See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru de furnizare legume și fructe
Beschreibung: Furnizare legume si fructe, conform cerintelor din documentatia de atribuire. In masura in care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate in termenul de mai sus, raspunsul autoritatii contractante la aceste solicitari va fi transmis in a 11-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 31971658_2026_PAAPD1625478
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 03221000 Gemüse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Ardei gras
Beschreibung: Ardei gras cal. I - preț estimat 20.31 lei, cantitate maximă 5000 kg. Cantități minime acord cadru, cantități estimate contract subsecvent conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03221230 Paprika
Los: LOT-0002
Titel: Ardei gras tip California
Beschreibung: Ardei gras tip California (sau echivalent) cal. I - preț estimat 20.35 lei, cantitate maximă 1200 kg. Cantități minime acord cadru, cantități estimate contract subsecvent conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Ardei iute
Beschreibung: Ardei iute cal. I - preț estimat 21.23 lei, cantitate maximă 1200 kg. Cantități minime acord cadru, cantități estimate contract subsecvent conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Ardei kapia
Beschreibung: Ardei kapia cal. I - preț estimat 20.91 lei, cantitate maximă 3000 kg. Cantități minime acord cadru, cantități estimate contract subsecvent conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Broccoli
Beschreibung: Broccoli cal. I - preț estimat 19.82 lei, cantitate maximă 1400 kg. Cantități minime acord cadru, cantități estimate contract subsecvent conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03221430 Brokkoli
Los: LOT-0006
Titel: Cartofi albi
Beschreibung: Cartofi albi cal. I - preț estimat 2.02 lei, cantitate maximă 28000 kg. Cantități minime acord cadru, cantități estimate contract subsecvent conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03212100 Kartoffeln/Erdäpfel
Los: LOT-0007
Titel: Cartofi dulci
Beschreibung: Cartofi dulci cal. I - preț estimat 9.44 lei, cantitate maximă 3600 kg. Cantități minime acord cadru, cantități estimate contract subsecvent conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Castraveți (proaspeți)
Beschreibung: Castraveți (proaspeți) cal. I - preț estimat 10.32 lei, cantitate maximă 3000 kg. Cantități minime acord cadru, cantități estimate contract subsecvent conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03221270 Gurken
Los: LOT-0009
Titel: Ceapa uscata
Beschreibung: Ceapa uscata cal I - preț estimat 2.52 lei, cantitate maximă 9000 kg. Cantități minime acord cadru, cantități estimate contract subsecvent conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 9
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03221113 Zwiebeln
Los: LOT-0010
Titel: Dovlecei
Beschreibung: Dovlecei cal. I - preț estimat 8.50 lei, cantitate maximă 3000 kg. Cantități minime acord cadru, cantități estimate contract subsecvent conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 10
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03221250 Zucchini
Los: LOT-0011
Titel: Frunzoase (Verdeață) (Lobodă proaspătă)
Beschreibung: Frunzoase (Verdeață) (Lobodă proaspătă) cal. I - preț estimat 40.00 lei, cantitate maximă 480 kg. Cantități minime acord cadru, cantități estimate contract subsecvent conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 11
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03221300 Blattgemüse
Los: LOT-0012
Titel: Frunzoase (Verdeață) (Mărar proaspăt)
Beschreibung: Frunzoase (Verdeață) (Mărar proaspăt) cal. I - preț estimat 57.50 lei, cantitate maximă 1500 kg. Cantități minime acord cadru, cantități estimate contract subsecvent conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Frunzoase (Verdeață) (Pătrunjel frunze proaspăt)
Beschreibung: Frunzoase (Verdeață) (Pătrunjel frunze proaspăt) cal. I - preț estimat 40.00 lei, cantitate maximă 1500 kg. Cantități minime acord cadru, cantități estimate contract subsecvent conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Hrean proaspăt
Beschreibung: Hrean proaspăt cal. I - preț estimat 48.61 lei, cantitate maximă 480 kg. Cantități minime acord cadru, cantități estimate contract subsecvent conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 14
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03221110 Wurzelgemüse
Los: LOT-0015
Titel: Linte
Beschreibung: Linte - preț estimat 11.00 lei, cantitate maximă 720 kg. Cantități minime acord cadru, cantități estimate contract subsecvent conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 15
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03212211 Linsen
Los: LOT-0016
Titel: Morcovi
Beschreibung: Morcovi cal. I - preț estimat 3.86 lei, cantitate maximă 7000 kg. Cantități minime acord cadru, cantități estimate contract subsecvent conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 16
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03221112 Karotten
Los: LOT-0017
Titel: Păstârnac
Beschreibung: Păstârnac ctg. I - preț estimat 7.48 lei, cantitate maximă 1400 kg. Cantități minime acord cadru, cantități estimate contract subsecvent conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Pătrunjel rădăcină
