See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ustawienie i opróżnianie koszy na terenie miasta Kalisza w 2026 i 2027r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi w zakresie ustawienia i opróżniania koszy na terenie miasta Kalisza w 2026 i 2027 r., a następnie transport odebranych odpadów komunalnych do instalacji. 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 4 Części, tj.: 1) Część I zamówienia – dot. ustawienia i opróżnienia koszy ulicznych na terenie miasta Kalisza w sektorze I – charakterystyka sektora została zawarta w załączniku do SWZ pn.: „Zestawienie ulic w sektorze I oraz w „Harmonogramie opróżniania koszy ulicznych ustawionych na terenie miasta Kalisza w sektorze I”, 2) Część II zamówienia – dot. ustawienia i opróżnienia koszy ulicznych na terenie miasta Kalisza w sektorze II - charakterystyka sektora została zawarta w załączniku do SWZ pn.: „Zestawienie ulic w sektorze II oraz w „Harmonogramie opróżniania koszy ulicznych ustawionych na terenie miasta Kalisza w sektorze II”, 3) Część III zamówienia – dot. ustawienia i opróżnienia koszy ulicznych na terenie miasta Kalisza w sektorze III - charakterystyka sektora została zawarta w załączniku do SWZ pn.: „Zestawienie ulic w sektorze III oraz w „Harmonogramie opróżniania koszy ulicznych ustawionych na terenie miasta Kalisza w sektorze III”, 4) Część IV zamówienia – dot. ustawienia i opróżnienia koszy znajdujących się przy przystankach autobusowych na terenie miasta Kalisza, charakterystyka części została zawarta w załączniku do SWZ w „Harmonogramie opróżniania koszy przystankowych ustawionych na terenie miasta Kalisza. 3. Szczegółowy zakres prac oraz częstotliwość wykonywania usługi, określają załączniki do SWZ tj. harmonogramy sporządzone dla każdej części, projekt umowy (właściwy w zakresie części I - IV) oraz załącznik do SWZ pn. Opis Przedmiotu Zamówienia Standardy wykonania zamówienia pn. „Ustawienie i opróżnianie koszy na terenie miasta Kalisza”, które to określają standardy jakościowe wykonania usługi, oczekiwania Zamawiającego, kary umowne oraz warunki określania poprawności wykonania usługi. 4. Usługa realizowana będzie zgodnie z harmonogramami (zawierającymi wykaz lokalizacji i częstotliwość świadczenia usługi) stanowiącymi załączniki do niniejszej SWZ: a) Część I – liczba ustawionych koszy ulicznych wynosi 174 szt., co daje 64.249 opróżnienia (w tym 400 opróżnień interwencyjnych/dodatkowych); b) Część II – liczba ustawionych koszy ulicznych wynosi 345 szt., co daje 66.519 opróżnienia (w tym 40 opróżnień interwencyjnych/dodatkowych); c) Część III – liczba ustawionych koszy ulicznych wynosi 269 szt., co daje 45.374 opróżnienia (w tym 40 opróżnień interwencyjnych/dodatkowych); d) Część IV – liczba ustawionych koszy przystankowych wynosi 300 szt., co daje 46.030 opróżnień (w tym 100 opróżnień interwencyjnych) - według ceny jednostkowej netto za ustawienie i opróżnianie w PLN podanej w formularzu oferty. Uwaga: W przypadku imprez, eventów, znacznego zanieczyszczenia, którego zamawiający nie mógł przewidzieć, zamawiający zgłosi interwencyjne opróżnienie koszy, które wykonawca winien wykonać w ciągu 12 godzin od otrzymania zgłoszenia. Zamawiający ze względu na specyfikę zamówienia nie może zagwarantować ilości zgłoszeń interwencyjnych. Minimalny zakres zamówienia został określony w projekcie umowy. 5. Szacunkowe ilości opróżnień przewidziane do transportu (w szt.) zostały określone w tabeli zawartej w pkt 1 „Formularza Oferty dla Części I; II; III; IV;” Wskazane w Formularzu Oferty ilości są ilościami szacunkowymi, a Wykonawca będzie rozliczał się z Zamawiającym wg faktycznej ilości wykonanych opróżnień koszy z odpadów i dostarczonych do instalacji komunalnej. 