516117-2026 - Ergebnis
Ungarn – Bauarbeiten – Szolgáltatóház kialakítása
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Szolgáltatóház kialakítása
Beschreibung: Szolgáltatóház kialakítása
Vorherige Bekanntmachung: 438566-2026
Interne Kennung: EKR001019432026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Karcag Város Önkormányzata a „volt bírósági épületek telekegyüttesén” a rendelkezésére álló építési engedély és kiviteli tervdokumentáció alapján Karcag centrumában egy korszerű, helyi közösségi igényeket is kielégítő, vegyes funkciókat tartalmazó ingatlanfejlesztési beruházást kíván megvalósítani, mellyel a város ellátását biztosító kereskedelmi és kulturális funkcióknak, továbbá adminisztratív és kiszolgáló funkcióknak kíván ingatlan infrastrukturát („Szolgáltatóház”) létrehozni. A tervezett épület Karcag város központjában, frekventált helyen, a Kossuth tér és a Dózsa György út találkozásánál lévő saroktelken helyezkedik el. A telken a volt „Karcagi Járásbíróság kiszolgáló épületei teljes egészében elbontásra kerülnek, a bontási feladatok nem része jelen eljárás tárgyának. Az új épület zártsorú beépítési móddal valósítandó meg, egyik oldalról a Karcagi Járásbíróság kétszintes magastetős épületéhez, a másik oldalról a helyi védett földszintes magastetős meglévő épülethez közvetlenül csatlakozva. zártsorú beépítés miatt az utcafronti homlokzat a telekhatárt követi, az adottságoknak megfelelően a földszinten saroklecsapással, a szomszédos épületekhez tűzfalakkal csatlakozik. A magastető párkányvonala a Kossuth tér felől a szomszédos bírósági épület párkányvonalát követi, a Dózsa György út felőli oldalról lépcsőzettel csökkentett épülettömeggel csatlakozik a védett épület tömegéhez. A tervezett új épület épület pinceszint + földszint + 2 emelet + tetőtér kialakítással, cserépfedésű magastetővel, járható terasztetőkkel és nem járható lapostetővel készül. A tervezett új épület alapterületi adatai (a földszinthez hozzászámított rámpával, továbbá az 1. és 2. emeleti tetőteraszokkal együtt): Pinceszint: bruttó 1107,37 m2, nettó 979,92 m2, Földszint: bruttó 739,08 m2, nettó 638,65 m2, 1. emelet: bruttó 793,73 m2, nettó 676,64 m2, 2. emelet: bruttó 689,49 m2, nettó 564,94 m2, tetőtér: bruttó 565,35 m2, nettó 400,41 m2, mindösszesen: bruttó 3894,99 m2, nettó 3260,56 m2. A pinceszinten a két oldali meglévő épületekhez zártsorú beépítéssel csatlakozó, teljes egészében a meglévő utcaszintekhez igazodó rendezett terepszint alatti, nettó 812,7 m2 alapterületű új mélygarázs készül, továbbá tároló, elektromos és gépészeti helyiségek kaptak helyet. A teljes pinceszint talajvíznyomás elleni szigeteléssel készül: vízszintes felületen 1107 m2, függőleges felületeken 523 m2, összesen 1630 m2 felülettel. Az új épület rendezett terepszinttel megegyező és a rendezett terepszint feletti padlósíkú felépítményi részei (földszint, 2 emelet és tetőtér, a járható tetőteraszokkal együtt) összesen bruttó 2787,62 m2 szintterülettel készül. Az új épület teherhordó szerkezete a zártsorú beépítési módnak megfelelő vegyes (monolit vasbeton és vasalt kibetonozott zsalukő, és előregyártott vasbeton lépcsőkarok) technológiákkal készülő 1898,5 m3 vasbeton teherhordó szerkezet, amely tartalmazza az íves nyomvonalú vasbeton rámpaszerkezetet is. Az új épület fő tömege 487 m2 bruttó alapterületű faszerkezetű magastetőt kap cserépfedéssel és a szükséges kiegészítő bádogozásokkal együtt. Az épület homlokzatai teljes homlokzati hőszigetelő rendszerrel („THR rendszer”) és azon részleges felületen téglaburkolattal készülő homlokzatképzést kapnak. Az új épület közfunkciója miatt minden épületszint akadálymentes megközelítését és használatát ki kell építeni a terveknek megfelelően. Az új épületben 2280,6 m2 nettó alapterületen fosszilis energiától mentes (kizárólag megújuló energiaforrást felhasználó) fűtési és hűtési rendszer kerül kialakításra. A kivitelezési munkák során ki kell építeni az új épület gépészeti és villamossági közműellátását, valamint a munkálatok befejező részeként az új épület környezetének rendezését út- és térburkolatokkal, kertészeti munkálatokkal együtt. A kivitelezési munkálatokat a környező a városi centrum rendeltetésszerű forgalmának biztosításával, a szomszédos Bíróság és a szomszédos épületekben lévő üzletek rendeltetésszerű működését nem akadályozó módon kell megvalósítani. A kivitelezési munkálatokat a kiinduló telekállapottól a rendeltetésszerű használatra alkalmas állapotig, minden szakágra (bontás, tartószerkezet, építészet-szakipar, épületvillamosság, épületgépészet, épületautomatika, közműépítés, speciális mélyépítés, út- és térburkolat építés, kertépítés) és a teljes alapterületre kiterjedő valamennyi részmunkával együtt, kompletten kell megvalósítani.
Interne Kennung: EKR001019432026/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111290 Grundlegende Arbeiten für die Gas- und Wasserversorgung, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45260000 Dachdeckarbeiten und Spezialbauarbeiten, 45261400 Verschalungsarbeiten, 45262210 Fundamentierungsarbeiten, 45262500 Maurerarbeiten, 45315000 Heizungs- und sonstige Elektroinstallationen in Gebäuden, 45350000 Maschinentechnische Installationen, 45422000 Zimmer- und Tischlerarbeiten