See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Naprawy bieżące i awaryjne pojazdów z rejonu odpowiedzialności 34. WOG (zamówienie z podziałem na 10 zadań)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na naprawach bieżących i awaryjnych pojazdów oraz ich podzespołów (w tym regeneracji podzespołów), urządzeń dodatkowych zamontowanych na pojazdach dla jednostek i instytucji wojskowych będących na zaopatrzeniu 34. WOG w Rzeszowie w ilościach i czasie wynikającym z bieżących potrzeb Zamawiającego oraz według wskazań pokładowych systemów kontroli sprawności, a także przebiegu i czasu eksploatacji pojazdów. Naprawy mogą również dotyczyć pojazdów znajdujących się w rejonie odpowiedzialności 34 Wojskowego Oddziału Gospodarczego – w ramach udzielania pomocy w drodze pojazdom z innych jednostek wojskowych i instytucji. 2. Przedmiot zamówienia podzielony został na 10 następujących części: 1) Część nr 1: Naprawa pojazdów do 3,5 t. z m. Rzeszów, m. Dębica; 2) Część nr 2: Naprawa pojazdów do 3,5 t. z m. Przemyśl, m. Żurawica, m. Sanok; 3) Część nr 3: Naprawa pojazdów do 3,5 t. z m. Nisko; 4) Część nr 4: Naprawa pojazdów do 3,5 t. z m. Jarosław, m. Gniewczyna Łańcucka; 5) Część nr 5: Naprawa autobusów z m. Rzeszów, Jarosław, Przemyśl, Nisko, Żurawica; 6) Część nr 6: Naprawa motocykli i quadów z m. Rzeszów, Dębica, Jarosław, Gniewczyna Łańcucka, Żurawica, Przemyśl, Nisko, Sanok. 7) Naprawa pojazdów powyżej 3,5 t. z m. Rzeszów, m. Dębica; 8) Naprawa pojazdów powyżej 3,5 t. z m. Przemyśl, m. Żurawica, m. Sanok; 9) Naprawa pojazdów powyżej 3,5 t. z m. Nisko; 10) Naprawa pojazdów powyżej 3,5 t. z m. Jarosław, m. Gniewczyna Łańcucka. 3. Wykaz pojazdów zawiera: marki, modele, roczniki, szacowaną ilości pojazdów przewidzianych do naprawy, stanowi – załącznik nr 5 do SWZ. Wykaz ma charakter orientacyjny. Zamawiający, zastrzega możliwość zmiany Wykazu polegającej na zmniejszeniu lub zwiększeniu ilości Pojazdów, zmianie wykazanych marek, modeli, roczników Pojazdów, w trakcie obowiązywania umowy. Zmiana wykazu nie stanowi zmiany umowy i będzie odbywać się na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego zawierającego aktualny Wykaz. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – w tym szczególności szczegółowy zakres usług – opisany został w Projektowanych Postanowieniach Umowy (załącznik nr 4 do SWZ dotyczy wszystkich części) oraz w Opisie przedmiotu Zamówienia - załącznik nr 5 do SWZ. 6. Szczegółową specyfikację ilościową oraz wartościową określa: 1) załącznik nr 1A do SWZ – dot. części nr 1, 2) załącznik nr 1B do SWZ – dot. części nr 2, 3) załącznik nr 1C do SWZ – dot. części nr 3, 4) załącznik nr 1D do SWZ – dot. części nr 4, 5) załącznik nr 1E do SWZ – dot. części nr 5, 6) załącznik nr 1F do SWZ – dot. części nr 6, 7) załącznik nr 1G do SWZ – dot. części nr 7, 8) załącznik nr 1H do SWZ – dot. części nr 8, 9) załącznik nr 1I do SWZ – dot. części nr 9, 10) załącznik nr 1J do SWZ – dot. części nr 10, – w zależności od części, o które ubiegać będzie się Wykonawca. Załączniki te stanowią równocześnie formularze kalkulacji ceny ofertowej. 7. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę osób realizujących przedmiot zamówienia - § 10 projektowanych postanowieniach umowy.
