514433-2026 - Ergebnis
Rumänien – Medizinische Geräte – Achiziție publică de mobilier specific domeniului medical în cadrul proiectului „EXTINDERE FUNCȚIONALĂ ȘI DOTAREA AMBULATORULUI INTEGRAT DIN CADRUL SPITALULUI N.N. SAVEANU VIDRA – ETAPA II”.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziție publică de mobilier specific domeniului medical în cadrul proiectului „EXTINDERE FUNCȚIONALĂ ȘI DOTAREA AMBULATORULUI INTEGRAT DIN CADRUL SPITALULUI N.N. SAVEANU VIDRA – ETAPA II”.
Beschreibung: Autoritatea contractantă intenționează să încheie un contract de achiziție publică prin intermediul căruia să achiziționeze mobilier specific domeniului medical, inclusiv instalare și/sau montaj, punere în funcțiune, testare, instruire personal și service în perioada de garanție, după caz, respectiv următoarele: o Pat consultație - 5 buc.; o Pat spital - 6 buc.; o Pat tratament - 5 buc.; o Masă examinare - 1 buc.; o Masă examinare nou născuți - 1 buc.; o Scaun transport - 7 buc.; o Targă transport - 3 buc.; o Targă mobilă transport - 2 buc.; o Dulap instrumentar medical - 5 buc.; o Dulap medicamente/diverse - 5 buc.; o Noptiere - 6 buc.; o Scaun consult medic - 5 buc. Descrierea completă a mobilierului specific domeniului medical, precum și detalierea exactă a specificațiilor tehnice minime și a activităților necesare se vor regăsi în cuprinsul Caietului de sarcini și a anexelor acestuia (dacă va fi cazul). Având în vedere prevederile Directivei 2014/24/UE specificațiile tehnice care fac trimitere la standarde naționale sau la transpunerile unor standarde europene se vor citi și interpreta „sau echivalent”. Astfel, orice referire în documentele achiziției care indică o anumită origine, sursă, producție, producător, un procedeu special, un standard, un normativ, o marcă de fabrică sau de comerț, un brevet de invenție, o licență de fabricație, sunt menționate doar cu scopul de a identifica cu ușurință tipurile de produs, din perspectiva conceptului, și nu au ca efect favorizarea sau eliminarea anumitor operatori economici sau a anumitor produse/servicii. În contextul dat, specificațiile/mențiunile în cauză vor fi considerate ca fiind însoțite de sintagma „sau echivalent”, iar ofertanții au obligația de a demonstra echivalența produselor/serviciilor ofertate cu cele solicitate, dacă este cazul. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Termenele limită de primire a solicitărilor de clarificări, respectiv de transmitere a răspunsului autorității contractante, au fost calculate astfel încât operatorii economici să beneficieze de cele 10 zile prevăzute de Art. 161 din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice, cu modificările și completările ulterioare. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub).
Interne Kennung: 1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Conform specificatiilor din caietul de sarcini, inclusiv anexe: o Pat consultație - 5 buc.; o Pat spital - 6 buc.; o Pat tratament - 5 buc.; o Masă examinare - 1 buc.; o Masă examinare nou născuți - 1 buc.; o Scaun transport - 7 buc.; o Targă transport - 3 buc.; o Targă mobilă transport - 2 buc.; o Dulap instrumentar medical - 5 buc.; o Dulap medicamente/diverse - 5 buc.; o Noptiere - 6 buc.; o Scaun consult medic - 5 buc.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke, 33192100 Medizinische Betten, 33192120 Krankenhausbetten, 33192160 Tragbahren, 33192210 Untersuchungstische, 33192300 Möbel für ärztliche Zwecke, außer Betten und Tischen, 33193120 Rollstühle