516344-2026 - Wettbewerb
Polen – Schneeräumung – Świadczenie usług zimowego utrzymania dróg powiatowych oraz chodników położonych na terenie Powiatu Gdańskiego w sezonie zimowym 2026/2027
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usług zimowego utrzymania dróg powiatowych oraz chodników położonych na terenie Powiatu Gdańskiego w sezonie zimowym 2026/2027
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usług zimowego utrzymania dróg powiatowych oraz chodników położonych na terenie Powiatu Gdańskiego w sezonie zimowym 2026/2027, obejmujących w szczególności odśnieżanie dróg i chodników, zwalczanie śliskości zimowej poprzez posypywanie nawierzchni materiałami uszorstniającymi, odśnieżanie z jednoczesnym posypywaniem, wykonywanie prac z użyciem sprzętu ciężkiego w przypadku intensywnych opadów śniegu lub zawiei śnieżnych oraz pozimowe oczyszczanie dróg i chodników z zalegającego piasku i innych zanieczyszczeń wraz z ich wywozem i zagospodarowaniem zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zamówienie obejmuje zapewnienie całodobowej gotowości do świadczenia usług, utrzymanie przejezdności dróg oraz zapewnienie bezpiecznego korzystania z chodników zgodnie z wymaganiami określonymi w Opisie Przedmiotu Zamówienia. Zamówienie zostało podzielone na sześć części odpowiadających obwodom zimowego utrzymania dróg Powiatu Gdańskiego.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZgodnie z treścią art. 138 ust. 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. 2026 poz. 793 z późn. zm.), Zamawiający wyznacza termin składania ofert krótszy niż określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, z uwagi na to, że składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść nr 1: Świadczenie usług zimowego utrzymania dróg powiatowych oraz chodników położonych na terenie Powiatu Gdańskiego w obwodzie nr 1
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usług zimowego utrzymania dróg powiatowych oraz chodników położonych na terenie Powiatu Gdańskiego w obwodzie zimowego utrzymania nr 1 w sezonie zimowym 2026/2027 wraz z wykonaniem pozimowego sprzątania. Celem realizacji zamówienia jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz pieszych poprzez utrzymanie przejezdności dróg powiatowych i możliwości bezpiecznego korzystania z chodników przez cały okres obowiązywania umowy. Zakres zamówienia obejmuje wykonywanie wszystkich czynności niezbędnych do zapewnienia właściwego standardu zimowego utrzymania dróg i chodników, w szczególności: odśnieżanie dróg powiatowych oraz chodników, zwalczanie śliskości zimowej poprzez stosowanie środków zgodnych z obowiązującymi przepisami, odśnieżanie z jednoczesnym posypywaniem, zapewnienie przejezdności dróg oraz możliwości bezpiecznego korzystania z chodników, utrzymywanie całodobowej gotowości do świadczenia usług przez cały okres realizacji zamówienia, zapewnienie sprzętu, personelu, materiałów oraz środków transportu niezbędnych do należytej realizacji zamówienia, zastosowanie, w przypadku intensywnych opadów śniegu lub zawiei śnieżnych powodujących brak przejezdności dróg, sprzętu ciężkiego, w szczególności pługa wirnikowego, równiarki, ładowarki lub spycharki oraz samochodów samowyładowczych, w celu przywrócenia przejezdności, wywóz śniegu z miejsc wskazanych przez Zamawiającego, jeżeli jego zaleganie utrudnia ruch pojazdów lub pieszych albo ogranicza widoczność, pozimowe oczyszczenie dróg i chodników z zalegającego piasku i innych zanieczyszczeń wraz z ich wywozem i zagospodarowaniem zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić odśnieżanie nawierzchni dróg i chodników na całej ich szerokości i długości, w tym pasów do skrętu oraz zatok autobusowych, z zachowaniem standardów zimowego utrzymania określonych przez Zamawiającego. Do zwalczania śliskości zimowej Wykonawca zobowiązany będzie stosować mieszankę piaskowo-solną o 30% zawartości soli w piasku oraz inne środki dopuszczone przepisami prawa, w ilościach zapewniających osiągnięcie wymaganych standardów zimowego utrzymania. Przez cały okres realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie pozostawać w pełnej gotowości do podjęcia działań związanych z zimowym utrzymaniem dróg i chodników, dysponując odpowiednim personelem, sprzętem, materiałami oraz środkami transportu. W cenie oferty należy uwzględnić wszystkie koszty związane z realizacją usług, w tym koszty dojazdu do miejsc wykonywania usług, zapewnienia materiałów, sprzętu, miejsc składowania śniegu oraz wykonania pozimowego sprzątania. Zakres rzeczowy części nr 1 obejmuje obwód zimowego utrzymania nr 1, na który składają się: drogi powiatowe nr: 2213G, 2224G, 2231G, 2232G, 2233G, 2235G, 2236G, 2237G, 2238G, 2239G oraz 2248G, drogi o łącznej długości 61,3 km przeznaczone do odśnieżania, drogi o łącznej długości 24,5 km przeznaczone do zwalczania śliskości zimowej, chodniki zlokalizowane w ciągu dróg powiatowych nr 2213G, 2224G, 2231G, 2232G, 2233G, 2235G, 2237G, 2238G oraz 2248G, o łącznej długości 31 474 mb, przeznaczone do odśnieżania i zwalczania śliskości zimowej. