cantitate maximă estimată: 31.000,00 mc. Desfundare podețe manual: Cantitate minimă estimată: 900,00 mc; Cantitate maximă estimată: 3.500,00 mc. Desfundare podețe mecanizat: Cantitate minimă estimată: 20,00 buc; Cantitate maximă estimată: 40,00 buc. Autoritatea contractanta estimeaza ca pe intreaga perioada de valabilitate a acordului cadru se vor incheia 8 (opt) contracte subsecvente a caror valori estimate, fără TVA, se prezinta astfel: -CS nr.1 = 115.300,00 lei; - CS nr.2 = 115.300,00 lei; - CS nr.3 = 345.900,00 lei; - CS nr.4 = 576.500,00 lei; - CS nr.5 = 691.800,00 lei; - CS nr.6 = 576.500,00 lei; - CS nr.7 = 691.800,00 lei; - CS nr.8 = 1.203.900,00 lei; Valoarea estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent este de 1.203.900,00 lei; Valoarea estimata fara TVA a celui mai mic contract subsecvent este de 115.300,00 lei; Frecventa si valoarea contractelor subsecvente ce urmeaza sa fie atribuite: se vor incheia 8 (opt) contracte subsecvente. Durata de executie pentru CS1 și CS2: câte o lună pentru fiecare; pentru CS 3 -5 luni; pentru CS4, CS5, CS6 și CS7 câte 6 luni pentru fiecare, CS8-17 de luni. Termenul de executie a lucrarilor din contract curge de la data predarii amplasamentului. Durata acordului cadru: 48 luni de la data incheierii.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Întreținere curentă și periodică a drumurilor județene - zona Șăulia județul Mureș -2024-2028
Beschreibung: Obiectul acordului – cadru il constituie lucrari de intretinere drumuri judetene – plombări, covoare bituminoase, tăieri de acostamente, curățire/desfundare șanțuri și podețe - din zona Șăulia, în lungime totală de 108,655 km pe următoarele drumuri: 1. DJ107G lim.jud. Alba–Cecălaca–Luduş, între km 16+775 – 29+810, L=13,035km; 2. DJ151 Luduş – Sărmaşu – lim.jud. BN, între km 5+990-37+900 ; 40+300-45+810, L total = 37,420 km; 3. DJ151A Şăulia – Band (DJ 152A) între, km 0+000 – 20+100, L = 20,10 km; 4. DJ151C Zau de Cîmpie – Valea Largă – lim.jud. Cluj, între km 0+000 – 12+500, L = 12,500 km; 5. DJ153E DN15-Bogata între km 0+000 – 3+950, L = 3,950 km; 6. DJ153F DJ107G – Nandra - Bichiş – Ozd, între km 0+000 – 6+456, L = 6,450 km; 7. DJ153G DJ 151 - Sînger – Papiu Ilarian – Iclănzel, între km 0+000 – 12+400 și km 14+380-17+180, L total = 15,200 km. Cantitatile minime si maxime aferente acordului- cadru pentru lotul nr. 5 - zona Șăulia se prezinta astfel: PLOMBĂRI: Suprafaţa minimă estimată pentru plombare 1 strat: 1.000,00 mp; 2 straturi: 1.000,00 mp Suprafaţa maximă estimată pentru plombare 1 strat: 10.000,00 mp; 2 straturi: 12.000,00 mp. Autoritatea contractanta estimeaza ca pe intreaga perioada de valabilitate a acordului cadru se vor incheia 8 (opt) contracte subsecvente a caror valori estimate, fără TVA, se prezinta astfel: -CS nr.1 = 144.170,00 lei - CS nr.2 = 213.387,00 lei; - CS nr.3 = 213.387,00 lei; - CS nr.4 = 213.387,00 lei; - CS nr.5 = 213.387,00 lei; - CS nr.6 = 213.387,00 lei; - CS nr.7 = 213.387,00 lei; - CS nr.8 = 213.388,00 lei; Valoarea estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent este de 213.388,00 lei; Valoarea estimata fara TVA a celui mai mic contract subsecvent este de 144.170,00 lei; Frecventa si valoarea contractelor subsecvente ce urmeaza sa fie atribuite: se vor incheia 8 (opt) contracte subsecvente. Durata de executie pentru CS1 este de 1 