516960-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Molkereierzeugnisse – Furnizarea și distribuirea de fructe, laptelui și produselor lactate și produselor de panificație destinate preșcolarilor din grădinițele cu program normal de 4 ore, de stat și pentru elevii din învățământul primar și gimnazial de stat, precum și pentru preșcolarii și elevii incluși în învățământul special, din județul Caraș -Severin, pentru 3 ani școlari.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizarea și distribuirea de fructe, laptelui și produselor lactate și produselor de panificație destinate preșcolarilor din grădinițele cu program normal de 4 ore, de stat și pentru elevii din învățământul primar și gimnazial de stat, precum și pentru preșcolarii și elevii incluși în învățământul special, din județul Caraș -Severin, pentru 3 ani școlari.
Beschreibung: Furnizarea și distribuirea de fructe, laptelui și produselor lactate și produselor de panificație destinate preșcolarilor din grădinițele cu program normal de 4 ore, de stat și pentru elevii din învățământul primar și gimnazial de stat, precum și pentru preșcolarii și elevii incluși în învățământul special, din județul Caraș - Severin, pentru 3 ani școlari, respectiv 2026-2027, 2027-2028 și 2028-2029. Limita valorică zilnică cuprinde preţul integral de achiziţie a produselor, inclusiv taxa pe valoarea adăugată, cheltuielile de transport, distribuţie şi depozitare a acestora, după caz. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. În măsura în care solicitările de clarificări sau informațiile suplimentare sunt adresate în termenul stabilit prin prezenta fișă de date, respectiv de 18 de zile, autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitările de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. LOT 1: Lapte UHT și produs lactat Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru; cantități minime = 8.794.245 bucăți și cantități maxime = 9.673.408 bucăți Acord-cadru: Valoare minimă: 9.321.899,70 lei; Valoare maximă: 10.253.812,48 lei Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru; Cantități minime: 2.875.365 bucăți și cantități maxime: 3.255.296 bucăți. LOT 2: Fructe (mere) Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru; cantități minime = 3.547.965 bucăți și cantități maxime = 3.902.656 bucăți Acord-cadru: Valoare minimă: 2.554.534,80 lei; Valoare maximă: 2.809.912,32 lei Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru; Cantități minime: 1.160.235 bucăți și cantități maxime: 1.313.216 bucăți. LOT 3: Produse de panificație Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru; cantități minime = 8.794.245 bucăți și cantități maxime = 9.673.408 bucăți Acord-cadru: Valoare minimă: 5.980.086,60 lei; Valoare maximă: 6.577.917,44 lei Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru; Cantități minime: 2.875.365 bucăți și cantități maxime: 3.255.296 bucăți.
Interne Kennung: 3227890/P3/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lapte UHT și produs lactat
Beschreibung: Furnizarea și distribuirea de fructe, laptelui și produselor lactate și produselor de panificație destinate preșcolarilor din grădinițele cu program normal de 4 ore, de stat și pentru elevii din învățământul primar și gimnazial de stat, precum și pentru preșcolarii și elevii incluși în învățământul special, din județul Caraș - Severin, pentru 3 ani școlari, respectiv 2026-2027, 2027-2028 și 2028-2029. Limita valorică zilnică cuprinde preţul integral de achiziţie a produselor, inclusiv taxa pe valoarea adăugată, cheltuielile de transport, distribuţie şi depozitare a acestora, după caz. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. În măsura în care solicitările de clarificări sau informațiile suplimentare sunt adresate în termenul stabilit prin prezenta fișă de date, respectiv de 18 de zile, autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitările de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru; cantități minime = 8.794.245 bucăți și cantități maxime = 9.673.408 bucăți Acord-cadru: Valoare minimă: 9.321.899,70 lei; Valoare maximă: 10.253.812,48 lei Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru; Cantități minime: 2.875.365 bucăți și cantități maxime: 3.255.296 bucăți.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
Los: LOT-0002
Titel: Fructe (mere)
Beschreibung: Furnizarea și distribuirea de fructe, laptelui și produselor lactate și produselor de panificație destinate preșcolarilor din grădinițele cu program normal de 4 ore, de stat și pentru elevii din învățământul primar și gimnazial de stat, precum și pentru preșcolarii și elevii incluși în învățământul special, din județul Caraș - Severin, pentru 3 ani școlari, respectiv 2026-2027, 2027-2028 și 2028-2029. Limita valorică zilnică cuprinde preţul integral de achiziţie a produselor, inclusiv taxa pe valoarea adăugată, cheltuielile de transport, distribuţie şi depozitare a acestora, după caz. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. În măsura în care solicitările de clarificări sau informațiile suplimentare sunt adresate în termenul stabilit prin prezenta fișă de date, respectiv de 18 de zile, autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitările de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru; cantități minime = 3.547.965 bucăți și cantități maxime = 3.902.656 bucăți Acord-cadru: Valoare minimă: 2.554.534,80 lei; Valoare maximă: 2.809.912,32 lei Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru; Cantități minime: 1.160.235 bucăți și cantități maxime: 1.313.216 bucăți.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 03222321 Äpfel
Los: LOT-0003
Titel: Produse de panificație
Beschreibung: Furnizarea și distribuirea de fructe, laptelui și produselor lactate și produselor de panificație destinate preșcolarilor din grădinițele cu program normal de 4 ore, de stat și pentru elevii din învățământul primar și gimnazial de stat, precum și pentru preșcolarii și elevii incluși în învățământul special, din județul Caraș - Severin, pentru 3 ani școlari, respectiv 2026-2027, 2027-2028 și 2028-2029. Limita valorică zilnică cuprinde preţul integral de achiziţie a produselor, inclusiv taxa pe valoarea adăugată, cheltuielile de transport, distribuţie şi depozitare a acestora, după caz. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. În măsura în care solicitările de clarificări sau informațiile suplimentare sunt adresate în termenul stabilit prin prezenta fișă de date, respectiv de 18 de zile, autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitările de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru; cantități minime = 8.794.245 bucăți și cantități maxime = 9.673.408 bucăți Acord-cadru: Valoare minimă: 5.980.086,60 lei; Valoare maximă: 6.577.917,44 lei Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru; Cantități minime: 2.875.365 bucăți și cantități maxime: 3.255.296 bucăți.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 15811000 Brotwaren