Vorherige Bekanntmachung: 255259-2026
Interne Kennung: ZP/36/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50110000 Reparatur und Wartung von Kraftfahrzeugen und zugehörigen Ausrüstungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1: Naprawa pojazdów do 3,5 t. z m. Rzeszów, m. Dębica
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na naprawach bieżących i awaryjnych pojazdów oraz ich podzespołów (w tym regeneracji podzespołów), urządzeń dodatkowych zamontowanych na pojazdach dla jednostek i instytucji wojskowych będących na zaopatrzeniu 34. WOG w Rzeszowie w ilościach i czasie wynikającym z bieżących potrzeb 2. Wykaz pojazdów zawiera: marki, modele, roczniki, szacowaną ilości pojazdów przewidzianych do naprawy, stanowi – załącznik nr 5 do SWZ. Wykaz ma charakter orientacyjny. Zamawiający, zastrzega możliwość zmiany Wykazu polegającej na zmniejszeniu lub zwiększeniu ilości Pojazdów, zmianie wykazanych marek, modeli, roczników Pojazdów, w trakcie obowiązywania umowy. Zmiana wykazu nie stanowi zmiany umowy i będzie odbywać się na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego zawierającego aktualny Wykaz. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – w tym szczególności szczegółowy zakres usług – opisany został w Projektowanych Postanowieniach Umowy (załącznik nr 4 do SWZ dotyczy wszystkich części) oraz w Opisie przedmiotu Zamówienia - załącznik nr 5 do SWZ 4. Szczegółową specyfikację ilościową oraz wartościową określa: 1) załącznik nr 1A do SWZ – dot. części nr 1,
Interne Kennung: Część nr 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje, a Wykonawca wyraża zgodę na prawo opcji udzielane na zasadach, określonych w projektowanych postanowieniach umownych - załącznik nr 4 do SWZ Prawem opcji objęte jest świadczenie usług stanowiących przedmiot umowy w zakresie maksymalnym określonym Formularzu Kalkulacji Ceny Ofertowej stanowiącym załącznik nr 1A do SWZ 2. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do złożenia oświadczenia w przedmiocie udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji jednorazowo lub kilkukrotnie. 3. Zamawiający zastrzega, iż usługi objęte prawem opcji muszą być realizowane na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. 4. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo wyłącznie częściowego wykorzystania zamówienia objętego prawem opcji, co zostanie sprecyzowane w oświadczeniu o udzieleniu zamówienia składanym w ramach prawa opcji. 5. Zamawiający wymaga, aby wartość ceny jednostkowej (cena za roboczogodzinę oraz cena za 1 km holowania pojazdu) zaoferowana przez Wykonawcę była jednakowa w odniesieniu do zamówienia podstawowego oraz zamówień udzielanych w ramach prawa opcji. 6. Prawo opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w przypadku przydzielenia środków finansowych na realizację zadań stanowiących przedmiot umowy i w konsekwencji pokrycia w planie finansowym Zamawiającego w określonym opcją zakresie. 7. Zamawiający uprawniony jest do składania oświadczeń woli w zakresie uruchomienia prawa opcji w terminie do: - 7 maja 2027 r. w zakresie napraw bieżących, - 14 maja 2027 r. w zakresie napraw awaryjnych. 8. Złożenie przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystania z prawa opcji albo złożenie zamówienia w ramach prawa opcji, w zakresie mniejszym niż maksymalne ilości prawem oznacza rezygnację Zamawiającego z pozostałej części przedmiotu umowy. W takim przypadku Wykonawcy przysługuje jedynie wynagrodzenie za zrealizowaną część przedmiotu umowy. 9. Wykonawca oświadcza, że zgadza się na przewidziane umową prawo opcji i nie przysługuje mu żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych prawem opcji lub złożenie zamówień w ramach tego prawa w zakresie mniejszym, niż ilości maksymalne. 10. Prawem opcji objęte jest świadczenie usług stanowiących przedmiot zamówienia w zakresie maksymalnym określonym w załączniku nr 1A do SWZ
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2 Naprawa pojazdów do 3,5 t. z m. Przemyśl, m. Żurawica, m. Sanok
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na naprawach bieżących i awaryjnych pojazdów oraz ich podzespołów (w tym regeneracji podzespołów), urządzeń dodatkowych zamontowanych na pojazdach dla jednostek i instytucji wojskowych będących na zaopatrzeniu 34. WOG w Rzeszowie w ilościach i czasie wynikającym z bieżących potrzeb 2. Wykaz pojazdów zawiera: marki, modele, roczniki, szacowaną ilości pojazdów przewidzianych do naprawy, stanowi – załącznik nr 5 do SWZ. Wykaz ma charakter orientacyjny. Zamawiający, zastrzega możliwość zmiany Wykazu polegającej na zmniejszeniu lub zwiększeniu ilości Pojazdów, zmianie wykazanych marek, modeli, roczników Pojazdów, w trakcie obowiązywania umowy. Zmiana wykazu nie stanowi zmiany umowy i będzie odbywać się na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego zawierającego aktualny Wykaz. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – w tym szczególności szczegółowy zakres usług – opisany został w Projektowanych Postanowieniach Umowy (załącznik nr 4 do SWZ dotyczy wszystkich części) oraz w Opisie przedmiotu Zamówienia - załącznik nr 5 do SWZ 4. Szczegółową specyfikację ilościową oraz wartościową określa: 1) załącznik nr 1B do SWZ – dot. części nr 2,
Interne Kennung: Część nr 2