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, standardy zimowego utrzymania, wymagania dotyczące sposobu realizacji usług, obowiązki Wykonawcy, zasady współpracy z Zamawiającym, warunki odbioru i rozliczania usług oraz pozostałe warunki realizacji zamówienia określono w Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz Projektowanych Postanowieniach Umowy.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje prawa opcji
LosLOT-0002
TitelCzęść nr 2: Świadczenie usług zimowego utrzymania dróg powiatowych oraz chodników położonych na terenie Powiatu Gdańskiego w obwodzie nr 2
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usług zimowego utrzymania dróg powiatowych oraz chodników położonych na terenie Powiatu Gdańskiego w obwodzie zimowego utrzymania nr 2 w sezonie zimowym 2026/2027 wraz z wykonaniem pozimowego sprzątania. Celem realizacji zamówienia jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz pieszych poprzez utrzymanie przejezdności dróg powiatowych i możliwości bezpiecznego korzystania z chodników przez cały okres obowiązywania umowy. Zakres zamówienia obejmuje wykonywanie wszystkich czynności niezbędnych do zapewnienia właściwego standardu zimowego utrzymania dróg i chodników, w szczególności: odśnieżanie dróg powiatowych oraz chodników, zwalczanie śliskości zimowej poprzez stosowanie środków zgodnych z obowiązującymi przepisami, odśnieżanie z jednoczesnym posypywaniem, zapewnienie przejezdności dróg oraz możliwości bezpiecznego korzystania z chodników, utrzymywanie całodobowej gotowości do świadczenia usług przez cały okres realizacji zamówienia, zapewnienie sprzętu, personelu, materiałów oraz środków transportu niezbędnych do należytej realizacji zamówienia, zastosowanie, w przypadku intensywnych opadów śniegu lub zawiei śnieżnych powodujących brak przejezdności dróg, sprzętu ciężkiego, w szczególności pługa wirnikowego, równiarki, ładowarki lub spycharki oraz samochodów samowyładowczych, w celu przywrócenia przejezdności, wywóz śniegu z miejsc wskazanych przez Zamawiającego, jeżeli jego zaleganie utrudnia ruch pojazdów lub pieszych albo ogranicza widoczność, pozimowe oczyszczenie dróg i chodników z zalegającego piasku i innych zanieczyszczeń wraz z ich wywozem i zagospodarowaniem zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić odśnieżanie nawierzchni dróg i chodników na całej ich szerokości i długości, w tym pasów do skrętu oraz zatok autobusowych, z zachowaniem standardów zimowego utrzymania określonych przez Zamawiającego. Do zwalczania śliskości zimowej Wykonawca zobowiązany będzie stosować mieszankę piaskowo-solną o 30% zawartości soli w piasku oraz inne środki dopuszczone przepisami prawa, w ilościach zapewniających osiągnięcie wymaganych standardów zimowego utrzymania. Przez cały okres realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie pozostawać w pełnej gotowości do podjęcia działań związanych z zimowym utrzymaniem dróg i chodników, dysponując odpowiednim personelem, sprzętem, materiałami oraz środkami transportu. W cenie oferty należy uwzględnić wszystkie koszty związane z realizacją usług, w tym koszty dojazdu do miejsc wykonywania usług, zapewnienia materiałów, sprzętu, miejsc składowania śniegu oraz wykonania pozimowego sprzątania. Zakres rzeczowy części nr 2 obejmuje obwód zimowego utrzymania nr 2, na który składają się: drogi powiatowe nr: 2224G, 2225G, 2226G, 2227G, 2228G, 2229G oraz 2230G, drogi o łącznej długości 48,6 km przeznaczone do odśnieżania, drogi o łącznej długości 21,7 km przeznaczone do zwalczania śliskości zimowej, chodniki zlokalizowane w ciągu dróg powiatowych nr 2224G, 2225G, 2226G, 2229G oraz 2230G, o łącznej długości 13 514 mb, przeznaczone do odśnieżania i zwalczania śliskości zimowej. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, standardy zimowego utrzymania, wymagania dotyczące sposobu realizacji usług, obowiązki Wykonawcy, zasady współpracy z Zamawiającym, warunki odbioru i rozliczania usług oraz pozostałe warunki realizacji zamówienia określono w Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz Projektowanych Postanowieniach Umowy.
