516644-2026 - Ergebnis
Polen – Medienspeicher- und -lesegeräte – Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia w Szpitalu Specjalistycznym im. J. K. Łukowicza w Chojnicach – II.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPrzyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia w Szpitalu Specjalistycznym im. J. K. Łukowicza w Chojnicach – II.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia w Szpitalu Specjalistycznym im. J. K. Łukowicza w Chojnicach, określona szczegółowo w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ)/ Formularzu asortymentowo - cenowym - Załącznik nr 2 do SWZ oraz Formularzu parametrów technicznych – Załącznik nr 3 do SWZ.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensW niniejszym postępowaniu zachodzi konieczność skrócenia terminu składania ofert. Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 11.09.2019 r. (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 z późn. zm.) Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin 35 dni, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynika z dofinansowania niniejszego zamówienia ze środków Krajowego Planu Odbudowy w ramach zawartej umowy nr KPOD.07.03-IP.10-0117/25/KPO/1366/2025/365 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia w Szpitalu Specjalistycznym im. J. K. Łukowicza w Chojnicach”. Prace nad wnioskiem o dofinansowanie i zawarcie umowy przedłużyły się, a termin na realizację i rozliczenie projektu jest krótki. Istniejąca pilna potrzeba udzielenia zamówienia sprawia, że skrócenie terminu jest środkiem koniecznym i proporcjonalnym do osiągnięcia celu jakim jest dochowanie harmonogramu rzeczowo-finansowego tj. rozliczenie projektu w granicznym terminie do 15.07.2026 r. Aktualnie istnieją obiektywne okoliczności do działania w trybie pilnym, gdyż przy standardowym 35-dniowym terminie składania ofert, dochowanie terminów z harmonogramu byłoby istotnie zagrożone, a skrócenie terminu do 15 dni pozwala zminimalizować to ryzyko. Skrócenie terminu składania ofert jest więc uzasadnione, gdyż wiąże się z koniecznością szybkiego działania ze strony Szpitala jako podmiotu zobowiązanego do stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych i brakiem możliwości zachowania podstawowych terminów przewidzianych w tej ustawie. Poziom skrócenia terminu składania ofert nie naruszy minimalnego terminu określonego w powołanym przepisie (15 dni), co w trybie przetargu nieograniczonego pozwoli zachować uczciwą konkurencję. Wskazane wyżej okoliczności należy zakwalifikować jako ważny interes Zamawiającego, który mieści się w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia“ zawartego w art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp. Podsumowując, w ocenie Zamawiającego zaistniały przesłanki uzasadniające skrócenie terminu składania ofert tj. wystąpiła pilna potrzeba udzielenia zamówienia nie wynikająca z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego. Tym samym można przyjąć, że spełnione zostały wymogi określone w art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48820000 Server, 31213300 Kabelverteilschrank, 32420000 Netzausrüstung, 32422000 Netzkomponenten, 32424000 Netzwerkinfrastruktur, 72700000 Computernetze, 72511000 Dienste in Verbindung mit Netzwerkverwaltungssoftware, 30213000 Personalcomputer, 30231300 Bildschirme, 48613000 Elektronische Datenverwaltung, 79999100 Scanning, 30216110 Scanner für Computeranwendungen, 72310000 Datenverarbeitung, 72512000 Dokumentenmanagement, 48311000 Dokumentenverwaltungssoftwarepaket, 72317000 Datenspeicherung, 30121430 Digitale Vervielfältigungsgeräte, 72263000 Software-Implementierung, 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung, 72265000 Software-Konfiguration, 48811000 E-Mail-System, 72222300 Informationstechnologiedienste, 80550000 Sicherheitsausbildung, 48761000 Antivirensoftwarepaket, 72253200 Systemunterstützung, 48610000 Datenbanksysteme, 48600000 Datenbank- und -Betriebssoftwarepaket, 48612000 Datenbankverwaltungssystem, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 72268000 Bereitstellung von Software, 48730000 Sicherheitssoftwarepaket, 80511000 Ausbildung des Personals
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie nr 1 - Rozbudowa systemów informatycznych w Szpitalu Specjalistycznym im. J. K. Łukowicza w Chojnicach w ramach projektu pn. „Wdrożenie e-usług w Szpitalu Specjalistycznym im. J. K. Łukowicza w Chojnicach”
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa, wdrożenie i uruchomienie infrastruktury teleinformatycznej oraz systemów informatycznych przeznaczonych do obsługi Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM), wraz z niezbędnym sprzętem, oprogramowaniem, usługami instalacyjnymi, konfiguracyjnymi, szkoleniowymi oraz wsparciem technicznym. Zamówienie obejmuje w szczególności dostawę i wdrożenie repozytorium medycznego przeznaczonego do gromadzenia, przetwarzania i udostępniania Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, rozbudowę wydajności i modernizację infrastruktury sieciowej Zamawiającego, dostawę i uruchomienie urządzeń sieciowych oraz wyposażenia komputerowego wraz z oprogramowaniem systemowym, a także wykonanie wszystkich prac niezbędnych do osiągnięcia pełnej funkcjonalności i interoperacyjności dostarczonych rozwiązań z istniejącymi systemami Zamawiającego. W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia szkoleń dla użytkowników i administratorów, opracowania dokumentacji powdrożeniowej oraz zapewnienia gwarancji, serwisu i wsparcia technicznego dla wszystkich dostarczonych elementów przez okres 36 miesięcy. Celem zamówienia jest zapewnienie Zamawiającemu nowoczesnej, bezpiecznej i wydajnej infrastruktury teleinformatycznej umożliwiającej prowadzenie, archiwizację i udostępnianie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, wymaganiami w zakresie cyberbezpieczeństwa, ochrony danych osobowych oraz Krajowych Ram Interoperacyjności.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48820000 Server, 31213300 Kabelverteilschrank, 32420000 Netzausrüstung, 32422000 Netzkomponenten, 32424000 Netzwerkinfrastruktur, 72700000 Computernetze, 72511000 Dienste in Verbindung mit Netzwerkverwaltungssoftware, 48730000 Sicherheitssoftwarepaket, 30213000 Personalcomputer, 30231300 Bildschirme, 80511000 Ausbildung des Personals
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje możliwości zastosowania Prawa Opcji.
