2. Verfahren
Verfahren
Titel: Svendborg Kommune inviterer til OPEN CALL
Beschreibung: Nye muligheder på Østre Kaj. Svendborg Kommune inviterer interesserede aktører til at byde ind med forslag til, hvordan to markante siloer kan få nyt liv som en del af fremtidens havn. Formålet er at afdække mulighederne for genanvendelse af to markante siloer, som en del af havneområdets fremtidige udvikling. Mulighed for overtagelse eller køb af en eller begge siloer. Projekter skal kunne realiseres og drives uden kommunal medfinansiering.
Interne Kennung: 767248
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45211360 Stadtentwicklungsbauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 70121200 Kauf von Gebäuden, 90712100 Umweltorientierte Stadtentwicklungsplanung, 71356400 Technische Planungsleistungen