6. Odbiór i transport odpadów będzie realizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawą z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska, ustawą z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach, ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości w gminach oraz przepisami wykonawczymi do tych aktów. 7. Zamówienie w zakresie wszystkich Części będzie realizowane w następujących terminach: 1) Rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia zawarcia umowy (nie wcześniej jednak niż od dnia 01.01.2026 r.), a zakończenie realizacji zamówienia nastąpi w dniu 31.12.2027 r. lub w dniu, w którym wyczerpaniu ulegnie kwota wskazana w §5 ust. 3 umowy – w zależności od tego które ze zdarzeń nastąpi wcześniej. 2) Termin realizacji umowy może ulec zmianie w przypadkach opisanych w dalszej części SWZ w szczególności w przypadku skorzystania przez zamawiającego z prawa opcji. Wykonawca zobowiązany jest do rozmieszczenia koszy w lokalizacjach wskazanych w załącznikach do SWZ najpóźniej do 2.01.2026 r., tak aby od dnia 5.01.2026 r. mógł rozpocząć usługę opróżniania koszy 8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz pozostałe warunki realizacji zamówienia znajdują się w SWZ i załącznikach do niej. 9. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp o wartości nie przekraczającej : 1) dla Części I - nie przekraczającej 39.044,00 PLN netto, 2) dla Części II - nie przekraczającej 69.884,00 PLN netto, 3) dla Części III - nie przekraczającej 47.669,00 PLN netto, 4) dla Części IV - nie przekraczającej 67.323,00 PLN netto. Zamówienia, o których mowa wyżej polegać będą na powtórzeniu podobnych usług do tych objętych przedmiotem zamówienia podstawowego. Zamówienia te będą mogły zostać udzielone, gdy będzie to korzystne dla Zamawiającego lub zajdzie potrzeba ich wykonania. Ponadto zamówienia te będą mogły zostać udzielone po zabezpieczeniu odpowiednich środków finansowych na sfinansowanie zamówienia. Zamówienia te będą udzielane z zastosowaniem jednostkowych cen ryczałtowych, obowiązujących w umowie dla zamówienia podstawowego, a jeśli nie będzie to możliwe, na warunkach wynegocjowanych przez Zamawiającego i Wykonawcę.
Vorherige Bekanntmachung: 675988-2025
Interne Kennung: WGOŚ.2711.0010.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. E-mail podany w pkt 8.1 niniejszego ogłoszenia dla Organizacji ORG-0002 nie służy do porozumiewania się w niniejszym postępowaniu. Komunikacja odbywa się za pomocą Platformy Zakupowej Zamawiającego dostępnej pod adresem https://miastokalisz.ezamawiajacy.pl,zwanej w niniejszym ogłoszeniu „Platformą Zakupową”. 2. Szczegółowe informacje dotyczące komunikacji zawiera SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513200 Beseitigung von kommunalem Müll
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90918000 Entleerung von Abfallbehältern, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Ustawienie i opróżnianie koszy ulicznych na terenie miasta Kalisza w sektorze I- Część 1 zamówienia
Beschreibung: 1. Część I zamówienia – dot. ustawienia i opróżnienia koszy ulicznych na terenie miasta Kalisza w sektorze I – charakterystyka sektora została zawarta w załączniku do SWZ pn.: „Zestawienie ulic w sektorze I oraz w „Harmonogramie opróżniania koszy ulicznych ustawionych na terenie miasta Kalisza w sektorze I”, 2. Szczegółowy zakres prac oraz częstotliwość wykonywania usługi, określają załączniki do SWZ tj. harmonogramy sporządzone dla każdej części, projekt umowy (właściwy w zakresie części I - IV) oraz załącznik do SWZ pn. Opis Przedmiotu Zamówienia Standardy wykonania zamówienia pn. „Ustawienie i opróżnianie koszy na terenie miasta Kalisza”, które to określają standardy jakościowe wykonania usługi, oczekiwania Zamawiającego, kary umowne oraz warunki określania poprawności wykonania usługi. 