2. Verfahren
Verfahren
Titel: IT-system til håndtering af bookinger, tilskud, foreningsregister og fritidspas
Beschreibung: Frederikssund Kommune udbyder en kontrakt om levering, implementering og drift af et samlet IT-system til håndtering af kommunale bookinger, tilskud, foreningsregister og fritidspas. Frederikssund Kommune har ca. 47.000 indbyggere og et aktivt foreningsliv, som understøttes gennem tilskudsordninger og adgang til kommunale faciliteter. Formålet med udbuddet er at anskaffe en samlet digital løsning til: •booking og administration af kommunale faciliteter og lokaler, •oprettelse og vedligeholdelse af foreningers stamoplysninger samt foreningsregister, •administration og udbetaling af tilskud og puljer, •håndtering af fritidspas. Løsningen skal effektivt understøtte Ordregivers administrative arbejdsgange og samtidig give foreninger og borgere en enkel og brugervenlig adgang. Ordregiver tilstræber én fælles indgang for de primære brugere (Ordregivers foreninger) til al kommunikation vedrørende tilskud og faciliteter. Løsningen skal være intuitiv at anvende for alle brugergrupper, herunder ældre borgere.
Vorherige Bekanntmachung: 427682-2026
Interne Kennung: 745628
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72263000 Software-Implementierung, 48810000 Informationssysteme, 72261000 Software-Unterstützung, 72267000 Software-Wartung und -Reparatur
5. Los
Los: LOT-0000
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72263000 Software-Implementierung, 72261000 Software-Unterstützung, 72267000 Software-Wartung und -Reparatur
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Ordregiver har en ensidig option til at forlænge kontrakten på uændrede vilkår og uden forhandling med op til samlet 2 år, højst 1 år ad gangen. Udnyttelse meddeles skriftligt senest 2 måneder før den til enhver tid gældende udløbsdato.