51483-2026 - Ergebnis
Polen – Verwaltung von Müllhalden – Załadunek, transport i przetworzenie odpadu o kodzie 190801.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZaładunek, transport i przetworzenie odpadu o kodzie 190801.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest usługa odbioru, transportu i przetworzenia odpadu o kodzie 190801 -(Skratki) w ilości szacunkowej 1000 Mg powstającego w procesie wstępnego oczyszczania ścieków. Odpad ten gromadzony jest w betonowych boksach na terenie Oczyszczalni Ścieków Fordon, przy ul. Bora-Komorowskiego 74 A w Bydgoszczy oraz na terenie punktu zlewnego zlokalizowanego przy ul. Toruńskiej 103 w Bydgoszczy.
Vorherige Bekanntmachung591279-2025
Interne KennungZP-007/U/RZ/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust. 1 UPZP (z zastrzeżeniem treści art. 393 ust. 4 UPZP) i art. 109 ust. 1 pkt 4 UPZP oraz w okolicznościach wskazanych w art. 7 ust. 1 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałaniu wspieraniu agresji na Ukrainę, oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. 2024 poz. 507, dalej jako „Ustawa sankcyjna”), a także w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE. L. z 2014 r. Nr 229, str. 1 ze zm.) (dalej jako „Rozporządzenie sankcyjne”) oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego 2. W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z postępowania, oraz w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, wykonawca składa oświadczenie na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (dalej jako „JEDZ”), sporządzonego zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w Rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. U. UE. L. z 2016 r. Nr 3, str. 16). JEDZ stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia i spełnienie warunków udziału w postępowania na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe.W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, JEDZ składa każdy z wykonawców. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, składa także JEDZ podmiotu udostępniającego. 3. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (tj. opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). Wykonawca składa ofertę wraz z załącznikami za pośrednictwem Platformy i Formularza składania ofert dostępnego w zakładce dedykowanej przedmiotowemu postępowaniu. 4. Wraz z ofertą wykonawca zobowiązany jest złożyć za pośrednictwem Platformy: 1) JEDZ jako własne oświadczenie wykonawcy, sporządzone w formie elektronicznej / JEDZ dla każdego z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – odrębne dla każdego z wykonawców; 2) JEDZ dla każdego z podmiotów udostępniających wykonawcy zasoby, o ile wykonawca polega na zasobach innych podmiotów; sporządzone w formie elektronicznej (o ile dotyczy); 3) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, zgodnie z pkt 6.3 SWZ, jeżeli wykonawca wykazując spełnienie warunków udziału w postępowaniu polega na zdolnościach innych podmiotów, sporządzone w formie elektronicznej (o ile dotyczy); 4) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w zdaniu poprzednim, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów; 5) Pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawcy, jeżeli w imieniu wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa powyżej w pkt 4 ppkt. 4), sporządzone w formie wskazanej w pkt 5 (o ile dotyczy); 6) Pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie dla pełnomocnika ustanowionego przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, jeżeli ofertę składają wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, sporządzone w formie wskazanej w pkt 5 (o ile dotyczy); 7) Dokumenty, o których mowa wyżej w pkt 4 ppkt. 4) i 5) SWZ, dla osoby działającej w imieniu podmiotu udostępniającego wykonawcy zasoby na zasadach określonych w art. 118 UPZP (o ile dotyczy); 8) Oświadczenie wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu w oparciu o art. 7 ust. 1 Ustawy sankcyjnej oraz art. 5k ust. 1 Rozporządzenia sankcyjnego/ Oświadczenia wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia o niepodleganiu wykluczeniu w oparciu o art. 7 ust. 1 Ustawy sankcyjnej oraz art. 5k ust. 1 Rozporządzenia sankcyjnego (o ile dotyczy) – odrębne dla każdego z wykonawców – zgodnie z wzorem stanowiącym Załącznik nr 4a do SWZ; 9) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby o niepodleganiu wykluczeniu w oparciu o art. 7 ust. 1 Ustawy sankcyjnej oraz art. 5k ust. 1 Rozporządzenia sankcyjnego – zgodnie z wzorem stanowiącym Załącznik nr 4b do do SWZ (o ile dotyczy); 10) Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 117 ust. 4 UPZP - zgodnie z wzorem stanowiącym Załącznik nr 8 do SWZ (o ile dotyczy). 11) Wadium w oryginale w postaci elektronicznej, jeśli wykonawca wnosi wadium w formie niepieniężnej (o ile dotyczy) 5. Pełnomocnictwo pod rygorem nieważności przekazuje się w postaci elektronicznej i opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Jeżeli dokument sporządzony został jako dokument w postaci papierowej i opatrzony własnoręcznym podpisem, wykonawca składa cyfrowe odwzorowanie dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej dokonuje mocodawca lub notariusz (§ 6 i § 7 Rozporządzenia PRM).
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle
5. Los
LosLOT-0001
Titel„Załadunek, transport i przetworzenie odpadu o kodzie 190801”.