2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rámcová dohoda – Přilba balistická NIJ IIIA lehká (SPJ)
Beschreibung: 3000 ks přileb balistických NIJ IIIA lehká (SPJ)
Interne Kennung: PPR-18712/ČJ-2026-990640
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35813000 Militärhelme
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 11. Výhrada změny závazku Zadavatel si v souladu s § 131 odst. 5 zákona ve spojení s § 100 odst. 1 a 2 zákona vyhrazuje následující možné změny závazku po dobu trvání rámcové dohody a smluv (objednávek) uzavřených na základě rámcové dohody. 11.1 Změna sazby DPH Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje právo na změnu ceny v průběhu plnění rámcové dohody za níže uvedených a specifikovaných podmínek. Nabídnuté jednotkové ceny uvedené v rámcové dohodě lze měnit v případě zvýšení či snížení zákonem stanovené sazby daně z přidané hodnoty podle zákona o dani. V takovém případě bude cena plnění změněna o příslušné navýšení nebo snížení sazby DPH a to ode dne účinnosti nové zákonné změny sazby DPH. 11.2 Prodloužení rámcové dohody, doby plnění a změna ceny plnění rámcové dohody Zadavatel si na základě § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje možnou změnu závazku v podobě prodloužení trvání rámcové dohody upravené v jejím čl. 4 odst. /1/ a doby plnění rámcové dohody upravené v jejím čl. 4 odst. /3/, a to v případě, že dodavatel nebude schopen splnit předmět plnění rámcové dohody z důvodu vyšší moci upravené v čl. 13 rámcové dohody, která může nastat mimo jiné i v důsledku nouzového stavu či karanténními nebo jinými opatřeními veřejné moci na území ČR, ale i v důsledku mimořádných opatření v jiných zemích, které mohou mít vliv na dodávky dodavatele nebo jeho poddodavatelů. Doba plnění bude v takovém případě prodloužena pouze o dodavatelem řádně prokázané období trvání okolností vyšší moci, které brání realizaci dodávky ve smluvním termínu realizace. Zadavatel si vyhrazuje možnou změnu závazku v podobě změny ceny upravené v dohodě v jejím čl. 7 odst. /2/, a to v případě, že dodavatel nebude schopen splnit předmět plnění Rámcové dohody z důvodu vyšší moci upravené v čl. 13 Rámcové dohody, která může nastat mimo jiné i v důsledku nouzového stavu či karanténními nebo jinými opatřeními veřejné moci na území ČR, ale i v důsledku mimořádných opatření v jiných zemích, které mohou mít vliv na dodávky dodavatele nebo jeho poddodavatelů. Změna ceny bude v takovém případě upravena pouze o dodavatelem řádně prokázané okolnosti vyšší moci, které zapříčiňují změnu ceny. Zadavatel si na základě § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje možnou změnu závazku v podobě prodloužení trvání rámcové dohody upravené v jejím čl. 4 odst. /1/ (doba trvání RD), a to v případě nevyčerpání celkové kupní ceny. V případě vyčerpání celkové kupní ceny, bude rámcová dohoda ukončena. 11.3 Inflační doložka Centrální zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje právo na změnu ceny v průběhu plnění rámcové dohody za níže uvedených a specifikovaných podmínek. Nabídnuté jednotkové ceny uvedené v rámcové dohodě lze na žádost vybraného dodavatele navýšit z důvodu inflace, a to každý kalendářní rok následující po roce, v němž uplyne 1 (jeden) rok od účinnosti rámcové dohody, až do doby konce účinnosti rámcové dohody. Žádost je povinen vybraný dodavatel doručit do 15. 2. příslušného roku (příklad: rámcová dohoda bude uzavřena 1. 10. 2026, jeden rok od účinnosti rámcové dohody je 1. 10. 2027, následující rok je rok 2028, dodavatel musí do 15. 2. 2028 zažádat o navýšení ceny). Nabídnuté jednotkové ceny lze zvýšit pouze tehdy, když inflace přesáhne výši 2 %. Maximální navýšení cen o míru inflace v každém roce je 5 % a platí i v případě, že míra meziroční inflace bude vyšší. Inflací se rozumí meziroční inflace měřená vzrůstem úhrnného indexu spotřebitelských cen plnění a služeb, kterou udává každým kalendářním rokem Český statistický úřad za rok předcházející, vyjádřená v procentech.