LosLOT-0002
TitelZadanie nr 2 - Digitalizacja dokumentacji medycznej w Szpitalu Specjalistycznym im. J. K. Łukowicza w Chojnicach w ramach projektu pn. „Wdrożenie e-usług w Szpitalu Specjalistycznym im. J. K. Łukowicza w Chojnicach”
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa, wdrożenie i uruchomienie systemu do digitalizacji dokumentacji medycznej oraz tworzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM), wraz z jego konfiguracją, integracją z funkcjonującym u Zamawiającego systemem HIS AMMS, dostawą niezbędnych narzędzi do przetwarzania i indeksowania dokumentów oraz zapewnieniem wsparcia i nadzoru autorskiego. Zamówienie obejmuje również dostawę i uruchomienie skanerów niezbędnych do realizacji procesu digitalizacji, w tym skanera produkcyjnego umożliwiającego skanowanie dokumentów o niestandardowej długości, a także przeprowadzenie szkoleń dla użytkowników w zakresie obsługi wdrożonego systemu. Celem zamówienia jest zapewnienie Zamawiającemu kompleksowego rozwiązania umożliwiającego elektroniczne przetwarzanie dokumentacji papierowej, jej integrację z systemami medycznymi oraz prowadzenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, wymaganiami interoperacyjności oraz zasadami bezpieczeństwa informacji, wraz z gwarancją i wsparciem technicznym przez okres 36 miesięcy od dnia odbioru końcowego.
Haupteinstufung (cpv): 48613000 Elektronische Datenverwaltung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79999100 Scanning, 30216110 Scanner für Computeranwendungen, 30121430 Digitale Vervielfältigungsgeräte, 72310000 Datenverarbeitung, 72512000 Dokumentenmanagement, 48311000 Dokumentenverwaltungssoftwarepaket, 72317000 Datenspeicherung, 72263000 Software-Implementierung, 72268000 Bereitstellung von Software, 80511000 Ausbildung des Personals
LosLOT-0003
TitelZadanie nr 3 - Zwiększenie poziomu cyberbezpieczeństwa w Szpitalu Specjalistycznym im. J. K. Łukowicza w Chojnicach w ramach projektu pn. „Wdrożenie e-usług w Szpitalu Specjalistycznym im. J. K. Łukowicza w Chojnicach”
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa, wdrożenie i uruchomienie kompleksowych rozwiązań technicznych oraz systemów informatycznych służących zwiększeniu poziomu cyberbezpieczeństwa oraz odporności infrastruktury teleinformatycznej Zamawiającego, wraz z niezbędnym sprzętem, oprogramowaniem, konfiguracją, szkoleniami oraz wsparciem technicznym. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności rozbudowę systemu kopii zapasowych wraz z infrastrukturą sprzętową, wdrożenie urządzeń zabezpieczających ruch sieciowy klasy UTM, wdrożenie systemu ochrony stacji roboczych i serwerów klasy EDR, systemu zarządzania podatnościami oraz monitorowania i analizy bezpieczeństwa infrastruktury IT, a także dostawę, konfigurację, migrację oraz uruchomienie systemu poczty elektronicznej w środowisku chmurowym klasy Enterprise wraz z zapewnieniem odpowiednich subskrypcji dla użytkowników. System poczty elektronicznej stanowi element infrastruktury krytycznej Zamawiającego i musi zostać wdrożony w sposób zapewniający wysoki poziom dostępności, integralności oraz poufności przetwarzanych danych, z zastosowaniem mechanizmów ochrony przed zagrożeniami takimi jak phishing, spoofing, malware oraz nieuprawniony dostęp. Realizacja zamówienia ma na celu zapewnienie bezpiecznego przetwarzania danych, w tym Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, zwiększenie odporności systemów na incydenty cyberbezpieczeństwa, zapewnienie ciągłości działania kluczowych usług informatycznych – w tym usług komunikacji elektronicznej – oraz spełnienie wymagań w zakresie ochrony infrastruktury teleinformatycznej podmiotu leczniczego, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, standardami bezpieczeństwa informacji oraz wymaganiami przedsięwzięcia w zakresie cyberbezpieczeństwa. Zamówienie obejmuje również zapewnienie gwarancji, aktualizacji, utrzymania subskrypcji oraz wsparcia technicznego dla wszystkich dostarczonych elementów przez okres 36 miesięcy od dnia odbioru końcowego, w celu zapewnienia trwałości wdrożonych rozwiązań i utrzymania osiągniętego poziomu cyberbezpieczeństwa.
