514064-2025 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität – "Zakup energii elektrycznej do obiektów Policji województwa lubuskiego w latach 2026 r. - 2028 r."
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel"Zakup energii elektrycznej do obiektów Policji województwa lubuskiego w latach 2026 r. - 2028 r."
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia obejmuje: „Zakup energii elektrycznej do obiektów Policji województwa lubuskiego w latach 2026 r. - 2028 r.” 2. Kod CPV: 09310000-5 Elektryczność 3. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest zakup energii elektrycznej zgodnej ze standardami jakościowymi określonymi m.in. w Ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2024 r. poz. 266, z póź. zmianami) oraz w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 27 września 2022 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu (Dz. U. z 2022 r., poz. 2007), do punktów poboru (obiektów Policji). Zamawiający wprowadza prawo opcji na zwiększenie ilości zamówionej energii, zgodnie z art. 441 ustawy Pzp. Przy ustaleniu wartości zamówienia uwzględnia się największy zakres tego zamówienia (z prawem opcji): maksymalna ilość kWh na okres 3 lat: 14.313.725 kWh. Szczegółowy opis prawa opcji zawiera Projekt umowy stanowiący załącznik nr 7 do SWZ. 4. Opis przedmiotu zamówienia zawiera OPZ - załącznik nr 8 do SWZ. 5. Szczegóły zakupu energii elektrycznej wg grup taryfowych zawiera Formularz ofertowy – załącznik nr 1 do SWZ. 6. Szczegółowe wymagania dotyczące sposobu realizacji zamówienia, terminu i zasad płatności zawiera Projekt umowy – załącznik nr 7 do SWZ. 7. Wykonawca musi zaoferować i zrealizować przedmiot zamówienia zgodnie z wymaganiami SWZ i jej załączników. 4. Wszystkie załączniki do SWZ stanowią jej integralną część.
Interne KennungZP-27/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
LosLOT-0001
TitelZakup energii elektrycznej do obiektów Policji województwa lubuskiego w latach 2026 r. - 2028 r.
BeschreibungZakup energii elektrycznej do obiektów Policji województwa lubuskiego w latach 2026 r. - 2028 r.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający wprowadza prawo opcji na zwiększenie ilości zamówionej energii, zgodnie z art. 441 ustawy Pzp. 1) Dopuszczalna jest realizacja umowy do 20% więcej zamówionej ilości energii wskazanej w podstawowym zakresie, niezależnie od rodzaju taryfy, w przypadku włączenia przez Zamawiającego nowego punktu poboru lub zwiększenia zapotrzebowania na energię we wskazanych w umowie punktach poboru. W przypadku zwiększenia zapotrzebowania Zamawiającego na energię elektryczną we wskazanych w umowie punktach poboru realizacja umowy może zostać zwiększona maksymalnie do 20% ilości energii planowanej do zużycia w każdym ze wskazanych w umowie punktów, zawsze łącznie nie więcej niż do 20% więcej zamówionej ilości energii w podstawowym zakresie. Zwiększenie punktów poboru lub zmiana grupy taryfowej możliwe jest jedynie w obrębie grup taryfowych, które zostały ujęte w SWZ wraz z załącznikami oraz wycenione w Formularzu Ofertowym Wykonawcy. 2) Maksymalna ilość energii wraz z prawem opcji wynosi 14.313.725 kWh. 3) Zastosowanie prawa opcji nie wymaga zmiany umowy. Zamawiający wystosuje pisemną informację o wprowadzanej zmianie do Wykonawcy oraz ustali termin rozpoczęcia realizacji umowy w zmienionym zakresie. Szczegółowy opis prawa opcji zawiera Projekt umowy stanowiący załącznik nr 7 do SWZ.