See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa i montaż wyposażenia do Zespołu Szkół Morskich w Gdańsku przy ul. Wyzwolenia, w ramach programu Gdańsk Miastem Zawodowców - etap II – część B
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż wyposażenia do Zespołu Szkół Morskich w Gdańsku przy ul. Wyzwolenia, w ramach programu Gdańsk Miastem Zawodowców - etap II - część B. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje swoim zakresem trzy części: 1) Część nr I: Dostawa i montaż bramki kontroli bezpieczeństwa; 2) Część nr II: Dostawa, montaż i uruchomienie multimedialnych modeli statków wraz z urządzeniami do ich prezentacji; 3) Część nr III: Dostawa i montaż elementów rozbudowy symulatora nawigacyjnego. 3. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje dostawę i montaż wyposażenia do Zespołu Szkół Morskich w Gdańsku. Przedmiot dostawy ma być fabrycznie nowy, nieużywany, wolny od wad i kompletny. 4. Wymagane parametry techniczne wyposażenia ruchomego będącego przedmiotem zamówienia oraz wymogi ilościowe określone zostały w załącznikach do OPZ: 1) załącznik nr 1a do OPZ (dot. Części nr I); 2) załącznik nr 1b do OPZ (dot. Części nr II); 3) załącznik nr 1c do OPZ (dot. Części nr III); 5. Szczegółowy zakres zamówienia oraz warunki realizacji zostały określone w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ – dla Części nr I, nr II i nr III. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących odpowiednio załącznik nr 8.1, 8.2 i 8.3 do SWZ odpowiednio dla danej części zamówienia. 6.Zamówienie jest dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Projektu „Gdańsk Miastem Zawodowców - rozwój infrastruktury oraz wyposażenie szkół zawodowych w Gdańsku – ETAP II” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027, Priorytetu 6. Fundusze europejskie dla silnego społecznie Pomorza (EFRR), Działania 6.2. Infrastruktura edukacji włączającej i zawodowej, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Vorherige Bekanntmachung: 274401-2026
Interne Kennung: 48/BZP-U.500.11.2026/ŻGW
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy. 3. Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 1 i 4 ustawy. 4. Podmiotowe środki dowodowe, których zamawiający żąda w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zostały wskazane w ust. VI lit. A pkt 4 ppkt 1) - 6) SWZ. 5. Na podstawie ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 7 ust. 1 w/w ustawy. Na podstawie Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 5k w/w Rozporządzenia. Na potwierdzenie, że w stosunku do wykonawcy nie zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa wyżej w niniejszym punkcie, wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, składa oświadczenie o treści zgodnej z wzorem stanowiącym załącznik nr 2a do SWZ wraz z oświadczeniem o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Jednolity europejski dokument zamówienia). W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie zgodne z wzorem stanowiącym załącznik nr 2a do SWZ składa każdy z wykonawców wraz z oświadczeniem, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Jednolity europejski dokument zamówienia). 6. Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia). Zamawiający przewiduje możliwość żądania tego oświadczenia wyłącznie od wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. Wraz z oświadczeniem, o którym mowa w zdaniu poprzednim, wykonawca składa oświadczenie zgodne z wzorem stanowiącym załącznik nr 2a do SWZ. Zamawiający może w każdym czasie w zależności od potrzeby wezwać danego wykonawcę lub wszystkich lub część wykonawców do złożenia oświadczenia o treści zgodnej z wzorem stanowiącym załącznik nr 2a do SWZ aktualnego na dzień jego złożenia lub do potwierdzenia jego aktualności. 7. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Jednolity europejski dokument zamówienia), także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby. Wraz z oświadczeniem, o którym mowa w zdaniu poprzednim, wykonawca składa oświadczenie tego podmiotu zgodne ze wzorem stanowiącym załącznik nr 5a do SWZ. Zamawiający może w każdym czasie w zależności od potrzeby wezwać danego wykonawcę lub wszystkich lub część wykonawców do złożenia oświadczenia o treści zgodnej z wzorem stanowiącym załącznik nr 5a do SWZ aktualnego na dzień jego złożenia lub do potwierdzenia jego aktualności. 8. Zamawiający żąda od wykonawcy, który polega na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy, przedstawienia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w ust. VI lit. A pkt 4 ppkt 1) oraz ppkt 3) - 6) SWZ, dotyczących tych podmiotów, potwierdzających, że nie zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia z postępowania. 9. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 10. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zostały wskazane w ust. VII SWZ, dostępnej wraz z niniejszym ogłoszeniem na stronie internetowej prowadzonego postępowania. 11. Oprócz informacji zawartych w treści niniejszego ogłoszenia podmiotowe środki dowodowe, których zamawiający żąda w celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zostały wskazane w ust. VI lit. B pkt 1 ppkt 1) SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39162100 Lehrmittel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35120000 Überwachungs- und Sicherheitssysteme und -einrichtungen, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 39290000 Diverse Einrichtungsgegenstände, 31710000 Elektronische Ausstattung, 34150000 Simulatoren