3. Część I – liczba ustawionych koszy ulicznych wynosi 174 szt., co daje 64.249 opróżnienia (w tym 400 opróżnień interwencyjnych/dodatkowych); - według ceny jednostkowej netto za ustawienie i opróżnianie w PLN podanej w formularzu oferty. Uwaga: W przypadku imprez, eventów, znacznego zanieczyszczenia, którego zamawiający nie mógł przewidzieć, zamawiający zgłosi interwencyjne opróżnienie koszy, które wykonawca winien wykonać w ciągu 12 godzin od otrzymania zgłoszenia. Zamawiający ze względu na specyfikę zamówienia nie może zagwarantować ilości zgłoszeń interwencyjnych. Minimalny zakres zamówienia został określony w projekcie umowy. 4. Zamówienie w zakresie wszystkich Części będzie realizowane w następujących terminach: 1) Rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia zawarcia umowy (nie wcześniej jednak niż od dnia 01.01.2026 r.), a zakończenie realizacji zamówienia nastąpi w dniu 31.12.2027 r. lub w dniu, w którym wyczerpaniu ulegnie kwota wskazana w §5 ust. 3 umowy – w zależności od tego które ze zdarzeń nastąpi wcześniej. 2) Termin realizacji umowy może ulec zmianie w przypadkach opisanych w dalszej części SWZ w szczególności w przypadku skorzystania przez zamawiającego z prawa opcji. Wykonawca zobowiązany jest do rozmieszczenia koszy w lokalizacjach wskazanych w załącznikach do SWZ najpóźniej do 2.01.2026 r., tak aby od dnia 5.01.2026 r. mógł rozpocząć usługę opróżniania koszy. Z w/w powodu zaleca się wcześniejsze przygotowanie koszy o parametrach wymaganych przez Zamawiającego. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz pozostałe warunki realizacji zamówienia znajdują się w SWZ i załącznikach do niej. 6. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp o wartości nie przekraczającej dla Części 1: 39.044,00 PLN netto. Zamówienia, o których mowa wyżej polegać będą na powtórzeniu podobnych usług do tych objętych przedmiotem zamówienia podstawowego. Zamówienia te będą mogły zostać udzielone, gdy będzie to korzystne dla Zamawiającego lub zajdzie potrzeba ich wykonania. Ponadto zamówienia te będą mogły zostać udzielone po zabezpieczeniu odpowiednich środków finansowych na sfinansowanie zamówienia. Zamówienia te będą udzielane z zastosowaniem jednostkowych cen ryczałtowych, obowiązujących w umowie dla zamówienia podstawowego, a jeśli nie będzie to możliwe, na warunkach wynegocjowanych przez Zamawiającego i Wykonawcę.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający może skorzystać z prawa opcji przy następujących warunkach i założeniach: 1) w maksymalnej wartości dla Części I - nie przekraczającej 402.154,00 PLN netto, 2) prawo opcji może polegać na zwiększeniu ilości opróżnianych koszy ponad ilość objętą zamówieniem podstawowym (pkt 4.4 SWZ) w trakcie trwania umowy lub przedłużeniu terminu realizacji zawartej umowy o maksymalnie 12 miesięcy biorąc pod uwagę cenę jednostkową ryczałtową w obowiązującej umowie (w chwili uruchomienia prawa opcji), 3) do prawa opcji stosuje się zapisy SWZ, załączników do SWZ oraz zapisy umowy o zamówienie i rozlicza jak umowę podstawową; 4) do prawa opcji zostanie przyjęta wartość wynagrodzenia - cena jednostkowa za ustawienie i opróżnianie 1 kosza (w zakresie każdej części zamówienia osobno) obowiązująca w zawartej umowie określona na chwilę skorzystania z prawa opcji; 5) do prawa opcji stosuje się zapisy SWZ, załączników do SWZ oraz zapisy umowy o zamówienie i rozlicza jak umowę podstawową; 6) prawo opcji uruchamiane jest jednostronnym oświadczeniem woli zamawiającego, skierowanym do wykonawcy w terminie przed końcem obowiązywania umowy w sprawie zamówienia i będzie miało zastosowanie w przypadku konieczności zapewnienia ciągłości odbioru odpadów; 7) wykonawca nie ma prawa żądania od zamawiającego skorzystania z prawa opcji ani żądania zwiększenia lub zmniejszenia jego zakresu; 8) wielkość i zakres prawa opcji ustala zamawiający.
