2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zwiększenie cyberodporności i ciągłości działania Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. w Siemiatyczach. Część II - Obszar kompetencyjny oraz obszar techniczny IT.
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia jest finansowany ze środków Programu Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności, Priorytet: C3 Cyberbezpieczeństwo. Działanie: C3.1.1. Cyberbezpieczeństwo – CyberPL. 2. Projekt ma na celu wzmocnienie cyberodporności poprzez modernizację infrastruktury oraz rozwój kompetencji zespołów. W ramach projektu zrealizowane zostaną działania: 1) Modernizacja infrastruktury sieciowej: Wdrożenie segmentacji i mikrosegmentacji sieci IT/OT, co umożliwi izolację newralgicznych systemów i minimalizację potencjalnych szkód w przypadku ataku. Zostanie również wdrożony system monitorowania ruchu sieciowego (IDS/IPS). Umożliwi on gromadzenie logów systemowych i dowodów cyfrowych niezbędnych do analizy incydentów. 2) Wdrożenie bezpiecznych zdalnych dostępów: Wprowadzenie scentralizowanego i bezpiecznego systemu zdalnego dostępu, który pozwoli na kontrolę i audytowanie połączeń z sieciami OT/IT. 3) Zapewnienie ciągłości działania: Zostanie wdrożony system do tworzenia i zarządzania kopiami zapasowymi, w tym również dla systemów sterowania, co zapewni szybki powrót do sprawności w przypadku incydentu. 3. Projekt jest zgodny z priorytetami KPO i Zwiększania Odporności, a w szczególności z celem Transformacji Cyfrowej. Inwestycja w nowoczesne technologie cyberbezpieczeństwa jest kluczowym elementem w dążeniu do stworzenia bezpiecznej infrastruktury krytycznej, zapewniającej ciągłość świadczenia usług publicznych. 4. Wdrożenie Części II projektu (Obszar kompetencyjny oraz obszar techniczny IT )polega na realizacji zadań: 1) Zadanie 1. Szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa - szkolenia specjalistyczne dla kadry zarządzającej i informatyków w zakresie zastosowanych (planowanych do zastosowania) środków bezpieczeństwa w ramach Projektu grantowego IT/OT/ICS. 2) Zadanie 2. Oprogramowanie do badania podatności. 3) Zadanie 3. Oprogramowanie do ochrony przed ransomware. 4) Zadanie 4. Oprogramowanie typu EDR (Endpoint Detection and Response). 5) Zadanie 5. Urządzenie i oprogramowanie typu NDR z HoneyPot i monitorem sytuacyjnym (Network Detection & Response). 6) Zadanie 6. Wdrożenie urządzeń/oprogramowania/rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa. Dotyczy to również rozwiązań typu open source IT/ICS/IIoT. 7) Zadanie 7. System typu UTM dla sieci IT HA Przedmiot zamówienia. 8) Zadanie 8. Usługi konfiguracji i hardeningu systemów/urządzeń IT. 9) Zadanie 9. Stacja robocza fizyczna z rolą stacji przesiadkowej (broker sesji) + dwa monitory 27 cali - 1 komplet. 10) Zadanie 10. Usługa segmentacji sieci . 11) Zadanie 11. Serwer do wykonywania kopii zapasowych (NAS). 12) Zadanie 12. Zarządzalny switch L2, 48p GE PoE + 4× SFP+ (2 szt.). 13) Zadanie 13. Zarządzalny switch L2, 16p GE + 2× SFP (6 szt.). 14) Zadanie 14. Access Point WiFi z obsługą standardu 802.1x oraz WPA3-Enterprise. 15) Zadanie 15. Oprogramowanie typu ITSM (Information Technology Service Management). 16) Zadanie 16. Oprogramowanie typu MDM (Mobile Device Management) Przedmiot zamówienia. 17) Zadanie 17. Oprogramowanie przeciwdziałającemu wyciekowi danych (DLP - Data Leak Prevention). 18) Zadanie 18. Usługa typu MDR (Managed Detection and Response) IT/OT/ICS/IIoT. 19) Zadanie 19. Oprogramowanie do zarządzania tożsamością i dostępem. 20) Zadanie 20. Oprogramowanie lub urządzenie typu MFA (dwu-/wieloskładnikowe uwierzytelnianie). 21) Zadanie 21. Klucze sprzętowe U2F. 22) Zadanie 22. Usługa inwentaryzacji aktywów teleinformatycznych OT/ICS/IIoT. 23) Zadanie 23. Dostawa sprzętowych sondy/sensory do monitorowania sieci OT (dedykowane urządzenia do analizy protokołów przemysłowych). 