2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de dezvoltare și implementare platforme informatice pentru implementarea proiectului „Dezvoltarea de tehnologii avansate pentru asigurarea securității cibernetice, prin platforme și aplicații de detecție și analiză malware - Platforma APT-AV”
Beschreibung: Autoritatea contractantă doreşte servicii de dezvoltare și implementare platforme informatice pentru implementarea proiectului „Dezvoltarea de tehnologii avansate pentru asigurarea securității cibernetice, prin platforme și aplicații de detecție și analiză malware - Platforma APT-AV”. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub). Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, Autoritatea Contractanta stabileste termenul limită in care operatorii economici pot adresa solicitări de clarificare, respectiv in care aceasta va răspunde tuturor solicitărilor de clarificare/ informatiilor suplimentare, dupa cum urmeaza: 1. Termenul până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. 2. Autoritatea contractantă va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Termenul de răspuns la clarificari a fost stabilit astfel încât operatorii economici să aibă o perioadă adecvată pentru analizarea documentaţiei de atribuire şi, ulterior, pentru elaborarea ofertelor prin prisma răspunsurilor oferite de Autoritatea Contractantă - achizitor.
Interne Kennung: 2/13624359/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72262000 Software-Entwicklung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: În cadrul acestei proceduri se dorește achiziționarea unor servicii de dezvoltare si implementare platforme informatice pentru implementarea proiectului „Dezvoltarea de tehnologii avansate pentru asigurarea securității cibernetice, prin platforme și aplicații de detecție și analiză malware - Platforma APT-AV”, cu specificațiile tehnice minime și în cantitățile prevăzute în caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48730000 Sicherheitssoftwarepaket