lună. Pentru celelalte contracte subsecvente durate de execuție se stabilește proporțional cu cantităție cuprinse în acestea. Termenul de executie a lucrarilor din contract curge de la data predarii amplasamentului. COVOARE -cantitatea minima = 5,050 km; -cantitatea maxima = 33,950 km. Autoritatea contractanta estimeaza ca pe intreaga perioada de valabilitate a acordului cadru se vor incheia 4 (patru) contracte a caror cantitati estimate se prezinta astfel: - CS nr.1 = 5,050 km; - CS nr.2 = 14,100 km; -CS nr.3 = 8,400 km. -CS nr.4 = 6,400 km. Cantitatile minime si maxime care fac obiectul unui singur contract subsecvent se prezinta astfel: -cantitatea minima = 5,050 km; -cantitatea maxima = 14,100 km. Valoarea estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent este de 4.230.000,00 lei. Valoarea estimata fara TVA a celui mai mic contract subsecvent este de 1.515.000,00 lei. Frecventa si valoarea contractelor subsecvente ce urmeaza sa fie atribuite: se vor încheia 4 (patru) contracte subsecvente, a caror valoare estimata fara TVA, se prezinta astfel: -CS nr.1: 1.515.000,00 lei fara TVA; -CS nr.2: 4.230.000,00 lei fara TVA; -CS nr.3: 2.520.000,00 lei fara TVA; -CS nr.4: 1.920.000,00 lei fara TVA; Durata de executie pentru CS1 este de 2 luni. Pentru celelalte contracte subsecvente durate de execuție se stabilește proporțional cu cantităție cuprinse în acestea. Termenul de executie a lucrarilor din contract curge de la data predarii amplasamentului. TĂIERI DE ACOSTAMENTE, CURĂȚIRE/DESFUNDARE ȘANȚURI ȘI PODEȚE: Tăiere acostament mecanizat Suprafaţa minimă estimată: 34.000,00 mp; Suprafaţa maximă estimată: 130.000,00 mp. Tăiere acostament manual: Suprafaţa minimă estimată: 200,00 mp; Suprafaţa maximă estimată: 800,00 mp. Curățire șanțuri manual: Suprafaţa minimă estimată: 2.000,00 ml; Suprafaţa maximă estimată: 20.000,00 ml Desfundare de șanț mecanizat. Cantitate minimă estimată: 16.000,00 mc; Cantitate maximă estimată: 42.000,00 mc. Desfundare podețe manual: Cantitate minimă estimată: 500,00 mc; Cantitate maximă estimată: 2.000,00 mc. Desfundare podețe mecanizat: Cantitate minimă estimată: 20,00 buc; Cantitate maximă estimată: 40,00 buc. Autoritatea contractanta estimeaza ca pe intreaga perioada de valabilitate a acordului cadru se vor incheia 8 (opt) contracte subsecvente a caror valori estimate, fără TVA, se prezinta astfel: -CS nr.1 = 140.100,00 lei; - CS nr.2 = 140.100,00 lei; - CS nr.3 = 420.300,00 lei; - CS nr.4 = 560.000,00 lei; - CS nr.5 = 690.000,00 lei; - CS nr.6 = 560.000,00 lei; - CS nr.7 = 690.000,00 lei; - CS nr.8 = 1.009.500,00 lei; Valoarea estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent este de 1.009.500,00 lei; Valoarea estimata fara TVA a celui mai mic contract subsecvent este de 140.100,00 lei; Frecventa si valoarea contractelor subsecvente ce urmeaza sa fie atribuite: se vor incheia 8 (opt) contracte subsecvente. Durata de executie pentru CS1 și CS2: câte 2 luni pentru fiecare; pentru CS 3 - 5 luni; pentru CS4, CS5, CS6 și CS7 câte 6 luni pentru fiecare, CS8- 17 de luni. Termenul de executie a lucrarilor din contract curge de la data predarii amplasamentului. Durata acordului cadru: 48 luni de la data incheierii.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Întreținere curentă și periodică a drumurilor județene din zona Gornești județul Mureș -2024-2028
