2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zimowe utrzymanie dróg na 3 sezony zimowe (2026/2027, 2027/2028, 2028/2029)
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje Zimowe utrzymanie dróg na 3 sezony zimowe (2026/2027, 2027/2028, 2028/2029) Zwalczanie śliskości nawierzchni jezdni „posypywanie” Posypywanie obejmuje – zwalczanie śliskości nawierzchni jezdni dróg wg standardu IV, V i VI zimowego utrzymania dróg ustalonych przez zamawiającego na terenie powiatu gostyńskiego, obejmującego gminy: Gostyń, Piaski, Borek Wlkp., Krobia, Pępowo, Pogorzela i Poniec. a) STANDARD IV - nawierzchnia jezdni posypana solą, mieszaniną piasku z solą bądź solanką do temperatury -10 0C w miejscach niebezpiecznych decydujących o możliwości ruchu, - w przypadku temperatury niższej niż -100C jezdnia posypana mieszaniną szorstką z dodatkiem co najmniej 30% soli lub piaskiem, - dopuszcza się gołoledź do 8 godzin, - dopuszcza się lodowice do 8 godzin; b) STANDARD V - nawierzchnia jezdni posypana mieszaniną szorstką z dodatkiem co najmniej 30% soli lub piaskiem w miejscach niebezpiecznych decydujących o możliwości ruchu. c) STANDARD VI - nawierzchnia jezdni posypana mieszaniną szorstką z dodatkiem co najmniej 30% soli lub piaskiem w miejscach niebezpiecznych decydujących o możliwości ruchu. Szczegółowe zasady określa załącznik nr 9 do SWZ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Zimowe utrzymanie dróg na 3 sezony zimowe (2026/2027, 2027/2028, 2028/2029) 1. Przedmiot zamówienia obejmuje: Zwalczanie śliskości nawierzchni jezdni „posypywanie” Posypywanie obejmuje – zwalczanie śliskości nawierzchni jezdni dróg wg standardu IV, V i VI zimowego utrzymania dróg ustalonych przez zamawiającego na terenie powiatu gostyńskiego, obejmującego gminy: Gostyń, Piaski, Borek Wlkp., Krobia, Pępowo, Pogorzela i Poniec. a) STANDARD IV - nawierzchnia jezdni posypana solą, mieszaniną piasku z solą bądź solanką do temperatury -10 0C w miejscach niebezpiecznych decydujących o możliwości ruchu, - w przypadku temperatury niższej niż -100C jezdnia posypana mieszaniną szorstką z dodatkiem co najmniej 30% soli lub piaskiem, - dopuszcza się gołoledź do 8 godzin, - dopuszcza się lodowice do 8 godzin; b) STANDARD V - nawierzchnia jezdni posypana mieszaniną szorstką z dodatkiem co najmniej 30% soli lub piaskiem w miejscach niebezpiecznych decydujących o możliwości ruchu. c) STANDARD VI - nawierzchnia jezdni posypana mieszaniną szorstką z dodatkiem co najmniej 30% soli lub piaskiem w miejscach niebezpiecznych decydujących o możliwości ruchu. Szczegółowe zasady „posypywania” określa załącznik nr 9 do SWZ. 2. „Odśnieżanie” obejmuje: – drogi zaliczone do standardu IV – o łącznej długości 157,620 km, na terenie gmin: Gostyń, Piaski, Borek Wlkp., Krobia, Poniec, Pępowo i Pogorzela. – drogi zaliczone do standardu V – 109,725 km – drogi na terenie gminy Krobia i Gostyń oraz droga powiatowa nr 4954P Gostyń-Smogorzewo na terenie gminy Piaski. – drogi zaliczone do standardu VI – 13,589 km – drogi na terenie gminy Gostyń i Krobia. a) STANDARD IV - jezdnia odśnieżona do 8 godzin po ustaniu opadów na całej szerokości jezdni, - dopuszcza się śnieg zajeżdżony, - dopuszcza się języki śnieżne, - dopuszcza się zaspy do 8 godzin po ustaniu opadów śniegu, - dopuszcza się błoto pośniegowe na jezdni do 10 godzin, - dopuszcza się lodowice do 8 godzin, - jezdnia odśnieżona na całej szerokości, b) STANDARD V - jezdnia odśnieżona do 16 godzin po ustaniu opadów, w miejscach zasp, - dopuszcza się śnieg zajeżdżony, - dopuszcza się nabój śnieżny, - dopuszcza się zaspy do 24 godzin po ustaniu opadów śniegu, - dopuszcza się błoto pośniegowe na jezdni do 10 godzin, - dopuszcza się lodowice do 8 godzin, - odśnieżony co najmniej jeden pas ruchu z wykonaniem mijanek, c) STANDARD VI - dopuszcza się śnieg luźny, - dopuszcza się śnieg zajeżdżony, Szczegółowe zasady „odśnieżania” określa załącznik nr 9 do SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Nie przewiduje