2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zajištění obědů pro Sociálně odlehčovací centrum v Kamenické 46, Praha 7
Beschreibung: Předmětem této veřejné zakázky je poskytnutí služeb stravování, za které je považována komplexní výroba/příprava jednotlivých druhů stravy pro potřeby zadavatele. Detailní popis předmětu plnění je uveden v příloze č. 1 ZD, Smlouva s názvem Část 1: ZAJIŠTĚNÍ OBĚDŮ pro sociálně odlehčovací centrum v Kamenické 46, Praha 7.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Veřejná zakázka byla původně zadávána externím administrátorem Czech tenders s.r.o. v otevřeném řízení uveřejněném ve Věstníku veřejných zakázek pod ev. č. Z2025-051373. Ve lhůtě pro podání nabídek byla podána jediná nabídka dodavatele Gerontologické centrum, IČO 45250022. Zadavatel provedl posouzení nabídky a dospěl k závěru, že dodavatel splnil kvalifikaci v plném rozsahu. Současně však bylo zjištěno, že nabídka nesplňuje zadávací podmínky, konkrétně požadavky stanovené pro vzorový jídelníček. V nabídce byly obsaženy pokrmy připravované smažením, přestože zadávací dokumentace výslovně stanovila, že vzorový jídelníček nesmí obsahovat smažená jídla. Z uvedeného důvodu byl účastník podle ZZVZ ze zadávacího řízení vyloučen. Po zániku účasti jediného účastníka nezůstal v zadávacím řízení žádný účastník a zadavatel následně otevřené řízení zrušil. Po zrušení otevřeného řízení byla posouzena možnost využití navazujícího jednacího řízení s uveřejněním. Zadavatel dospěl k závěru, že jsou splněny podmínky § 60 odst. 2 ZZVZ, neboť předchozí otevřené řízení bylo zrušeno dle § 127 odst. 1 ZZVZ. Vzhledem k tomu, že původní účastník prokázal v otevřeném řízení splnění kvalifikace, zadavatel využil postup podle § 61 odst. 3 ZZVZ a zahájil jednací řízení s uveřejněním odesláním výzvy k podání předběžné nabídky tomuto dodavateli, přičemž nebyly oproti původnímu otevřenému řízení provedeny žádné změny zadávacích podmínek. Výzva k podání předběžné nabídky výslovně vymezila předmět jednání. Zadavatel stanovil, že předmětem jednání bude výhradně návrh jídelníčku a odstranění nesouladů, které vedly k vyloučení nabídky v předchozím otevřeném řízení. Naopak kvalifikace, obchodní podmínky, hodnoticí kritéria, předmět plnění jako celek ani nabídková cena nebyly předmětem jednání. Tím byl zachován požadavek, aby nedošlo k podstatné změně zadávacích podmínek oproti původnímu otevřenému řízení. Po obdržení předběžné nabídky zadavatel provedl její posouzení a identifikoval přetrvávající rozpor spočívající v zařazení smažených pokrmů do vzorového jídelníčku. Dne 4. 5. 2026 proběhlo jednání s dodavatelem, jehož účelem bylo odstranění tohoto rozporu. Zadavatel dodavatele upozornil na nesoulad nabídky s požadavky zadávací dokumentace a vyzval jej k úpravě jídelníčku. O průběhu jednání byl pořízen písemný záznam založený do dokumentace o zadávacím řízení. Po ukončení jednání zadavatel postupoval podle pravidel uvedených ve výzvě a vyzval účastníka k podání konečné nabídky. Účastník ve stanovené lhůtě předložil konečnou nabídku obsahující upravený jídelníček. Následně bylo provedeno posouzení konečné nabídky. Zadavatel ověřil, že: - konečná nabídka byla podána v souladu s požadavky zadavatele, - účastník předložil požadovaný vzorový jídelníček v rozsahu stanoveném zadávací dokumentací, - předložený jídelníček splňuje požadavky zadavatele na šetřící stravu a diabetickou variantu stravy v souladu s požadavky zadávací dokumentace, - jídelníček splňuje požadavky na pestrost pokrmů, rozmanitost technologických postupů a pestrost základních surovin, - nabídka obsahuje požadované údaje k hodnocení, - účastník předložil řádně vyplněný návrh smlouvy, - nabídková cena nepřekračuje maximální přípustnou cenu stanovenou zadavatelem. Na základě provedeného posouzení bylo konstatováno splnění podmínek účasti i zadávacích podmínek. Vzhledem k existenci jediného účastníka nebylo hodnocení nabídek prováděno a zadavatel přistoupil k výběru dodavatele. Vybraným dodavatelem se stalo Gerontologické centrum, IČO 45250022.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55500000 Kantinen- und Verpflegungsdienste
5. Los
Los: LOT-0002
Interne Kennung: 1