Los: LOT-0002
Titel: Ustawienie i opróżnianie koszy ulicznych na terenie miasta Kalisza w sektorze II- Część 2 zamówienia
Beschreibung: 1. Część II zamówienia – dot. ustawienia i opróżnienia koszy ulicznych na terenie miasta Kalisza w sektorze II – charakterystyka sektora została zawarta w załączniku do SWZ pn.: „Zestawienie ulic w sektorze II oraz w „Harmonogramie opróżniania koszy ulicznych ustawionych na terenie miasta Kalisza w sektorze II”, 2. Szczegółowy zakres prac oraz częstotliwość wykonywania usługi, określają załączniki do SWZ tj. harmonogramy sporządzone dla każdej części, projekt umowy (właściwy w zakresie części I - IV) oraz załącznik do SWZ pn. Opis Przedmiotu Zamówienia Standardy wykonania zamówienia pn. „Ustawienie i opróżnianie koszy na terenie miasta Kalisza”, które to określają standardy jakościowe wykonania usługi, oczekiwania Zamawiającego, kary umowne oraz warunki określania poprawności wykonania usługi. 3. Część II – liczba ustawionych koszy ulicznych wynosi 345 szt., co daje 66.519 opróżnienia (w tym 40 opróżnień interwencyjnych/dodatkowych); - według ceny jednostkowej netto za ustawienie i opróżnianie w PLN podanej w formularzu oferty. Uwaga: W przypadku imprez, eventów, znacznego zanieczyszczenia, którego zamawiający nie mógł przewidzieć, zamawiający zgłosi interwencyjne opróżnienie koszy, które wykonawca winien wykonać w ciągu 12 godzin od otrzymania zgłoszenia. Zamawiający ze względu na specyfikę zamówienia nie może zagwarantować ilości zgłoszeń interwencyjnych. Minimalny zakres zamówienia został określony w projekcie umowy. 4. Zamówienie w zakresie wszystkich Części będzie realizowane w następujących terminach: 1) Rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia zawarcia umowy (nie wcześniej jednak niż od dnia 01.01.2026 r.), a zakończenie realizacji zamówienia nastąpi w dniu 31.12.2027 r. lub w dniu, w którym wyczerpaniu ulegnie kwota wskazana w §5 ust. 3 umowy – w zależności od tego które ze zdarzeń nastąpi wcześniej. 2) Termin realizacji umowy może ulec zmianie w przypadkach opisanych w dalszej części SWZ w szczególności w przypadku skorzystania przez zamawiającego z prawa opcji. Wykonawca zobowiązany jest do rozmieszczenia koszy w lokalizacjach wskazanych w załącznikach do SWZ najpóźniej do 2.01.2026 r., tak aby od dnia 5.01.2026 r. mógł rozpocząć usługę opróżniania koszy. Z w/w powodu zaleca się wcześniejsze przygotowanie koszy o parametrach wymaganych przez Zamawiającego. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz pozostałe warunki realizacji zamówienia znajdują się w SWZ i załącznikach do niej. 6. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp o wartości nie przekraczającej dla Części 2: 69.884,00 PLN netto. Zamówienia, o których mowa wyżej polegać będą na powtórzeniu podobnych usług do tych objętych przedmiotem zamówienia podstawowego. Zamówienia te będą mogły zostać udzielone, gdy będzie to korzystne dla Zamawiającego lub zajdzie potrzeba ich wykonania. Ponadto zamówienia te będą mogły zostać udzielone po zabezpieczeniu odpowiednich środków finansowych na sfinansowanie zamówienia. Zamówienia te będą udzielane z zastosowaniem jednostkowych cen ryczałtowych, obowiązujących w umowie dla zamówienia podstawowego, a jeśli nie będzie to możliwe, na warunkach wynegocjowanych przez Zamawiającego i Wykonawcę.
