See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Független mérnöki feladatok ellátása BUBE
Beschreibung: „Megbízási szerződés független mérnöki, műszaki ellenőrzési feladatok ellátására a Budapest - Belgrád X/bvasúti korridor hazai szakaszának (150 sz. vasút vonal Soroksár (bez). - Kelebia. Oh) korszerűsítése (Projekt)során a beruházás előkészítési, kivitelezési és jótállási időszaka alatt.”. A Projekt fő tárgya: A Budapest-Kelebia (országhatár) 150-es számú MÁV vasútvonal fejlesztése v = 160 (200) km/h sebességre. A szerződés tárgya szerinti vasútvonal a Soroksár (bez.)-Kelebia (országhatár) 150-es számú MÁV vasútvonalfejlesztése a 78 + 07 és 1593 + 88 hm. szelvények között, v = 160 (200) km/h sebességre hossza ~ 152 000vm, 1435 mm nyomtávú. A Projekt tervezési+kivitelezési szerződéssel megvalósítandó szakasza az alábbi elemeket tartalmazza: 1. A fő paramétereket a hatályos EU TEN-T hálózatra (P4 osztály) vonatkozó specifikáció szerint kell fejleszteni,vegyes forgalom figyelembevételével. 2. Tervezési sebesség 200 km/h horizontális és vertikális elrendezésben (egyéb paraméterek: 160 km/h) 3. Engedélyezési sebesség: 160 km/h 4. Nyíltvonali vágányok száma: 2 5. Felépítmény típusa: 60-as rendszer 6. Tengelyterhelés: 225 KN 7. Villamosított vonal (25 kV, 50 Hz) FET vezérléssel 8. Elektronikus biztosítóberendezés, KÖFI + ETCS L2, GSM-R rendszer telepítése 9. Tehervonatok maximális hossza: 750 m 10. Tengelyátszerelt kocsik közlekedésének figyelembe vétele 11. Állomások utasforgalmi és üzemeltetési célú létesítményeinek kialakítása és felújítása 12. Az állomások PRM előírásoknak való megfeleltetése. 13. Akadálymentesen megközelíthető állomás a rendeletben meghatározott helyeken. Mennyiség: Mivel az engedélyezési és kiviteli tervet a szerződés időszaka alatt kell megtervezni és véglegesíteni, azajánlatkérő ebben a szakaszban csak bizonyos és nagyjából becsült mennyiségeket tud megadni. Az itt leírtmennyiségek a megvalósíthatósági tanulmány alapján kerültek meghatározásra. Ezek indikatív jellegűek, éscsak tájékoztatóként szolgálnak. A beszerzés mennyiségét az alábbiak szerint részletezzük: 1. 18 külön szintű és 89 szintbeni kereszteződés; 2. Hidak 590,4 m hosszban; 3. 16 db. aluljáró; 4. 72 db. áteresz; 5. A természetvédelmi területtel érintett hossz 50 km; 6. Az eltávolítandó és lebontandó épületek száma 110 db; 7. A felújítandó és újjáépítendő épületek száma 45 db; 8. Az újonnan építendő épületek száma 98 db; 9. A töltésépítés hossza ca 374 vágány kilométer (vkm); 10. A pályaépítés hossza ca. 379 vkm; 11. A felsővezeték, munkavezeték bontás hossza ca. 444 km. Vasútállomás épületek adatai: bontandó 30644m2, felújítandó 7908 m2, új építés 16920 m2. Megbízott főbb mérnöki és műszaki ellenőri feladattípusai a tervezési+kivitelezési és a kivitelezési szerződésteljesítése során (egységesen): — a Vállalkozó által készített tervek felülvizsgálata, — a Projekt pénzügyi és időbeli teljesítésének ellenőrzése, — Vállalkozási Szerződés teljesítésével összefüggő általános ellenőrzési és intézkedési kötelezettségteljesítése, — a kivitelezési munkák felügyelete, — a Vállalkozó teljesítésének felmérése, a műszaki előrehaladás ellenőrzése, — mérnöki feladatok teljesítése a Műszaki Átadás-átvételi Eljárás, az (ideiglenes) forgalomba helyezés/használatbavétel, használatba adás és befejező munkák során, — kiegészítő mérnöki feladatok teljesítése, — rendelkezésre állás a jótállás időszakában. A feltüntetett mennyiségek tájékoztató jellegűek, a tervezés+kivitelezés folyamatában módosulhatnak. Részajánlattétel nem megengedett: A közbeszerzési eljárás tárgyát képező szolgáltatás nem osztható,kizárólag olyan megoldásokat tartalmaz, amelyek egymással szorosan, elválaszthatatlanul összefüggenek. Aműszaki tartalom egységes jellegére tekintettel, a részajánlattétel lehetőségének biztosítása sem gazdasági,sem szakmai, sem technikai szempontból nem ésszerű és nem lehetséges.
