515158-2026 - Wettbewerb
Ungarn – Elektrizität – Villamosenergai beszerzése 2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Villamosenergai beszerzése 2026
Beschreibung: Ajánlatkérő vagyonkezelésében, üzemeltetésében álló ingatlanok feljogosított fogyasztási helyei részére villamos energia versenypiaci beszerzése kereskedelmi szerződés keretében. A kereskedőváltás feltételei biztosítottak valamennyi felhasználási hely esetében. Amennyiben a szerződési időszak kezdetére a kereskedőváltás nem valósul meg valamelyik felhasználási helyen, akkor ez nem befolyásolja a szerződési mennyiséget. Az energiahatékonyságról szóló 2015. évi LVII. törvény módosítása révén bevezetett energiahatékonysági kötelezettségi rendszerből fakadó, Ajánlatkérő/Felhasználó energiafelhasználásából adódó, ajánlattevőt terhelő többlet fizetési kötelezettség felhasználó(k)ra eső arányos részét a ajánlattevő külön, kifejezett jogszabályi felhatalmazás esetén érvényesítheti az Ajánlatkérő felé.
Interne Kennung: EKR001287592026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Ajánlatkérő a Kbt. 81. § (10) bekezdése alapján gyorsított nyílt eljárást alkalmaz, mivel a villamosenergia-ellátásra irányuló szerződés időtartamát a földgázbeszerzés időszakához igazította, ezért az új villamosenergia-kereskedelmi szerződésnek a szerződéses időszak kezdetére hatályba kell lépnie. A villamosenergia-kereskedő váltására vonatkozó ágazati szabályok szerint a kereskedőváltás lebonyolításához legalább 30 nap szükséges, amely időtartam alatt a szükséges bejelentések és rendszerüzemeltetői adminisztratív eljárások lefolytatására is sor kerül. Ennek megfelelően a közbeszerzési eljárást olyan időpontban szükséges eredményesen lezárni, hogy a nyertes ajánlattevő részére a kereskedőváltás jogszabály szerinti lebonyolításához szükséges idő maradéktalanul rendelkezésre álljon. A közbeszerzési eljárás elhúzódása vagy eredménytelensége veszélyeztetné a kereskedőváltás határidőben történő végrehajtását, amely az Ajánlatkérő villamosenergia-ellátásának folyamatosságát, illetve a szerződés tervezett időpontban történő megkezdését kockáztatná. Mindezekre tekintettel a gyorsított eljárás alkalmazása a közbeszerzési eljárás mielőbbi lezárása, a jogszabályban előírt kereskedőváltási határidők biztosítása, valamint a folyamatos és biztonságos villamosenergia-ellátás érdekében szükséges.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Adásvételi szerződés a magyar átviteli hálózaton folyamatosan rendelkezésre álló, szabványos minőségű villamos energia versenypiaci beszerzésére, teljes ellátás alapú szerződés keretében, menetrendadási kötelezettség nélkül. Jelenlegi szerződés hatályának lejárta: 2026.09.30. Energiaszolgáltatási igény folyamatos, idősoros, illetve profilhoz igazodó felhasználással 24 hónapra. Beszerezni kívánt szerződött mennyiség: 1 424 000 kWh/év mindösszesen 2 848 000 kWh A villamos energia termék minősége meg kell, hogy feleljen az EU és a magyarországi követelményeknek: MSZ EN 50160: 2011 és MSZ 1:2002 szabvány. A kereskedőváltás feltételi valamennyi felhasználási hely esetében biztosítottak. Ajánlatkérő rögzíti, hogy a részletes fogyasztási adatokat, a fogyasztási helyeket és a POD adatokat a közbeszerzési dokumentum műszaki melléklete tartalmazza. A szerződéses időszakban Ajánlatkérő HMKE, - illetve egyéb kiserőmű rendszer beüzemelését nem tervezi , az ezzel kapcsolatos mennyiségi eltérések figyelembe vételre kerültek a szerződött mennyiség meghatározása során. Az energiahatékonyságról szóló 2015. évi LVII. törvény módosítása révén bevezetett energiahatékonysági kötelezettségi rendszerből fakadó, Ajánlatkérők energiafelhasználásából adódó, a nyertes ajánlattevőt terhelő többlet fizetési kötelezettséget Ajánlatkérő kifejezett és közvetlen jogszabályi felhatalmazás nélkül nem kívánnak átvállalni.
Interne Kennung: EKR001287592026/1