See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Antineoplazice, Imunoglobuline, Antihemoragice, Preparate impotriva anemiei, Diverse medicamente - 58 loturi 1-2026
Beschreibung: Incheierea unor Acorduri-Cadru de furnizare medicamente pentru pacientii internati in cadrul spitalului. Toate detaliile legate de valori si cantitati estimate se regasesc in tabelul din caietul de sarcini / Anexa 1 – Lista medicamentelor solicitate. Frecventa contractelor ce urmeaza sa fie atribuite: 30 contracte subsecvente, in functie de alocarile bugetare si necesarul sectiilor. Durata acordurilor-cadru va fi de 30 luni, perioadă ce poate fi prelungită prin act-adițional, cu acordul părților, cu maxim 12 luni, conform art. 221 alin. 1, litera a), Lg. 98/2016. Achizitorul isi rezerva dreptul de a denunta unilateral acordul-cadru, printr-o notificare scrisa, fara nici o compensatie, de la data incheierii acordurilor-cadru de către Ministerul Sanatatii, in calitate de unitate centralizata de achizitii. Acordul-Cadru nu reprezintă o promisiune de a contracta până la atingerea cantităților minime estimate prevăzute în prezentul Acord-Cadru. Promitentul-Achizitor nu are obligația de a încheia Contracte Subsecvente până la atingerea cantităților indicate potrivit art. 2.1.4. Promitentul-Achizitor are dreptul de a încheia Contracte Subsecvente în măsura în care acesta are nevoie de Produsele care fac obiectul prezentului Acord-Cadru, aprecierea existenței unei astfel de nevoi fiind un drept discreționar al Promitentului-Achizitor. Obligația de a achiziționa o anumită cantitate de Produse se naște exclusiv prin încheierea Contractelor Subsecvente. Simpla semnare a prezentului Acord-Cadru nu garantează încheierea Contractelor Subsecvente până la atingerea cantităților minime estimate. Termenul limita de solicitare clarificari este de 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor. Raspunsul clar si complet va fi transmis cu cel putin 10 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4426352_2026_PAAPD1599478
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33690000 Varia
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: ASPARAGINAZUM
Beschreibung: ASPARAGINAZUM pulb. pt. sol. perf. 2/6; 40/50
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33652100 Antineoplastische Mittel
Los: LOT-0002
Titel: Bleomycinum Sulfas
Beschreibung: Bleomycinum Sulfas PULB. PT. SOL. INJ./PERF. 1/3; 20/25
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: BLINATUMOMAB
Beschreibung: BLINATUMOMAB PULB. PT. CONC. SI SOL. PT. SOL. PERF. 5/15; 120/150
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: CALCII FOLINAS
Beschreibung: CALCII FOLINAS SOL. INJ./PERF. 5/15; 120/150
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: CARBOPLATINUM
Beschreibung: CARBOPLATINUM conc.pt.sol.perf. 4/12; 88/110
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: CISPLATINUM
Beschreibung: CISPLATINUM conc. pt. sol. perf. 2/6; 40/50
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: DACARBAZINUM
Beschreibung: DACARBAZINUM pulb.pt.sol.perf/inj. 8/24; 200/250
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: DACTINOMICINUM
Beschreibung: DACTINOMICINUM pulb. pt. sol. inj. 8/24; 200/250
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: DOXORUBICINUM
Beschreibung: DOXORUBICINUM CONC. PT. SOL. PERF. 10/30; 240/300
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: EPIRUBICINUM
Beschreibung: EPIRUBICINUM SOL. INJ./PERF. 5/15; 120/150
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: ETOPOSIDUM
Beschreibung: ETOPOSIDUM CONC. PT. SOL. PERF. 17/51; 400/500
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: FLUDARABINUM
Beschreibung: FLUDARABINUM PULB. PT. SOL. INJ./PERF. 1/3; 24/30
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: IDARUBICINUM
Beschreibung: IDARUBICINUM pulb pt sol inj 4/12; 104/130
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: IFOSFAMIDUM
Beschreibung: IFOSFAMIDUM pulb pt sol perf 4/12; 104/130
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: IMUNOGLOBULINA ANTI-LIMFOCITE (DE CAL)
Beschreibung: IMUNOGLOBULINA ANTI-LIMFOCITE (DE CAL) CONC. PT. SOL. PERF. 4/12; 96/120
Interne Kennung: 15
Haupteinstufung (cpv): 33651520 Immunglobuline
Los: LOT-0016
Titel: MERCAPTOPURINUM
Beschreibung: MERCAPTOPURINUM comprimate 375/1125; 9000/11250
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: MESNUM
Beschreibung: MESNUM sol.inj. 45/135; 1080/1350
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: METHOTREXATUM
Beschreibung: METHOTREXATUM conc. pt. sol. inj. / perf. 8/24; 200/250
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: METHOTREXATUM,
Beschreibung: METHOTREXATUM sol.orala 7/21; 160/200
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: MITOXANTRONUM
Beschreibung: MITOXANTRONUM conc.pt.sol.perf. 1/3; 24/30
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: VINCRISTINUM
Beschreibung: VINCRISTINUM PULB. PT. SOL. INJ./PERF. IV 50/150; 1200/1500
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: TUROCTOCOG ALFA, 500UI
Beschreibung: TUROCTOCOG ALFA (NovoEight) pulb+solv. pt. sol. inj. 1/3; 24/30
Interne Kennung: 22
Haupteinstufung (cpv): 33621200 Antihämorrhagika
Los: LOT-0023
Titel: TUROCTOCOG ALFA,1000UI
Beschreibung: TUROCTOCOG ALFA (NovoEight) pulb+solv. pt. sol. inj. 2/6; 48/60
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: ACIDUM ASCORBICUM
Beschreibung: ACIDUM ASCORBICUM SOL. INJ./PERF. 83/249; 2000/2500
Interne Kennung: 24
Haupteinstufung (cpv): 33692500 Injizierbare Lösungen
Los: LOT-0025
Titel: ACIDUM ASCORBICUM.
