2. Verfahren
Verfahren
Titel: Badanie podłużne funkcjonowania edukacyjnego, dobrostanu i kompetencji uczniów szkół ponadpodstawowych ze szczególnym uwzględnieniem uczniów z doświadczeniem migracji lub uchodźstwa
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe przygotowanie i realizacja dwóch edycji badania podłużnego uczniów szkół ponadpodstawowych oraz dwóch edycji badania kadry zarządzającej szkołami, wraz z rekrutacją szkół i uczestników, realizacją terenową, obsługą techniczną i logistyczną, zebraniem danych administracyjnych, przygotowaniem i integracją danych w zakresie określonym w OPZ oraz przekazaniem baz i raportów. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, grup respondentów, zakres narzędzi, harmonogram, wymagania techniczne, wskaźniki realizacji, zasady odbioru i rozliczenia określa Załącznik nr 1 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia („OPZ”). 3. Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 79315000-5 – Usługi badań społecznych. 4. Zamówienie jest realizowane w ramach zadania zleconego przez MEN „Dobrostan Społeczności Szkolnej”, moduł 2 programu „Przyjazna szkoła” na lata 2025–2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach FERS 2021–2027. 5. Ilekroć w dokumentach zamówienia użyto określeń „kierownik projektu” oraz „kierownik badania”, rozumie się przez nie tę samą osobę wskazaną przez Wykonawcę do całościowej koordynacji realizacji zamówienia, której doświadczenie podlega ocenie w kryterium oceny ofert.
Interne Kennung: IBE PIB 26/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: przetarg nieograniczony - dyrektywa 2014/24/UE procedura odwrócona art. 39 ust. 1 i 2 PZP
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79315000 Sozialforschung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Postępowanie nie jest podzielone na części, uzasadnienie znajduje się w dokumentacji zamówienia
Beschreibung: 1. Zamawiający nie ustanawia szczególnych warunków dotyczących zdolności do występowania w obrocie gospodarczym ani uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej. 2. W zakresie sytuacji ekonomicznej lub finansowej Wykonawca wykaże posiadanie środków finansowych lub zdolności kredytowej w wysokości co najmniej 100 000,00 zł. 3. W zakresie zdolności technicznej lub zawodowej Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych także wykonuje, co najmniej 3 usługi polegające na przeprowadzeniu ilościowych badań społecznych, przy czym: a) co najmniej jedna usługa miała wartość nie mniejszą niż 400 000,00 zł brutto; b) co najmniej jedna usługa obejmowała ilościowe badanie na próbie minimum 100 szkół; c) co najmniej jedna usługa obejmowała badanie z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych lub przenośnych na terenie szkoły, np. w formule CAWI/CAPI; d) co najmniej jedna usługa obejmowała ilościowe badanie wśród uczniów. 4. Wymagania wskazane w ust. 3 mogą zostać spełnione w ramach tych samych albo różnych usług spośród trzech usług wykazanych przez Wykonawcę. 5. Wykonawca wykaże, że dysponuje kierownikiem projektu, który: a) posiada co najmniej 5-letnie doświadczenie w realizacji badań społecznych; b) w okresie ostatnich 5 lat pełnił funkcję kierownika projektu w co najmniej 2 ilościowych badaniach z obszaru edukacji, przy czym co najmniej jedno miało wartość minimum 400 000,00 zł brutto, co najmniej jedno obejmowało minimum 50 szkół, a co najmniej jedno było realizowane z wykorzystaniem komputerów na terenie szkoły. 6. Poszczególne cechy badań kierownika mogą zostać wykazane w ramach tego samego albo różnych badań spośród dwóch wskazanych. Okresy doświadczenia czasowo nakładające się nie są sumowane podwójnie. 7. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie warunek doświadczenia spełnia co najmniej jeden z Wykonawców, który wykona usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. Wykonawcy składają wraz z ofertą oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp. 8. Wykonawca może polegać na zasobach innych podmiotów zgodnie z art. 118–123 ustawy Pzp. Podmiot udostępniający doświadczenie realizuje usługi, do których zdolności te są wymagane.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: brak