515026-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Reinigungsdienste – Rengørings- og desinfektionsydelser efter udbrud af husdyrsygdom
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRengørings- og desinfektionsydelser efter udbrud af husdyrsygdom
BeschreibungVed udbrud af en smitsom husdyrsygdom gennemføres afliving og destruktion af modtagelige dyr efterfulgt af indledende og endelig rengøring og desinfektion. Udbuddet omfatter udførelse af begge rengørings- og desinfektionsfaser i samarbejde med Fødevarestyrelsen.
Interne Kennung2026-22855
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensOffentligt udbud i henhold til udbudsloven.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911000 Wohnungs-, Gebäude- und Fensterreinigung, 90911200 Gebäudereinigung, 90913100 Tankreinigung
5. Los
LosLOT-0000