Beschreibung der Optionen: Zamawiający może skorzystać z prawa opcji przy następujących warunkach i założeniach: 1) w maksymalnej wartości dla Części II - nie przekraczającej 719.814,00 PLN netto, 2) prawo opcji może polegać na zwiększeniu ilości opróżnianych koszy ponad ilość objętą zamówieniem podstawowym (pkt 4.4 SWZ) w trakcie trwania umowy lub przedłużeniu terminu realizacji zawartej umowy o maksymalnie 12 miesięcy biorąc pod uwagę cenę jednostkową ryczałtową w obowiązującej umowie (w chwili uruchomienia prawa opcji), 3) do prawa opcji stosuje się zapisy SWZ, załączników do SWZ oraz zapisy umowy o zamówienie i rozlicza jak umowę podstawową; 4) do prawa opcji zostanie przyjęta wartość wynagrodzenia - cena jednostkowa za ustawienie i opróżnianie 1 kosza (w zakresie każdej części zamówienia osobno) obowiązująca w zawartej umowie określona na chwilę skorzystania z prawa opcji; 5) do prawa opcji stosuje się zapisy SWZ, załączników do SWZ oraz zapisy umowy o zamówienie i rozlicza jak umowę podstawową; 6) prawo opcji uruchamiane jest jednostronnym oświadczeniem woli zamawiającego, skierowanym do wykonawcy w terminie przed końcem obowiązywania umowy w sprawie zamówienia i będzie miało zastosowanie w przypadku konieczności zapewnienia ciągłości odbioru odpadów; 7) wykonawca nie ma prawa żądania od zamawiającego skorzystania z prawa opcji ani żądania zwiększenia lub zmniejszenia jego zakresu; 8) wielkość i zakres prawa opcji ustala zamawiający.
Los: LOT-0003
Titel: Ustawienie i opróżnianie koszy ulicznych na terenie miasta Kalisza w sektorze III- Część 3 zamówienia
Beschreibung: 1. Część III zamówienia – dot. ustawienia i opróżnienia koszy ulicznych na terenie miasta Kalisza w sektorze III – charakterystyka sektora została zawarta w załączniku do SWZ pn.: „Zestawienie ulic w sektorze III oraz w „Harmonogramie opróżniania koszy ulicznych ustawionych na terenie miasta Kalisza w sektorze III”, 2. Szczegółowy zakres prac oraz częstotliwość wykonywania usługi, określają załączniki do SWZ tj. harmonogramy sporządzone dla każdej części, projekt umowy (właściwy w zakresie części I - IV) oraz załącznik do SWZ pn. Opis Przedmiotu Zamówienia Standardy wykonania zamówienia pn. „Ustawienie i opróżnianie koszy na terenie miasta Kalisza”, które to określają standardy jakościowe wykonania usługi, oczekiwania Zamawiającego, kary umowne oraz warunki określania poprawności wykonania usługi. 3. Część III – liczba ustawionych koszy ulicznych wynosi 269 szt., co daje 45.374 opróżnienia (w tym 40 opróżnień interwencyjnych/dodatkowych); - według ceny jednostkowej netto za ustawienie i opróżnianie w PLN podanej w formularzu oferty. Uwaga: W przypadku imprez, eventów, znacznego zanieczyszczenia, którego zamawiający nie mógł przewidzieć, zamawiający zgłosi interwencyjne opróżnienie koszy, które wykonawca winien wykonać w ciągu 12 godzin od otrzymania zgłoszenia. Zamawiający ze względu na specyfikę zamówienia nie może zagwarantować ilości zgłoszeń interwencyjnych. Minimalny zakres zamówienia został określony w projekcie umowy. 4. Zamówienie w zakresie wszystkich Części będzie realizowane w następujących terminach: 1) Rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia zawarcia umowy (nie wcześniej jednak niż od dnia 01.01.2026 r.), a zakończenie realizacji zamówienia nastąpi w dniu 31.12.2027 r. lub w dniu, w którym wyczerpaniu ulegnie kwota wskazana w §5 ust. 3 umowy – w zależności od tego które ze zdarzeń nastąpi wcześniej. 2) Termin realizacji umowy może ulec zmianie w przypadkach opisanych w dalszej części SWZ w szczególności w przypadku skorzystania przez zamawiającego z prawa opcji. Wykonawca zobowiązany jest do rozmieszczenia koszy w lokalizacjach wskazanych w załącznikach do SWZ najpóźniej do 2.01.2026 r., tak aby od dnia 5.01.2026 r. mógł rozpocząć usługę opróżniania koszy. Z w/w powodu zaleca się wcześniejsze przygotowanie koszy o parametrach wymaganych przez Zamawiającego. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz pozostałe warunki realizacji zamówienia znajdują się w SWZ i załącznikach do niej. 6. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp o wartości nie przekraczającej dla Części 3: 47.669,00 PLN netto. Zamówienia, o których mowa wyżej polegać będą na powtórzeniu podobnych usług do tych objętych przedmiotem zamówienia podstawowego. Zamówienia te będą mogły zostać udzielone, gdy będzie to korzystne dla Zamawiającego lub zajdzie potrzeba ich wykonania. Ponadto zamówienia te będą mogły zostać udzielone po zabezpieczeniu odpowiednich środków finansowych na sfinansowanie zamówienia. Zamówienia te będą udzielane z zastosowaniem jednostkowych cen ryczałtowych, obowiązujących w umowie dla zamówienia podstawowego, a jeśli nie będzie to możliwe, na warunkach wynegocjowanych przez Zamawiającego i Wykonawcę.