Haupteinstufung (cpv): 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72263000 Software-Implementierung, 72265000 Software-Konfiguration, 48730000 Sicherheitssoftwarepaket, 48761000 Antivirensoftwarepaket, 32420000 Netzausrüstung, 72222300 Informationstechnologiedienste, 48811000 E-Mail-System, 72253200 Systemunterstützung, 80511000 Ausbildung des Personals, 80550000 Sicherheitsausbildung
LosLOT-0004
TitelZadanie nr 4 - Budowa środowiska bazodanowego o wysokiej dostępności i odporności na awarie z mechanizmem replikacji bazy danych Oracle dla systemów krytycznych w Szpitalu Specjalistycznym im. J. K. Łukowicza w Chojnicach w ramach projektu pn. „Wdrożenie e-usług w Szpitalu Specjalistycznym im. J. K. Łukowicza w Chojnicach”
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, dostarczenie, zainstalowanie, skonfigurowanie i uruchomienie kompleksowego zwirtualizowanego środowiska bazodanowego dla Szpitala Specjalistycznego im. J. K. Łukowicza w Chojnicach, zlokalizowanego w infrastrukturze Zamawiającego, obejmującego infrastrukturę serwerową, pamięci masowe, sieć, oprogramowanie oraz konfigurację usług niezbędnych do utrzymania ciągłości działania kluczowych systemów szpitalnych, w tym systemów HIS (Hospital Information System) oraz EDM (Elektroniczna Dokumentacja Medyczna). Projekt ma na celu zapewnienie ciągłości działania systemów informatycznych o znaczeniu krytycznym dla działalności medycznej, umożliwienie bezpiecznego i stabilnego przetwarzania danych pacjentów oraz dostosowanie środowiska IT do współczesnych wymogów w zakresie niezawodności, bezpieczeństwa i zgodności z przepisami prawa. Zamówienie obejmuje całość działań projektowych, wdrożeniowych, migracyjnych i szkoleniowych, a także dostawę sprzętu, oprogramowania oraz świadczenie usług powdrożeniowych. Efektem końcowym ma być środowisko produkcyjne spełniające wysokie wymagania Zamawiającego w zakresie wydajności, dostępności, bezpieczeństwa i skalowalności. Zamówienie obejmuje ponadto migrację dotychczasowych baz danych HIS/EDM do nowego środowiska wirtualnego, uruchomienie mechanizmów replikacji, wdrożenie polityk kopii zapasowych, testy odtwarzania po awarii oraz zapewnienie usług wsparcia powdrożeniowego i szkoleniowych. Celem projektu jest: • zwiększenie niezawodności i bezpieczeństwa środowiska informatycznego szpitala, • zapewnienie wysokiej dostępności systemów przetwarzania danych medycznych (HA – High Availability), • ograniczenie ryzyka utraty danych poprzez wdrożenie skutecznych mechanizmów backupu i replikacji, • unowocześnienie warstwy serwerowej, wirtualizacyjnej oraz bazodanowego z zachowaniem pełnej zgodności z wymaganiami systemów HIS/EDM, • umożliwienie dalszej rozbudowy środowiska (skalowalność sprzętowa i logiczna), • spełnienie wymagań bezpieczeństwa określonych w przepisach o ochronie danych osobowych (RODO) oraz dyrektywie NIS2, • stworzenie nowoczesnego, stabilnego i bezpiecznego środowiska wirtualnego, • uniezależnienie systemów HIS, ERP, EDM pod względem technicznym, przy zachowaniu możliwości wymiany danych między nimi, • wdrożenie mechanizmów zwiększających niezawodność działania oraz ochronę danych (replikacja, backup, HA),uproszczenie zarządzania infrastrukturą przez konsolidację zasobów i centralizację nadzoru, • dostosowanie do wymogów przepisów o bezpieczeństwie danych medycznych. Środowisko musi zostać zaprojektowane w sposób umożliwiający jego dalszy rozwój, zarówno przez rozbudowę zasobów obliczeniowych, jak i integrację z przyszłymi systemami informatycznymi szpitala.
Haupteinstufung (cpv): 48610000 Datenbanksysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48600000 Datenbank- und -Betriebssoftwarepaket, 48612000 Datenbankverwaltungssystem, 72263000 Software-Implementierung, 72265000 Software-Konfiguration, 72268000 Bereitstellung von Software, 72253200 Systemunterstützung, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste