2. Verfahren
Verfahren
Titel: Nauka języków obcych w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie
Beschreibung: O udzielenie zamówienia ubiegać się mogą Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1. Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2. Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 3. Sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 4. Zdolności technicznej lub zawodowej: 1) w zakresie doświadczenia Wykonawca powinien wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie: a) wykonał/wykonuje co najmniej 3 usługi polegające na przeprowadzeniu kursu z języka obcego dla firm lub innych podmiotów/instytucji o wartości co najmniej 500 000,00 zł brutto każda. W przypadku nadal wykonywanej usługi wartość jej w dniu składania ofert powinna wynosić co najmniej 500 000,00 zł brutto; b) przeprowadził/prowadzi kursy języka obcego dla minimum jednego tysiąca polskojęzycznych słuchaczy; c) przeprowadził/prowadzi kursy języka obcego dla instytucji publicznych, w których szkolił/szkoli grupę co najmniej 150 osób w każdym miesiącu (instytucja publiczna to instytucja, do której pracowników stosuje się ustawę o pracownikach urzędów państwowych, ustawę o służbie cywilnej lub ustawę o pracownikach samorządowych); d) przeprowadził/prowadzi szkolenie dla co najmniej 30 słuchaczy w ramach kursów grupowych (co najmniej 4 osoby w grupie) przygotowujące do egzaminu z języka obcego na poziomie co najmniej C1. Warunkiem uznania za słuchacza jest uczestnictwo w zajęciach przez co najmniej 1 semestr. 2) w zakresie osób skierowanych do realizacji zamówienia a) 1 osobę posiadającą co najmniej 2-letnie doświadczenie w zakresie metodyki nauczania osób dorosłych i co najmniej studia drugiego stopnia magisterskie z filologii angielskiej; b) 10 lektorów języka angielskiego; c) 1 osobę posiadającą co najmniej 2-letnie doświadczenie w zakresie metodyki nauczania osób dorosłych i co najmniej studia drugiego stopnia magisterskie z filologii romańskiej; d) 3 lektorów języka francuskiego; e) 3 lektorów języka hiszpańskiego; f) 3 lektorów języka włoskiego; g) 1 osobę posiadającą co najmniej 2-letnie doświadczenie w zakresie metodyki nauczania osób dorosłych i co najmniej studia drugiego stopnia magisterskie z filologii germańskiej; h) 3 lektorów języka niemieckiego. 3) lektor powinien posiadać: a) wykształcenie wyższe w zakresie języka angielskiego/ francuskiego/ włoskiego/ hiszpańskiego/ niemieckiego (filologia angielska, filologia romańska, filologia germańska - nauczanie języka, lingwistyka stosowana itp.) oraz doświadczenie w wymiarze co najmniej 1000 godzin zegarowych w czasie ostatnich trzech lat w zakresie nauczania języka angielskiego / francuskiego/ włoskiego/ hiszpańskiego/ niemieckiego na kursach dla osób dorosłych lub b) wykształcenie wyższe i inne przygotowanie uprawniające do nauczania języka angielskiego/francuskiego/włoskiego/hiszpańskiego/niemieckiego oraz doświadczenie w wymiarze co najmniej 1500 godzin zegarowych w czasie ostatnich trzech lat w zakresie nauczania języka angielskiego/ francuskiego/ włoskiego/ hiszpańskiego/ niemieckiego na kursach dla osób dorosłych. Liczba lektorów określonych w podpunkcie b) nie może przekroczyć 5 w przypadku lektorów języka angielskiego oraz 2 w przypadku lektorów francuskiego/włoskiego/hiszpańskiego/niemieckiego (pozostali lektorzy muszą spełniać warunek określony w podpunkcie a)). 4) w zakresie zdolności technicznej Wykonawca powinien wykazać, że dysponuje dostępem do profesjonalnej platformy szkoleniowej, którą zastosuje do realizacji przedmiotu zamówienia w formie online. Platforma edukacyjna do prowadzenia kursu językowego online Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia platformy edukacyjnej służącej do realizacji kursu językowego w formie zdalnej. Platforma ta musi spełniać poniższe minimalne wymagania funkcjonalne: 1. Obowiązkowe prowadzenie zajęć w czasie rzeczywistym (synchronicznie) – platforma musi umożliwiać prowadzenie lekcji językowych online w formie wideokonferencji z udziałem lektora i uczestników. Niedopuszczalne jest prowadzenie kursu wyłącznie w formie asynchronicznej, tj. jedynie poprzez udostępnianie materiałów edukacyjnych bez udziału lektora w czasie rzeczywistym. 2. Obsługa komunikacji audio-wideo – platforma musi umożliwiać bezpośrednią komunikację głosową i wizualną pomiędzy lektorem a uczestnikami, a także oferować funkcje takie jak: czat, udostępnianie ekranu, tablica interaktywna, prezentacja materiałów. 3. Rejestracja obecności i postępów uczestników – system powinien umożliwiać logowanie się uczestników na zajęcia, rejestrowanie ich obecności oraz generowanie raportów frekwencji i aktywności. 4. Możliwość pracy w grupach – platforma powinna posiadać funkcję podziału uczestników na mniejsze grupy robocze (np. breakout rooms) umożliwiające interaktywną naukę w podgrupach. 5. Dostępność materiałów edukacyjnych – platforma powinna umożliwiać (jako funkcja uzupełniająca) zamieszczanie materiałów dydaktycznych w formatach tekstowych, graficznych, audio i wideo, dostępnych dla uczestników przez cały czas trwania kursu. 6. Dostępność techniczna – platforma musi działać w trybie online przez przeglądarkę internetową, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Musi być kompatybilna z systemami operacyjnymi Windows, macOS, Android oraz iOS. 7. Bezpieczeństwo danych – platforma musi spełniać wymagania bezpieczeństwa danych osobowych zgodnie z przepisami RODO, a transmisje danych (w tym zajęcia na żywo) muszą być odpowiednio szyfrowane. 8. Wsparcie techniczne – Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom oraz lektorom wsparcie techniczne w zakresie korzystania z platformy przez cały okres trwania kursu. W przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia ww. warunek muszą spełniać ci z wykonawców, któr
Interne Kennung: GOSP.261.7.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80580000 Veranstaltung von Sprachkursen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: GOSP261.7.2025