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje, a Wykonawca wyraża zgodę na prawo opcji udzielane na zasadach, określonych w projektowanych postanowieniach umownych - załącznik nr 4 do SWZ Prawem opcji objęte jest świadczenie usług stanowiących przedmiot umowy w zakresie maksymalnym określonym Formularzu Kalkulacji Ceny Ofertowej stanowiącym załącznik nr 1B do SWZ 2. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do złożenia oświadczenia w przedmiocie udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji jednorazowo lub kilkukrotnie. 3. Zamawiający zastrzega, iż usługi objęte prawem opcji muszą być realizowane na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. 4. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo wyłącznie częściowego wykorzystania zamówienia objętego prawem opcji, co zostanie sprecyzowane w oświadczeniu o udzieleniu zamówienia składanym w ramach prawa opcji. 5. Zamawiający wymaga, aby wartość ceny jednostkowej (cena za roboczogodzinę oraz cena za 1 km holowania pojazdu) zaoferowana przez Wykonawcę była jednakowa w odniesieniu do zamówienia podstawowego oraz zamówień udzielanych w ramach prawa opcji. 6. Prawo opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w przypadku przydzielenia środków finansowych na realizację zadań stanowiących przedmiot umowy i w konsekwencji pokrycia w planie finansowym Zamawiającego w określonym opcją zakresie. 7. Zamawiający uprawniony jest do składania oświadczeń woli w zakresie uruchomienia prawa opcji w terminie do: - 7 maja 2027 r. w zakresie napraw bieżących, - 14 maja 2027 r. w zakresie napraw awaryjnych. 8. Złożenie przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystania z prawa opcji albo złożenie zamówienia w ramach prawa opcji, w zakresie mniejszym niż maksymalne ilości prawem oznacza rezygnację Zamawiającego z pozostałej części przedmiotu umowy. W takim przypadku Wykonawcy przysługuje jedynie wynagrodzenie za zrealizowaną część przedmiotu umowy. 9. Wykonawca oświadcza, że zgadza się na przewidziane umową prawo opcji i nie przysługuje mu żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych prawem opcji lub złożenie zamówień w ramach tego prawa w zakresie mniejszym, niż ilości maksymalne. 10. Prawem opcji objęte jest świadczenie usług stanowiących przedmiot zamówienia w zakresie maksymalnym określonym w załączniku nr 1B do SWZ
Los: LOT-0003
Titel: Część nr 3 Naprawa pojazdów do 3,5 t. z m. Nisko
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na naprawach bieżących i awaryjnych pojazdów oraz ich podzespołów (w tym regeneracji podzespołów), urządzeń dodatkowych zamontowanych na pojazdach dla jednostek i instytucji wojskowych będących na zaopatrzeniu 34. WOG w Rzeszowie w ilościach i czasie wynikającym z bieżących potrzeb 2. Wykaz pojazdów zawiera: marki, modele, roczniki, szacowaną ilości pojazdów przewidzianych do naprawy, stanowi – załącznik nr 5 do SWZ. Wykaz ma charakter orientacyjny. Zamawiający, zastrzega możliwość zmiany Wykazu polegającej na zmniejszeniu lub zwiększeniu ilości Pojazdów, zmianie wykazanych marek, modeli, roczników Pojazdów, w trakcie obowiązywania umowy. Zmiana wykazu nie stanowi zmiany umowy i będzie odbywać się na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego zawierającego aktualny Wykaz. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – w tym szczególności szczegółowy zakres usług – opisany został w Projektowanych Postanowieniach Umowy (załącznik nr 4 do SWZ dotyczy wszystkich części) oraz w Opisie przedmiotu Zamówienia - załącznik nr 5 do SWZ 4. Szczegółową specyfikację ilościową oraz wartościową określa: 1) załącznik nr 1C do SWZ – dot. części nr 3,
Interne Kennung: Część nr 3
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje, a Wykonawca wyraża zgodę na prawo opcji udzielane na zasadach, określonych w projektowanych postanowieniach umownych - załącznik nr 4 do SWZ Prawem opcji objęte jest świadczenie usług stanowiących przedmiot umowy w zakresie maksymalnym określonym Formularzu Kalkulacji Ceny Ofertowej stanowiącym załącznik nr 1C do SWZ 2. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do złożenia oświadczenia w przedmiocie udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji jednorazowo lub kilkukrotnie. 3. Zamawiający zastrzega, iż usługi objęte prawem opcji muszą być realizowane na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. 4. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo wyłącznie częściowego wykorzystania zamówienia objętego prawem opcji, co zostanie sprecyzowane w oświadczeniu o udzieleniu zamówienia składanym w ramach prawa opcji. 5. Zamawiający wymaga, aby wartość ceny jednostkowej (cena za roboczogodzinę oraz cena za 1 km holowania pojazdu) zaoferowana przez Wykonawcę była jednakowa w odniesieniu do zamówienia podstawowego oraz zamówień udzielanych w ramach prawa opcji. 6. Prawo opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w przypadku przydzielenia środków finansowych na realizację zadań stanowiących przedmiot umowy i w konsekwencji pokrycia w planie finansowym Zamawiającego w określonym opcją zakresie. 7. Zamawiający uprawniony jest do składania oświadczeń woli w zakresie uruchomienia prawa opcji w terminie do: - 7 maja 2027 r. w zakresie napraw bieżących, - 14 maja 2027 r. w zakresie napraw awaryjnych. 8. Złożenie przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystania z prawa opcji albo złożenie zamówienia w ramach prawa opcji, w zakresie mniejszym niż maksymalne ilości prawem oznacza rezygnację Zamawiającego z pozostałej części przedmiotu umowy. W takim przypadku Wykonawcy przysługuje jedynie wynagrodzenie za zrealizowaną część przedmiotu umowy. 9. Wykonawca oświadcza, że zgadza się na przewidziane umową prawo opcji i nie przysługuje mu żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych prawem opcji lub złożenie zamówień w ramach tego prawa w zakresie mniejszym, niż ilości maksymalne. 10. Prawem opcji objęte jest świadczenie usług stanowiących przedmiot zamówienia w zakresie maksymalnym określonym w załączniku nr 1C do SWZ
