See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Jälki-ilmoitus / Ateriakuljetukset 1.8.2026 - 31.7.2029 (optio 31.7.2030)
Beschreibung: Lohjan kaupunki kilpailutti keskuskeittiö Köökin ja kaupungin eri toimipisteiden välillä kuljetettavien kuumien ja kylmien aterioiden, elintarvikkeiden, astioiden, pesuaineiden ja koneiden kuljetukset. Hankinnassa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista (1397/2016). Kyseessä on hankintalain E-liitteen mukainen sosiaali- ja terveyspalveluiden tai muiden erityisten palvelujen hankinta, jotka kilpailutetaan hankintalain 12 luvun mukaisesti. Optiona voidaan tilata muita tarjouspyynnön kohteena olevaan kokonaisuuteen sidoksissa olevia kuljetuksia. Laskutusperuste mahdollisille erilliskuljetuksille €/tunti (alv 0%)
Interne Kennung: 599833
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Tilaaja voi keskeyttää hankintamenettelyn osittain tai kokonaan todellisesta ja perustellusta syystä. Mikäli yksikään saaduista tarjouksista ei vastaa tarjouspyyntöä hankintayksikön edellyttämällä tavalla tai olosuhteet muuttuvat hankintamenettelyn aikana sellaisiksi, ettei hankintayksikkö voi hyödyntää tarjouskilpailun tuloksia, hankintayksikkö voi keskeyttää hankintamenettelyn. Tarjouksen tekemisestä, esittelystä tai muusta menettelyyn osallistumisesta ei makseta tarjoajille korvausta. Tarjousasiakirjat ovat saatavissa suomen kielellä. Tarjous on laadittava ja pyydetyt selvitykset on toimitettava suomen kielellä. Tarjousten jättämisen jälkeen menettelyn vaiheet ovat seuraavat: 1) Tarjoajan soveltuvuuden täyttymisen tarkastaminen 2) Tarjouksen tarjouspyynnön mukaisuuden tarkastaminen 3) Tarjousten vertailu ilmoitettua perustetta soveltaen 4) Parhaan tarjouksen valinta ilmoitetun valintaperusteen mukaisesti 5) Soveltuvuuteen liittyen selvitysten pyytäminen voittajalta ja soveltuvuusvaatimusten täyttämisen tarkastaminen 6) Hankintapäätöksen ja sopimuksen tekeminen
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55521200 Auslieferung von Mahlzeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Köökin ateriakuljetukset: Kanta-Lohja
Beschreibung: Kohteeseen kuuluu ateriakuljetukset ns. kanta-Lohjan alueelle (Etelä-Lohja, kaupunkikeskustan alue sekä Mäntynummen, Perttilän ja Roution alueet sekä lämpimän ruoan kuljetus). Kohteet on kuvattu yksityiskohtaisesti tarjouspyynnön liitteenä olevalla Tarjouslomakkeella (liite 1). Tällä hetkellä on tiedossa, että Mäntynummen yhtenäiskoulun yläkoulu tulee optiokauden aikana v. 2029 siirtymään nykyisistä väistötiloista takaisin Mäntynummelle. Tilaaja ja toimittaja sopivat muutoksen hintavaikutuksesta sen toteutuessa.
Interne Kennung: 1-0
Los: LOT-0002
Titel: Köökin ateriakuljetukset: Karjalohja, Sammatti, Nummi ja Pusula
Beschreibung: Kohteeseen kuuluu ateriakuljetukset Karjalohjalle, Sammattiin, Nummelle ja Pusulaan. Kohteet on kuvattu yksityiskohtaisesti tarjouspyynnön liitteenä olevalla Tarjouslomakkeella (liite 1).
Interne Kennung: 2-1