2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa i wdrożenie kompleksowego rozwiązania infrastrukturalnego oraz informatycznego umożliwiającego realizację zadań związanych z awizacją ruchu drogowego i kolejowego zintegrowanego z systemem zarządz. terenem zakładowym dla Spółki Enea Elektrownia Połaniec S.A.
Beschreibung: Budowa i wdrożenie kompleksowego rozwiązania infrastrukturalnego oraz informatycznego umożliwiającego realizację zadań związanych z awizacją ruchu drogowego i kolejowego zintegrowanego z systemem zarządz. terenem zakładowym dla Spółki Enea Elektrownia Połaniec S.A. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr II do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 764030-2025
Interne Kennung: P/1400/21127310/00000144/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software, 72253200 Systemunterstützung, 45000000 Bauarbeiten, 45100000 Baureifmachung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 80510000 Spezialausbildung, 48610000 Datenbanksysteme, 48800000 Informationssysteme und Server
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Budowa i wdrożenie kompleksowego rozwiązania infrastrukturalnego oraz informatycznego umożliwiającego realizację zadań związanych z awizacją ruchu drogowego i kolejowego zintegrowanego z systemem zarządz. terenem zakładowym dla Spółki Enea Elektrownia Połaniec S.A. W celu zwiększenia elastyczności wykonania zamówienia Zamawiający dopuszcza możliwość rozszerzenia przedmiotu zamówienia w przewidzianym poniżej zakresie w ramach prawa opcji: • Prawo Opcji nr 1 - świadczenie przez Wykonawcę usługi modyfikacji/zmian Systemu w liczbie do 800 roboczogodzin (wg stawki za roboczogodzinę), zgodnie z potrzebami Zamawiającego. Nowe elementy/funkcjonalności Systemu rozbudowane w ramach niniejszej OPCJI objęte są jednocześnie Serwisem Wykonawcy określonym w ramach zamówienia podstawowego lub do końca okresu wsparcia technicznego w ramach OPCJI 2. Zamawiający przewiduje płatność według rozliczenia miesięcznego według zleceń określonych w załączniku nr 20 do Umowy (w miesiącach w których nastąpił odbiór zleconych usług). • Prawo Opcji nr 2 - świadczenie usługi wsparcia technicznego (serwisowego) dla Systemu przez okres 36 miesięcy licząc od dnia następnego po zakończeniu okresu wsparcia technicznego Systemu w ramach zamówienia podstawowego (OPCJA 2). Zamawiający przewiduje wynagrodzenie ryczałtowe płatne miesięcznie. W przypadku uruchomienia opcji nr 2 Zamawiający podpiszę odrębną umowę zgodnie z Załącznikiem nr 19 do Umowy. • Prawo Opcji nr 3 - dostawa, uruchomienie i integracja z Systemem przez Wykonawcę kompletnych dwóch zestawów oprogramowania (wraz z niezbędnymi dodatkowymi licencjami), sprzętu (zgodnie z przyjętym w projekcie rozwiązaniem) i ewentualnymi pracami budowlanymi, niezbędnych do działania Systemu na dwóch dodatkowych wagach samochodowych Zamawiającego, wraz ze wsparciem świadczonym przez Wykonawcę przez okres świadczenia usług Serwisowych w ramach zamówienia podstawowego lub do końca okresu wsparcia technicznego w ramach OPCJI 2. Jako zestaw rozumie się komplet urządzeń teletechniki do zabudowy przy stanowisku wagi (np. szlabany, ANPR, terminal, światła) wraz z wymaganym oprogramowaniem i licencjami (np. licencja na system wagowy, licencja na ANPR, licencja na System). Zamawiający przewiduje wynagrodzenie ryczałtowe płatne po zrealizowaniu prawa opcji. • Prawo Opcji nr 4 - rozbudowa systemu w obszarze YMS o cyfrową prezentację ruchu aut na terenie Zamawiającego ze wsparciem dla zewnętrznych/rejestrowanych nadajników GPS (urządzenia telemetryczne) wydawanych kierowcom przed wjazdem na teren Elektrowni celem pozycjonowania, monitorowania samochodów na terenie zakładu. Koszty powinny uwzględniać dostawę