514641-2026 - Ergebnis
Rumänien – Büromaterial – Acord cadru centralizat pentru Articole de birotică, produse de papetărie și furnituri de birou
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru centralizat pentru Articole de birotică, produse de papetărie și furnituri de birou
Beschreibung: Obiectul achiziției este reprezentat de furnizarea de produse/articole de papetărie și birotică, precum și livrarea acestora la adresele indicate de către fiecare Utilizator. Detalii complete privind produsele/articolele ce fac obiectul acestei achiziții se găsesc în Caietul de Sarcini si anexele sale, parte integrantă a Documentației de atribuire. Obiectivul Acordului-Cadru Centralizat ce va fi semnat de Autoritatea Contractantă (U.C.A.) în numele și pe seama Utilizatorilor este de a pune la dispoziția Utilizatorilor un mecanism rapid și eficient pentru încheierea de Contracte Subsecvente pentru furnizarea (cumpărarea) de produse/articole de papetărie și birotică, conform nevoilor acestora și în limita bugetului alocat cu această destinație. Prin ”Utilizatori” în sensul prezentei Documentații de atribuire se înțeleg autorități contractante beneficiare ale Acordului-Cadru Centralizat, astfel cum sunt menționate în Anexa nr. 2 la Caietul de Sarcini; orice Utilizator poate încheia Contracte Subsecvente în baza Acordului-Cadru Centralizat (și a anexelor acestuia). Valoarea totală maximă estimată fără TVA: 3.755.097,88 lei Detalierea cantităților totale minime estimate și a cantităților maxime estimate pe toată durata Acordului-Cadru Centralizat, se găsește în Secțiunea B Caiet de Sarcini, anexa nr. 1 - Anexa nr. 1 – Lista cantități. Valoarea estimată a celui mai mare Contract Subsecvent este: 211.199,40 RON fără TVA și se raportează la o durată de 6 luni. Valoarea estimată a celui mai mic Contract Subsecvent este: 1.684,76 RON fără TVA și se raportează la o durată de 6 luni. Valoarea maximă estimată a achiziției reprezintă valoarea maximă totală a Acordului-Cadru Centralizat care rezultă din această procedură pentru întreaga sa durata Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 20 zile. Autoritatea Contractanta va raspunde o singura data solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 0
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30192700 Büromaterial
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul achiziției este reprezentat de furnizarea (cumpărarea) de produse/articole de papetărie și birotică, precum și livrarea acestora la adresele indicate de către fiecare Utilizatori. In contextul rolului și atribuțiilor pe care le are UCA având în vedere că Produsele de papetărie și birotică sunt incluse în categoria produselor care pot fi achiziționate în sistem centralizat, UCA derulează această procedură de atribuire în scopul semnării unui Acord Cadru Centralizat pentru Produse de papetărie și birotică, care va fi utilizat de Utilizatori, în urma finalizării procedurii de atribuire. Detalii complete privind produsele ce fac obiectul acestei achiziții se găsesc în Caietul de Sarcini si anexele sale, parte integrantă a Documentației de atribuire. Obiectivul semnării Acordului-Cadru Centralizat este stabilirea termenilor și condițiilor, precum și a prețurilor unitare, în vederea creării cadrului ce permite Utilizatorilor Acordului-Cadru Centralizat să contracteze în nume propriu, în funcție de necesitățile lor concrete, furnizarea (cumpărarea) de produse ce fac obiectul Acordului-Cadru Centralizat.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30192000 Bürobedarf, 30192121 Kugelschreiber, 30192131 Dreh- und Druckbleistifte, 30192132 Bleistiftminen, 30192910 Korrekturfilm oder -band, 30192920 Korrekturflüssigkeit, 30197110 Heftklammern, 30197210 Ringordner, 30197220 Büroklammern, 30197320 Hefter, 30197321 Enthefter, 30199230 Briefumschläge, 30199600 Trennblätter