514774-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Reparatur und Wartung von Personenwagen – Servicii de reparare şi întreţinere a autovehiculelor din dotarea I.T.P.F. Timisoara.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de reparare şi întreţinere a autovehiculelor din dotarea I.T.P.F. Timisoara.
Beschreibung: Obiectul prezentei proceduri de achiziţie îl reprezintă achiziţionarea de servicii de reparații și întreținere pentru autospecialele din parcul auto al Inspectoratului Teritorial al Poliției de Frontieră Timișoara. Solicitările de clarificări din partea ofertanţilor se vor transmite cu cel puţin 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor, iar autoritatea contractantă va răspunde în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 4250638_2026_PAAPD1631963
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50112000 Reparatur und Wartung von Personenwagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot 7: Ford Transit și Ford Tourneo
Beschreibung: Având în vedere preţurile unitare şi cantităţile estimate, au rezultat valorile maxime şi minime estimate, în lei fără TVA, pentru acordurile - cadru, după cum urmează: Lot 7: Ford Transit și Ford Tourneo Număr de autovehicule: 23 Număr maxim ore manoperă: 460 Valoare minimă acord cadru 70.400,00 – maxim 1,080,000,00 lei fără TVA. Cantitatile minime si maxime ce fac obiectul unui contract subsecvent sunt dupa cum urmeaza: Lot 7: Ford Transit și Ford Tourneo– Cantitate minima 1, cantitate maxima 23. Minim:2 ore manoperă, maxim 80 ore manoperă.Valori estimate contract subsecvent minim 1.100,00 lei maxim 136.000,00 lei. Frecvența contractelor subsecvente – de regulă 1(un) contract subsecvent pe lună pe lot.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Lot 14: Volskwagen Taigo în garanție
Beschreibung: Având în vedere preţurile unitare şi cantităţile estimate, au rezultat valorile maxime şi minime estimate, în lei fără TVA, pentru acordurile - cadru, după cum urmează: Lot 14: Volskwagen Taigo în garanție Număr de autovehicule: 33 Număr maxim ore manoperă: 700 Valoare minimă acord cadru 46.100,00 – maxim 845.000,00 lei fără TVA. Cantitatile minime si maxime ce fac obiectul unui contract subsecvent sunt dupa cum urmeaza: Lot 14: Volskwagen Taigo în garanție– Cantitate minima 1, cantitate maxima 33. Minim: 2 ore manoperă, maxim 100 ore manoperă. Valori estimate contract subsecvent minim 1.100,00 lei maxim 191.000,00 lei. Frecvența contractelor subsecvente – de regulă 1(un) contract subsecvent pe lună pe lot.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Lot 18: Dinli
Beschreibung: Având în vedere preţurile unitare şi cantităţile estimate, au rezultat valorile maxime şi minime estimate, în lei fără TVA, pentru acordurile - cadru, după cum urmează: Lot 18: Dinli Număr de autovehicule: 16 Număr maxim ore manoperă: 320 Valoare minimă acord cadru 23.050,00 – maxim 192.000,00 lei fără TVA. Cantitatile minime si maxime ce fac obiectul unui contract subsecvent sunt dupa cum urmeaza: Lot 18: Dinli– Cantitate minima 1, cantitate maxima 16. Minim: 2 ore manoperă, maxim 50 ore manoperă. Valori estimate contract subsecvent minim 1.100,00 lei maxim 93.500,00 lei. Frecvența contractelor subsecvente – de regulă 1(un) contract subsecvent pe lună pe lot.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Lot 19:Scania și Iveco Movex-Județul Timiș
Beschreibung: Având în vedere preţurile unitare şi cantităţile estimate, au rezultat valorile maxime şi minime estimate, în lei fără TVA, pentru acordurile - cadru, după cum urmează: Lot 19:Scania și Iveco Movex-Județul Timiș Număr de autovehicule: 2 Număr maxim ore manoperă: 40 Valoare minimă acord cadru 2.750,00 – maxim 50.000,00 lei fără TVA. Cantitatile minime si maxime ce fac obiectul unui contract subsecvent sunt dupa cum urmeaza: Lot 19:Scania și Iveco Movex-Județul Timiș– Cantitate minima 1, cantitate maxima 2. Minim: 2 ore manoperă, maxim 50 ore manoperă. Valori estimate contract subsecvent minim 1.100,00 lei maxim 23.500,00 lei. Frecvența contractelor subsecvente – de regulă 1(un) contract subsecvent pe lună pe lot.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Lot 21:Ford Ranger în garanție
Beschreibung: Având în vedere preţurile unitare şi cantităţile estimate, au rezultat valorile maxime şi minime estimate, în lei fără TVA, pentru acordurile - cadru, după cum urmează: Lot 21:Ford Ranger în garanție Număr de autovehicule: 51 Număr maxim ore manoperă: 1020 Valoare minimă acord cadru 55.800,00 – maxim 864.000,00 lei fără TVA. Cantitatile minime si maxime ce fac obiectul unui contract subsecvent sunt dupa cum urmeaza: Lot 21:Ford Ranger în garanție– Cantitate minima 1, cantitate maxima 51. Minim: 2 ore manoperă, maxim 150 ore manoperă.Valori estimate contract subsecvent minim 1.100,00 lei maxim 293.500,00 lei. Frecvența contractelor subsecvente – de regulă 1(un) contract subsecvent pe lună pe lot.
Interne Kennung: 5
514774-2026 - Competition
Romania – Repair and maintenance services of cars – Servicii de reparare şi întreţinere a autovehiculelor din dotarea I.T.P.F. Timisoara.
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier4250638_2026_PAAPD1631963
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 50112000 Repair and maintenance services of cars
5. Lot
LotLOT-0001
Internal identifier1
LotLOT-0002
Internal identifier2
LotLOT-0003
TitleLot 18: Dinli
Internal identifier3
LotLOT-0004
Internal identifier4
LotLOT-0005
TitleLot 21:Ford Ranger în garanție
Internal identifier5