Beschreibung: Obiectul acordului – cadru il constituie lucrari de intretinere drumuri judetene – plombări, covoare bituminoase, tăieri de acostamente, curățire/desfundare șanțuri și podețe - din zona Gornești, în lungime totală de 98,73 km pe următoarele drumuri: 1. DJ 153 Reghin – Eremitu - Sovata, între km 0+000-34+000, L = 34,00 km; 2. DJ 153A Ernei –Eremitu, între km 0+000-26+230, L = 26,23 km; 3. DJ 153B Dumbrăvioara – Fărăgău, între km 0+000-19+770, L = 19,77 km; 4. DJ 154H DJ 153B –Băla, între km 0+000-4+830, L = 4,830 km; 5. DJ 154J Breaza-Voivodeni- Glodeni, între Km 4+898-13+900, L = 13,90 km. Cantitatile minime si maxime aferente acordului- cadru pentru lotul nr. 6 - zona Gornești se prezinta astfel: PLOMBĂRI: Suprafaţa minimă estimată pentru plombare 1 strat: 1.000,00 mp; 2 straturi: 1.000,00 mp Suprafaţa maximă estimată pentru plombare 1 strat: 10.000,00 mp; 2 straturi: 13.000,00 mp. Autoritatea contractanta estimeaza ca pe intreaga perioada de valabilitate a acordului cadru se vor incheia 8 (opt) contracte subsecvente a caror valori estimate, fără TVA, se prezinta astfel: -CS nr.1 = 144.170,00 lei - CS nr.2 = 227.400,00 lei; - CS nr.3 = 227.400,00 lei; - CS nr.4 = 227.400,00 lei; - CS nr.5 = 227.400,00 lei; - CS nr.6 = 227.400,00 lei; - CS nr.7 = 227.400,00 lei; - CS nr.8 = 227.400,00 lei; Valoarea estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent este de 227.400,00 lei; Valoarea estimata fara TVA a celui mai mic contract subsecvent este de 144.170,00 lei; Frecventa si valoarea contractelor subsecvente ce urmeaza sa fie atribuite: se vor incheia 8 (opt) contracte subsecvente. Durata de executie pentru CS1 este de 1 lună. Pentru celelalte contracte subsecvente durate de execuție se stabilește proporțional cu cantităție cuprinse în acestea. Termenul de executie a lucrarilor din contract curge de la data predarii amplasamentului. COVOARE -cantitatea minima = 8,857 km; -cantitatea maxima = 50,783 km. Autoritatea contractanta estimeaza ca pe intreaga perioada de valabilitate a acordului cadru se vor incheia 4 (patru) contracte a caror cantitati estimate se prezinta astfel: - CS nr.1 = 8,857 km; - CS nr.2 = 13,744 km; -CS nr.3 = 10,670 km. -CS nr.4 = 17,512 km. Cantitatile minime si maxime care fac obiectul unui singur contract subsecvent se prezinta astfel: -cantitatea minima = 8,857 km; -cantitatea maxima = 17,512 km. Valoarea estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent este de 5.253.600,00 lei. Valoarea estimata fara TVA a celui mai mic contract subsecvent este de 2.657.100,00 lei. Frecventa si valoarea contractelor subsecvente ce urmeaza sa fie atribuite: se vor încheia 4 (patru) contracte subsecvente, a caror valoare estimata fara TVA, se prezinta astfel: -CS nr.1: 2.657.100,00 lei fara TVA; -CS nr.2: 4.123.200,00 lei fara TVA; -CS nr.3: 3.201.000,00 lei fara TVA; -CS nr.4: 5.253.600,00 ei fara TVA; Durata de executie pentru CS1 este de 3 luni. Pentru celelalte contracte subsecvente durate de execuție se stabilește proporțional cu cantităție cuprinse în acestea. Termenul de executie a lucrarilor din contract curge de la data predarii amplasamentului. TĂIERI DE ACOSTAMENTE, CURĂȚIRE/DESFUNDARE ȘANȚURI ȘI PODEȚE: Tăiere acostament mecanizat Suprafaţa minimă estimată: 48.000,00 mp; Suprafaţa maximă estimată: 120.000,00 mp. Tăiere acostament manual: Suprafaţa minimă estimată: 5.000,00 mp; Suprafaţa maximă estimată: 14.000,00 mp. Curățire șanțuri manual: Suprafaţa minimă estimată: 16.000,00 ml; Suprafaţa maximă estimată: 40.000,00 ml Desfundare de șanț mecanizat. Cantitate minimă estimată: 15.000,00 mc; Cantitate maximă estimată: 60.000,00 mc. Desfundare podețe manual: Cantitate minimă estimată: 900,00 mc; Cantitate maximă estimată: 6.000,00 mc. Desfundare podețe mecanizat: Cantitate minimă estimată: 20,00 buc; Cantitate maximă estimată: 40,00 buc. Autoritatea contractanta estimeaza ca pe intreaga perioada de valabilitate a acordului cadru se vor incheia 8 (opt) contracte subsecvente a caror valori estimate, fără TVA, se prezinta astfel: -CS nr.1 = 177.100,00 lei; - CS nr.2 = 177.100,00 lei; - CS nr.3 = 531.300,00 lei; - CS nr.4 = 885.500,00 lei; - CS nr.5 = 1.062.600,00 lei; - CS nr.6 = 885.500,00 lei; - CS nr.7 = 1.062.600,00 lei; - CS nr.8 = 2.096.300,00 lei; Valoarea estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent este de 2.096.300,00 lei; Valoarea estimata fara TVA a celui mai mic contract subsecvent este de 177.100,00 lei; Frecventa si valoarea contractelor subsecvente ce urmeaza sa fie atribuite: se vor incheia 8 (opt) contracte subsecvente. Durata de executie pentru CS1 și CS2: câte 2 luni pentru fiecare; pentru CS 3 - 5 luni; pentru CS4 și CS6 câte 6 luni pentru fiecare , CS5 și CS7 câte 7 luni pentru fiecare, CS8 - 13 de luni. Termenul de executie a lucrarilor din contract curge de la data predarii amplasamentului. Durata acordului cadru: 48 luni de la data incheierii.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Întreținere curentă și periodică a drumurilor județene- zona Sighișoara, județul Mureș -2024-2028
Beschreibung: Obiectul acordului – cadru il constituie lucrari de intretinere drumuri judetene – plombări, covoare bituminoase, tăieri de acostamente, curățire/desfundare șanțuri și podețe - din zona Sighișoara judetul Mures, (lotul nr.7) Lotul nr.7/zona Sighișoara cuprinde următoarele drumuri județene asfaltate, în lungime totală de 61,068 km, după cum urmează : 1. DJ106 lim.jud.Sibiu-Apold-Sighişoara între km 82+535-97+900, L = 15,365 km; 2. DJ133, Mureni-Archita-lim.jud. Harghita, între km 0+000-15+000, L=15,000 km; 3. DJ142C lim. jud.Sibiu – Viişoara – Coroisînmartin, între km 6+150-26+650, L=20,500 km; 4. DJ143, Daneș -Criș -lim. jud. Sibiu între km 0+000-10+203, L= 10,203 km Cantitatile minime si maxime aferente acordurilor cadru pentru lotul nr. 7 - zona Sighișoara se prezinta astfel: PLOMBĂRI: Suprafaţa minimă estimată pentru plombare 1 strat: 1.000,00 mp; 2 straturi: 1.000,00 mp Suprafaţa maximă estimată pentru plombare 1 strat: 6.000,00 mp; 2 straturi: 9.000,00 mp. Autoritatea contractanta estimeaza ca pe intreaga perioada de valabilitate a acordului cadru se vor incheia 8 (opt) contracte subsecvente a caror valori estimate, fără TVA, se prezinta astfel: -CS nr.1 = 144.170,00 lei - CS nr.2 = 145.017,00 lei; - CS nr.3 = 145.017,00 lei; - CS nr.4 = 145.017,00 lei; - CS nr.5 = 145.017,00 lei; - CS nr.6 = 145.017,00 lei; - CS nr.7 = 145.017,00 lei; - CS nr.8 = 145.018,00 lei; Valoarea estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent este de 145.018,00 lei; Valoarea estimata fara TVA a celui mai mic contract subsecvent este de 144.170,00 lei; Frecventa si valoarea contractelor