See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługi serwisowe Systemów Ochrony Technicznej i Systemów Sygnalizacji Pożarowej na obiektach PSE S.A.
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia są usługi serwisowe Systemów Ochrony Technicznej (SOT) i Systemów Sygnalizacji Pożarowej (SSP) na obiektach PSE S.A 2) Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia znajduje się w Części II SWZ – Opis przedmiotu zamówienia oraz Części IV SWZ – Projektowanych postanowieniach umowy. 3) Przedmiot zamówienia został podzielony na 5 części zwanych dalej Pakietami. Szczegóły dotyczące Pakietów znajdują się w Części II SWZ. 4) Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywane w SWZ za pomocą norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy, jeżeli pozwolą one uzyskać cechy lub parametry nie gorsze niż przywołane. Zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy, Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany udowodnić w ofercie, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 5) Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę, w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm Podwykonawców, jeżeli są już znani. 6) Nazwa i kod Wspólnego Słownika Zamówień: Kod CPV: 50610000-4 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji sprzętu bezpieczeństwa. 7) Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych. 8) Działając na podstawie art. 133 ust. 3 ustawy Zamawiający ustanawia wymagania dotyczące zachowania poufnego charakteru informacji przekazanych Wykonawcom w toku postępowania. Poufny charakter mają następujące części SWZ: a. Załącznik nr 1-5 do Części II SWZ – Opis przedmiotu zamówienia, tj. Wykaz urządzeń. 9) Wykonawca, który chce otrzymać hasło do odszyfrowania ww. dokumentów - musi złożyć oświadczenia, o treści wskazanej we wzorach nr 12.1 i nr 12.2 Części III SWZ. Wymagane jest złożenie oświadczenia przez osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy (uprawnienie to musi wynikać z dokumentów rejestrowych lub pełnomocnictwa, którym w tym postępowaniu dysponuje Zamawiający) oraz przez osoby, które będą uczestniczyć w postępowaniu. Zamawiający dopuszcza, jeżeli osoby składające te oświadczenia nie dysponują kwalifikowanymi podpisami elektronicznymi, by oświadczenia te były podpisane odręcznie przez osoby składające oświadczenia, zeskanowane, potwierdzone za zgodność z oryginałem przez osoby uprawnione do złożenia oświadczeń woli i wiedzy w imieniu Wykonawcy i w takiej formie przekazane do Zamawiającego za pośrednictwem Platformy zakupowej. Zamawiający informuje, że pisma z odpowiedziami na pytania (jeżeli takie będą składane w trakcie prowadzenia postępowania) będą również publikowane w formie zaszyfrowanej – do odszyfrowania należało będzie użyć ww. hasła (hasło to będzie stosowane w trakcie prowadzenia całego postępowania). Oświadczenie należy przekazać za pośrednictwem Platformy zakupowej, zakładka ,,Pytania/informacje”. Po ich otrzymaniu i zweryfikowaniu hasło do odszyfrowania dokumentów zostanie przekazana na adres e-mail wskazany w informacji o przekazanie hasła do odszyfrowania dokumentów. 10) W celu uzyskania dostępu do poufnej części OPZ Wykonawca składa, za pośrednictwem Platformy zakupowej, wniosek o udostępnienie poufnej części OPZ wraz z prawidłowo sporządzonym oświadczeniem o zachowaniu poufności. Poufna część OPZ zostanie przekazana Wykonawcy za pośrednictwem Platformy zakupowej po złożeniu prawidłowego oświadczenia o zachowaniu poufności. Wykonawca zobowiązany jest do zachowania poufnego charakteru przekazanych informacji i wykorzystania ich wyłącznie w celu przygotowania oferty w niniejszym postępowaniu. Zamawiający zaleca złożenie wniosku o udostępnienie poufnej części OPZ wraz z oświadczeniem o zachowaniu poufności w terminie umożliwiającym Zamawiającemu weryfikację oświadczenia oraz udostępnienie poufnej części OPZ, a Wykonawcy — zapoznanie się z jej treścią i należyte przygotowanie oferty. Złożenie wniosku w terminie uniemożliwiającym realne zapoznanie się z poufną częścią OPZ przed upływem terminu składania ofert nie stanowi samoistnej podstawy do żądania przedłużenia terminu składania ofert. „Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia, w tym wszelkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT, w rozumieniu art. 2 pkt 11k, 11l oraz 11m ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, wykorzystywane do realizacji zamówienia – zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska realizacji zamówienia lub rozwiązania towarzyszące – nie obejmowały: 1) produktów ICT, usług ICT ani procesów ICT wskazanych w rekomendacji Pełnomocnika Rządu do spraw Cyberbezpieczeństwa, o której mowa w art. 33 ust. 4 i 4a ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; 2) produktów ICT, usług ICT ani procesów ICT, których typ został określony w decyzji ministra właściwego do spraw informatyzacji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Niespełnienie powyższego wymagania będzie skutkowało odrzuceniem oferty, w przypadku zamówień publicznych stosownie do art. 226 ust. 1 pkt 17 lub pkt 19 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych. Zamawiający zastrzega sobie prawo weryfikacji spełnienia powyższego wymagania na każdym etapie postępowania.