LosLOT-0003
TitelCzęść nr 3: Świadczenie usług zimowego utrzymania dróg powiatowych oraz chodników położonych na terenie Powiatu Gdańskiego w obwodzie nr 3
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usług zimowego utrzymania dróg powiatowych oraz chodników położonych na terenie Powiatu Gdańskiego w obwodzie zimowego utrzymania nr 3 w sezonie zimowym 2026/2027 wraz z wykonaniem pozimowego sprzątania. Celem realizacji zamówienia jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz pieszych poprzez utrzymanie przejezdności dróg powiatowych i możliwości bezpiecznego korzystania z chodników przez cały okres obowiązywania umowy. Zakres zamówienia obejmuje wykonywanie wszystkich czynności niezbędnych do zapewnienia właściwego standardu zimowego utrzymania dróg i chodników, w szczególności: odśnieżanie dróg powiatowych oraz chodników, zwalczanie śliskości zimowej poprzez stosowanie środków zgodnych z obowiązującymi przepisami, odśnieżanie z jednoczesnym posypywaniem, zapewnienie przejezdności dróg oraz możliwości bezpiecznego korzystania z chodników, utrzymywanie całodobowej gotowości do świadczenia usług przez cały okres realizacji zamówienia, zapewnienie sprzętu, personelu, materiałów oraz środków transportu niezbędnych do należytej realizacji zamówienia, zastosowanie, w przypadku intensywnych opadów śniegu lub zawiei śnieżnych powodujących brak przejezdności dróg, sprzętu ciężkiego, w szczególności pługa wirnikowego, równiarki, ładowarki lub spycharki oraz samochodów samowyładowczych, w celu przywrócenia przejezdności, wywóz śniegu z miejsc wskazanych przez Zamawiającego, jeżeli jego zaleganie utrudnia ruch pojazdów lub pieszych albo ogranicza widoczność, pozimowe oczyszczenie dróg i chodników z zalegającego piasku i innych zanieczyszczeń wraz z ich wywozem i zagospodarowaniem zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić odśnieżanie nawierzchni dróg i chodników na całej ich szerokości i długości, w tym pasów do skrętu oraz zatok autobusowych, z zachowaniem standardów zimowego utrzymania określonych przez Zamawiającego. Do zwalczania śliskości zimowej Wykonawca zobowiązany będzie stosować mieszankę piaskowo-solną o 30% zawartości soli w piasku oraz inne środki dopuszczone przepisami prawa, w ilościach zapewniających osiągnięcie wymaganych standardów zimowego utrzymania. Przez cały okres realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie pozostawać w pełnej gotowości do podjęcia działań związanych z zimowym utrzymaniem dróg i chodników, dysponując odpowiednim personelem, sprzętem, materiałami oraz środkami transportu. W cenie oferty należy uwzględnić wszystkie koszty związane z realizacją usług, w tym koszty dojazdu do miejsc wykonywania usług, zapewnienia materiałów, sprzętu, miejsc składowania śniegu oraz wykonania pozimowego sprzątania. Zakres rzeczowy części nr 3 obejmuje obwód zimowego utrzymania nr 3, na który składają się: drogi powiatowe nr: 2210G, 2214G, 2215G, 2216G, 2217G, 2218G, 2219G, 2220G, 2221G oraz 2223G, drogi o łącznej długości 53,1 km przeznaczone do odśnieżania, drogi o łącznej długości 35,6 km przeznaczone do zwalczania śliskości zimowej, chodniki zlokalizowane w ciągu dróg powiatowych nr 2210G, 2214G, 2215G, 2216G, 2217G, 2218G, 2219G, 2220G, 2221G, o łącznej długości 34 397 mb, przeznaczone do odśnieżania i zwalczania śliskości zimowej. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, standardy zimowego utrzymania, wymagania dotyczące sposobu realizacji usług, obowiązki Wykonawcy, zasady współpracy z Zamawiającym, warunki odbioru i rozliczania usług oraz pozostałe warunki realizacji zamówienia określono w Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz Projektowanych Postanowieniach Umowy.
