See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Carburant neaccizat motorină și benzină pentru nave (LOT1, LOT2, LOT3, LOT4, LOT5)
Beschreibung: Autoritatea Navală Română este autoritatea centrală de specialitate sub autoritatea Ministerului Transporturilor, Infrastructurii și Comunicațiilor, în domeniul siguranţei navigaţiei şi al securităţii navelor. ANR este organizată şi funcţionează potrivit prevederilor Hotărârii de Guvern nr. 1133/2002 şi a Ordonanţei de Guvern nr. 42/1997 privind transportul maritim şi pe căile navigabile interioare, cu modificările şi completările ulterioare. Având în vedere atribuțiile ANR, de inspecție, control și supraveghere a navigației, este esențială asigurarea de carburant fără accize pentru șalupele implicate în desfășurarea activităților organelor teritoriale – căpităniile de port. Autoritatea contractantă va finaliza achiziționarea de carburant fără accize prin încheierea de acord-cadru cu o perioadă de 4 ani pe loturi pentru următoarele căpitănii, astfel: LOT1- Carburant neaccizat benzină și motorină pentru nave - C.Z. Tulcea LOT2- Carburant neaccizat benzină și motorină pentru nave - C.Z. Galați LOT3- Carburant neaccizat motorină pentru nave - C.Z. Giurgiu LOT4- Carburant neaccizat motorină pentru nave - C.Z. Dr. Tr. Severin LOT5- Carburant neaccizat motorină pentru nave - C.Z. Constanța Autoritatea Navală Română a derulat un acord-cadru pe o perioadă de 48 luni a cărui durată expiră în cursul anului 2023. Pe cale de consecință pentru asigurarea serviciilor de inspecție, control și supraveghere a navigației este necesară achiziționarea de carburant fără accize pentru șalupe. Achiziționarea de carburanți fără accize se realizează în vederea desfășurării activităților specifice, astfel cum sunt acestea reglementate prin OG nr. 42/1997, asigurând astfel alimentarea șalupelor aparținând structurilor organizatorice/căpităniilor zonale ale ANR în cantitățile și cât mai aproape de locațiile unde aceste șalupe sunt repartizate. Rezultatul așteptat este încheierea unui acord-cadru cu o durată de 48 luni pentru toate loturile, în vederea alimentării cu combustibil a navelor aflate în flota autorității contractante.
Interne Kennung: 11055818_2023_PAAPD1441310
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134220 Dieselkraftstoff (EN 590)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT 1- Carburant neaccizat motorină și benzină pentru nave - CZ TULCEA
Beschreibung: Obiectivul general la care contribuie achiziția de carburant fără accize, este aprovizionarea parcului naval al ANR, cu motorină EURO 5 și benzină EURO 5 în vederea funcționării ambarcațiunilor din dotare, asigurând pe aceasta cale, realizarea obiectivul ANR, respectiv siguranța navigației. Denumire produs LOT1- Carburant neaccizat benzina si motorina pentru nave - CZ TULCEA i UM Cantitate minimă Cantitate maximă acord-cadru 48 luni acord-cadru 48 luni BENZINĂ litru 6.700 7.900 MOTORINĂ litru 64.000 68.000
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09132000 Benzin
Los: LOT-0002
Titel: LOT 2- Carburant neaccizat motorină și benzină pentru nave - CZ GALATI
Beschreibung: Obiectivul general la care contribuie achiziția de carburant fără accize, este aprovizionarea parcului naval al ANR, cu motorină EURO 5 și benzină EURO 5 în vederea funcționării ambarcațiunilor din dotare, asigurând pe aceasta cale, realizarea obiectivul ANR, respectiv siguranța navigației. Denumire produs LOT2- Carburant neaccizat benzina si motorina pentru nave - CZ GALAȚI UM Cantitate minimă Cantitate maximă acord-cadru 48 luni acord-cadru 48 luni BENZINĂ litru 1.200 1.600 MOTORINĂ litru 4.000 20.000
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: LOT 3- Carburant neaccizat motorină pentru nave - CZ GIURGIU
Beschreibung: Obiectivul general la care contribuie achiziția de carburant fără accize, este aprovizionarea parcului naval al ANR, cu motorină EURO 5 și benzină EURO 5 în vederea funcționării ambarcațiunilor din dotare, asigurând pe aceasta cale, realizarea obiectivul ANR, respectiv siguranța navigației. Denumire produs LOT3- Carburant neaccizat motorina pentru nave - CZ GIURGIU UM Cantitate minimă Cantitate maximă acord-cadru 48 luni acord-cadru 48 luni MOTORINĂ litru 20.000 28.000
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: LOT 4- Carburant neaccizat motorină pentru nave - CZ DR. TR. SEVERIN
Beschreibung: Obiectivul general la care contribuie achiziția de carburant fără accize, este aprovizionarea parcului naval al ANR, cu motorină EURO 5 și benzină EURO 5 în vederea funcționării ambarcațiunilor din dotare, asigurând pe aceasta cale, realizarea obiectivul ANR, respectiv siguranța navigației. Denumire produs LOT4- Carburant neaccizat motorina pentru nave - CZ DR. TR. SEVERIN UM Cantitate minimă Cantitate maximă acord-cadru 48 luni acord-cadru 48 luni MOTORINĂ litru 25.000 50.000
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: LOT 5- Carburant neaccizat motorină pentru nave - CZ CONSTANȚA
Beschreibung: Obiectivul general la care contribuie achiziția de carburant fără accize, este aprovizionarea parcului naval al ANR, cu motorină EURO 5 și benzină EURO 5 în vederea funcționării ambarcațiunilor din dotare, asigurând pe aceasta cale, realizarea obiectivul ANR, respectiv siguranța navigației. Denumire produs LOT5- Carburant neaccizat motorina pentru nave - CZ CONSTANȚA UM Cantitate minimă Cantitate maximă acord-cadru 48 luni acord-cadru 48 luni MOTORINĂ litru 56.000 72.000
Interne Kennung: 5