24) Zadanie 24. Dostawa sprzętowych sondy/sensory do monitorowania sieci OT (dedykowane urządzenia do analizy protokołów przemysłowych). 25) Zadanie 25. Oprogramowanie / licencje IDS (Intrusion Detection System) dedykowany sieciom OT. Oprogramowanie zintegrowany System bezpieczeństwa-Industrial Central Management dla OT, Anomaly Detection, Threat Detection, Data Traceability Control, Anti DDOS, APT (Advanced Persistent Threat), SIEM, SOAR, Active Dashboards, Central FW MGMT, Alarm Risk MGMT. 26) Zadanie 26. UTM (Unified Threat Management) Platforma sprzętowa DIN35 lub desktop - System bezpieczeństwa IPS/IDS, IT/OTAnomaly Detection, Threat Detection, Data Traceability Control, SDN, Anti DDOS, Anti APT (Advanced Persistent Threat), AI MGMT, ZBFW. 27) Zadanie 27. Usługa Private APN. 28) Zadanie 28. Usługa inwentaryzacji aktywów teleinformatycznych IT. 29) Zadanie 29. Zaprojektowanie rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa z doborem urządzeń, oprogramowania i usług wdrożenia i eksploatacji IT/OT/ICS/IoT. 30) Zadanie 30. Wdrożenie urządzeń/oprogramowania/rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa. Dotyczy to również rozwiązań typu open source IT/OT/ICS/IIo. 31) Zadanie 31. Testy bezpieczeństwa infrastruktury sieciowej IT/OT/ICS/IIoT. 32) Zadanie 32. Usługi konfiguracji i hardeningu systemów/urządzeń OT/ICS/IIoT. 5. Opis przedmiotu zamówienia wraz z określeniem minimalnych wymagań został przedstawiony w Załączniku nr 2 do SWZ – Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (SOPZ).
Interne Kennung: ZWiK.4500.2.5.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung, 32422000 Netzkomponenten, 35100000 Not- und Sicherheitsausrüstungen, 35121000 Sicherheitsausrüstung, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48210000 Vernetzungssoftwarepaket, 48600000 Datenbank- und -Betriebssoftwarepaket, 48730000 Sicherheitssoftwarepaket, 48732000 Datensicherheitssoftwarepaket, 48820000 Server, 48821000 Netzwerkserver, 48900000 Diverse Softwarepakete und Computersysteme, 51611100 Hardwareinstallation, 72222000 Strategische Prüfung und Planung im Bereich Informationssysteme oder -technologie, 72263000 Software-Implementierung, 72265000 Software-Konfiguration, 72315000 Datennetzverwaltungs- und -unterstützungsdienste, 72600000 Computerunterstützung und -beratung, 73431000 Test und Bewertung von Sicherheitsausrüstungen, 79212000 Betriebsprüfung, 79417000 Sicherheitsberatung, 80510000 Spezialausbildung, 80533100 Ausbildung im Umgang mit Computern, 80550000 Sicherheitsausbildung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zwiększenie cyberodporności i ciągłości działania Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. w Siemiatyczach poprzez wdrożenie nowoczesnych rozwiązań, modernizację infrastruktury oraz podniesienie kompetencji personelu. Część II - Obszar kompetencyjny oraz obszar techniczny IT
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung, 32422000 Netzkomponenten, 35100000 Not- und Sicherheitsausrüstungen, 35121000 Sicherheitsausrüstung, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48210000 Vernetzungssoftwarepaket, 48600000 Datenbank- und -Betriebssoftwarepaket, 48730000 Sicherheitssoftwarepaket, 48732000 Datensicherheitssoftwarepaket, 48820000 Server, 48821000 Netzwerkserver, 48900000 Diverse Softwarepakete und Computersysteme, 51611100 Hardwareinstallation, 72222000 Strategische Prüfung und Planung im Bereich Informationssysteme oder -technologie, 72263000 Software-Implementierung, 72265000 Software-Konfiguration, 72315000 Datennetzverwaltungs- und -unterstützungsdienste, 72600000 Computerunterstützung und -beratung, 73431000 Test und Bewertung von Sicherheitsausrüstungen, 79212000 Betriebsprüfung, 79417000 Sicherheitsberatung, 80533100 Ausbildung im Umgang mit Computern, 80510000 Spezialausbildung, 80550000 Sicherheitsausbildung