nadajników GPS w ilości co najmniej 100 sztuk umożliwiającej nieprzerwane monitorowanie ruchu (przy ich koniecznej rotacji między bramą wjazdową a wyjazdową) przy szacowanej ilości około 400 aut w ciągu doby (OPCJA 4). OPCJA 4 obejmuje wsparcie Serwisowe Wykonawcy przez okres świadczenia usług wsparcia technicznego w ramach zamówienia podstawowego lub do końca okresu wsparcia technicznego w ramach OPCJI 2. System w ww. zakresie musi być rozwiązaniem umożliwiającym dostosowanie funkcjonalności do indywidualnych potrzeb zamawiającego, zapewniając elastyczność i wysoką jakość działania. Urządzenia telemetryczne powinny: • transmitować dane na serwer z częstotliwością nie mniejszą niż raz na minutę, • działać bez zewnętrznego zasilania przez co najmniej 24 godziny (wymienialna bateria), zapewniając ciągłość pracy w różnych warunkach środowiskowych, • być wyposażone w funkcję umożliwiającą kierowcy wizualną weryfikację poprawności ich działania, np. poprzez diody lub inne wskaźniki, • obudowa urządzeń telemetrycznych musi być odporna na działanie warunków atmosferycznych (deszcz, wilgoć, temperatury skrajne) oraz na upadki z wysokości co najmniej 2 metrów, • być wyposażone w magnetyczne złącza ładowania, które przyspieszają proces podłączania do ładowarki oraz minimalizują ryzyko uszkodzenia w przypadku siłowego rozłączenia, • być wyposażone w magnes umożliwiający szybkie przytwierdzenie do konstrukcji monitorowanego pojazdu, • pozycjonowanie będzie realizowane z dokładnością co najmniej do 2 metrów, • zapewniać komunikację z co najmniej dwoma systemami pozycjonowania tj. GPS i GLONASS. Transmisja informacji z nadajników do systemu będzie się odbywać poprzez standard GPRS lub wyższy. Dostawca zapewni dla ww. urządzeń telemetrycznych co najmniej dwie szafy ładujące (na bramę wjazdową i wyjazdową), umożliwiające jednoczesne ładowanie co najmniej 100 urządzeń telemetrycznych, zoptymalizowanych pod kątem efektywności i wygody użytkowania. Przedmiotowe zamówienie w ramach OPCJI 4 będzie realizowane po przeprowadzeniu testowego pilotażu na wybranej grupie pojazdów z wykorzystaniem 10 urządzeń telemetrycznych przez okres 2 tygodni na koszt Wykonawcy. Zamawiający przewiduje wynagrodzenie ryczałtowe płatne po zrealizowaniu prawa opcji. Szczegółowe zapisy dotyczące prawa opcji znajdują się w § 22 projektu Umowy.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software, 72253200 Systemunterstützung, 72611000 Technische Computerunterstützung, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 45000000 Bauarbeiten, 45100000 Baureifmachung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 80510000 Spezialausbildung, 48610000 Datenbanksysteme, 48800000 Informationssysteme und Server
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W celu zwiększenia elastyczności wykonania zamówienia Zamawiający dopuszcza możliwość rozszerzenia przedmiotu zamówienia w przewidzianym poniżej zakresie w ramach prawa opcji: • Prawo Opcji nr 1 - świadczenie przez Wykonawcę usługi modyfikacji/zmian Systemu w liczbie do 800 roboczogodzin (wg stawki za roboczogodzinę), zgodnie z potrzebami Zamawiającego. Nowe elementy/funkcjonalności Systemu rozbudowane w ramach niniejszej OPCJI objęte są jednocześnie Serwisem Wykonawcy określonym w ramach zamówienia podstawowego lub do końca okresu wsparcia technicznego w ramach OPCJI 2. Zamawiający przewiduje płatność według rozliczenia miesięcznego według zleceń określonych w załączniku nr 20 do Umowy (w miesiącach w których nastąpił odbiór zleconych usług). • Prawo Opcji nr 2 - świadczenie usługi wsparcia technicznego (serwisowego) dla Systemu przez okres 36 miesięcy licząc od dnia następnego po zakończeniu okresu wsparcia technicznego Systemu w ramach zamówienia podstawowego (OPCJA 2). Zamawiający przewiduje wynagrodzenie ryczałtowe płatne miesięcznie. W przypadku uruchomienia opcji nr 2 Zamawiający podpiszę odrębną umowę zgodnie z Załącznikiem nr 19 do Umowy. • Prawo Opcji nr 3 - dostawa, uruchomienie i integracja z Systemem przez Wykonawcę kompletnych dwóch zestawów oprogramowania (wraz z niezbędnymi dodatkowymi licencjami), sprzętu (zgodnie z przyjętym w projekcie rozwiązaniem) i ewentualnymi pracami budowlanymi, niezbędnych do działania Systemu na dwóch dodatkowych wagach samochodowych Zamawiającego, wraz ze wsparciem świadczonym przez Wykonawcę przez okres świadczenia usług Serwisowych w ramach zamówienia podstawowego lub do końca okresu wsparcia technicznego w ramach OPCJI 2. Jako zestaw rozumie się komplet urządzeń teletechniki do zabudowy przy stanowisku wagi (np. szlabany, ANPR, terminal, światła) wraz z wymaganym oprogramowaniem i licencjami (np. licencja na system wagowy, licencja na ANPR, licencja na System). Zamawiający przewiduje wynagrodzenie ryczałtowe płatne po zrealizowaniu prawa opcji. • Prawo Opcji nr 4 - rozbudowa systemu w obszarze YMS o cyfrową prezentację ruchu aut na terenie Zamawiającego ze wsparciem dla zewnętrznych/rejestrowanych nadajników GPS (urządzenia telemetryczne) wydawanych kierowcom przed wjazdem na teren Elektrowni celem pozycjonowania, monitorowania samochodów na terenie zakładu. Koszty powinny uwzględniać dostawę nadajników GPS w ilości co najmniej 100 sztuk umożliwiającej nieprzerwane monitorowanie ruchu (przy ich koniecznej rotacji między bramą wjazdową a wyjazdową) przy szacowanej ilości około 400 aut w ciągu doby (OPCJA 4). OPCJA 4 obejmuje wsparcie Serwisowe Wykonawcy przez okres świadczenia usług wsparcia technicznego w ramach zamówienia podstawowego lub do końca okresu wsparcia technicznego w ramach OPCJI 2. System w ww. zakresie musi być rozwiązaniem umożliwiającym dostosowanie funkcjonalności do indywidualnych potrzeb zamawiającego, zapewniając elastyczność i wysoką jakość działania. Urządzenia telemetryczne powinny: • transmitować dane na serwer z częstotliwością nie mniejszą niż raz na minutę, • działać bez zewnętrznego zasilania przez co najmniej 24 godziny (wymienialna bateria), zapewniając ciągłość pracy w różnych warunkach środowiskowych, • być wyposażone w funkcję umożliwiającą kierowcy wizualną weryfikację poprawności ich działania, np. poprzez diody lub inne wskaźniki, • obudowa urządzeń telemetrycznych musi być odporna na działanie warunków atmosferycznych (deszcz, wilgoć, temperatury skrajne) oraz na upadki z wysokości co najmniej 2 metrów, • być wyposażone w magnetyczne złącza ładowania, które przyspieszają proces podłączania do ładowarki oraz minimalizują ryzyko uszkodzenia w przypadku siłowego rozłączenia, • być wyposażone w magnes umożliwiający szybkie przytwierdzenie do konstrukcji monitorowanego pojazdu, • pozycjonowanie będzie realizowane z dokładnością co najmniej do 2 metrów, • zapewniać komunikację z co najmniej dwoma systemami pozycjonowania tj. GPS i GLONASS. Transmisja informacji z nadajników do systemu będzie się odbywać poprzez standard GPRS lub wyższy. Dostawca zapewni dla ww. urządzeń telemetrycznych co najmniej dwie szafy ładujące (na bramę wjazdową i wyjazdową), umożliwiające jednoczesne ładowanie co najmniej 100 urządzeń telemetrycznych, zoptymalizowanych pod kątem efektywności i wygody użytkowania. Przedmiotowe zamówienie w ramach OPCJI 4 będzie realizowane po przeprowadzeniu testowego pilotażu na wybranej grupie pojazdów z wykorzystaniem 10 urządzeń telemetrycznych przez okres 2 tygodni na koszt Wykonawcy. Zamawiający przewiduje wynagrodzenie ryczałtowe płatne po zrealizowaniu prawa opcji. Szczegółowe zapisy dotyczące prawa opcji znajdują się w § 22 projektu Umowy.