LosLOT-0004
TitelCzęść nr 4: Świadczenie usług zimowego utrzymania dróg powiatowych oraz chodników położonych na terenie Powiatu Gdańskiego w obwodzie nr 4
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usług zimowego utrzymania dróg powiatowych oraz chodników położonych na terenie Powiatu Gdańskiego w obwodzie zimowego utrzymania nr 4 w sezonie zimowym 2026/2027 wraz z wykonaniem pozimowego sprzątania. Celem realizacji zamówienia jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz pieszych poprzez utrzymanie przejezdności dróg powiatowych i możliwości bezpiecznego korzystania z chodników przez cały okres obowiązywania umowy. Zakres zamówienia obejmuje wykonywanie wszystkich czynności niezbędnych do zapewnienia właściwego standardu zimowego utrzymania dróg i chodników, w szczególności: odśnieżanie dróg powiatowych oraz chodników, zwalczanie śliskości zimowej poprzez stosowanie środków zgodnych z obowiązującymi przepisami, odśnieżanie z jednoczesnym posypywaniem, zapewnienie przejezdności dróg oraz możliwości bezpiecznego korzystania z chodników, utrzymywanie całodobowej gotowości do świadczenia usług przez cały okres realizacji zamówienia, zapewnienie sprzętu, personelu, materiałów oraz środków transportu niezbędnych do należytej realizacji zamówienia, zastosowanie, w przypadku intensywnych opadów śniegu lub zawiei śnieżnych powodujących brak przejezdności dróg, sprzętu ciężkiego, w szczególności pługa wirnikowego, równiarki, ładowarki lub spycharki oraz samochodów samowyładowczych, w celu przywrócenia przejezdności, wywóz śniegu z miejsc wskazanych przez Zamawiającego, jeżeli jego zaleganie utrudnia ruch pojazdów lub pieszych albo ogranicza widoczność, pozimowe oczyszczenie dróg i chodników z zalegającego piasku i innych zanieczyszczeń wraz z ich wywozem i zagospodarowaniem zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić odśnieżanie nawierzchni dróg i chodników na całej ich szerokości i długości, w tym pasów do skrętu oraz zatok autobusowych, z zachowaniem standardów zimowego utrzymania określonych przez Zamawiającego. Do zwalczania śliskości zimowej Wykonawca zobowiązany będzie stosować mieszankę piaskowo-solną o 30% zawartości soli w piasku oraz inne środki dopuszczone przepisami prawa, w ilościach zapewniających osiągnięcie wymaganych standardów zimowego utrzymania. Przez cały okres realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie pozostawać w pełnej gotowości do podjęcia działań związanych z zimowym utrzymaniem dróg i chodników, dysponując odpowiednim personelem, sprzętem, materiałami oraz środkami transportu. W cenie oferty należy uwzględnić wszystkie koszty związane z realizacją usług, w tym koszty dojazdu do miejsc wykonywania usług, zapewnienia materiałów, sprzętu, miejsc składowania śniegu oraz wykonania pozimowego sprzątania. Zakres rzeczowy części nr 4 obejmuje obwód zimowego utrzymania nr 4, na który składają się: drogi powiatowe nr: 2203G, 2206G, 2208G, 2209G, 2210G, 2211G oraz 2212G, drogi o łącznej długości 34,7 km przeznaczone do odśnieżania, drogi o łącznej długości 14,1 km przeznaczone do zwalczania śliskości zimowej, chodniki zlokalizowane w ciągu dróg powiatowych nr 2203G, 2206G, 2208G, 2209G oraz 2210G, o łącznej długości 7 292 mb, przeznaczone do odśnieżania i zwalczania śliskości zimowej. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, standardy zimowego utrzymania, wymagania dotyczące sposobu realizacji usług, obowiązki Wykonawcy, zasady współpracy z Zamawiającym, warunki odbioru i rozliczania usług oraz pozostałe warunki realizacji zamówienia określono w Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz Projektowanych Postanowieniach Umowy.