Beschreibung der Optionen: Zamawiający może skorzystać z prawa opcji przy następujących warunkach i założeniach: 1) w maksymalnej wartości dla Części III - nie przekraczającej 491.000,00 PLN netto, 2) prawo opcji może polegać na zwiększeniu ilości opróżnianych koszy ponad ilość objętą zamówieniem podstawowym (pkt 4.4 SWZ) w trakcie trwania umowy lub przedłużeniu terminu realizacji zawartej umowy o maksymalnie 12 miesięcy biorąc pod uwagę cenę jednostkową ryczałtową w obowiązującej umowie (w chwili uruchomienia prawa opcji), 3) do prawa opcji stosuje się zapisy SWZ, załączników do SWZ oraz zapisy umowy o zamówienie i rozlicza jak umowę podstawową; 4) do prawa opcji zostanie przyjęta wartość wynagrodzenia - cena jednostkowa za ustawienie i opróżnianie 1 kosza (w zakresie każdej części zamówienia osobno) obowiązująca w zawartej umowie określona na chwilę skorzystania z prawa opcji; 5) do prawa opcji stosuje się zapisy SWZ, załączników do SWZ oraz zapisy umowy o zamówienie i rozlicza jak umowę podstawową; 6) prawo opcji uruchamiane jest jednostronnym oświadczeniem woli zamawiającego, skierowanym do wykonawcy w terminie przed końcem obowiązywania umowy w sprawie zamówienia i będzie miało zastosowanie w przypadku konieczności zapewnienia ciągłości odbioru odpadów; 7) wykonawca nie ma prawa żądania od zamawiającego skorzystania z prawa opcji ani żądania zwiększenia lub zmniejszenia jego zakresu; 8) wielkość i zakres prawa opcji ustala zamawiający.
Los: LOT-0004
Titel: Ustawienie i opróżnianie koszy znajdujących się przy przystankach autobusowych na terenie miasta Kalisza, charakterystyka części została zawarta w załączniku do SWZ w „Harmonogramie opróżniania koszy przystankowych ustawionych na terenie miasta Kalisza"- Część 4 zamówienia
Beschreibung: 1. Część IV zamówienia – dot. ustawienia i opróżnienia koszy znajdujących się przy przystankach autobusowych na terenie miasta Kalisza, charakterystyka części została zawarta w załączniku do SWZ w „Harmonogramie opróżniania koszy przystankowych ustawionych na terenie miasta Kalisza", 2. Szczegółowy zakres prac oraz częstotliwość wykonywania usługi, określają załączniki do SWZ tj. harmonogramy sporządzone dla każdej części, projekt umowy (właściwy w zakresie części I - IV) oraz załącznik do SWZ pn. Opis Przedmiotu Zamówienia Standardy wykonania zamówienia pn. „Ustawienie i opróżnianie koszy na terenie miasta Kalisza”, które to określają standardy jakościowe wykonania usługi, oczekiwania Zamawiającego, kary umowne oraz warunki określania poprawności wykonania usługi. 3. Część IV – liczba ustawionych koszy przystankowych wynosi 300 szt., co daje 46.030 opróżnień (w tym 100 opróżnień interwencyjnych) - według ceny jednostkowej netto za ustawienie i opróżnianie w PLN podanej w formularzu oferty. Uwaga: W przypadku imprez, eventów, znacznego zanieczyszczenia, którego zamawiający nie mógł przewidzieć, zamawiający zgłosi interwencyjne opróżnienie koszy, które wykonawca winien wykonać w ciągu 12 godzin od otrzymania zgłoszenia. Zamawiający ze względu na specyfikę zamówienia nie może zagwarantować ilości zgłoszeń interwencyjnych. Minimalny zakres zamówienia został określony w projekcie umowy. 