Los: LOT-0004
Titel: Część nr 4 Naprawa pojazdów do 3,5 t. z m. Jarosław, m. Gniewczyna Łańcucka
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na naprawach bieżących i awaryjnych pojazdów oraz ich podzespołów (w tym regeneracji podzespołów), urządzeń dodatkowych zamontowanych na pojazdach dla jednostek i instytucji wojskowych będących na zaopatrzeniu 34. WOG w Rzeszowie w ilościach i czasie wynikającym z bieżących potrzeb 2. Wykaz pojazdów zawiera: marki, modele, roczniki, szacowaną ilości pojazdów przewidzianych do naprawy, stanowi – załącznik nr 5 do SWZ. Wykaz ma charakter orientacyjny. Zamawiający, zastrzega możliwość zmiany Wykazu polegającej na zmniejszeniu lub zwiększeniu ilości Pojazdów, zmianie wykazanych marek, modeli, roczników Pojazdów, w trakcie obowiązywania umowy. Zmiana wykazu nie stanowi zmiany umowy i będzie odbywać się na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego zawierającego aktualny Wykaz. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – w tym szczególności szczegółowy zakres usług – opisany został w Projektowanych Postanowieniach Umowy (załącznik nr 4 do SWZ dotyczy wszystkich części) oraz w Opisie przedmiotu Zamówienia - załącznik nr 5 do SWZ 4. Szczegółową specyfikację ilościową oraz wartościową określa: 1) załącznik nr 1D do SWZ – dot. części nr 4,
Interne Kennung: Część nr 4
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje, a Wykonawca wyraża zgodę na prawo opcji udzielane na zasadach, określonych w projektowanych postanowieniach umownych - załącznik nr 4 do SWZ Prawem opcji objęte jest świadczenie usług stanowiących przedmiot umowy w zakresie maksymalnym określonym Formularzu Kalkulacji Ceny Ofertowej stanowiącym załącznik nr 1D do SWZ 2. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do złożenia oświadczenia w przedmiocie udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji jednorazowo lub kilkukrotnie. 3. Zamawiający zastrzega, iż usługi objęte prawem opcji muszą być realizowane na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. 4. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo wyłącznie częściowego wykorzystania zamówienia objętego prawem opcji, co zostanie sprecyzowane w oświadczeniu o udzieleniu zamówienia składanym w ramach prawa opcji. 5. Zamawiający wymaga, aby wartość ceny jednostkowej (cena za roboczogodzinę oraz cena za 1 km holowania pojazdu) zaoferowana przez Wykonawcę była jednakowa w odniesieniu do zamówienia podstawowego oraz zamówień udzielanych w ramach prawa opcji. 6. Prawo opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w przypadku przydzielenia środków finansowych na realizację zadań stanowiących przedmiot umowy i w konsekwencji pokrycia w planie finansowym Zamawiającego w określonym opcją zakresie. 7. Zamawiający uprawniony jest do składania oświadczeń woli w zakresie uruchomienia prawa opcji w terminie do: - 7 maja 2027 r. w zakresie napraw bieżących, - 14 maja 2027 r. w zakresie napraw awaryjnych. 8. Złożenie przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystania z prawa opcji albo złożenie zamówienia w ramach prawa opcji, w zakresie mniejszym niż maksymalne ilości prawem oznacza rezygnację Zamawiającego z pozostałej części przedmiotu umowy. W takim przypadku Wykonawcy przysługuje jedynie wynagrodzenie za zrealizowaną część przedmiotu umowy. 9. Wykonawca oświadcza, że zgadza się na przewidziane umową prawo opcji i nie przysługuje mu żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych prawem opcji lub złożenie zamówień w ramach tego prawa w zakresie mniejszym, niż ilości maksymalne. 10. Prawem opcji objęte jest świadczenie usług stanowiących przedmiot zamówienia w zakresie maksymalnym określonym w załączniku nr 1D do SWZ
Los: LOT-0005
Titel: Część nr 5 : Naprawa autobusów z m. Rzeszów, Jarosław, Przemyśl, Nisko, Żurawica
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na naprawach bieżących i awaryjnych pojazdów oraz ich podzespołów (w tym regeneracji podzespołów), urządzeń dodatkowych zamontowanych na pojazdach dla jednostek i instytucji wojskowych będących na zaopatrzeniu 34. WOG w Rzeszowie w ilościach i czasie wynikającym z bieżących potrzeb 2. Wykaz pojazdów zawiera: marki, modele, roczniki, szacowaną ilości pojazdów przewidzianych do naprawy, stanowi – załącznik nr 5 do SWZ. Wykaz ma charakter orientacyjny. Zamawiający, zastrzega możliwość zmiany Wykazu polegającej na zmniejszeniu lub zwiększeniu ilości Pojazdów, zmianie wykazanych marek, modeli, roczników Pojazdów, w trakcie obowiązywania umowy. Zmiana wykazu nie stanowi zmiany umowy i będzie odbywać się na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego zawierającego aktualny Wykaz. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – w tym szczególności szczegółowy zakres usług – opisany został w Projektowanych Postanowieniach Umowy (załącznik nr 4 do SWZ dotyczy wszystkich części) oraz w Opisie przedmiotu Zamówienia - załącznik nr 5 do SWZ 4. Szczegółową specyfikację ilościową oraz wartościową określa: 1) załącznik nr 1E do SWZ – dot. części nr 5,