Interne Kennung: 1914/2026/SZK
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Megbízási szerződés független mérnöki, műszaki ellenőrzési feladatok ellátására a Budapest - Belgrád X/bvasúti korridor hazai szakaszának (150 sz. vasút vonal Soroksár (bez). - Kelebia. Oh) korszerűsítése (Projekt)során a beruházás előkészítési, kivitelezési és jótállási időszaka alatt.”. A Projekt fő tárgya: A Budapest-Kelebia (országhatár) 150-es számú MÁV vasútvonal fejlesztése v = 160 (200) km/h sebességre. A szerződés tárgya szerinti vasútvonal a Soroksár (bez.)-Kelebia (országhatár) 150-es számú MÁV vasútvonalfejlesztése a 78 + 07 és 1593 + 88 hm. szelvények között, v = 160 (200) km/h sebességre hossza ~ 152 000vm, 1435 mm nyomtávú. A Projekt tervezési+kivitelezési szerződéssel megvalósítandó szakasza az alábbi elemeket tartalmazza: 1. A fő paramétereket a hatályos EU TEN-T hálózatra (P4 osztály) vonatkozó specifikáció szerint kell fejleszteni,vegyes forgalom figyelembevételével. 2. Tervezési sebesség 200 km/h horizontális és vertikális elrendezésben (egyéb paraméterek: 160 km/h) 3. Engedélyezési sebesség: 160 km/h 4. Nyíltvonali vágányok száma: 2 5. Felépítmény típusa: 60-as rendszer 6. Tengelyterhelés: 225 KN 7. Villamosított vonal (25 kV, 50 Hz) FET vezérléssel 8. Elektronikus biztosítóberendezés, KÖFI + ETCS L2, GSM-R rendszer telepítése 9. Tehervonatok maximális hossza: 750 m 10. Tengelyátszerelt kocsik közlekedésének figyelembe vétele 11. Állomások utasforgalmi és üzemeltetési célú létesítményeinek kialakítása és felújítása 12. Az állomások PRM előírásoknak való megfeleltetése. 13. Akadálymentesen megközelíthető állomás a rendeletben meghatározott helyeken. Mennyiség: Mivel az engedélyezési és kiviteli tervet a szerződés időszaka alatt kell megtervezni és véglegesíteni, azajánlatkérő ebben a szakaszban csak bizonyos és nagyjából becsült mennyiségeket tud megadni. Az itt leírtmennyiségek a megvalósíthatósági tanulmány alapján kerültek meghatározásra. Ezek indikatív jellegűek, éscsak tájékoztatóként szolgálnak. A beszerzés mennyiségét az alábbiak szerint részletezzük: 1. 18 külön szintű és 89 szintbeni kereszteződés; 2. Hidak 590,4 m hosszban; 3. 16 db. aluljáró; 4. 72 db. áteresz; 5. A természetvédelmi területtel érintett hossz 50 km; 6. Az eltávolítandó és lebontandó épületek száma 110 db; 7. A felújítandó és újjáépítendő épületek száma 45 db; 8. Az újonnan építendő épületek száma 98 db; 9. A töltésépítés hossza ca 374 vágány kilométer (vkm); 10. A pályaépítés hossza ca. 379 vkm; 11. A felsővezeték, munkavezeték bontás hossza ca. 444 km. Vasútállomás épületek adatai: bontandó 30644m2, felújítandó 7908 m2, új építés 16920 m2. Megbízott főbb mérnöki és műszaki ellenőri feladattípusai a tervezési+kivitelezési és a kivitelezési szerződésteljesítése során (egységesen): — a Vállalkozó által készített tervek felülvizsgálata, — a Projekt pénzügyi és időbeli teljesítésének ellenőrzése, — Vállalkozási Szerződés teljesítésével összefüggő általános ellenőrzési és intézkedési kötelezettségteljesítése, — a kivitelezési munkák felügyelete, — a Vállalkozó teljesítésének felmérése, a műszaki előrehaladás ellenőrzése, — mérnöki feladatok teljesítése a Műszaki Átadás-átvételi Eljárás, az (ideiglenes) forgalomba helyezés/használatbavétel, használatba adás és befejező munkák során, — kiegészítő mérnöki feladatok teljesítése, — rendelkezésre állás a jótállás időszakában. A feltüntetett mennyiségek tájékoztató jellegűek, a tervezés+kivitelezés folyamatában módosulhatnak. Részajánlattétel nem megengedett: A közbeszerzési eljárás tárgyát képező szolgáltatás nem osztható,kizárólag olyan megoldásokat tartalmaz, amelyek egymással szorosan, elválaszthatatlanul összefüggenek. Aműszaki tartalom egységes jellegére tekintettel, a részajánlattétel lehetőségének biztosítása sem gazdasági,sem szakmai, sem technikai szempontból nem ésszerű és nem lehetséges.
Interne Kennung: 1914/2026/SZK/1