2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizacja dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w podziale na części
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje modernizację dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w podziale na części: 1) Część 1 - „Modernizacja nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 206 na odcinku od km 49+250 do km 52+000”; 2) Część 2 - „Modernizacja nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 208 na odcinku od km 13+215 do km 14+600”; 3) Część 3 - „Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 214 na odcinku Tuchlino - Mściszewice w km: 58+690 - 65+300”; 4) Część 4 - „Modernizacja nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 210 na odcinku od km 33+900 do km 36+900”; 5) Część 5 - „Modernizacja nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 218 na odcinku od km 48+250 do km 60+200”.
Vorherige Bekanntmachung: 257167-2026
Interne Kennung: 17/WZP/2026/PN/WUDiM
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności ustawie z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (ustawa Pzp), ustawie z dnia 23 czerwca 1964 r. Kodeks cywilny, ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane. 2. Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego. 3. W postępowaniu stosuje się procedurę określoną przepisem art. 139 ustawy Pzp. 4. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania wskutek zaistnienia okoliczności wymienionych w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz art. 5 k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) nr 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. oraz rozporządzeniem Rady (UE) nr 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. 5. Oprócz informacji zawartych w treści niniejszego ogłoszenia w pkt 2.1.6 oraz 5.1.9 wykaz podmiotowych środków dowodowych potwierdzających brak podstaw wykluczenia (również dla wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP) i spełnianie warunków udziału w postępowaniu znajduje się w pkt 8 Instrukcji dla Wykonawców (IDW) – Rozdział I Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). 6. Opis sposobu przygotowania oferty został określony w pkt 10 IDW. 7. Sposób komunikacji oraz wymagania formalne dotyczące składania ofert, oświadczeń i dokumentów szczegółowo określone zostały w pkt 11 IDW. 8. Pkt 22 IDW zawiera postanowienia dodatkowe, w tym m.in. wskazuje dokumenty jakie Zamawiającemu przed podpisaniem umowy ma przedłożyć Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana oraz klauzulę informacyjną z art. 13 RODO. 9. Zamawiający, zgodnie z art. 257 ustawy Pzp zastrzega sobie możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 10. Wymagania w odniesieniu do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zostały zawarte w pkt 7.7 IDW. 11. Kryteria wyboru oferty najkorzystniejszej zawarto w pkt 16 IDW. 12. Wymagania w odniesieniu do wykonawców polegających na zasobach innych podmiotów zostały określone w pkt 7.6 IDW. 13. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp do wysokości 100% wartości netto zamówienia podstawowego w zakresie powtórzenia robót będących przedmiotem zamówienia, tj. wykonanie remontu nawierzchni dróg (dot. wszystkich części). Warunki udzielenia zamówienia podobnego, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp: 1) Wykonawca wykonał lub wykonuje należycie zamówienie podstawowe, 2) Wykonawca zapewni wykonanie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp w standardzie nie gorszym niż przyjęty do wykonania zamówienia podstawowego, 3) W ramach prowadzonych negocjacji, Zamawiający i Wykonawca dojdą do porozumienia odnośnie ceny i terminu wykonania, 4) Istotne postanowienia umowy o udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, inne niż określone w pkt 3 powyżej, będą zgodne z istotnymi postanowieniami umowy zawartymi w umowie dla zamówienia podstawowego. 14. Warunki realizacji umowy zostały określone w Rozdziale IV SWZ - Opis przedmiotu zamówienia i Rozdziale V SWZ – Wzór umowy. 15. Zasady dot. zabezpieczenia należytego wykonania umowy zostały określone w pkt 21 IDW. 16. Wartość szacunkowa zamówienia wskazana w pkt. 2.1.3 i w LOT- 0001- LOT - 0005 niniejszego ogłoszenia uwzględnia wartość zamówień podobnych.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233140 Straßenarbeiten
5. Los
Los: LOT-0004
Titel: Modernizacja dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w podziale na części (Część 3)
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje modernizację dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w podziale na części: Część 3 - „Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 214 na odcinku Tuchlino - Mściszewice w km: 58+690 - 65+300”
Interne Kennung: 17/WZP/2026/PN/WUDiM (Część 3)