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr I: Dostawa i montaż bramki kontroli bezpieczeństwa
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż wyposażenia do Zespołu Szkół Morskich w Gdańsku przy ul. Wyzwolenia, w ramach programu Gdańsk Miastem Zawodowców - etap II - część B. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje swoim zakresem: Część nr I: Dostawa i montaż bramki kontroli bezpieczeństwa. 3. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje dostawę i montaż wyposażenia do Zespołu Szkół Morskich w Gdańsku. Przedmiot dostawy ma być fabrycznie nowy, nieużywany, wolny od wad i kompletny. 4. Wymagane parametry techniczne wyposażenia ruchomego będącego przedmiotem zamówienia oraz wymogi ilościowe określone zostały w załączniku nr 1a do OPZ. 5. Szczegółowy zakres zamówienia oraz warunki realizacji zostały określone w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 8.1 do SWZ. 6. Zamówienie jest dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Projektu „Gdańsk Miastem Zawodowców - rozwój infrastruktury oraz wyposażenie szkół zawodowych w Gdańsku – ETAP II” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027, Priorytetu 6. Fundusze europejskie dla silnego społecznie Pomorza (EFRR), Działania 6.2. Infrastruktura edukacji włączającej i zawodowej, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Interne Kennung: 48/BZP-U.500.11.2026/ŻGW - Część I
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35120000 Überwachungs- und Sicherheitssysteme und -einrichtungen
Los: LOT-0002
Titel: Część nr II: Dostawa, montaż i uruchomienie multimedialnych modeli statków wraz z urządzeniami do ich prezentacji
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż wyposażenia do Zespołu Szkół Morskich w Gdańsku przy ul. Wyzwolenia, w ramach programu Gdańsk Miastem Zawodowców - etap II - część B. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje swoim zakresem: Część nr II: Dostawa, montaż i uruchomienie multimedialnych modeli statków wraz z urządzeniami do ich prezentacji. 3. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje dostawę i montaż wyposażenia do Zespołu Szkół Morskich w Gdańsku. Przedmiot dostawy ma być fabrycznie nowy, nieużywany, wolny od wad i kompletny. 4. Wymagane parametry techniczne wyposażenia ruchomego będącego przedmiotem zamówienia oraz wymogi ilościowe określone zostały w załączniku nr 1b do OPZ. 5. Szczegółowy zakres zamówienia oraz warunki realizacji zostały określone w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 8.2 do SWZ. 6.Zamówienie jest dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Projektu „Gdańsk Miastem Zawodowców - rozwój infrastruktury oraz wyposażenie szkół zawodowych w Gdańsku – ETAP II” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027, Priorytetu 6. Fundusze europejskie dla silnego społecznie Pomorza (EFRR), Działania 6.2. Infrastruktura edukacji włączającej i zawodowej, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Interne Kennung: 48/BZP-U.500.11.2026/ŻGW - Część II
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39290000 Diverse Einrichtungsgegenstände, 31710000 Elektronische Ausstattung, 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Los: LOT-0003
Titel: Część nr III: Dostawa i montaż elementów rozbudowy symulatora nawigacyjnego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż wyposażenia do Zespołu Szkół Morskich w Gdańsku przy ul. Wyzwolenia, w ramach programu Gdańsk Miastem Zawodowców - etap II - część B. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje swoim zakresem: Część nr III: Dostawa i montaż elementów rozbudowy symulatora nawigacyjnego. 3. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje dostawę i montaż wyposażenia do Zespołu Szkół Morskich w Gdańsku. Przedmiot dostawy ma być fabrycznie nowy, nieużywany, wolny od wad i kompletny. 4. Wymagane parametry techniczne wyposażenia ruchomego będącego przedmiotem zamówienia oraz wymogi ilościowe określone zostały w załączniku nr 1c do OPZ. 5. Szczegółowy zakres zamówienia oraz warunki realizacji zostały określone w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 8.3 do SWZ. 6. Zamówienie jest dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Projektu „Gdańsk Miastem Zawodowców - rozwój infrastruktury oraz wyposażenie szkół zawodowych w Gdańsku – ETAP II” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027, Priorytetu 6. Fundusze europejskie dla silnego społecznie Pomorza (EFRR), Działania 6.2. Infrastruktura edukacji włączającej i zawodowej, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Interne Kennung: 48/BZP-U.500.11.2026/ŻGW - Część III
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 31710000 Elektronische Ausstattung, 34150000 Simulatoren