515983-2026 - Auftragsänderung
Ungarn – Dienstleistungen von Ingenieurbüros – Végleges Biztonsági Jelentés aktualizálása
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Végleges Biztonsági Jelentés aktualizálása
Beschreibung: Végleges Biztonsági Jelentés (VBJ) aktualizálása, karbantartása A projekt terjedelme Alapfeladat (műszaki minimumkövetelmény): 1. VBJ-hez kapcsolódó jogszabályi, szabványi változások követése, kapcsolódó VBJ szövegmódosítások elkészítése. Egyedi feladatok: 2. A Nukleáris Biztonsági Szabályzat (NBSz) módosulása által indukált munkák 3. OAH kompetenciába tartozó egyéb jogszabályoknak való megfelelés igazolása 4. Paks 2 építése miatt szükségessé váló, a VBJ-t érintő módosítások 5. Műszaki változások (blokki átalakítások) miatti VBJ módosítások 6. Nagyobb projektek – pl. a munkairányítás, berendezés megbízhatóság és konfiguráció menedzsment folyamatainak változása, stb. – következményeinek tükrözése. A projektek előrehaladása során szükséges VBJ módosítások/kiegészítések kidolgozása és beépítése. 7. Tervezési alapadatok változásának követése, biztonsági elemzések aktualizálása 8. A forrás- és háttérdokumentumok tartalmi felülvizsgálata 9. A forrásdokumentumok VBJ-ben való hivatkozásainak egységesítése 10. Hatósági feladatokhoz kapcsolódó támogatás 11. A VBJ ellenőrzése a nyilvánosság szempontjai szerint 12. Egyéb műszaki jellegű feladatok A VBJ aktualizálására vonatkozó keretszerződés részeként egyedileg specifikált és a fenti feladatokhoz kapcsolódó egyéb feladatok ellátása. A részletes feladatspecifikációt a közbeszerzési dokumentáció részét képező közbeszerzési műszaki leírás tartalmazza.
Interne Kennung: EKR000386582021
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Végleges Biztonsági Jelentés (VBJ) aktualizálása
Beschreibung: 1. A projekt/műszaki változás célja, ismertetése A projekt célja az MVM Paksi Atomerőmű Végleges Biztonsági Jelentése (VBJ) éves aktualizálásának műszaki mérnökszolgáltatási és tudományos támogatása (VVER-440-V213 típusú blokkot üzemeltető atomerőmű - a nukleáris létesítmények nukleáris biztonsági követelményeiről és az ezzel összefüggő hatósági tevékenységről szóló 118/2011. (VII. 11.) Korm. rendelet (továbbiakban 118/2011. (VII. 11.) Korm. rendelet) 31. § (1) és (4) bekezdése alapján, a rendelet mellékleteiként kiadott Nukleáris Biztonsági Szabályzatok 1., 2., 3., 4., 7., és 8. köteteinek követelményei szerinti előírások alapján készített - VBJ teljes terjedelmét átfogó - kidolgozása, aktualizálása, módosítása). A Végleges Biztonsági Jelentés az üzemeltetési engedély legfontosabb megalapozó dokumentuma, a létesítmény biztonságos üzemeltetésének igazolása szempontjából kiemelt szerepet tölt be. Az MVM Paksi Atomerőmű Zrt-nek, mint a nukleáris létesítmény engedélyesének a nukleáris létesítmények nukleáris biztonsági követelményeiről és az ezzel összefüggő hatósági tevékenységről szóló 118/2011. (VII.11.) Korm. rendelet 31. § (4) bekezdésben meghatározott jogszabályi kötelezettsége szerint „Az aktualizálást az ésszerűen legrövidebb időn belül el kell végezni, amint az új információk rendelkezésre állnak és a Végleges Biztonsági Jelentésbe illeszthetők. Az engedélyes a nukleáris létesítmény Végleges Biztonsági Jelentését a nukleáris létesítmény változásainak megfelelően évente egységes szerkezetbe foglalja.” A VBJ konkrét aktualizálási feladatai a jogszabályokból levezethetők, az elmúlt évek gyakorlatából is azonosíthatók. A feladatok egy részét – a meglévő kapacitások mértéke alapján – az atomerőmű szervezetének belső erőforrásaival, másik részét külső mérnöki-tudományos szolgáltatások igénybevételével lehet biztosítani. A feladat végzéséhez az Atomerőművi Rendszerek Biztonsági Osztályba Sorolása (ABOS) 1-3. biztonsági kategóriába sorolt technológiai rendszerek átalakításával és üzemeltetésével összefüggően szakértői tevékenységek végzésével kapcsolatos minősítés szükséges. 2. Minimumkövetelmények, melyekről az ajánlatkérő nem tárgyal (Kbt. 87. § (1) és Közbeszerzési dokumentum IV. fejezet, 7.2. „A bírálat folyamata, Tárgyalás” pont): 2.1 Műszaki-szakmai minimumkövetelmények: KML 1. pontjában meghatározott alapfeladat: VBJ-hez kapcsolódó jogszabályi, szabványi változások követése, kapcsolódó VBJ szövegmódosítások elkészítése (a projekt terjedelmébe tartozó alapfeladat) 2.2 Szerződéses minimumkövetelmény: o Szerződéstervezet 12.2. pontjában előírt, Üzemi Területre vonatkozó szabályszegési kötbérre vonatkozó rendelkezések és a szerződés 7. számú melléklete o Szerződéstervezet 6.4.pontjában szereplő nukleáris minősítés (ABOS1-3) megléte a szerződés ideje alatt 3. A projekt terjedelme Alapfeladat (műszaki minimumkövetelmény): 1. VBJ-hez kapcsolódó jogszabályi, szabványi változások követése, kapcsolódó VBJ szövegmódosítások elkészítése. Egyedi feladatok: 2. A Nukleáris Biztonsági Szabályzat (NBSz) módosulása által indukált munkák 3. OAH kompetenciába tartozó egyéb jogszabályoknak való megfelelés igazolása 4. Paks 2 építése miatt szükségessé váló, a VBJ-t érintő módosítások 5. Műszaki változások (blokki átalakítások) miatti VBJ módosítások 6. Nagyobb projektek – pl. a munkairányítás, berendezés megbízhatóság és konfiguráció menedzsment folyamatainak változása, stb. – következményeinek tükrözése. A projektek előrehaladása során szükséges VBJ módosítások/kiegészítések kidolgozása és beépítése. 7. Tervezési alapadatok változásának követése, biztonsági elemzések aktualizálása 8. A forrás- és háttérdokumentumok tartalmi felülvizsgálata 9. A forrásdokumentumok VBJ-ben való hivatkozásainak egységesítése 10. Hatósági feladatokhoz kapcsolódó támogatás 11. A VBJ ellenőrzése a nyilvánosság szempontjai szerint 12. Egyéb műszaki jellegű feladatok A VBJ aktualizálására vonatkozó keretszerződés részeként egyedileg specifikált és a fenti feladatokhoz kapcsolódó egyéb feladatok ellátása. A részletes feladatspecifikációt a közbeszerzési dokumentáció részét képező közbeszerzési műszaki leírás tartalmazza.
Interne Kennung: EKR000386582021/1