Interne Kennung: Część nr 5
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje, a Wykonawca wyraża zgodę na prawo opcji udzielane na zasadach, określonych w projektowanych postanowieniach umownych - załącznik nr 4 do SWZ Prawem opcji objęte jest świadczenie usług stanowiących przedmiot umowy w zakresie maksymalnym określonym Formularzu Kalkulacji Ceny Ofertowej stanowiącym załącznik nr 1E do SWZ 2. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do złożenia oświadczenia w przedmiocie udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji jednorazowo lub kilkukrotnie. 3. Zamawiający zastrzega, iż usługi objęte prawem opcji muszą być realizowane na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. 4. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo wyłącznie częściowego wykorzystania zamówienia objętego prawem opcji, co zostanie sprecyzowane w oświadczeniu o udzieleniu zamówienia składanym w ramach prawa opcji. 5. Zamawiający wymaga, aby wartość ceny jednostkowej (cena za roboczogodzinę oraz cena za 1 km holowania pojazdu) zaoferowana przez Wykonawcę była jednakowa w odniesieniu do zamówienia podstawowego oraz zamówień udzielanych w ramach prawa opcji. 6. Prawo opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w przypadku przydzielenia środków finansowych na realizację zadań stanowiących przedmiot umowy i w konsekwencji pokrycia w planie finansowym Zamawiającego w określonym opcją zakresie. 7. Zamawiający uprawniony jest do składania oświadczeń woli w zakresie uruchomienia prawa opcji w terminie do: - 7 maja 2027 r. w zakresie napraw bieżących, - 14 maja 2027 r. w zakresie napraw awaryjnych. 8. Złożenie przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystania z prawa opcji albo złożenie zamówienia w ramach prawa opcji, w zakresie mniejszym niż maksymalne ilości prawem oznacza rezygnację Zamawiającego z pozostałej części przedmiotu umowy. W takim przypadku Wykonawcy przysługuje jedynie wynagrodzenie za zrealizowaną część przedmiotu umowy. 9. Wykonawca oświadcza, że zgadza się na przewidziane umową prawo opcji i nie przysługuje mu żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych prawem opcji lub złożenie zamówień w ramach tego prawa w zakresie mniejszym, niż ilości maksymalne. 10. Prawem opcji objęte jest świadczenie usług stanowiących przedmiot zamówienia w zakresie maksymalnym określonym w załączniku nr 1E do SWZ
Los: LOT-0006
Titel: Część nr 6 : Naprawa motocykli i quadów z m. Rzeszów, Dębica, Jarosław, Gniewczyna łańcucka, Żurawica, przemyśl, Nisko, Sanok
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na naprawach bieżących i awaryjnych pojazdów oraz ich podzespołów (w tym regeneracji podzespołów), urządzeń dodatkowych zamontowanych na pojazdach dla jednostek i instytucji wojskowych będących na zaopatrzeniu 34. WOG w Rzeszowie w ilościach i czasie wynikającym z bieżących potrzeb 2. Wykaz pojazdów zawiera: marki, modele, roczniki, szacowaną ilości pojazdów przewidzianych do naprawy, stanowi – załącznik nr 5 do SWZ. Wykaz ma charakter orientacyjny. Zamawiający, zastrzega możliwość zmiany Wykazu polegającej na zmniejszeniu lub zwiększeniu ilości Pojazdów, zmianie wykazanych marek, modeli, roczników Pojazdów, w trakcie obowiązywania umowy. Zmiana wykazu nie stanowi zmiany umowy i będzie odbywać się na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego zawierającego aktualny Wykaz. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – w tym szczególności szczegółowy zakres usług – opisany został w Projektowanych Postanowieniach Umowy (załącznik nr 4 do SWZ dotyczy wszystkich części) oraz w Opisie przedmiotu Zamówienia - załącznik nr 5 do SWZ 4. Szczegółową specyfikację ilościową oraz wartościową określa: 1) załącznik nr 1F do SWZ – dot. części nr 6,
Interne Kennung: Część nr 6
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje, a Wykonawca wyraża zgodę na prawo opcji udzielane na zasadach, określonych w projektowanych postanowieniach umownych - załącznik nr 4 do SWZ Prawem opcji objęte jest świadczenie usług stanowiących przedmiot umowy w zakresie maksymalnym określonym Formularzu Kalkulacji Ceny Ofertowej stanowiącym załącznik nr 1F do SWZ 2. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do złożenia oświadczenia w przedmiocie udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji jednorazowo lub kilkukrotnie. 3. Zamawiający zastrzega, iż usługi objęte prawem opcji muszą być realizowane na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. 4. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo wyłącznie częściowego wykorzystania zamówienia objętego prawem opcji, co zostanie sprecyzowane w oświadczeniu o udzieleniu zamówienia składanym w ramach prawa opcji. 5. Zamawiający wymaga, aby wartość ceny jednostkowej (cena za roboczogodzinę oraz cena za 1 km holowania pojazdu) zaoferowana przez Wykonawcę była jednakowa w odniesieniu do zamówienia podstawowego oraz zamówień udzielanych w ramach prawa opcji. 