Beschreibung: ACIDUM ASCORBICUM SOL. INJ. 167/501; 4000/5000
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: AMINOPHYLLINUM
Beschreibung: AMINOPHYLLINUM sol.inj. 333/999; 8000/10000
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: AZATHIOPRINUM
Beschreibung: AZATHIOPRINUM compr. film. 117/351; 2800/3500
Interne Kennung: 27
Haupteinstufung (cpv): 33652300 Immunsuppressiva
Los: LOT-0028
Titel: AZITHROMYCINUM
Beschreibung: AZITHROMYCINUM compr. film. 50/150; 1200/1500
Interne Kennung: 28
Haupteinstufung (cpv): 33651100 Antibiotika zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0029
Titel: CEFAZOLINUM
Beschreibung: CEFAZOLINUM pulb.pt. sol. Inj./perf. 50/150; 1200/1500
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: CEFUROXIMUM
Beschreibung: CEFUROXIMUM compr film 33/99; 800/1000
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: COMBINATII VITAMINA B COMPLEX SIROP, Doar cu autorizatie ANMDMR-NU SUPLIMENT ALIMENTAR
Beschreibung: COMBINATII VITAMINA B COMPLEX SIROP, Doar cu autorizatie ANMDMR-NU SUPLIMENT ALIMENTAR, sirop, 27/81; 640/800
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: COMBINATII (NEOMYCINUM+DEXAMETHASONUM+POLIMYXYNUM)
Beschreibung: COMBINATII (NEOMYCINUM+DEXAMETHASONUM+POLIMYXYNUM) picaturi oft- susp oft. 233/699; 5600/7000
Interne Kennung: 32
Haupteinstufung (cpv): 33662100 Ophthalmika
Los: LOT-0033
Titel: Combinatii (Picoprep sau echivalent)
Beschreibung: Combinatii (Picoprep sau echivalent) pulbere pentru solutie orala 20/60; 480/600
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: COMBINATII (TONOTIL -N) Doar cu autorizatie ANMDMR-NU SUPLIMENT ALIMENTAR
Beschreibung: COMBINATII (TONOTIL -N) Doar cu autorizatie ANMDMR-NU SUPLIMENT ALIMENTAR, PULB.+SOL. PT. SOL. ORALA 100/300; 2400/3000
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: COMBINATII POTASIU/MAGNEZIU (ASPACARDIN) Doar cu autorizatie ANMDMR-NU SUPLIMENT ALIMENTAR
Beschreibung: COMBINATII POTASIU/MAGNEZIU (ASPACARDIN) Doar cu autorizatie ANMDMR-NU SUPLIMENT ALIMENTAR, COMPR. 167/501; 4000/5000
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Combinatii sau echiv. Ser ringer
Beschreibung: Combinatii sau echiv. Ser ringer, sol. perf. 117/351; 2800/3500
Interne Kennung: 36
Haupteinstufung (cpv): 33621400 Blutersatzmittel und Perfusionslösungen
Los: LOT-0037
Titel: COMBINATII( GEL X ORAL SPRAY)
Beschreibung: COMBINATII( GEL X ORAL SPRAY) flacon 12/36; 280/350
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: COMPLEX DE HIDROXID DE FER (III) POLIMALTOZAT (FERRUM HAUSMANN) Doar cu autorizatie ANMDMR-NU SUPLIMENT ALIMENTAR
Beschreibung: COMPLEX DE HIDROXID DE FER (III) POLIMALTOZAT (FERRUM HAUSMANN) Doar cu autorizatie ANMDMR-NU SUPLIMENT ALIMENTAR, PICATURI ORALE, SOL. 50/150; 1200/1500
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: FLUTICASONUM PROPIONAT
Beschreibung: FLUTICASONUM PROPIONAT susp. inhal. presurizata 83/249; 2000/2500
Interne Kennung: 39
Haupteinstufung (cpv): 33670000 Arzneimittel für den Respirationstrakt
Los: LOT-0040
Titel: FLUTICASONUM PROPIONAT.
