2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare Vas de expansiune vertical inchis 750 litri , Pompa de apa centrifuga monobloc, Statie de dedurizare a apei, debit de lucru 3 mc/h, cu doua filtre cationice, Cazan apa calda pe gaz pentru incalzire cu putere nominala de 120kw, Cazan apa calda pe gaz pentru incalzire cu puterea de 820kw, Cazan de abur joasa presiune 1.5to/h si Grup de pompare ape uzate, Pompa centrifuga de inalta presiune
Beschreibung: Furnizare de produse, defalcate pe 9 loturi astfel: Lotul 1: UM 02267 Bistrița - Vas de expansiune vertical inchis 750 litri; Lotul 2: UM 02267 Bistrița - Pompa de apa centrifuga monobloc pen; Lotul 3: UM 02032 Cluj-Napoca - Statie de dedurizare a apei, debit de lucru 3 mc/h, cu doua filtre cationice; Lotul 4: UM 01220 Zalău - Cazan apa calda pentru incalzire cu functionare pe combustibil gazos cu putere nominala de 120kw; Lotul 5: UM 01158 Miercurea Ciuc - Cazan apa calda pentru incalzire cu functionare pe combustibil gazos cu puterea de 820kw; Lotul 6: UM 01165 Odorheiu Secuiesc - Cazan apa calda pentru incalzire cu functionare pe combustibil gazos cu puterea de 820kw; Lotul 7: UM 01158 Miercurea Ciuc - Cazan de abur joasa presiune 1.5to/h; Lotul 8: UM 01165 Odorheiu Secuiesc - Grup de pompare ape uzate; Lotul 9: UM 01489 Cluj - Pompa centrifuga de inalta presiune Autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limită de depunerea a ofertelor, conform art. 161, alin (1) din Legea 98/2016. Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 20 zile, conform art. 160, alin. (1) si (2) din Legea 98/2016 si ţinând cont şi de prevederile Notificării ANAP cu privire la modalitatea de punere în aplicare a dispoziţiilor art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016. Dupa acest termen autoritatea contractanta nu este obligata sa raspunda la solicitarile de clarificari sosite dupa termenul stabilit. Solicitările pentru vizitarea amplasamentelor vor fi transmise prin intermediul SEAP cu 15 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Pana la aceasta data ofertantii care doresc sa viziteze amplasamentele vor transmite datele de identificare ale persoanelor participante (serie si nr. CI) pentru accesul în obiectiv. Autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor pentru vizitarea amplasamentelor in a 13-a zi inainte de termenul limită de depunerea a ofertelor. Toate solicitarile de clarificari se vor transmite in SEAP: https://www.e-licitatie.ro
Interne Kennung: 14619075_2026_PAAPD1588845
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39715210 Zentralheizungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Vas de expansiune vertical închis 750 litri pentru U.M. 02267 Bistrița
Beschreibung: Furnizare - Vas de expansiune vertical închis 750 litri - 1 ( una ) bucată; Produsul va fi livrat, montat, instalat și pus în funcțiune la sediul Unității Militare beneficiare conform cerințelor caietului de sarcini.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Pompa de apa centrifuga monobloc pentru U.M. 02267 Bistrița
Beschreibung: Pompa de apa centrifuga monobloc - 1 ( una ) buc; Produsul va fi livrat, montat, instalat și pus în funcțiune conform cerințelor caietului de sarcini.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 42122000 Pumpen
Los: LOT-0003
Titel: Statie de dedurizare a apei, debit de lucru 3 mc/h, cu doua filtre cationice pentru U.M. 02032 Cluj-Napoca
Beschreibung: Statie de dedurizare a apei, debit de lucru 3 mc/h, cu doua filtre cationice - 1 ( una ) buc; Produsul va fi livrat, montat, instalat și pus în funcțiune conform cerințelor caietului de sarcini.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 39137000 Wasserenthärtungsmittel
Los: LOT-0004
Titel: Cazan apa calda pe gaz pentru incalzire cu putere nominala de 120kw pentru U.M Zalău
Beschreibung: Cazan apa calda pe gaz pentru incalzire cu putere nominala de 120kw -m 1 ( una ) buc; Produsul va fi livrat, montat, instalat și pus în funcțiune la sediul Unității Militare beneficiare conform cerințelor caietului de sarcini.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Cazan apa calda pentru incalzire cu functionare pe combustibil gazos cu puterea de 820kw pentru U.M. 01158 Miercurea Ciuc
Beschreibung: Cazan apa calda pe gaz pentru incalzire cu puterea de 820kw - 1 ( una) buc. Produsele vor fi livrate, montate, instalate și puse în funcțiune conform cerințelor caietului de sarcini.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Cazan apa calda pentru incalzire cu functionare pe combustibil gazos cu puterea de 820kw pentru U.M. 01165 Odorheiu Secuiesc
Beschreibung: Cazan apa calda pentru incalzire cu functionare pe combustibil gazos cu puterea de 820kw - 1 ( una ) buc; Produsul va fi livrat, montat, instalat și pus în funcțiune conform cerințelor caietului de sarcini.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Cazan de abur joasa presiune 1.5to/h pentru U.M.01158 Miercurea Ciuc
Beschreibung: Cazan de abur joasa presiune 1.5to/h - 1 ( una ) buc; Produsul va fi livrat, montat, instalat și pus în funcțiune conform cerințelor caietului de sarcini.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Grup de pompare ape uzate pentru U.M. 01165 Odorheiu Secuiesc
Beschreibung: Grup de pompare ape uzate - 1 ( una ) buc; Produsul va fi livrat, montat, instalat și pus în funcțiune conform cerințelor caietului de sarcini.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Lotul 9: Pompa centrifuga de inalta presiune pentru UM 01489 Cluj
Beschreibung: Pompa centrifuga de inalta presiune - 1 buc
Interne Kennung: 9
Haupteinstufung (cpv): 43134100 Tauchpumpen