514387-2026 - Ergebnis
Rumänien – Medizinische Geräte – Achiziția de aparatură medicală în cadrul proiectului „Prevenirea și tratarea pacienților cu patologie vasculară cerebrală în cadrul Spitalului Clinic Judeţean de Urgenţă Sibiu” - Lot 1 - APARAT ANGIOGRAF
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziția de aparatură medicală în cadrul proiectului „Prevenirea și tratarea pacienților cu patologie vasculară cerebrală în cadrul Spitalului Clinic Judeţean de Urgenţă Sibiu” - Lot 1 - APARAT ANGIOGRAF
Beschreibung: Obiectul contractului îl reprezintă furnizarea și instalarea de echipamente în cadrul proiectului „Prevenirea și tratarea pacienților cu patologie vasculară cerebrală în cadrul Spitalului Clinic Judeţean de Urgenţă Sibiu”, LOTUL 1 APARAT ANGIOGRAF, proiect finanțabil în cadrul apelului de proiecte „Investiții în unități sanitare care tratează pacient critic cu patologie vasculară cerebrală acută”. Valoarea estimată a contractului este 9.096.198,50 lei fara TVA. Facem precizarea că prezentul lot a făcut parte din licitația deschisă publicată pe SEAP sub nr. CN1082562/24.06.2025, însă a fost anulat administrativ pentru lipsă de oferte. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 18 zile. In masura in care solicitarile de clarificari sau informatiile suplimentare sunt adresate in termenul stabilit prin prezenta fisa de date, respectiv de 18 zile, autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare cu cel putin 12 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, conform art. 161 din Legea nr. 98/2016.
Interne Kennung: 4406223_2025_PAAPD1562719
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul contractului îl reprezintă furnizarea și instalarea de echipamente în cadrul proiectului „Prevenirea și tratarea pacienților cu patologie vasculară cerebrală în cadrul Spitalului Clinic Judeţean de Urgenţă Sibiu” LOTUL 1 APARAT ANGIOGRAF, proiect finanțaț în cadrul apelului de proiecte „Investiții în unități sanitare care tratează pacient critic cu patologie vasculară cerebrală acută”- APARAT ANGIOGRAF BIPLAN, cu următoarele caracteristici generale: - Braţ C montat pe tavan, - Braţ C montat pe podea - Masa radio-transparenta cu posibilitatea de montare pe masă pacient pentru cateterism neuro - Generator de înaltă tensiune - 2 buc - Tub raze X – 2 buc - Colimator- 2 buc - Tehnologii de reducere a dozei - Detectori digitali- 2 buc - Vizualizare şi afişare imagine în camera de examinare - Vizualizare şi afişare imagine în camera de control - Module de control sistem - Sistem digital şi moduri de operare - Aplicaţii software - Staţie de postprocesare - Conectivitate - Sistem monitorizare parametri hemodinamici - Sistem monitorizare personal pentru expunere radiații - Accessorii şi servicii - Furnizorul este responsabil de amenajarea si utilarea completa a spatiului conform legislatiei in vigoare, normelor CNCAN, DSP si cerintelor de instalare echipament si obtinerea tuturor autorizatiilor si avizelor. - Perioada de garantie completa de minim 24 luni de la punerea in functiune cu timp de interventie in perioada de garantie de maxim 24 de ore.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33111720 Angiografie-Ausrüstung