6. Prawo opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w przypadku przydzielenia środków finansowych na realizację zadań stanowiących przedmiot umowy i w konsekwencji pokrycia w planie finansowym Zamawiającego w określonym opcją zakresie. 7. Zamawiający uprawniony jest do składania oświadczeń woli w zakresie uruchomienia prawa opcji w terminie do: - 7 maja 2027 r. w zakresie napraw bieżących, - 14 maja 2027 r. w zakresie napraw awaryjnych. 8. Złożenie przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystania z prawa opcji albo złożenie zamówienia w ramach prawa opcji, w zakresie mniejszym niż maksymalne ilości prawem oznacza rezygnację Zamawiającego z pozostałej części przedmiotu umowy. W takim przypadku Wykonawcy przysługuje jedynie wynagrodzenie za zrealizowaną część przedmiotu umowy. 9. Wykonawca oświadcza, że zgadza się na przewidziane umową prawo opcji i nie przysługuje mu żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych prawem opcji lub złożenie zamówień w ramach tego prawa w zakresie mniejszym, niż ilości maksymalne. 10. Prawem opcji objęte jest świadczenie usług stanowiących przedmiot zamówienia w zakresie maksymalnym określonym w załączniku nr 1F do SWZ
Los: LOT-0007
Titel: Część nr 7 Naprawa pojazdów powyżej 3,5 t. z m. Rzeszów, m. Dębica
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na naprawach bieżących i awaryjnych pojazdów oraz ich podzespołów (w tym regeneracji podzespołów), urządzeń dodatkowych zamontowanych na pojazdach dla jednostek i instytucji wojskowych będących na zaopatrzeniu 34. WOG w Rzeszowie w ilościach i czasie wynikającym z bieżących potrzeb 2. Wykaz pojazdów zawiera: marki, modele, roczniki, szacowaną ilości pojazdów przewidzianych do naprawy, stanowi – załącznik nr 5 do SWZ. Wykaz ma charakter orientacyjny. Zamawiający, zastrzega możliwość zmiany Wykazu polegającej na zmniejszeniu lub zwiększeniu ilości Pojazdów, zmianie wykazanych marek, modeli, roczników Pojazdów, w trakcie obowiązywania umowy. Zmiana wykazu nie stanowi zmiany umowy i będzie odbywać się na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego zawierającego aktualny Wykaz. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – w tym szczególności szczegółowy zakres usług – opisany został w Projektowanych Postanowieniach Umowy (załącznik nr 4 do SWZ dotyczy wszystkich części) oraz w Opisie przedmiotu Zamówienia - załącznik nr 5 do SWZ 4. Szczegółową specyfikację ilościową oraz wartościową określa: 1) załącznik nr 1G do SWZ – dot. części nr 7,
Interne Kennung: Część nr 7
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje, a Wykonawca wyraża zgodę na prawo opcji udzielane na zasadach, określonych w projektowanych postanowieniach umownych - załącznik nr 4 do SWZ Prawem opcji objęte jest świadczenie usług stanowiących przedmiot umowy w zakresie maksymalnym określonym Formularzu Kalkulacji Ceny Ofertowej stanowiącym załącznik nr 1G do SWZ 2. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do złożenia oświadczenia w przedmiocie udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji jednorazowo lub kilkukrotnie. 3. Zamawiający zastrzega, iż usługi objęte prawem opcji muszą być realizowane na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. 4. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo wyłącznie częściowego wykorzystania zamówienia objętego prawem opcji, co zostanie sprecyzowane w oświadczeniu o udzieleniu zamówienia składanym w ramach prawa opcji. 5. Zamawiający wymaga, aby wartość ceny jednostkowej (cena za roboczogodzinę oraz cena za 1 km holowania pojazdu) zaoferowana przez Wykonawcę była jednakowa w odniesieniu do zamówienia podstawowego oraz zamówień udzielanych w ramach prawa opcji. 6. Prawo opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w przypadku przydzielenia środków finansowych na realizację zadań stanowiących przedmiot umowy i w konsekwencji pokrycia w planie finansowym Zamawiającego w określonym opcją zakresie. 7. Zamawiający uprawniony jest do składania oświadczeń woli w zakresie uruchomienia prawa opcji w terminie do: - 7 maja 2027 r. w zakresie napraw bieżących, - 14 maja 2027 r. w zakresie napraw awaryjnych. 8. Złożenie przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystania z prawa opcji albo złożenie zamówienia w ramach prawa opcji, w zakresie mniejszym niż maksymalne ilości prawem oznacza rezygnację Zamawiającego z pozostałej części przedmiotu umowy. W takim przypadku Wykonawcy przysługuje jedynie wynagrodzenie za zrealizowaną część przedmiotu umowy. 9. Wykonawca oświadcza, że zgadza się na przewidziane umową prawo opcji i nie przysługuje mu żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych prawem opcji lub złożenie zamówień w ramach tego prawa w zakresie mniejszym, niż ilości maksymalne. 10. Prawem opcji objęte jest świadczenie usług stanowiących przedmiot zamówienia w zakresie maksymalnym określonym w załączniku nr 1G do SWZ
Los: LOT-0008
Titel: Część nr 8 Naprawa pojazdów powyżej 3,5 t. z m. Przemyśl, m. Żurawica, m. Sanok