LosLOT-0005
TitelCzęść nr 5: Świadczenie usług zimowego utrzymania dróg powiatowych oraz chodników położonych na terenie Powiatu Gdańskiego w obwodzie nr 5
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usług zimowego utrzymania dróg powiatowych oraz chodników położonych na terenie Powiatu Gdańskiego w obwodzie zimowego utrzymania nr 5 w sezonie zimowym 2026/2027 wraz z wykonaniem pozimowego sprzątania. Celem realizacji zamówienia jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz pieszych poprzez utrzymanie przejezdności dróg powiatowych i możliwości bezpiecznego korzystania z chodników przez cały okres obowiązywania umowy. Zakres zamówienia obejmuje wykonywanie wszystkich czynności niezbędnych do zapewnienia właściwego standardu zimowego utrzymania dróg i chodników, w szczególności: odśnieżanie dróg powiatowych oraz chodników, zwalczanie śliskości zimowej poprzez stosowanie środków zgodnych z obowiązującymi przepisami, odśnieżanie z jednoczesnym posypywaniem, zapewnienie przejezdności dróg oraz możliwości bezpiecznego korzystania z chodników, utrzymywanie całodobowej gotowości do świadczenia usług przez cały okres realizacji zamówienia, zapewnienie sprzętu, personelu, materiałów oraz środków transportu niezbędnych do należytej realizacji zamówienia, zastosowanie, w przypadku intensywnych opadów śniegu lub zawiei śnieżnych powodujących brak przejezdności dróg, sprzętu ciężkiego, w szczególności pługa wirnikowego, równiarki, ładowarki lub spycharki oraz samochodów samowyładowczych, w celu przywrócenia przejezdności, wywóz śniegu z miejsc wskazanych przez Zamawiającego, jeżeli jego zaleganie utrudnia ruch pojazdów lub pieszych albo ogranicza widoczność, pozimowe oczyszczenie dróg i chodników z zalegającego piasku i innych zanieczyszczeń wraz z ich wywozem i zagospodarowaniem zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić odśnieżanie nawierzchni dróg i chodników na całej ich szerokości i długości, w tym pasów do skrętu oraz zatok autobusowych, z zachowaniem standardów zimowego utrzymania określonych przez Zamawiającego. Do zwalczania śliskości zimowej Wykonawca zobowiązany będzie stosować mieszankę piaskowo-solną o 30% zawartości soli w piasku oraz inne środki dopuszczone przepisami prawa, w ilościach zapewniających osiągnięcie wymaganych standardów zimowego utrzymania. Przez cały okres realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie pozostawać w pełnej gotowości do podjęcia działań związanych z zimowym utrzymaniem dróg i chodników, dysponując odpowiednim personelem, sprzętem, materiałami oraz środkami transportu. W cenie oferty należy uwzględnić wszystkie koszty związane z realizacją usług, w tym koszty dojazdu do miejsc wykonywania usług, zapewnienia materiałów, sprzętu, miejsc składowania śniegu oraz wykonania pozimowego sprzątania. Zakres rzeczowy części nr 5 obejmuje obwód zimowego utrzymania nr 5, na który składają się: drogi powiatowe nr: 1929G, 1930G, 2202G, 2203G oraz 2204G, drogi o łącznej długości 24,0 km przeznaczone do odśnieżania, drogi o łącznej długości 17,9 km przeznaczone do zwalczania śliskości zimowej, chodniki zlokalizowane w ciągu dróg powiatowych nr 1929G, 1930G, 2202G, 2203G oraz 2204G, o łącznej długości 18 209 mb, przeznaczone do odśnieżania i zwalczania śliskości zimowej. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, standardy zimowego utrzymania, wymagania dotyczące sposobu realizacji usług, obowiązki Wykonawcy, zasady współpracy z Zamawiającym, warunki odbioru i rozliczania usług oraz pozostałe warunki realizacji zamówienia określono w Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz Projektowanych Postanowieniach Umowy.
