514287-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Technische Planungsleistungen für Verkehrsanlagen – Servicii avand ca obiect Elaborare Proiect de Autorizare a executarii lucrarilor de Construire , Proiect Tehnic si Detalii de Executie , Verificare Tehnica a proiectului si Asistenta Tehnica pe perioada executiei, pentru obiectivul „ Modernizare DJ 705A: Orastie-Costesti-Sarmizegetusa Regia, km 2+200-km19+465”
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii avand ca obiect Elaborare Proiect de Autorizare a executarii lucrarilor de Construire , Proiect Tehnic si Detalii de Executie , Verificare Tehnica a proiectului si Asistenta Tehnica pe perioada executiei, pentru obiectivul „ Modernizare DJ 705A: Orastie-Costesti-Sarmizegetusa Regia, km 2+200-km19+465”
Beschreibung: Servicii avand ca obiect Elaborare Proiect de Autorizare a executarii lucrarilor de Construire , Proiect Tehnic si Detalii de Executie , Verificare Tehnica a proiectului si Asistenta Tehnica pe perioada executiei, pentru obiectivul „ Modernizare DJ 705A: Orastie-Costesti-Sarmizegetusa Regia, km 2+200-km19+465” Orice operator economic are dreptul de a solicita clarificări numai prin intermediul SICAP, semnate cu semnătură electronică extinsă. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 18. Achizitorul va răspunde la solicitările de clarificări în SICAP cu 10 zile înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor în anunțul de participare. Achizitorul urmează să nu dea curs solicitărilor adresate prin altă metodă de comunicare sau alt termen decât cel stabilit.
Interne Kennung: 4374474_2022_PAAPD1334069
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71322500 Technische Planungsleistungen für Verkehrsanlagen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Lungimea sectorul de drum judetean modernizat „DJ 705A: Orastie – Costesti – Sarmizegetusa Regia, km 2+200 – km 19+465”, in prezenta documentatie, este de 17.265,00 m. Traseul drumului existent are caracteristicile unui drum judetean modernizat de clasa tehnica IV, ce strabate o zona de deal - munte, altitudinea la care se desfasoara acesta fiind cuprinsa intre 246 si 540 m. drumul are curbe cu raze mici, cuprinse intre 25 si 500 m in marea lor majoritate, lipsite de vizibilitate . Platforma drumului are latimi cuprinse intre 7,40 si 8,00 m, iar partea carosabila variaza intre 5,90 si 6,90 m.Lucarari de poduri L=5,9 m care inlocuieste podetul dalat existent. Serviciile solicitate sunt: Elaborare documentaţii pentru obţinere avize şi acorduri conform certificatului de urbanism inclusiv depunerea acestora la autorităţile competente, adaptarea soluţiilor propuse în cazul modificărilor sau clarificărilor cerute de avizatori, obţinerea avizelor şi acordurilor în numele Achizitorului şi transmiterea acestora Achizitorului; Elaborare proiect tehnic de execuţie (DTAC, DTOE, PTE); Verificare tehnica a proiectului si a detaliilor de executie Suport pe perioada derulării procedurii de atribuire a contractului de execuţie a lucrărilor; asistenţă tehnică din partea proiectantului. Valoarea estimata a contractului este de 1442111.29 lei fara TVA , defalcata astfel: Documentatii tehnice necesare in vederea obtinerii avizelor/acordurilor/autorizatiilor: 83285.00 lei Verificare tehnica de calitate a proiectului si a detaliilor de executie: 65500.00 lei. Proiect tehnic de detalii de executie: 997301.94 lei. Studiu topografic de detaliu: 25898.00 lei. Studiu geotehnic de detaliu: 138126.35 lei . Asistenta tehnica din partea proiectantului pe perioada de executie a lucrarilor , pentru participarea proiectului la fazele incluse in programul de control:132000.00 lei. Durata contractului este de 87 de luni defalcata astfel: 3 luni de la data semnarii contractului aferent elaborarii proiectului tehnic de execuţie (DTAC, DTOE, PTE) +24 de luni de la data de incepere a executiei lucrarilor (asistenta tehnica)+60 de luni perioada de garantie acordata lucrarilor(asistenta tehnica). Facem precizarea ca defalcarea valorii estimate este prezentată cu titlu orientativ și nu limitativ.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71328000 Dienstleistungen für die Prüfung der Tragwerksplanung, 71356200 Technische Hilfe, 79311100 Umfragengestaltung