4. Zamówienie w zakresie wszystkich Części będzie realizowane w następujących terminach: 1) Rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia zawarcia umowy (nie wcześniej jednak niż od dnia 01.01.2026 r.), a zakończenie realizacji zamówienia nastąpi w dniu 31.12.2027 r. lub w dniu, w którym wyczerpaniu ulegnie kwota wskazana w §5 ust. 3 umowy – w zależności od tego które ze zdarzeń nastąpi wcześniej. 2) Termin realizacji umowy może ulec zmianie w przypadkach opisanych w dalszej części SWZ w szczególności w przypadku skorzystania przez zamawiającego z prawa opcji. Wykonawca zobowiązany jest do rozmieszczenia koszy w lokalizacjach wskazanych w załącznikach do SWZ najpóźniej do 2.01.2026 r., tak aby od dnia 5.01.2026 r. mógł rozpocząć usługę opróżniania koszy. Z w/w powodu zaleca się wcześniejsze przygotowanie koszy o parametrach wymaganych przez Zamawiającego. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz pozostałe warunki realizacji zamówienia znajdują się w SWZ i załącznikach do niej. 6. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp o wartości nie przekraczającej dla Części 4: 67.323,00 PLN netto. Zamówienia, o których mowa wyżej polegać będą na powtórzeniu podobnych usług do tych objętych przedmiotem zamówienia podstawowego. Zamówienia te będą mogły zostać udzielone, gdy będzie to korzystne dla Zamawiającego lub zajdzie potrzeba ich wykonania. Ponadto zamówienia te będą mogły zostać udzielone po zabezpieczeniu odpowiednich środków finansowych na sfinansowanie zamówienia. Zamówienia te będą udzielane z zastosowaniem jednostkowych cen ryczałtowych, obowiązujących w umowie dla zamówienia podstawowego, a jeśli nie będzie to możliwe, na warunkach wynegocjowanych przez Zamawiającego i Wykonawcę.
Beschreibung der Optionen: Zamawiający może skorzystać z prawa opcji przy następujących warunkach i założeniach: 1) w maksymalnej wartości dla Części IV - nie przekraczającej 693.431,00 PLN netto, 2) prawo opcji może polegać na zwiększeniu ilości opróżnianych koszy ponad ilość objętą zamówieniem podstawowym (pkt 4.4 SWZ) w trakcie trwania umowy lub przedłużeniu terminu realizacji zawartej umowy o maksymalnie 12 miesięcy biorąc pod uwagę cenę jednostkową ryczałtową w obowiązującej umowie (w chwili uruchomienia prawa opcji), 3) do prawa opcji stosuje się zapisy SWZ, załączników do SWZ oraz zapisy umowy o zamówienie i rozlicza jak umowę podstawową; 4) do prawa opcji zostanie przyjęta wartość wynagrodzenia - cena jednostkowa za ustawienie i opróżnianie 1 kosza (w zakresie każdej części zamówienia osobno) obowiązująca w zawartej umowie określona na chwilę skorzystania z prawa opcji; 5) do prawa opcji stosuje się zapisy SWZ, załączników do SWZ oraz zapisy umowy o zamówienie i rozlicza jak umowę podstawową; 6) prawo opcji uruchamiane jest jednostronnym oświadczeniem woli zamawiającego, skierowanym do wykonawcy w terminie przed końcem obowiązywania umowy w sprawie zamówienia i będzie miało zastosowanie w przypadku konieczności zapewnienia ciągłości odbioru odpadów; 7) wykonawca nie ma prawa żądania od zamawiającego skorzystania z prawa opcji ani żądania zwiększenia lub zmniejszenia jego zakresu; 8) wielkość i zakres prawa opcji ustala zamawiający.