subsecvente ce urmeaza sa fie atribuite: se vor incheia 8 (opt) contracte subsecvente. Durata de executie pentru CS1 este de 1 lună. Pentru celelalte contracte subsecvente durate de execuție se stabilește proporțional cu cantităție cuprinse în acestea. Termenul de executie a lucrarilor din contract curge de la data predarii amplasamentului. COVOARE -cantitatea minima = 6,853 km; -cantitatea maxima = 32,045 km. Autoritatea contractanta estimeaza ca pe intreaga perioada de valabilitate a acordului cadru se vor incheia 4 (patru) contracte a caror cantitati estimate se prezinta astfel: -CS nr.1 = 6,853 km; - CS nr.2 = 7,967 km; -CS nr.3 = 8,049 km. -CS nr.4 = 9,176 km. Cantitatile minime si maxime care fac obiectul unui singur contract subsecvent se prezinta astfel: -cantitatea minima = 6,853 km; -cantitatea maxima = 9,176 km. Valoarea estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent este de 2.752.800,00 lei. Valoarea estimata fara TVA a celui mai mic contract subsecvent este de 2.055.900,00 lei. Frecventa si valoarea contractelor subsecvente ce urmeaza sa fie atribuite: se vor încheia 4 (patru) contracte subsecvente, a caror valoare estimata fara TVA, se prezinta astfel: -CS nr.1: 2.055.900,00 lei fara TVA; -CS nr.2: 2.390.100,00 lei fara TVA; -CS nr.3: 2.414.700,00 lei fara TVA; -CS nr.4: 2.752.800,00 lei fara TVA; Durata de executie pentru CS1 este de 3 luni. Pentru celelalte contracte subsecvente durate de execuție se stabilește proporțional cu cantităție cuprinse în acestea. Termenul de executie a lucrarilor din contract curge de la data predarii amplasamentului. TĂIERI DE ACOSTAMENTE, CURĂȚIRE/DESFUNDARE ȘANȚURI ȘI PODEȚE: Tăiere acostament mecanizat Suprafaţa minimă estimată: 33.000,00 mp; Suprafaţa maximă estimată: 85.000,00 mp. Tăiere acostament manual: Suprafaţa minimă estimată: 4.000,00 mp; Suprafaţa maximă estimată: 10.000,00 mp. Curățire șanțuri manual: Suprafaţa minimă estimată: 15.000,00 ml; Suprafaţa maximă estimată: 37.000,00 ml Desfundare de șanț mecanizat. Cantitate minimă estimată: 7.000,00 mc; Cantitate maximă estimată: 38.000,00 mc. Desfundare podețe manual: Cantitate minimă estimată: 300,00 mc; Cantitate maximă estimată: 5.000,00 mc. Desfundare podețe mecanizat: Cantitate minimă estimată: 20,00 buc; Cantitate maximă estimată: 30,00 buc. Autoritatea contractanta estimeaza ca pe intreaga perioada de valabilitate a acordului cadru se vor incheia 8 (opt) contracte subsecvente a caror valori estimate, fără TVA, se prezinta astfel: -CS nr.1 = 100.900,00 lei - CS nr.2 = 100.900,00 lei; - CS nr.3 = 302.700,00 lei; - CS nr.4 = 504.500,00 lei; - CS nr.5 = 605.400,00 lei; - CS nr.6 = 504.500,00 lei; - CS nr.7 = 605.400,00 lei; - CS nr.8 =2.215.700,00 lei; Valoarea estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent este de 2.215.700,00 lei; Valoarea estimata fara TVA a celui mai mic contract subsecvent este de 100.900,00 lei; Frecventa si valoarea contractelor subsecvente ce urmeaza sa fie atribuite: se vor incheia 8 (opt) contracte subsecvente. Durata de executie pentru CS1 și CS2: câte o lună pentru fiecare; pentru CS 3 -2 luni; pentru CS4, CS5, CS6 și CS7 câte 6 luni pentru fiecare, CS8-20 de luni. Termenul de executie a lucrarilor din contract curge de la data predarii amplasamentului. Durata acordului cadru: 48 luni de la data incheierii.
Interne Kennung: 7