2. Verfahren
Verfahren
Titel: Obstaranie združenej dodávky trakčnej elektriny vrátane zodpovednosti za odchýlku pre potreby tretích osôb na obdobie 12 mesiacov, od 01.01.2027 do 31.12.2027
Beschreibung: Predmetom zákazky s názvom „Obstaranie združenej dodávky trakčnej elektriny vrátane zodpovednosti za odchýlku pre potreby tretích osôb na obdobie 12 mesiacov, od 01.01.2027 do 31.12.2027“ je - dodávka elektriny do odberných miest obstarávateľa, ktorých úplný zoznam tvorí Prílohu č. 1 Kapitoly B.1 Opis predmetu zákazky súťažných podkladov, podľa potreby uvedenej v predpokladanom odberovom diagrame, ktorý tvorí Prílohu č. 2 Kapitoly B.1 Opis predmetu zákazky súťažných podkladov, v požadovanej kvalite a s garanciou dodávky elektriny po celú dobu platnosti zmluvy o združenej dodávke elektriny uzatvorenej na základe výsledku verejnej súťaže; - zabezpečenie distribúcie elektriny, regulovaných distribučných služieb od prevádzkovateľa distribučnej sústavy, ku ktorej sú odberné miesta pripojené, zabezpečenie ostatných súvisiacich služieb, vrátane odvodu do Národného jadrového fondu podľa nariadenia vlády č. 21/2019 Z. z., ktorým sa ustanovuje výška ročného odvodu určeného na úhradu historického dlhu z dodanej elektriny koncovým odberateľom elektriny a podrobnosti o spôsobe jeho výberu pre Národný jadrový fond, jeho použití a o spôsobe a lehotách jeho úhrady v znení neskorších predpisov; - prevzatie zodpovednosti za odchýlku obstarávateľa v celom rozsahu, za všetky odberné miesta, v súlade s vyhláškou č. 207/2023 Z. z., ktorou sa ustanovujú pravidlá pre fungovanie vnútorného trhu s elektrinou, obsahové náležitosti prevádzkového poriadku prevádzkovateľa sústavy, organizátora krátkodobého trhu s elektrinou a rozsah obchodných podmienok, ktoré sú súčasťou prevádzkového poriadku prevádzkovateľa sústavy v znení neskorších predpisov, voči zúčtovateľovi odchýlok. Prevzatie zodpovednosti za odchýlku obstarávateľa v celom rozsahu, voči zúčtovateľovi odchýlok, bude súčasťou poplatku uchádzača za nákup elektrickej energie, vypočítaného a vyjadreného v EUR bez DPH / MWh, zaokrúhleného na tri (3) desatinné miesta, ktorý je kritériom na vyhodnotenie ponúk, resp. celkovej ceny za dodanie elektriny dodanej do odberných miest obstarávateľa, stanovenej v súlade s podmienkami uvedenými v súťažných podkladoch. Predmetom zákazky je ďalej záväzok uzatvoriť s obstarávateľom Zmluvu o dodávke prebytkov elektriny a prevzatí zodpovednosti za odchýlku, a to vo vzťahu k elektrine vyrobenej železničnými hnacími koľajovými vozidlami pomocou elektrodynamickej rekuperačnej brzdy, ktorá nebola v čase jej výroby spotrebovaná, v predpokladanom množstve neprevyšujúcom 8.000 MWh elektriny za obdobie platnosti zmluvy o dodávke prebytkov elektriny (ďalej aj ako „predmet zákazky“ v príslušnom gramatickom tvare). Podrobný opis predmetu zákazky je uvedený v súťažných podkladoch (ďalej aj ako "SP").
Interne Kennung: 550924
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65300000 Stromversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Predmetom zákazky s názvom „Obstaranie združenej dodávky trakčnej elektriny vrátane zodpovednosti za odchýlku pre potreby tretích osôb na obdobie 12 mesiacov, od 01.01.2027 do 31.12.2027“ je - dodávka elektriny do odberných miest obstarávateľa, ktorých úplný zoznam tvorí Prílohu č. 1 Kapitoly B.1 Opis predmetu zákazky súťažných podkladov, podľa potreby uvedenej v predpokladanom odberovom diagrame, ktorý tvorí Prílohu č. 2 Kapitoly B.1 Opis predmetu zákazky súťažných podkladov, v požadovanej kvalite a s garanciou dodávky elektriny po celú dobu platnosti zmluvy o združenej dodávke elektriny uzatvorenej na základe výsledku verejnej súťaže; - zabezpečenie distribúcie elektriny, regulovaných distribučných služieb od prevádzkovateľa distribučnej sústavy, ku ktorej sú odberné miesta pripojené, zabezpečenie ostatných súvisiacich služieb, vrátane odvodu do Národného jadrového fondu podľa nariadenia vlády č. 21/2019 Z. z., ktorým sa ustanovuje výška ročného odvodu určeného na úhradu historického dlhu z dodanej elektriny koncovým odberateľom elektriny a podrobnosti o spôsobe jeho výberu pre Národný jadrový fond, jeho použití a o spôsobe a lehotách jeho úhrady v znení neskorších predpisov; - prevzatie zodpovednosti za odchýlku obstarávateľa v celom rozsahu, za všetky odberné miesta, v súlade s vyhláškou č. 207/2023 Z. z., ktorou sa ustanovujú pravidlá pre fungovanie vnútorného trhu s elektrinou, obsahové náležitosti prevádzkového poriadku prevádzkovateľa sústavy, organizátora krátkodobého trhu s elektrinou a rozsah obchodných podmienok, ktoré sú súčasťou prevádzkového poriadku prevádzkovateľa sústavy v znení neskorších predpisov, voči zúčtovateľovi odchýlok. Prevzatie zodpovednosti za odchýlku obstarávateľa v celom rozsahu, voči zúčtovateľovi odchýlok, bude súčasťou poplatku uchádzača za nákup elektrickej energie, vypočítaného a vyjadreného v EUR bez DPH / MWh, zaokrúhleného na tri (3) desatinné miesta, ktorý je kritériom na vyhodnotenie ponúk, resp. celkovej ceny za dodanie elektriny dodanej do odberných miest obstarávateľa, stanovenej v súlade s podmienkami uvedenými v súťažných podkladoch. Predmetom zákazky je ďalej záväzok uzatvoriť s obstarávateľom Zmluvu o dodávke prebytkov elektriny a prevzatí zodpovednosti za odchýlku, a to vo vzťahu k elektrine vyrobenej železničnými hnacími koľajovými vozidlami pomocou elektrodynamickej rekuperačnej brzdy, ktorá nebola v čase jej výroby spotrebovaná, v predpokladanom množstve neprevyšujúcom 8.000 MWh elektriny za obdobie platnosti zmluvy o dodávke prebytkov elektriny. Podrobný opis predmetu zákazky je uvedený v súťažných podkladoch.