2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa ubezpieczenia grupowego na życie dla pracowników Szpitala Klinicznego im. dr Emila Warmińskiego Politechniki Bydgoskiej SPZOZ w Bydgoszczy oraz członków ich rodzin
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest ,,Usługa ubezpieczenia grupowego na życie dla pracowników Szpitala Klinicznego im. dr Emila Warmińskiego Politechniki Bydgoskiej SPZOZ w Bydgoszczy oraz członków ich rodzin’’. 2. Rodzaj zamówienia: usługa. 3. Przedmiot zamówienia sklasyfikowany jest we Wspólnym Słowniku Zamówień kod CPV: 66510000-8 - usługi ubezpieczeniowe, 3.1. 66511000-5 – usługi ubezpieczenia na życie 4. Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części. Zgodnie z art. 805 Kodeksu cywilnego przez umowę ubezpieczenia ubezpieczyciel zobowiązuje się, w zakresie działalności swego przedsiębiorstwa, spełnić określone świadczenie w razie zajścia przewidzianego w umowie wypadku, a ubezpieczający zobowiązuje się zapłacić składkę. Z powyższego wynika jednoznacznie, że w przetargu na usługi ubezpieczenia świadczeniem wykonawcy będzie wypłata odszkodowania. Z uwagi na dotychczasowy przebieg ubezpieczeń, szkodowość oraz w celu zapewnienia spójności programu ubezpieczenia Zamawiającego, zamówienie nie zostało podzielone na części. Ewentualny podział na części niniejszego zamówienia nie spowodowałby zwiększenia dostępu do zamówienia dla małych i średnich przedsiębiorstw, ponieważ MŚP nie wykonują działalności ubezpieczeniowej, której podjęcie jest warunkowane spełnieniem przesłanek określonych w ustawie o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej i uzyskaniem stosownego zezwolenia. 5. Szczegółowe informacje na temat przedmiotu zamówienia znajdują się w Załączniku nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia. 6. Zamawiający nie przewiduje możliwości zastosowania prawa opcji. 7. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 pzp.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66511000 Lebensversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001