515077-2026 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Będzino oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów z PSZOK.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Będzino oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów z PSZOK.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych. W ramach przedmiotu zamówienia wydzielono trzy zadania: - Zadanie nr 1 – usługę odbioru i zagospodarowania niesegregowanych (zmieszanych) oraz selektywnie zebranych odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości, które w części stanowią nieruchomości zamieszkałe, a w części nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, z terenu Gminy Będzino; - Zadanie nr 2 – odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zebranych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), zlokalizowanym w miejscowości Będzino 17A; - Zadanie nr 3 – usługę odbioru i zagospodarowania niesegregowanych (zmieszanych) oraz selektywnie zebranych odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych oraz nieruchomości wykorzystywanych jedynie przez część roku, na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, położonych na terenie Gminy Będzino. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, uwzględniający wszystkie wymogi Zamawiającego, określony jest w załączniku Nr 1 do SWZ. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, odbywa się w języku polskim przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem platformy zakupowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/bedzino (w zakładce „POSTĘPOWANIA” i pod nazwą postępowania wskazaną w SWZ). Zamawiający będzie przekazywał wykonawcom informacje za pośrednictwem platformazakupowa.pl. w sekcji “Komunikaty” oraz bezpośrednio do konkretnego wykonawcy.Wykonawca ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego akceptuje warunki korzystania z platformy zakupowej określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod linkiem w zakładce „Regulamin" oraz musi zapoznać się z Instrukcją składania ofert dostępnej pod adresem https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje. Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 r. poz. 2452) określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.: 1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s, 2) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje, 3) zainstalowana dowolna, inna przeglądarka internetowa niż Internet Explorer, 4) włączona obsługa JavaScript, 5) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf, 6) Szyfrowanie na platformazakupowa.pl odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3. 7) Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar. Formaty plików wykorzystywanych przez wykonawców powinny być zgodne z “ROZPORZĄDZENIEM PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 21 maja 2024 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych”. 1. Zamawiający rekomenduje wykorzystanie formatów: .pdf .doc .docx .xls .xlsx .jpg (.jpeg) ze szczególnym wskazaniem na .pdf 2. W celu ewentualnej kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego z formatów: a) .zip b) .7Z 3.Maksymalny rozmiar jednego pliku przesyłanego za pośrednictwem dedykowanych formularzy do: złożenia, zmiany, wycofania oferty wynosi 150 MB natomiast przy komunikacji wielkość pliku to maksymalnie 500 MB. 4.Wszelką korespondencję związaną z niniejszym postępowaniem należy przekazywać za pośrednictwem Platformy i formularza„Wyślij wiadomość do zamawiającego”. 5.W sytuacjach awaryjnych np. w przypadku niedziałania platformy zakupowej ( https://platformazakupowa.pl/pn/bedzino) w postępowaniu dla informacji, oświadczeń lub dokumentów (innych niż oferta Wykonawcy ) Zamawiający może również komunikować się z Wykonawcami za pomocą poczty elektronicznej adres email: ug@bedzino.pl
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensPilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert wynika z konieczności zagwarantowania ciągłości odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Będzino oraz odbioru i zagospodarowania odpadów z PSZOK. Gmina Będzino dnia 29 listopada 2024r. zawarła porozumienie międzygminne w sprawie powierzenia Gminie Miasto Koszalin zadania własnego gminy polegającego na odbiorze odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi oraz zagospodarowania odpadów komunalnych. W myśl §1 ust. 1 aneksu nr 2 do ww. porozumienia Gmina Miasto Koszalin była odpowiedzialna za wybór wykonawcy realizującego odbiór odpadów komunalnych z gmin objętych porozumieniem zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo Zamówień Publicznych, a podmiotem wskazanym do zagospodarowania odpadów było Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. z siedzibą w Koszalinie. W ramach przetargu ogłoszonego przez Gminę Miasto Koszalin dnia 21.02.2025r. odbiór odpadów miał być realizowany do 31.12.2025, a z uwagi na zastosowanie prawa opcji maksymalnie do dnia 30.06.2026r. przy zastrzeżeniu, że nie może zostać przekroczona określona, maksymalna ilość odebranych odpadów. W związku z zastosowaniem ww. ograniczenia dot. maksymalnej ilości odpadów, zakończenie obecnie obowiązującej umowy na wykonanie