2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowe zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie Sołectwa Porąbka w sezonie zimowym 2026/2027
Beschreibung: 1. Przedmiotem postępowania jest świadczenie usług w zakresie kompleksowego zimowego utrzymania dróg gminnych na terenie Sołectwa Porąbka w sezonie zimowym 2026/2027. 2. Zakres zamówienia obejmuje drogi gminne położone na terenie trzech rejonów realizacji usług: – rejon Centrum, – rejon Kozubnik, – rejon Wielka Puszcza. 3. Łączna długość dróg objętych zimowym utrzymaniem wynosi 62,73 km, w tym: – drogi utrzymywane w III standardzie – 15,23 km, – drogi utrzymywane w IV standardzie – 27,45 km, – drogi utrzymywane w V standardzie – 20,05 km. 4. Przez kompleksowe zimowe utrzymanie dróg (ZUD) należy rozumieć zespół działań organizacyjnych i technicznych mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz utrzymanie przejezdności dróg gminnych poprzez ograniczanie i usuwanie skutków zimowych zjawisk atmosferycznych, w szczególności opadów śniegu, gołoledzi, śliskości pośniegowej, marznącego deszczu, zawiei i zamieci śnieżnych. 5. Szczegółowy zakres usług, standardy zimowego utrzymania dróg, wymagania dotyczące sposobu wykonywania usług oraz wykaz dróg objętych zamówieniem określa dokument pn. „Opis Przedmiotu Zamówienia – Dokumentacja techniczna określająca sposób i standard wykonywania usług kompleksowego zimowego utrzymania dróg gminnych na terenie Gminy Porąbka w sezonie zimowym 2026/2027”, stanowiący załącznik nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Interne Kennung: ZP.271.1.10.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji na zasadach określonych w art. 441 ustawy Pzp. Prawo opcji obejmuje: 1) opcję ilościową – polegającą na możliwości zlecenia dodatkowych dób czynnej akcji zimowej i/lub wyjazdów interwencyjnych ponad zakres podstawowy wynoszący maksymalnie 35 dób ryczałtowych dla każdego z rejonów: Centrum, Kozubnik i Wielka Puszcza; 2) opcję czasową – polegającą na możliwości zlecenia usług zimowego utrzymania dróg w okresach: – od 01.10.2026 r. do 14.11.2026 r., – od 01.04.2027 r. do 30.04.2027 r. W okresach objętych opcją czasową Zamawiający nie przewiduje wynagrodzenia za pozostawanie w gotowości. Usługi wykonywane w tych okresach będą rozliczane wyłącznie w przypadku ich faktycznego zlecenia i wykonania. Łączna maksymalna wartość usług realizowanych w ramach opcji ilościowej i czasowej nie może przekroczyć 30% ceny zamówienia podstawowego. Prawo opcji może zostać uruchomione w całości lub w części, jednorazowo albo wielokrotnie oraz odrębnie w odniesieniu do poszczególnych rejonów. Usługi realizowane w ramach prawa opcji będą rozliczane według stawek doby ryczałtowej zaoferowanych przez Wykonawcę dla poszczególnych rejonów, na zasadach określonych w dokumentach zamówienia. Skorzystanie z prawa opcji nastąpi poprzez jednostronne oświadczenie Zamawiającego złożone Wykonawcy w formie dokumentowej, w szczególności za pośrednictwem poczty elektronicznej, i nie wymaga zawarcia aneksu do umowy. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w szczególności w przypadku wystąpienia lub przewidywania intensywnych albo długotrwałych opadów śniegu, przedłużających się lub powtarzających warunków powodujących śliskość zimową, zawiei, zamieci, marznących opadów lub innych zjawisk wymagających zwiększonego zakresu zimowego utrzymania dróg, wykorzystania lub przewidywanego wykorzystania zakresu podstawowego, konieczności zapewnienia wymaganych standardów zimowego utrzymania dróg albo wystąpienia warunków zimowych przed 15.11.2026 r. lub po 31.03.2027 r. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji albo skorzystanie z niego jedynie w części nie stanowi podstawy do jakichkolwiek roszczeń Wykonawcy.
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: ZP.271.1.10.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services
Additional classification (cpv): 90630000 Ice-clearing services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options: