515467-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Vermietung von Hoch- und Tiefbaumaschinen und -geräten mit Bedienungspersonal – Acord - cadru 48 luni - Inchiriere utilaje si autovehicule necesare pentru realizare plan lucrari executie drumuri si exploatare piatra in cariere
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord - cadru 48 luni - Inchiriere utilaje si autovehicule necesare pentru realizare plan lucrari executie drumuri si exploatare piatra in cariere
Beschreibung: Inchiriere utilaje si autovehicule necesare pentru realizare plan lucrari executie drumuri si exploatare piatra in cariere - acord cadru cu maxim 3 operator economici, cu o durata de derulare de 48 luni (2023 - 2027), dupa cum urmeaza: Lot 1 – Inchiriere autovehicule necesare pentru transport materiale (asfalt si agregate) – distanta medie transport 80 km/ cursa – valoare maxima acord-cadru: 41.600.000,00 lei fara TVA; valoarea celui mai mare contract subsecvent: 10.400.000,00 lei fara TVA; Lot 2 – Utilaje necesare pentru lucrari de drumuri (Buldoexcavator) – valoare maxima acord-cadru: 2.512.000,00 lei fara TVA; valoarea celui mai mare contract subsecvent: 314.000,00 lei fara TVA; Lot 3 – Utilaje necesare pentru lucrari de drumuri/ alimentare statie asfalt (Incarcator frontal cupa ≥ 3,0 mc, tip Wolla) – valoare maxima acord-cadru: 6.944.000,00 lei fara TVA; valoarea celui mai mare contract subsecvent: 868.000,00 lei fara TVA; Lot 4 – Utilaje necesare pentru lucrari de drumuri (Buldozer cu scarificator) – valoare maxima acord-cadru: 1.526.000,00 lei fara TVA; valoarea celui mai mare contract subsecvent: 190.750,00 lei fara TVA; Lot 5 - Autovehicule si utilaje necesare pentru exploatare piatra in cariera Dumbraveni (Autobasculanta 16 to; Buldoexcavator cu picon) – valoare maxima acord-cadru: 3.944.000,00 lei fara TVA; valoarea celui mai mare contract subsecvent: 493.000,00 lei fara TVA; Lot 6 - Autovehicule si utilaje necesare pentru exploatare piatra in cariera Sipote (Autobasculanta; excavator pe senile cu cupa ≥ 1,7 mc; buldoexcavator cu picon) – valoare maxima acord-cadru: 3.798.000,00 lei fara TVA; valoarea celui mai mare contract subsecvent: 474.750,00 lei fara TVA; Lot 7 - Autovehicule si utilaje necesare pentru exploatare piatra in cariera Garlita (Autobasculanta; Incarcator frontal cupa ≥ 3,0 mc; Excavator pe senile cu cupa ≥ 1,7 mc; Buldoexcavator cu picon) – valoare maxima acord-cadru: 5,534,000.00 lei fara TVA; valoarea celui mai mare contract subsecvent: 691.750,00 lei fara TVA. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare la 11 zile fata de termenul limita de depunere a ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile.
Interne Kennung: 2749993/ 2023/ 21
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45500000 Vermietung von Hoch- und Tiefbaumaschinen und -geräten mit Bedienungspersonal
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Inchiriere autovehicule necesare pentru transport materiale (asfalt si agregate) – distanta medie transport 80 km/ cursa
Beschreibung: Inchiriere autovehicule necesare pentru transport materiale (asfalt si agregate) – distanta medie transport 80 km/ cursa. Cantitate minima/ maxima contract subsecvent: 20.000 tone x 80 km; 200.000 tone x 80 km. Cantitate minima/ maxima acord cadru: 80.000 tone x 80 km; 800.000 tone x 80 km.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0003
Titel: Utilaje necesare pentru lucrari de drumuri/ alimentare statie asfalt (Incarcator frontal cupa ≥ 3,0 mc, tip Wolla)
Beschreibung: Utilaje necesare pentru lucrari de drumuri/ alimentare statie asfalt (Incarcator frontal cupa ≥ 3,0 mc, tip Wolla) - 4 bucati. Cantitate contract subsecvent: minim 720 ore actionare/ 240 ore asteptare; maxim 3.000 ore actionare/ 1.000 ore asteptare. Cantiate acord - cadru: minim 12.000 ore actionare/ 4.000 ore asteptare; maxim 24.000 oree actionare/ 8.000 ore asteptare.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0005
Titel: Autovehicule si utilaje necesare pentru exploatare piatra in cariera Dumbraveni (Autobasculanta 16 to; Buldoexcavator cu picon)
Beschreibung: Autovehicule si utilaje necesare pentru exploatare piatra in cariera Dumbraveni: Autobasculanta 16 to - 3 bucati, cantitate contract subsecvent: minim 540 ore actionare/ 180 ore asteptare; maxim 2.250 ore actionare/ 750 ore asteptare; cantitate acord-cadru: minim 6.750 ore actionare/ 2.250 ore asteptare; maxim 18.000 ore actionare/ 6.000 ore asteptare. Buldoexcavator cu picon - 1 bucata, cantitate contract subsecvent: minim 180 ore actionare/ 60 ore asteptare; maxim 750 ore actionare/ 250 ore asteptare; cantitate acord-cadru: minim 3.000 ore actionare/ 1.000 ore asteptare; maxim 6.000 ore actionare/ 2.000 ore asteptare.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Autovehicule si utilaje necesare pentru exploatare piatra in cariera Sipote (Autobasculanta; excavator pe senile cu cupa ≥ 1,7 mc; buldoexcavator cu picon)
Beschreibung: Autovehicule si utilaje necesare pentru exploatare piatra in cariera Sipote, dupa cum urmeaza: Autobasculanta - 1 bucata, cantitate contract subsecvent: minim 180 ore actionare/ 60 ore asteptare; maxim 750 ore actionare/ 250 ore asteptare; cantitate acord-cadru: minim 3.000 ore actionare/ 1.000 ore asteptare; maxim 6.000 ore actionare/ 2.000 ore asteptare. Excavator pe senile cu cupa ≥ 1,7 mc - 1 bucata, cantitate contract subsecvent: minim 180 are actionare/ 60 ore asteptare; maxim 750 ore actionare/ 250 ore asteptare; cantitate acord-cadru: minim 3.000 ore actionare/ 1.000 ore asteptare; maxim 6.000 ore actionare/ 2.000 ore asteptare. Buldoexcavator cu picon - 1 bucata, cantitate contract subsecvent: minim 180 ore actionare/ 60 ore asteptare; maxim 750 ore actionare/ 250 ore asteptare; cantitate acord-cadru: minim 3.000 ore actionare/ 1.000 ore asteptare; maxim 6.000 ore actionare/ 2.000 ore asteptare.
Interne Kennung: 6