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na naprawach bieżących i awaryjnych pojazdów oraz ich podzespołów (w tym regeneracji podzespołów), urządzeń dodatkowych zamontowanych na pojazdach dla jednostek i instytucji wojskowych będących na zaopatrzeniu 34. WOG w Rzeszowie w ilościach i czasie wynikającym z bieżących potrzeb 2. Wykaz pojazdów zawiera: marki, modele, roczniki, szacowaną ilości pojazdów przewidzianych do naprawy, stanowi – załącznik nr 5 do SWZ. Wykaz ma charakter orientacyjny. Zamawiający, zastrzega możliwość zmiany Wykazu polegającej na zmniejszeniu lub zwiększeniu ilości Pojazdów, zmianie wykazanych marek, modeli, roczników Pojazdów, w trakcie obowiązywania umowy. Zmiana wykazu nie stanowi zmiany umowy i będzie odbywać się na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego zawierającego aktualny Wykaz. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – w tym szczególności szczegółowy zakres usług – opisany został w Projektowanych Postanowieniach Umowy (załącznik nr 4 do SWZ dotyczy wszystkich części) oraz w Opisie przedmiotu Zamówienia - załącznik nr 5 do SWZ 4. Szczegółową specyfikację ilościową oraz wartościową określa: 1) załącznik nr 1H do SWZ – dot. części nr 8,
Interne Kennung: Część nr 8
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje, a Wykonawca wyraża zgodę na prawo opcji udzielane na zasadach, określonych w projektowanych postanowieniach umownych - załącznik nr 4 do SWZ Prawem opcji objęte jest świadczenie usług stanowiących przedmiot umowy w zakresie maksymalnym określonym Formularzu Kalkulacji Ceny Ofertowej stanowiącym załącznik nr 1H do SWZ 2. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do złożenia oświadczenia w przedmiocie udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji jednorazowo lub kilkukrotnie. 3. Zamawiający zastrzega, iż usługi objęte prawem opcji muszą być realizowane na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. 4. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo wyłącznie częściowego wykorzystania zamówienia objętego prawem opcji, co zostanie sprecyzowane w oświadczeniu o udzieleniu zamówienia składanym w ramach prawa opcji. 5. Zamawiający wymaga, aby wartość ceny jednostkowej (cena za roboczogodzinę oraz cena za 1 km holowania pojazdu) zaoferowana przez Wykonawcę była jednakowa w odniesieniu do zamówienia podstawowego oraz zamówień udzielanych w ramach prawa opcji. 6. Prawo opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w przypadku przydzielenia środków finansowych na realizację zadań stanowiących przedmiot umowy i w konsekwencji pokrycia w planie finansowym Zamawiającego w określonym opcją zakresie. 7. Zamawiający uprawniony jest do składania oświadczeń woli w zakresie uruchomienia prawa opcji w terminie do: - 7 maja 2027 r. w zakresie napraw bieżących, - 14 maja 2027 r. w zakresie napraw awaryjnych. 8. Złożenie przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystania z prawa opcji albo złożenie zamówienia w ramach prawa opcji, w zakresie mniejszym niż maksymalne ilości prawem oznacza rezygnację Zamawiającego z pozostałej części przedmiotu umowy. W takim przypadku Wykonawcy przysługuje jedynie wynagrodzenie za zrealizowaną część przedmiotu umowy. 9. Wykonawca oświadcza, że zgadza się na przewidziane umową prawo opcji i nie przysługuje mu żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych prawem opcji lub złożenie zamówień w ramach tego prawa w zakresie mniejszym, niż ilości maksymalne. 10. Prawem opcji objęte jest świadczenie usług stanowiących przedmiot zamówienia w zakresie maksymalnym określonym w załączniku nr 1H do SWZ
Los: LOT-0009
Titel: Część nr 9 Naprawa pojazdów powyżej 3,5 t. z m. Nisko
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na naprawach bieżących i awaryjnych pojazdów oraz ich podzespołów (w tym regeneracji podzespołów), urządzeń dodatkowych zamontowanych na pojazdach dla jednostek i instytucji wojskowych będących na zaopatrzeniu 34. WOG w Rzeszowie w ilościach i czasie wynikającym z bieżących potrzeb 2. Wykaz pojazdów zawiera: marki, modele, roczniki, szacowaną ilości pojazdów przewidzianych do naprawy, stanowi – załącznik nr 5 do SWZ. Wykaz ma charakter orientacyjny. Zamawiający, zastrzega możliwość zmiany Wykazu polegającej na zmniejszeniu lub zwiększeniu ilości Pojazdów, zmianie wykazanych marek, modeli, roczników Pojazdów, w trakcie obowiązywania umowy. Zmiana wykazu nie stanowi zmiany umowy i będzie odbywać się na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego zawierającego aktualny Wykaz. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – w tym szczególności szczegółowy zakres usług – opisany został w Projektowanych Postanowieniach Umowy (załącznik nr 4 do SWZ dotyczy wszystkich części) oraz w Opisie przedmiotu Zamówienia - załącznik nr 5 do SWZ 4. Szczegółową specyfikację ilościową oraz wartościową określa: 1) załącznik nr 1I do SWZ – dot. części nr 9,
Interne Kennung: Część nr 9