LosLOT-0006
TitelCzęść nr 6: Świadczenie usług zimowego utrzymania dróg powiatowych oraz chodników położonych na terenie Powiatu Gdańskiego w obwodzie nr 6
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usług zimowego utrzymania dróg powiatowych oraz chodników położonych na terenie Powiatu Gdańskiego w obwodzie zimowego utrzymania nr 6 w sezonie zimowym 2026/2027 wraz z wykonaniem pozimowego sprzątania. Celem realizacji zamówienia jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz pieszych poprzez utrzymanie przejezdności dróg powiatowych i możliwości bezpiecznego korzystania z chodników przez cały okres obowiązywania umowy. Zakres zamówienia obejmuje wykonywanie wszystkich czynności niezbędnych do zapewnienia właściwego standardu zimowego utrzymania dróg i chodników, w szczególności: odśnieżanie dróg powiatowych oraz chodników, zwalczanie śliskości zimowej poprzez stosowanie środków zgodnych z obowiązującymi przepisami, odśnieżanie z jednoczesnym posypywaniem, zapewnienie przejezdności dróg oraz możliwości bezpiecznego korzystania z chodników, utrzymywanie całodobowej gotowości do świadczenia usług przez cały okres realizacji zamówienia, zapewnienie sprzętu, personelu, materiałów oraz środków transportu niezbędnych do należytej realizacji zamówienia, zastosowanie, w przypadku intensywnych opadów śniegu lub zawiei śnieżnych powodujących brak przejezdności dróg, sprzętu ciężkiego, w szczególności pługa wirnikowego, równiarki, ładowarki lub spycharki oraz samochodów samowyładowczych, w celu przywrócenia przejezdności, wywóz śniegu z miejsc wskazanych przez Zamawiającego, jeżeli jego zaleganie utrudnia ruch pojazdów lub pieszych albo ogranicza widoczność, pozimowe oczyszczenie dróg i chodników z zalegającego piasku i innych zanieczyszczeń wraz z ich wywozem i zagospodarowaniem zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić odśnieżanie nawierzchni dróg i chodników na całej ich szerokości i długości, w tym pasów do skrętu oraz zatok autobusowych, z zachowaniem standardów zimowego utrzymania określonych przez Zamawiającego. Do zwalczania śliskości zimowej Wykonawca zobowiązany będzie stosować mieszankę piaskowo-solną o 30% zawartości soli w piasku oraz inne środki dopuszczone przepisami prawa, w ilościach zapewniających osiągnięcie wymaganych standardów zimowego utrzymania. Przez cały okres realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie pozostawać w pełnej gotowości do podjęcia działań związanych z zimowym utrzymaniem dróg i chodników, dysponując odpowiednim personelem, sprzętem, materiałami oraz środkami transportu. W cenie oferty należy uwzględnić wszystkie koszty związane z realizacją usług, w tym koszty dojazdu do miejsc wykonywania usług, zapewnienia materiałów, sprzętu, miejsc składowania śniegu oraz wykonania pozimowego sprzątania. Zakres rzeczowy części nr 6 obejmuje obwód zimowego utrzymania nr 6, na który składają się: drogi powiatowe nr: 1933G, 2200G, 2201G, 2205G, 2206G oraz 2207G, drogi o łącznej długości 33,1 km przeznaczone do odśnieżania, drogi o łącznej długości 24,8 km przeznaczone do zwalczania śliskości zimowej, chodniki zlokalizowane w ciągu dróg powiatowych nr 1933G, 2200G, 2201G, 2206G oraz 2207G, o łącznej długości 4 490 mb, przeznaczone do odśnieżania i zwalczania śliskości zimowej. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, standardy zimowego utrzymania, wymagania dotyczące sposobu realizacji usług, obowiązki Wykonawcy, zasady współpracy z Zamawiającym, warunki odbioru i rozliczania usług oraz pozostałe warunki realizacji zamówienia określono w Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz Projektowanych Postanowieniach Umowy.