Beschreibung: FLUTICASONUM PROPIONAT suspensie de inhalat prin nebulizator 833/2499; 20000/25000
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: HEPARINUM
Beschreibung: HEPARINUM SOL. INJ. 167/501; 4000/5000
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: LEVETIRACETAMUM
Beschreibung: LEVETIRACETAMUM sol.orala 33/99; 800/1000
Interne Kennung: 42
Haupteinstufung (cpv): 33661300 Antiepileptika
Los: LOT-0043
Titel: MAGNESII SULFAS
Beschreibung: MAGNESII SULFAS sol inj./perf. 233/699; 5600/7000
Interne Kennung: 43
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
Los: LOT-0044
Titel: MESALAZINUM
Beschreibung: MESALAZINUM compr. gastrorez. 167/501; 4000/5000
Interne Kennung: 44
Haupteinstufung (cpv): 33610000 Arzneimittel für Verdauungstrakt und Stoffwechsel
Los: LOT-0045
Titel: MOMETASONUM
Beschreibung: MOMETASONUM spray nazal, suspensie 23/69; 560/700
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: Natrii hydrogeni carbonas
Beschreibung: Natrii hydrogeni carbonas 8,4% sol. perf. 133/399; 3200/4000
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: OMEPRAZOLUM
Beschreibung: OMEPRAZOLUM conc. si solv. pt. sol. orala 33/99; 795.2/994
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: OMEPRAZOLUM.
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: Ondansetronum
Beschreibung: Ondansetronum SOL. INJ. / PERF. 17/51; 400/500
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: Ondansetronum,
Beschreibung: Ondansetronum SOL. INJ. 17/51; 400/500
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: PLANTE (extract lichid din radacina de gentiana, floare de ciubotica cucului cu caliciu, iarba de macris, floare de soc, iarba de verbina) Doar cu autorizatie ANMDMR-NU SUPLIMENT ALIMENTAR
Beschreibung: PLANTE (extract lichid din radacina de gentiana, floare de ciubotica cucului cu caliciu, iarba de macris, floare de soc, iarba de verbina) Doar cu autorizatie ANMDMR-NU SUPLIMENT ALIMENTAR, sirop, 83/249; 2000/2500
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: REMIFENTANILUM
Beschreibung: REMIFENTANILUM pulbere pt. conc. sol inj/perf 12/36; 280/350
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: SACCHAROMYCES BOULARDII CNCM I-745-Doar cu autorizatie ANMDMR-NU SUPLIMENT ALIMENTAR
Beschreibung: SACCHAROMYCES BOULARDII CNCM I-745-Doar cu autorizatie ANMDMR-NU SUPLIMENT ALIMENTAR, 250MG, PLIC pulbere orala 2000/6000; 48000/60000
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: SULFAMETHOXAZOLUM+TRIMETHOPRIMUM
Beschreibung: SULFAMETHOXAZOLUM+TRIMETHOPRIMUM SUSP. ORALA 13/39; 320/400
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: TOPIRAMATUM,100mg
Beschreibung: TOPIRAMATUM 100mg, cpr film. 100/300; 2400/3000
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: TOPIRAMATUM 25mg
Beschreibung: TOPIRAMATUM 25mg, cpr film. 133/399; 3200/4000
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: XYLOMETAZOLINUM 0,1% CU ACID HIALURONIC(RHINXYL SAU ECHIVALENT)
Beschreibung: XYLOMETAZOLINUM 0,1% CU ACID HIALURONIC(RHINXYL SAU ECHIVALENT) spray nazal sol. 17/51; 400/500
Interne Kennung: 57
Haupteinstufung (cpv): 33674000 Husten- und Erkältungspräparate
Los: LOT-0058
Titel: Darbepoetinum alfa
Beschreibung: Darbepoetinum alfa 10µg/0,4ml, sol. inj. in seringa preumpluta 83/249; 2000/2500; Darbepoetinum alfa 20µg/0,5ml, sol. inj. in seringa preumpluta 83/249; 2000/2500; Darbepoetinum alfa 30µg/0,3ml, sol. inj. in seringa preumpluta 83/249; 2000/2500; Darbepoetinum alfa 40µg/0,4ml, sol. inj. in seringa preumpluta 83/249; 2000/2500
Interne Kennung: 58
Haupteinstufung (cpv): 33621300 Antianämika