513824-2025 - Wettbewerb
Polen – Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen – Montaż paneli fotowoltaicznych w Zespole Szkół przy Teatralnej w Pile w ramach projektu pn. "Poprawa równego dostępu do wysokiej jakości kształcenia, szkolenia i uczenia się przez całe życie poprzez wsparcie infrastruktury edukacyjnej w Powiecie Pilskim"
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelMontaż paneli fotowoltaicznych w Zespole Szkół przy Teatralnej w Pile w ramach projektu pn. "Poprawa równego dostępu do wysokiej jakości kształcenia, szkolenia i uczenia się przez całe życie poprzez wsparcie infrastruktury edukacyjnej w Powiecie Pilskim"
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania p.n.: Montaż paneli fotowoltaicznych w Zespole Szkół przy Teatralnej w Pile w ramach projektu pn. "Poprawa równego dostępu do wysokiej jakości kształcenia, szkolenia i uczenia się przez całe życie poprzez wsparcie infrastruktury edukacyjnej w Powiecie Pilskim". 2. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. "Poprawa równego dostępu do wysokiej jakości kształcenia, szkolenia i uczenia się przez całe życie poprzez wsparcie infrastruktury edukacyjnej w Powiecie Pilskim" dofinansowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Priorytet 5: Fundusze europejskie wspierające społeczną infrastrukturę dla Wielkopolan (EFRR); Działanie 5.1 Poprawa równego dostępu do wysokiej jakości kształcenia, szkolenia i uczenia się przez całe życie poprzez wsparcie infrastruktury edukacyjnej. 3. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę oraz montaż instalacji fotowoltaicznej w Zespole Szkół przy Teatralnej w Pile. Instalacja fotowoltaiczna będzie wytwarzać prąd ze źródeł odnawialnych, o mocy min. 49,68 kW (mikroinstalacja) wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, optymalizacją oraz kompensatorem mocy biernej 30 kVar. 4. Miejsce realizacji zamówienia: Zespół Szkół przy Teatralnej w Pile, ul. Teatralna 1, 64-920 Piła. 5. Opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 3 do SWZ. 6. Okres gwarancji jakości oraz rękojmi za wady na: przedmiot zamówienia: min. 5 lat. Okres gwarancji na przedmiot zamówienia stanowi kryterium oceny ofert zgodnie z pkt. 16 SWZ. 7. Okres gwarancji jakości na: 1) moduły fotowoltaiczne: min. 12 lat, 2) falownik (inwerter): min. 12 lat. Okres gwarancji na moduły fotowoltaiczne oraz falownik (inwerter) stanowi kryterium oceny ofert zgodnie z pkt. 16 SWZ. 8. W celu potwierdzenia, że oferowana dostawa odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego w Załączniku 3 do SWZ, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowego środka dowodowego: - Formularz oferowanego sprzętu – Załącznik nr 4 do SWZ. Jeżeli Wykonawca nie złożył przedmiotowego środka dowodowego lub złożony przedmiotowy środek dowodowy jest niekompletny, Zamawiający wezwie do jego złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. 9. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w celu nadzoru nad realizacją robót dysponował kierownikiem robót elektrycznych. Wykonawca przekaże Zamawiającemu dane kierownika robót elektrycznych niezwłocznie przed zawarciem umowy. 10. Określone w Załączniku nr 3 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia, wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia są wymaganiami minimalnymi. Zamawiający dopuszcza zaoferowanie przedmiotu zamówienia o lepszych parametrach. 11. Dostarczony sprzęt musi być fabrycznie nowy, nieużywany i nieeksponowany na wystawach lub imprezach targowych, musi spełniać wymogi Zamawiającego określone w Załączniku nr 3 do SWZ. Przedmiot zamówienia musi być sprawny technicznie, kompletny i gotowy do pracy. Do dostarczonego sprzętu muszą być dołączone stosowne dokumenty/certyfikaty świadczące o spełnieniu wszystkich stosownych norm i wytycznych, których w/w przedmiot zamówienia powinien spełniać przed dopuszczeniem go do użytkowania oraz karty gwarancyjne, instrukcje obsługi w języku polskim – jeśli sprzęt je posiada. 12. Jeżeli w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia znajdują się nazwy producentów służą one do określenia pożądanego standardu realizacji zamówienia. Wykonawca może zaoferować równoważny przedmiot zamówienia odpowiadający co najmniej parametrom wskazanego sprzętu. 13. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza równoważne normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych. 14. Wykonawca zobowiązuje się ponieść koszty transportu, rozładunku i ubezpieczenia do chwili odbioru. 15. Wykonawca bierze na siebie pełną odpowiedzialność za wszelkie naruszenia prawa i szkody, które mogą zaistnieć w związku z realizacją zamówienia. 16. Ze względu na to, że wykonywanie zamówienia będzie odbywało się w funkcjonującym budynku Zamawiający ma następujące wymagania dotyczące realizacji prac: 1) należy prawidłowo zabezpieczyć teren prac; 2) należy zabezpieczyć wszystkie materiały, urządzenia i sprzęt przed dostępem osób niepowołanych; 3) każdego dnia po zakończeniu prac należy uporządkować teren prac. 17. Zamawiający przewiduje możliwość odbycia wizji lokalnej przez wykonawców. Udział wykonawców w wizji lokalnej nie jest obowiązkowy, brak odbycia wizji lokalnej nie będzie skutkował odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp.
Interne KennungWZP.272.34.2025.II
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten
5. Los
LosLOT-0001