Interne Kennung: 2026/WNP-0032-DU-MK
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50610000 Reparatur und Wartung von Sicherheitsausrüstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: pakiet nr 1 – usługi serwisowe SOT i SSP na stacjach elektroenergetycznych w ZKO w Warszawie
Beschreibung: pakiet nr 1 – usługi serwisowe SOT i SSP na stacjach elektroenergetycznych w ZKO w Warszawie: Termin wykonania zamówienia: 36 miesięcy od daty zawarcia umowy, przy czym nie wcześniej niż: - od 14.12.2026 (Pakiet I – ZKO Warszawa), z zastrzeżeniem, że umowa ulega rozwiązaniu przed upływem tego okresu w przypadku wcześniejszego wyczerpania maksymalnego wynagrodzenia przewidzianego w umowie.
Interne Kennung: 2026/WNP-0032-DU-MK (Pakiet 1)
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje zastosowania prawa opcji.
Los: LOT-0002
Titel: pakiet nr 2 – usługi serwisowe SOT i SSP na stacjach elektroenergetycznych w ZKO w Radomiu
Beschreibung: pakiet nr 2 – usługi serwisowe SOT i SSP na stacjach elektroenergetycznych w ZKO w Radomiu: Termin wykonania zamówienia: 36 miesięcy od daty zawarcia umowy, przy czym nie wcześniej niż: - od 07.12.2026 (Pakiet II – ZKO Radom), z zastrzeżeniem, że umowa ulega rozwiązaniu przed upływem tego okresu w przypadku wcześniejszego wyczerpania maksymalnego wynagrodzenia przewidzianego w umowie.
Interne Kennung: 2026/WNP-0032-DU-MK (pakiet 2)
Los: LOT-0003
Titel: pakiet nr 3 – usługi serwisowe SOT i SSP na stacjach elektroenergetycznych w ZKO w Katowicach
Beschreibung: pakiet nr 3 – usługi serwisowe SOT i SSP na stacjach elektroenergetycznych w ZKO w Katowicach: Termin wykonania zamówienia: 36 miesięcy od daty zawarcia umowy, przy czym nie wcześniej niż: - od 05.12.2026 (Pakiet III – ZKO Katowice), z zastrzeżeniem, że umowa ulega rozwiązaniu przed upływem tego okresu w przypadku wcześniejszego wyczerpania maksymalnego wynagrodzenia przewidzianego w umowie.
Interne Kennung: 2026/WNP-0032-DU-MK (pakiet 3)
Los: LOT-0004
Titel: pakiet nr 4 – usługi serwisowe SOT i SSP na stacjach elektroenergetycznych w ZKO w Poznaniu
Beschreibung: pakiet nr 4 – usługi serwisowe SOT i SSP na stacjach elektroenergetycznych w ZKO w Poznaniu: Termin wykonania zamówienia: 36 miesięcy od daty zawarcia umowy, przy czym nie wcześniej niż: - od 04.12.2026 (Pakiet IV – ZKO Poznań), z zastrzeżeniem, że umowa ulega rozwiązaniu przed upływem tego okresu w przypadku wcześniejszego wyczerpania maksymalnego wynagrodzenia przewidzianego w umowie.
Interne Kennung: 2026/WNP-0032-DU-MK (pakiet 4)
Los: LOT-0005
Titel: pakiet nr 5 – usługi serwisowe SOT i SSP na stacjach elektroenergetycznych w ZKO w Bydgoszczy
Beschreibung: pakiet nr 5 – usługi serwisowe SOT i SSP na stacjach elektroenergetycznych w ZKO w Bydgoszczy: Termin wykonania zamówienia: 36 miesięcy od daty zawarcia umowy, przy czym nie wcześniej niż: - od 14.12.2026 (Pakiet V – ZKO Bydgoszcz), z zastrzeżeniem, że umowa ulega rozwiązaniu przed upływem tego okresu w przypadku wcześniejszego wyczerpania maksymalnego wynagrodzenia przewidzianego w umowie.
Interne Kennung: 2026/WNP-0032-DU-MK (pakiet 5)