2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa systemu Wide Area Multilateration / Automatic Dependent Surveillance – Broadcast (WAM/ADS-B) Etap 2 - Południe FIR Warszawa
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa systemu Wide Area Multilateration / Automatic Dependent Surveillance – Broadcast (WAM/ADS-B) Etap 2 - Południe FIR Warszawa.
Interne Kennung: 128/PAŻP/2023/AZP
Verfahrensart: Wettbewerblicher Dialog
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38115100 Radarüberwachungseinrichtungen
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Zakup systemu jest elementem procesu modernizacji i optymalizacji systemu dozorowania PAŻP. Bezpośrednim powodem realizacji zakupu jest potrzeba uzupełnienia pokrycia w celu zapewnienia ciągłości funkcjonowania systemu dozorowania w sytuacjach awarii jego składowych oraz dostosowanie rozwiązań technicznych do aktualnych standardów. W ramach realizacji zamówienia zostanie dostarczony, zainstalowany i uruchomiony, na obiektach udostępnionych przez PAŻP, system WAM/ADS-B, mający zapewnić pokrycie w zdefiniowanym rejonie obejmującym głównie TMA Kraków. Zakres dostaw obejmuje m.in: — dwukanałowy procesor centralny, — jednostki naziemne: odbiorcze, nadawcze, odbiorczo-nadawcze oraz referencyjno-monitorujące, — system zdalnej kontroli i monitorowania wszystkich komponentów systemu; — system nagrywania i odtwarzania danych, — system testowy; — zestaw części zamiennych, — zestaw narzędzi, — licencje na oprogramowanie, — dokumentację techniczną. W ramach usług wykonawca zapewni m.in: — wybór lokalizacji stacji naziemnych z puli obiektów udostępnionych przez Zamawiającego, — zaprojektowanie, zainstalowanie, zintegrowanie i uruchomienie kompletnego systemu WAM/ADS-B z wykorzystaniem sieci telekomunikacyjnej PAŻP, łączącej stacje naziemne z procesorem centralnym, — przygotowanie i przeprowadzenie testów FAT i SAT, — szkolenie personelu technicznego, — zarządzenie projektem wraz z okresowymi przeglądami postępu prac z udziałem Zamawiającego, — przygotowanie planu bezpieczeństwa i dokumentacji z nim związanej wynikającej z rozporządzenia (UE) 2017 / 373, — gwarancję.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32352100 Teile für Funk- und Radaranlagen, 32352200 Ersatzteile und Zubehör für Radaranlagen, 32570000 Kommunikationsanlage, 32571000 Kommunikationsinfrastruktur, 38112100 Globale Navigations- und Ortungssysteme (GPS oder gleichwertiges System), 32581000 Ausrüstung für Datenübertragung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa opcji, w ramach której przewiduje rozbudowę systemu o kolejne jednostki naziemnie w nieprzekraczalnej liczbie 14 sztuk, w celu zwiększenia pokrycia zapewnianego przez system WAM/ADS-B. Okoliczności skorzystania z opcji: decyzja Zamawiającego na podstawie oceny potrzeb zwiększenia pokrycia w ciągu 8 miesięcy od akceptacji (odbioru) systemu WAM/ADS-B; realizacja opcji – w ciągu maksymalnie 12 miesięcy od daty otrzymania przez Wykonawcę zlecenia rozbudowy.