514820-2025 - Wettbewerb
Polen – Zubereitung von Mahlzeiten – Świadczenie usługi zbiorowego żywienia mieszkańców CWS „Na Przedwiośniu” wraz z dzierżawą pomieszczeń kuchennych i wyposażenia w okresie od dnia 21.02.2026 r. do dnia 31.12.2027 r.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usługi zbiorowego żywienia mieszkańców CWS „Na Przedwiośniu” wraz z dzierżawą pomieszczeń kuchennych i wyposażenia w okresie od dnia 21.02.2026 r. do dnia 31.12.2027 r.
Beschreibung3.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi zbiorowego żywienia mieszkańców Centrum Wsparcia Społecznego „Na Przedwiośniu” przy ul. Przedwiośnie 1 w Warszawie wraz z dzierżawą pomieszczeń kuchennych i wyposażenia w okresie od dnia 21.02.2026 r. do dnia 31.12.2027 r. 3.2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został zawarty w TOM II SWZ Opis przedmiotu zamówienia. Realizacja przedmiotu zamówienia nastąpi zgodnie z TOM III SWZ Wzorem umowy. 3.3. Wykonawca po przejęciu części zakładu pracy na podstawie umowy, zgodnie z art. 231 § 1 Kodeksu pracy z mocy prawa będzie mógł być stroną w stosunkach pracy z pracownikami firmy Naprzód Catering Sp. z o.o. z siedzibą ul. Traktorowa 136 lok. 301, 91-204 Łódź. Szczegółowe warunki i informacje na temat przejmowanych pracowników zawarte są w Załączniku TOM II do SWZ Opis przedmiotu zamówienia oraz Załączniku nr 2.4 do OPZ Wykaz pracowników. 3.4. Wykonawca zobowiązany będzie realizować zamówienie zgodnie z przepisami określonymi w ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2023 r. poz. 1448) i rozporządzeń wykonawczych wydanych na podstawie tej ustawy.
Interne KennungCWS.DAG.251.17.2025/MBP/6DP/UM
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens16.1. Sposób składania JEDZ 16.1.1. Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp, stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia i spełnianie warunków udziału w postępowaniu, na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. Oświadczenie składa się na formularzu JEDZ stanowiący załącznik nr 2 do SWZ, zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE)2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016 r.). Wykonawca może w ramach Części IV formularza JEDZ zaznaczyć Sekcję α. 16.1.2. Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1. Zamawiający będzie żądał tego oświadczenia wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. 16.1.3. przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia. 16.1.4. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby 16.1.5. Zamawiający dopuszcza następujący format przesyłanych danych: .pdf, .doc, .docx., .rtf,.xps, .odt. 16.1.6. Wykonawca wypełnia JEDZ, tworząc dokument elektroniczny. Może korzystać z narzędzia ESPD (Serwis umożliwiający wypełnienie i ponowne wykorzystanie ESPD dostępny na stronie http://espd.uzp.gov.pl ) lub innych dostępnych narzędzi lub oprogramowania, które umożliwiają wypełnienie JEDZ i utworzenie dokumentu elektronicznego, w jednym z ww. formatów, przy czym zaleca się stosowanie formatu .pdf. Zaleca się stosowanie narzędzia ESPD. 16.1.7. Jednolity dokument przygotowany wstępnie przez Zamawiającego dla przedmiotowego postępowania (w formacie xml – do zaimportowania w serwisie eESPD) jest dostępny na stronie internetowej prowadzonego postępowania w formie Załącznika nr 2 do SWZ 16.1.8. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji , w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ. 16.1.9. W Części II Sekcja D jednolitego dokumentu „Informacje dotyczące podwykonawców, na których zdolności wykonawca nie polega” - pomimo, iż Zamawiający nie weryfikuje podwykonawców pod kątem braku istnienia podstaw do wykluczenia (nie przewidział takiej możliwości w ogłoszeniu o zamówieniu), Wykonawcy także powinni udzielić odpowiedzi w tym miejscu formularza dotyczącej podwykonawców. W takiej sytuacji jednak Wykonawcy nie mają obowiązku składania odrębnych formularzy JEDZ dla wskazanych przez siebie podwykonawców. 16.1.10. Zamawiający zastrzega*, że w Części III Sekcja C jednolitego dokumentu „Podstawy związane z niewypłacalnością, konfliktem interesów lub wykroczeniami zawodowymi” w podsekcji „Czy wykonawca, wedle własnej wiedzy, naruszył swoje obowiązki w dziedzinie prawa środowiska, prawa socjalnego i prawa pracy” Wykonawca składa również oświadczenie w zakresie: przestępstwa, o którym mowa w art. 9 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2021 r. poz. 1745, z późn. zm.). Na podstawie „Instrukcji Wypełniania Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (European Single Procurement Document ESPD)” dostępnej na stronie Urzędu Zamówień Publicznych www.uzp.gov.pl W związku z tym, że Zamawiający nie stosuje przesłanek fakultatywnych, o których mowa w art. 109 ust. 1 pkt 1), 2), 3) ustawy Pzp, Wykonawca składa oświadczenie w zakresie przestępstw, określonych w art. 108 ust. 1 pkt 1) i 2) Ustawy Pzp, w Części III Sekcja C jednolitego dokumentu „Podstawy związane z niewypłacalnością, konfliktem interesów lub wykroczeniami zawodowymi”. 16.1.11. Zamawiający informuje, że Instrukcja wypełniania JEDZ jest dostępna na stronie Urzędu Zamówień Publicznych pod linkiem: https://www.gov.pl/web/uzp/jednolity-europejski-dokument-zamowienia 16.5. Podmiotowe środki dowodowe i inne oświadczenia składane na wezwanie 16.5.1. Dokumenty składane przez wykonawcę na wezwanie Zamawiającego w trybie art. 126 ust. 1 Pzp, w terminie nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień ich złożenia: 16.5.1.1. podmiotowe środki dowodowe oraz oświadczenia na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia zgodnie z pkt. 4.3 SWZ, 16.5.1.2. podmiotowe środki dowodowe na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu, zgodnie z pkt. 5.2 SWZ. 16.5.2. Dokument składany przez Wykonawcę na wezwanie Zamawiającego: 1) w trybie art. 139 ust. 2 Pzp oświadczenie z art. 125 ust. 1 Pzp – załącznik nr 2 do Tomu I SWZ 16.5.3. 2) w trybie art. 1 pkt. 3 w związku z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oświadczenie o braku podstaw wykluczenia z postępowania – załącznik nr 3 do Tomu I SWZ
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55321000 Zubereitung von Mahlzeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55320000 Servieren von Mahlzeiten, 55322000 Kochen von Mahlzeiten
5. Los
LosLOT-0001
TitelŚwiadczenie usługi zbiorowego żywienia mieszkańców Centrum Wsparcia Społecznego „Na Przedwiośniu” przy ul. Przedwiośnie 1 w Warszawie wraz z dzierżawą pomieszczeń kuchennych i wyposażenia w okresie od dnia 21.02.2026 r. do dnia 31.12.2027 r.
Interne KennungZadanie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55322000 Kochen von Mahlzeiten