Beschreibung: Pătrunjel rădăcină ctg. I - preț estimat 9.18 lei, cantitate maximă 600 kg. Cantități minime acord cadru, cantități estimate contract subsecvent conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Praz
Beschreibung: Praz cal. I - preț estimat 7.64 lei, cantitate maximă 900 kg. Cantități minime acord cadru, cantități estimate contract subsecvent conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Tomate (roșii)
Beschreibung: Tomate (roșii) cal. I - preț estimat 15.71 lei, cantitate maximă 3000 kg. Cantități minime acord cadru, cantități estimate contract subsecvent conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 20
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03221240 Tomaten/Paradeiser
Los: LOT-0021
Titel: Tomate (roșii cherry)
Beschreibung: Tomate (roșii cherry) cal. I - preț estimat 18.50 lei, cantitate maximă 960 kg. Cantități minime acord cadru, cantități estimate contract subsecvent conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Salată verde
Beschreibung: Salată verde cal. I - preț estimat 20.25 lei, cantitate maximă 3600 kg. Cantități minime acord cadru, cantități estimate contract subsecvent conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 22
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03221320 Salatblätter
Los: LOT-0023
Titel: Sfeclă roșie
Beschreibung: Sfeclă roșie cal. I - preț estimat 2.72 lei, cantitate maximă 5000 kg. Cantități minime acord cadru, cantități estimate contract subsecvent conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 23
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03221111 Rote Beete
Los: LOT-0024
Titel: Țelină rădăcină
Beschreibung: Țelină rădăcină cal. I - preț estimat 3.98 lei, cantitate maximă 3000 kg. Cantități minime acord cadru, cantități estimate contract subsecvent conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Usturoi (uscat-alb)
Beschreibung: Usturoi (uscat-alb) cal. I - preț estimat 18.34 lei, cantitate maximă 1600 kg. Cantități minime acord cadru, cantități estimate contract subsecvent conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Varză albă (căpățână)
Beschreibung: Varză albă (căpățână) cal. I - preț estimat 2.46 lei, cantitate maximă 10000 kg. Cantități minime acord cadru, cantități estimate contract subsecvent conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 26
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03221410 Kohl
Los: LOT-0027
Titel: Varză roșie (căpățână)
Beschreibung: Varză roșie (căpățână) cal. I - preț estimat 3.71 lei, cantitate maximă 3600 kg. Cantități minime acord cadru, cantități estimate contract subsecvent conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 27
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03221400 Kohlgemüse
Los: LOT-0028
Titel: Vinete
Beschreibung: Vinete cal. I - preț estimat 12.23 lei, cantitate maximă 1700 kg. Cantități minime acord cadru, cantități estimate contract subsecvent conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Morcovi baby congelați
Beschreibung: Morcovi baby congelați cal. I - preț estimat 11.25 lei, cantitate maximă 1200 kg. Cantități minime acord cadru, cantități estimate contract subsecvent conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 29
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15331170 Tiefgekühltes Gemüse
Los: LOT-0030
Titel: Spanac congelat frunze
Beschreibung: Spanac congelat frunze cal. I - preț estimat 11.11 lei, cantitate maximă 1800 kg. Cantități minime acord cadru, cantități estimate contract subsecvent conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Varză murată (căpățână)
Beschreibung: Varză murată (căpățână) cal. I - preț estimat 7.57 lei, cantitate maximă 2000 kg. Cantități minime acord cadru, cantități estimate contract subsecvent conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 31
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15331142 Verarbeiteter Kohl
Los: LOT-0032
Titel: Fasole roșie boabe (conservă)
Beschreibung: Fasole roșie boabe (conservă) - preț estimat 12.06 lei, cantitate maximă 3600 kg. Cantități minime acord cadru, cantități estimate contract subsecvent conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 32
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15331463 Ausgelöste Bohnen in Dosen
Los: LOT-0033
Titel: Năut boabe (conservă)
Beschreibung: Năut boabe (conservă) - preț estimat 9.64 lei, cantitate maximă 3600 kg. Cantități minime acord cadru, cantități estimate contract subsecvent conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 33
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15331460 Gemüsekonserven
Los: LOT-0034
Titel: Porumb dulce (conservă)
Beschreibung: Porumb dulce (conservă) - preț estimat 12.92 lei, cantitate maximă 720 kg. Cantități minime acord cadru, cantități estimate contract subsecvent conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 34
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15331470 Zuckermais
Los: LOT-0035
Titel: Lămâi (fructe citrice)
Beschreibung: Lămâi (fructe citrice) cal. I - preț estimat 14.06 lei, cantitate maximă 750 kg. Cantități minime acord cadru, cantități estimate contract subsecvent conform caietului de sarcini.
Interne Kennung: 35
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03222210 Zitronen