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje, a Wykonawca wyraża zgodę na prawo opcji udzielane na zasadach, określonych w projektowanych postanowieniach umownych - załącznik nr 4 do SWZ Prawem opcji objęte jest świadczenie usług stanowiących przedmiot umowy w zakresie maksymalnym określonym Formularzu Kalkulacji Ceny Ofertowej stanowiącym załącznik nr 1I do SWZ 2. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do złożenia oświadczenia w przedmiocie udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji jednorazowo lub kilkukrotnie. 3. Zamawiający zastrzega, iż usługi objęte prawem opcji muszą być realizowane na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. 4. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo wyłącznie częściowego wykorzystania zamówienia objętego prawem opcji, co zostanie sprecyzowane w oświadczeniu o udzieleniu zamówienia składanym w ramach prawa opcji. 5. Zamawiający wymaga, aby wartość ceny jednostkowej (cena za roboczogodzinę oraz cena za 1 km holowania pojazdu) zaoferowana przez Wykonawcę była jednakowa w odniesieniu do zamówienia podstawowego oraz zamówień udzielanych w ramach prawa opcji. 6. Prawo opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w przypadku przydzielenia środków finansowych na realizację zadań stanowiących przedmiot umowy i w konsekwencji pokrycia w planie finansowym Zamawiającego w określonym opcją zakresie. 7. Zamawiający uprawniony jest do składania oświadczeń woli w zakresie uruchomienia prawa opcji w terminie do: - 7 maja 2027 r. w zakresie napraw bieżących, - 14 maja 2027 r. w zakresie napraw awaryjnych. 8. Złożenie przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystania z prawa opcji albo złożenie zamówienia w ramach prawa opcji, w zakresie mniejszym niż maksymalne ilości prawem oznacza rezygnację Zamawiającego z pozostałej części przedmiotu umowy. W takim przypadku Wykonawcy przysługuje jedynie wynagrodzenie za zrealizowaną część przedmiotu umowy. 9. Wykonawca oświadcza, że zgadza się na przewidziane umową prawo opcji i nie przysługuje mu żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych prawem opcji lub złożenie zamówień w ramach tego prawa w zakresie mniejszym, niż ilości maksymalne. 10. Prawem opcji objęte jest świadczenie usług stanowiących przedmiot zamówienia w zakresie maksymalnym określonym w załączniku nr 1I do SWZ
Los: LOT-0010
Titel: Część nr 10 Naprawa pojazdów powyżej 3,5 t. z m. Jarosław, m. Gniewczyna Łańcucka
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na naprawach bieżących i awaryjnych pojazdów oraz ich podzespołów (w tym regeneracji podzespołów), urządzeń dodatkowych zamontowanych na pojazdach dla jednostek i instytucji wojskowych będących na zaopatrzeniu 34. WOG w Rzeszowie w ilościach i czasie wynikającym z bieżących potrzeb 2. Wykaz pojazdów zawiera: marki, modele, roczniki, szacowaną ilości pojazdów przewidzianych do naprawy, stanowi – załącznik nr 5 do SWZ. Wykaz ma charakter orientacyjny. Zamawiający, zastrzega możliwość zmiany Wykazu polegającej na zmniejszeniu lub zwiększeniu ilości Pojazdów, zmianie wykazanych marek, modeli, roczników Pojazdów, w trakcie obowiązywania umowy. Zmiana wykazu nie stanowi zmiany umowy i będzie odbywać się na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego zawierającego aktualny Wykaz. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – w tym szczególności szczegółowy zakres usług – opisany został w Projektowanych Postanowieniach Umowy (załącznik nr 4 do SWZ dotyczy wszystkich części) oraz w Opisie przedmiotu Zamówienia - załącznik nr 5 do SWZ 4. Szczegółową specyfikację ilościową oraz wartościową określa: 1) załącznik nr 1J do SWZ – dot. części nr 10,
Interne Kennung: Część nr 10
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje, a Wykonawca wyraża zgodę na prawo opcji udzielane na zasadach, określonych w projektowanych postanowieniach umownych - załącznik nr 4 do SWZ Prawem opcji objęte jest świadczenie usług stanowiących przedmiot umowy w zakresie maksymalnym określonym Formularzu Kalkulacji Ceny Ofertowej stanowiącym załącznik nr 1J do SWZ 2. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do złożenia oświadczenia w przedmiocie udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji jednorazowo lub kilkukrotnie. 3. Zamawiający zastrzega, iż usługi objęte prawem opcji muszą być realizowane na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. 4. W ramach prawa opcji Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo wyłącznie częściowego wykorzystania zamówienia objętego prawem opcji, co zostanie sprecyzowane w oświadczeniu o udzieleniu zamówienia składanym w ramach prawa opcji. 5. Zamawiający wymaga, aby wartość ceny jednostkowej (cena za roboczogodzinę oraz cena za 1 km holowania pojazdu) zaoferowana przez Wykonawcę była jednakowa w odniesieniu do zamówienia podstawowego oraz zamówień udzielanych w ramach prawa opcji. 6. Prawo opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić w przypadku przydzielenia środków finansowych na realizację zadań stanowiących przedmiot umowy i w konsekwencji pokrycia w planie finansowym Zamawiającego w określonym opcją zakresie. 7. Zamawiający uprawniony jest do składania oświadczeń woli w zakresie uruchomienia prawa opcji w terminie do: - 7 maja 2027 r. w zakresie napraw bieżących, - 14 maja 2027 r. w zakresie napraw awaryjnych. 8. Złożenie przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystania z prawa opcji albo złożenie zamówienia w ramach prawa opcji, w zakresie mniejszym niż maksymalne ilości prawem oznacza rezygnację Zamawiającego z pozostałej części przedmiotu umowy. W takim przypadku Wykonawcy przysługuje jedynie wynagrodzenie za zrealizowaną część przedmiotu umowy. 9. Wykonawca oświadcza, że zgadza się na przewidziane umową prawo opcji i nie przysługuje mu żadne roszczenie z tytułu niezłożenia przez Zamawiającego zamówień objętych prawem opcji lub złożenie zamówień w ramach tego prawa w zakresie mniejszym, niż ilości maksymalne. 10. Prawem opcji objęte jest świadczenie usług stanowiących przedmiot zamówienia w zakresie maksymalnym określonym w załączniku nr 1J do SWZ