2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa przystawek termowizyjnych do karabinów z podziałem na 2 części
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa przystawek termowizyjnych do karabinów wyborowych z podziałem na 2 części Część nr 1 - dostawa przystawek termowizyjnych long - range do karabinów wyborowych Część nr 2 - dostawa przystawek termowizyjnych middle - range do karabinów wyborowych
Vorherige Bekanntmachung: 246010-2026
Interne Kennung: ZP-19/DOiB/2026
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa prowadzone jest w trybie przetargu ograniczonego na podstawie art. 410 ust. 1 ustawy Pzp. Postępowanie dwuetapowe składające się z poniższych etapów: ETAP I – złożenie przez Wykonawców wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu – celem tego etapu jest dokonanie przez Zamawiającego oceny spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu oraz stwierdzenie braku podstaw wykluczenia Wykonawców, ETAP II – złożenie ofert, przez Wykonawców dopuszczonych do udziału w postępowaniu i zaproszonych przez Zamawiającego do złożenia ofert, a w następnej kolejności wybór oferty najkorzystniejszej. Ze względu na poufny charakter dokumentów postępowania, pełny zakres Opisu przedmiotu zamówienia zostanie przesłany Wykonawcom na drugim etapie postępowania. 1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia w oparciu o treść art. 58 ustawy Pzp. 1. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego: - 1.1. warunek określony w części 2.1.6 niniejszego ogłoszenia (podstawy wykluczenia), winien spełniać każdy z Wykonawców samodzielnie; - 1.2. warunek określony w części 5.1.9. niniejszego ogłoszenia (kryteria kwalifikacji), zostanie spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje dostawy, do których realizacji uprawnienia są wymagane (art. 117 ust. 2 PZP); - 1.3. warunek określony w części 5.1.9. niniejszego ogłoszenia (kryteria kwalifikacji), zostanie spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia spełnia wymagania dotyczące posiadania zdolności technicznej lub zawodowej (art. 117 ust. 3 PZP); - 1.4. W przypadku o którym mowa w pkt. 1.2 i 1.3 Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączą do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oświadczenie, z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni Wykonawcy (art. 117 ust. 4 PZP); 2. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 3. Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu musi być podpisany w taki sposób, by prawnie zobowiązywał wszystkich wykonawców występujących wspólnie. 4. Wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą wyłącznie z podmiotem występującym jako reprezentant pozostałych. 5. Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego; do wniosku/oferty należy dołączyć pełnomocnictwo podpisane przez uprawnionych przedstawicieli pozostałych Wykonawców, upoważniające jednego z Wykonawców do reprezentowania pozostałych (oryginał). 6. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów (art. 118 ust. 3). 7. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w pkt. 6, potwierdza, że stosunek łączący Wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określa, w szczególności: 1) zakres dostępnym Wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby; 2) sposób i okres udostępnienia Wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia; 3) czy i w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby, na zdolnościach którego Wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia realizuje dostawy, których wskazane zdolności dotyczą. 8. Podmiot, który zobowiązał się do udostepnienia zasobów, odpowiada solidarnie z Wykonawcą, który polega na jego sytuacji finansowej lub ekonomicznej, za szkodę poniesioną przez Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów podmiot ten nie ponosi winy. 9. Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe, podmiotu udostępniającego zasoby nie potwierdzają spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, Zamawiający żąda, aby Wykonawca w terminie określonym przez Zamawiającego zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami albo wykazał, że samodzielnie spełnia warunki udziału w postępowaniu. 10. Wykonawca nie może, po upływie terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, powoływać się na zdolności lub sytuację podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli na etapie składania wniosków nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby. 11. Zamawiający ocenia, czy udostępniane Wykonawcy przez podmioty udostępniające zasoby zdolności techniczne lub zawodowe pozwalają na wykazanie przez Wykonawcę spełnienie warunków udziału w postępowaniu, a także bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, które zostały przewidziane względem Wykonawcy. 12. Zamawiający żąda od Wykonawcy, który polega na zdolnościach technicznych lub zawodowych innych podmiotów na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp, przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów podmiotowych środków dowodowych wskazanych w sekcji 2.1.6 niniejszego ogłoszenia.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38636000 Optische Fachinstrumente
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa przystawek termowizyjnych long-range do karabinów wyborowych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa dostawa przystawek termowizyjnych do karabinów wyborowych z możliwością realizacji opcjonalnego oraz wznowienia zamówienia w ramach przydzielonych środków finansowych. Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku do Specyfikacji Warunków Zamówienia, którą Zamawiający przekaże zaproszonym do składania ofert Wykonawcom, którzy spełniają warunki określone w ogłoszeniu.
Interne Kennung: CZĘŚĆ NR 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa opcji. Wymogi oraz szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wyszczególniono w załączniku do Specyfikacji Warunków Zamówienia, którą Zamawiający przekaże zaproszonym do składania ofert Wykonawcom, którzy spełniają warunki określone w dokumentach postępowania.