przedmiotowych usług nastąpi z dniem 31.05.2026r. Ponadto, w celu wprowadzenia sprawnego, szczelnego i stabilnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, Rada Gminy Będzino uchwałą nr XXVIII/242/26 z dnia 17 kwietnia 2026 r. podjęła decyzję o wystąpieniu Gminy Będzino z porozumienia międzygminnego. W związku z powyższym przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów przeprowadzony zostaje bezpośrednio przez Gminę Będzino. Zamawiający wskazuje, że konieczność skrócenia terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu wynika z pilnej potrzeby zapewnienia ciągłości świadczenia usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od dnia 1.06.2026r. Zachowanie standardowego, 30-dniowego terminu składania ofert właściwego dla postępowań unijnych uniemożliwiłoby zawarcie umowy i rozpoczęcie realizacji usługi w wymaganym czasie. Brak zawarcia nowej umowy przed wskazanym terminem doprowadziłby do powstania przerwy w świadczeniu usługi. Taka sytuacja jest niedopuszczalna zarówno z punktu widzenia obowiązków ustawowych gminy, jak i interesu i bezpieczeństwa publicznego. Brak zapewnienia ciągłości odbioru odpadów komunalnych mógłby skutkować: - zagrożeniem dla zdrowia mieszkańców poprzez gromadzenie się odpadów i rozwój bakterii oraz szkodników, - powstaniem uciążliwości zapachowych oraz pogorszeniem warunków sanitarnych, - ryzykiem skażenia środowiska naturalnego, w tym gleby i wód. Zamawiający podkreśla, że odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych należy do kluczowych usług publicznych, mających bezpośredni wpływ na wszystkich mieszkańców i wiąże się z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego-epidemiologicznego oraz czystości i porządku na terenie gminy. Zamawiający podkreśla, że skrócenie terminu składania ofert nie ogranicza uczciwej konkurencji, lecz stanowi działanie proporcjonalne i niezbędne w celu ochrony nadrzędnego interesu publicznego, jakim jest zapewnienie ciągłości odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych. Termin został ustalony w sposób umożliwiający wykonawcom przygotowanie ofert, przy jednoczesnym uwzględnieniu pilnego charakteru zamówienia. W związku z powyższym skrócenie terminu składania ofert jest w pełni uzasadnione i spełnia przesłanki wynikające z przepisów ustawy Prawo Zamówień Publicznych. Zastosowanie przepisu art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy nie jest uzależnione od tego czy pilna potrzeba wynika z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, a także od tego czy zaistnienie pilnej potrzeby można było wcześniej przewidzieć.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungA. Zadanie nr 1- zakres zamówienia obejmuje odbiór i zagospodarowanie następujących odpadów komunalnych: 1.niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych; 2.odpadów gromadzonych selektywnie w pojemnikach lub workach, obejmujących: a)opakowania ze szkła, szkło, b)opakowania z papieru i tektury, papier i tektura, c)opakowania z tworzyw sztucznych, zmieszane odpady opakowaniowe, tworzywa sztuczne, d)odpady biodegradowalne, w tym choinki. B. Zadanie nr 2 - zakres zamówienia obejmuje odbiór i zagospodarowanie następujących odpadów komunalnych z PSZOK - zgodnie z OPZ. C. Zadanie nr 3 - zakres zamówienia obejmuje odbiór i zagospodarowanie następujących odpadów komunalnych: 1.niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych; 2.odpadów gromadzonych selektywnie w pojemnikach lub workach, obejmujących: a)opakowania ze szkła, szkło, b)opakowania z papieru i tektury, papier i tektura, c)opakowania z tworzyw sztucznych, zmieszane odpady opakowaniowe, tworzywa sztuczne, d)odpady biodegradowalne, w tym choinki. D. Termin realizacji zamówienia a)Zadanie nr 1 – od dnia podpisania umowy do dnia 31.12.2028 r.; b)Zadanie nr 2 – od dnia podpisania umowy do dnia 31.12.2028 r.; c)Zadanie nr 3 – od dnia 01.01.2027 r. do dnia 31.12.2028 r. E. W ramach realizacji zamówienia Wykonawca nieodpłatnie wyposaża PSZOK oraz nieruchomości objęte systemem w worki oraz pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów oraz zmieszanych odpadów komunalnych - w terminach i ilościach ujętych w OPZ. Szczegółowy opis wymagań Zamawiającego znajduje się w OPZ (załącznik nr 1 do SWZ).
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje możliwości skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust.1ustawy Pzp. ZAMÓWIENIA POLEGAJĄCE NA POWTÓRZENIU PODOBNYCH USŁUG: 1 Zamawiający przewiduje możliwości udzielenia zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy do wysokości 30 % zamówienia podstawowego. 2 Zamówienia, o których mowa w pkt 8.1. będą polegały na powtórzeniu usług zgodnych z usługami stanowiącymi przedmiot niniejszego zamówienia 3. Zamówienia, o których mowa w pkt 8.1. będą udzielane po przeprowadzeniu odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki. 4. Zamówienia, o których mowa w pkt 8.1. będą udzielane w przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia na skutek warunków niezależnych od Zamawiającego, w przypadku wyczerpania kwoty wynagrodzenia określonej w umowie, w przypadku przedłużającej się procedury udzielenia kolejnego zamówienia w procedurze otwartej.